Jump to content
Dogomania

Czy znasz taką rasę (munsterlander)


Trinity

CZy widzieliście "żywego" Munsterlandera?  

992 members have voted

  1. 1. CZy widzieliście "żywego" Munsterlandera?

    • 5. A co to wogóle jest??
    • 3. Tak widzieliśmy i Dużego i Małego Munsterlandera
    • 4. NIe nie widzieliśmy
    • 1. Tak widzieliśmy tylko Dużego Munsterlandera
    • 2. Tak widzieliśmy tylko Małego Munsterlandera


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kochana Trinity,

munsterlandy - podobnie jak wyżełki długowłose, są pięknymi psami, ale mało praktycznymi w pielęgnacji dla prawdziwego myśliwego, dlatego są tak mało popularne. Jeżeli już ktoś się decyduje na psa myśliwskiego, to w większości przypadków dla celów użytkowych, a jak zauważyłaś na wystawach psy użytkowe różnią się od psów tylko wystawianych i są zupełnie inaczej oceniane. :P

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem Munsterlandy sa piękniutkie i kochaniutkie.....

Nawet miałam takiego ale tylko przez 2 mies bo potem potrącił go samochud.... :cry: :niewiem: :shock: :placz: :roll: :nerwy:

A jakiego miałaś munsterlandera?? Z jakiej hodowli??

Masz jego fotki??

Moje zdanie jest dentyczne jak Twoje :D

Link to comment
Share on other sites

Kochana Trinity,

munsterlandy - podobnie jak wyżełki długowłose, są pięknymi psami, ale mało praktycznymi w pielęgnacji dla prawdziwego myśliwego, dlatego są tak mało popularne. Jeżeli już ktoś się decyduje na psa myśliwskiego, to w większości przypadków dla celów użytkowych, a jak zauważyłaś na wystawach psy użytkowe różnią się od psów tylko wystawianych i są zupełnie inaczej oceniane. :P

Niestety taka jest prawda :-?

Ale mój psiak też polował i nie sprawiał kłopotu w pielęgnacji :-?

Nierozumiem więc dlaczego tak mało jest tych psów w Polsce :-?

No szkoda wielka szkoda Twipsy, że podobnie jak Ty nie mamy z kim wymienić doświadczeń.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pielęgnacja długiego włosa mnie też nie sprawia kłopotu, ale sama wiesz ile problemów sprawiają kleszcze, które w krótkiej sierści są widoczne niemal od razu, a w długiej.... ? No i rzepy .... :P A jak tylko trochę zanidbasz sierść, to już masz problem z wyszczotkowaniem. To jest właśnie to co odstrasza mysliwych od posiadania tego rodzajów psów. 8)

Link to comment
Share on other sites

Twipsy:

Rozumiem, ale dla chcącego nic trudnego jat to się mówi. Mój pies polował i miał świetne wyniki. Jego matka również (poluje w dalszym ciągu) i ma wiele tytułów. Dlatego dla mnie nie jest to żaden argument, że pies ma długą sierść i nie widac kleszczy. Jeżeli się naprawdę koch swojego psa to jest wiele sposobów aby zapobiegać kleszczom a jeżeli wiemy, że na danym terenie jest ich dużo to można dziennie poświęcić psu 15-20 aby go dokładnie przejrzeć.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

heh fakt sa tylko male...podobno w tej chwili tylko 2 hodowle choc jakis czas temu byly w sumie chyba 4...ale fizycznie udalo mi sie dotrzec tylko do 2... z tych pozostalych 2 w jednej sa tak zwane "miniaturki" czyli munsterki ktore majawzrost nizszy niz uznawany w rasie..i to sporo... chyba ma to zwiazek z kreowaniem miniaturek ras :( ale suka ktora widzialm z tej podwarszawskiej ponoc hodowli miala z 40cm w wieku 1,5 roku.. czyli tyle ile moja mala miala kilka meisiecy temu a teraz ma przeciez dopiero niecale 10 miesiecy ;)))

bo wlasnie moze od tego powinnam zaczac - jestem posiadaczka 2 munsterkowych rozrabiakow : 9 latka (no w marcu bedzie mial ) oraz suni w wieku pieknych prawie 10 miesiecy ) rozrabiaki sporawe co widac np po ogrodzie i... niektorych przdmiotach ;) tzn mala....bo Max to pies po przejsciach..i co jakis czas sie to odzywa... przez co czasem mnei denerwuje i martwi...i czasem ciezko jest... i nawet go strasze ze znajde mu nowy domek w bloku ( co moze i byloby dla niego bezpieczniejsze) ale to tylko strachy o czym on dobrze wie :))) i... denerwuje mnie dalej swymi probami ucieczek ;) ale tak to bywa z doroslymi psiakami z przeszloscia ;)

za to maluch totalna rozrabiaka :) ktora nadal jest czasem glupiutkim szczeniaczkiem :))) bo jej jeszcze to wolno ;) nie bedzie polowac - nie mamy takich planow ani mozliwosci ... na razie uczy sie tylko szukac przedmiotow i ludzi :))) i powoli zaczyna lapac o co chodzi... czemu powoli bo jako szczenei byla najaktywniejsza z miotu, najmniejsza i najbardziej rozrabiajaca ;) i... jej to zostalo - bo przez dlugi czas wygladala na psa z ADHD ;) nie usiedziala spokojnie sekundy ;) teraz jest duuzo lepiej :) potrafi juz ladnie wytrzymac i usiedziec na miejscu ;)

co do wrodzonej zylki - coz...on szczeniaka polowala na wszystko - od mrowek w wieku kilku tygodni po motylki, ptaki, az po koty sasiadow ;) na szzescie tylko polowania na owady konczyly sie zdobycza ;) inne tylko wystraszeniem zdobyczy (w tym naszego wlasnego kota ;)) tak ze nasz egzemplaz jak i inne w miocie (bo wiem troche o kilku braciach i siostrze ) maja niezla pasje mysliwska :))

moze troche szkoda ze tak...ale tak wyszlo ze Bilka polowac nie bedzie... bo pewnie niezla bylaby ;) no ale jest to pies wybitnie moj... a kobiety zwykle jako osoby towarzyszace sa na polowaniach raczej ...no co prawda moge zawsze "towarzyszyc psu" ;) a na powaznie to zamiast polowania planujemy troche pobawic sie w agility - uwielbia skoki ale nie lubi tuneli :( oraz zabawy w sladziki i szukanie ludzi ;)

co do munsterka jako kanapowca...coz.. jesli trafi sie takimodel jak bilka tojest troche zabawy... i wolno dorasta... ciagle probuje lamac zakazy i sprawdzac - dlategonie polecam w ukladzie gdzie pies np bedzie rozpieszczany przez np pozostala czesc rodzinki ;) jak to mnei jest... mama z tata niewiele wkladaja do szklenia psa a chcieliby by od szczeniaka juz wszystko umial i niepsocil ... hehe tak ze troche zabawy bywa wtedy bo skoro oni mowia fuj i sie smieja to po co reagowac ? nie ? :)

jak kazda rasa maja wady i zalety :) heh rozpisalam sie ...

ale jak cos to chetnie odpowiem na wszlekie pytanka- bo coz... w sumie sporo wyszlo u mnie z praktyki - posiadania dwoch psow tej rasy... co jest zupelnei inna sytuacja niz posiadnie jednego psa ;)

a moze spotkanko munsterkowe ? jak sie zrobi ciut cieplej ? :)))

shida ;) i 2 rozrabiaki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

witam :) mam małego Munsterlandera, jak już kilka osób pewnie wie ;) oprócz naszego znam jeszcze jednego munsterka tak blizej, który mieszka w naszym mieście, no i widziałam kilka munsterów na wystawach... no i oczywiście znam mamusię Bustera (Bora Buszówka) i dwie siostrzyczki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witajcie :)
Moja znajoma zakochała sie w małym munsterlanderze i za niecałe dwa tygodnie odbiera szczeniaczka.
W tę sobotę jedzie do hodowli oglądac maluchy, poradźcie proszę na co powinna zwrócić największą uwagę?
Piesek nie będzie polował, ma być towarzyszem. Mieszkają w domu z wielkim ogrodem na obrzeżu miasta, nad rzeką :)

Link to comment
Share on other sites

hmm ja mam malego munsterlandera... i...no coz... jest kilak kwesti ktore warto rozwazyc....

po pierwsze glowne hodowle malych munsterlanderow sa to hodowle psow uzytkowych - na kanapowca te psy sie nie nadaja ! jest jedna w ktorej sa miniaturowe male munsterlandery..i te ok jako pies towarzysz ujda...

to pies z naprawde duza pasja mysliwska - nie wiem czy ta osoba ma np kota (marne szanse jesli bedzie to pies uzytkowy) bo jesli tak moga byc klopoty - "genetycznie" przekazywna chec do polowania na tego czlonka rodziny jest sporym wyzwaniem ;)

na pewno warto wybierac szczenie nie majace tendencji do adhd - a takei sie zdazaja w tej rasie... i wtedy to minimum 2-3h spacery codziennie z np ukladaneim sladow chocby ludzkich...plu cale weekendy na szkoleniu itd... przy psie spokojniejszym tez trzeba sie liczyc ze spacery musza byc aktywne ...

ogrod nie ma zadnego znaczenia - jak pusci psa samego to bedzie miala klepisko zamiast kwiatow... poryte dolki i powyrywane kwiaty.... to cecha tej rasy ;) tak samo jak proby demolki w domu jako szczenie lub podgryzanie ludzi - wszystko do wyuczenia nawet przy psie z adhd ;) trzeba byc tylko na to przygotowany ze bedzie chcial niszczyc - mozna kupic klatke i uczyc wyciszania np 2h zabawy ze spacerkiem i potem do kaltki spac... psy bardzo ladnie przywiazuja sie do klatki i traktuja ja jak swoje poslanie...a my wychodzac z domu nie musimy martwic sie o kable z pradem ;)

ogolnie radze pozadnie przemyslec sprawe... to delikatne psy...bardzo ruchliwe i z naprawde duza pasja mysliwska... tak jak napisalam nie polecalalbym psow z lini pracujacych bo tu jest duuuzo trudniej... spacerki po 4km dziennie minimum...

warto tez wybrac sie na dobre szkolenie - ladnie i szybko sie ucza (chetnie nawet roznych sztuczek)... mozna isc na agility czy szkolic pod katem chodzenia po sladach ludzkich - duzo szybciej sie wtedy pies wyszaleje na spacerze a i przewodnikowi latwiej :)

po za tym pamietac ze to psy dosc delikatne, przywiazujace sie do przewdonika i jesli sa tego nauczone pracujace na wspolpracy z nim ale tez uparte, dominujace i energizne :)

tak ze jesli ma byc kanapowiec to lepiej wybierac spokojne szczenie paietajac jednak ze bedzie ono prawdopodobnei osobnikeim troche bardziej dominujacym... a wtedy stanowczosc sie przyda - ale bez ostrego karcenia !! lepiej jak juz to w psim jezyku dawac znac ze cos bylo zle....

chetnie odpowiem na wszelkie pytania :) i jesli cos postaram sie pomoc :) troche poznalam ta rase z praktyki ;) dlatego ostrzegam przed psem o typie mocno uzytkowym jako kanapowcu... ;) szkoda psa ;) i ludzi bo to trudno wtedy ;)

ps dobrze prowadzony jest psem bardzo poslusznym i nie majacym tendencji do ucieczek (chyba ze pies to na sunie co latwo mozna zliwkidowac kastrujac psa w mlodym wieku) ..ale zle prowadzony - silowo i bez wiezi z przewodniekim moze zwiewac :(

Link to comment
Share on other sites

niestety w tej rasie zdazaja sie psy z adhd :) a wtey nie bardzo nadaja sie na towarzysza bo rozsadza je energia... wtedy najlepsze dla nich sa dluugie godziny beigania i szukania sladow zwierzyny :)

sama wiem jak 2h sladow nawet ludzkich potrafia wymeczyc psa - pada na pysk ;) a sam spacer nawet szybki nigdy by tego nie zrobil ;)

wracajac do wyboru tej rasy i konkretnego szczeniaka... to po peirwsze dowiedzialabym sie jaka to jest hodowla... po jakich rodzicach... choc chyba jzu wiem jaka ;) ale to tylko domysly :)

najlepiej by byl to szczeniak z tych "miniaturowych" amlych munsterkow..one maja duuuuuzo mneijszy instynkt wiec latwiej je ulozyc :)

no i czy ten ktos mial juz psa? munsterki jak wiekszosc psow myslliwkich nie sa polecane jako pierwsza rasa - tu trzeba troche wiedziec :( a przede wsystkim sporo konsekwencji i uporu ;))) no i troche wiedzy bo latwo wyrobic fobie u neiktorych psow ;)

po za tym sa super ;)))))))))i piekne :) niezaleznie od wieku ( mojemu adoptowanemu emerytowi 9,5 rocznemu mimo postrzalu i dawnego zwichniecia tylnej lapy nikt by nie dal takiego wieku :) czesto wrecz posadzaja go o wiek szczeniecy ;) ta kolo 2 latek moze ;)))) )

Link to comment
Share on other sites

Już odpowiadam Dziewczyny :)
Koleżanka właśnie pojechała oglądać szczenięta, to daleka droga, bo z Wrocławia do Pionek koło Radomia. Ogłoszenie znalazła na allegro, to szczenięta z rodowodem, więc muszą mieć przydomek, ale niestety nie wiem jaki... Podobno są po rodzicach polujących. Uwrażliwiłam ją na to wszystko, o czym piszesz[B] Shida[/B], czytała dużo o rasie, Twoje słowa ją trochę zaniepokoiły, więc ma zamiar jeszcze wypytać hodowcę i ewentualnie wybrać spokojnego szczeniaka. Czy to o tej hodowli myślałaś?
Wcześniej w ich domu byl doberman, ale to był bardziej pies rodziców Marty niż jej(nie miała też wpływu na wybór rasy), więc w sensie wychowania munsterlander będzie jej pierwszym psem. Myślę, że świetnie da sobie radę, o ile tylko będzie pamiętała, że z psem trzeba pracować :)
Dam znać jak będę wiedziała już coś więcej i postaram się namówić ją do zarejestrowania się na dgm :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...