Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czarny foksterier

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 Julita W.

Julita W.

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 10:20

Witam. Mam pytanie. Może głupie :) Czy jest coś takiego jak foksterier szorstkowłosy czarny podpalany??? Czy foksterier może być tylko biały z kolorowymi plamkami?
Dodany obrazek

#2 Roksana

Roksana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 16:29

Nie ma czegoś takiego :cool1:
Foks gładkowłosy, powinien mieć przewagę białego, i potem łatki (ale może być też cały biały) w kolorach czarnym, tricolor lub brązowym o różnych odcieniach.
Foks szorstkowłosy może być w łaty o kolorze tricolor, bądź ginger, czyli jasnorude.
podpis usunięty-proszę zapoznać się z regulaminem:
http://www.dogomania...cement.php?f=36

#3 Julita W.

Julita W.

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 16:37

Dziękuję Ci Roksana ślicznie. Rozwiałaś moje wątpliwości zupełnie. Sprawdzałam wprawdzie we wzorcu ale tam nie było dokładnie napisane że foks nie może być czarny tylko jaki być powinien.
A chodziło mi o pewną rozmowę z moim mężem. Ja mam takie zdanie że należy mieć tylko psy z rodowodem żeby nie było niespodzianek związanych np. z ich wyglądem. Mój mąż jest innego zdania i właśnie niedawno podał mi przykład 2 foksterierów swojego ojca które nie mają rodowodu (moim zdaniem to one rodowodowych przodków miały może w 7 pokoleniu :)) a przecież niczym nie różnią się od rodowodowych. Dodam że właśnie jeden jest biały a drugi czarny :) To jest właśnie kupowanie psów na giełdzie :))))
Dodany obrazek

#4 Roksana

Roksana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 16:43

czyli jak to się mówi, dziadek ich stał koło foksteriera :evil_lol:

wzorzec określa, że wszelkie odstępstwa od standardu są wadą, w zależności od ich odchylenia.

#5 zadziorny

zadziorny

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5536 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 17:42

Witam. Mam pytanie. Może głupie :) Czy jest coś takiego jak foksterier szorstkowłosy czarny podpalany???

Czarny podpalany to może być jagdterier albo młody welsh :cool3: ;)
Dodany obrazek

#6 Julita W.

Julita W.

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 17:59

Tak, tylko te psy były sprzedane jako foksteriery rodzeństwo. Suczka jest taka podobna do foksteriera (tyle że kufę ma moim zdaniem zdecydowanie za krótką i za grubą) a pies jest czarny, podpalany :) Dopiero jak powiedziałam o tym mężowi to przyznał mi rację że może naprawdę ten rodowód to nie tylko głupi papier :)
Dodany obrazek

#7 zadziorny

zadziorny

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5536 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 19:07

Tego rodzaju handlarze z reguły wciskają potencjalnemu nabywcy ciemnotę typu: "szczeniak po rodowodowych rodzicach, ale bez papierów", albo "szuka pani foksteriera? - to są właśnie foksteriery, ale ojciec był bardzo czarny", czy "pieski są odrobaczone, dwukrotnie zaszczepione i kosztują 150 zł" (a jedna szczepionka to wydatek około 60 zł) :shake: :angryy: :evilbat:
Dodany obrazek

#8 Julita W.

Julita W.

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 08 kwiecień 2006 - 20:32

Niestety, tak jest :( Ale co tam. Każdy robi tak jak chce. Ja się pukam w czoło jak słyszę że ktoś kupuje psa na giełdzie, zabiedzonego, zdziczałego, brudnego a co którzy kupują takie psy pukają się w czoło jak słyszą ile ja dałam za swojego (ja mam yorka). Ale mnie to nie interesuję. ciągle słyszę tego typu komentarze " po co ty dałaś tyle za swojego psa, sąsiedzi mają identycznego a zapłacili 10 razy mniej" :) Też yorka. Ale nie patrzą już na to jak te dwa yorki wyglądają i czym się od siebie różnią :)
Dodany obrazek

#9 Dada

Dada

Sara&Joy&Magik&Malwina

• Moderators
  • 2497 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 11:42

ma ktoś może zdjęcia foksteriera w kolorze ginger? Nie spotkałam sie jeszcze nigdy z takim i chetnie zobaczyłabym jak taki foks wygląda. Dzięki

#10 Roksana

Roksana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 15:05

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#11 Dada