Jump to content
Dogomania

8 lat schronu!!! LEDWO PRZEŻYŁA. NIUNIA POTRZEBUJE PILNIE POMOCY!!!!! Niunia za TM


lija

Recommended Posts

[CENTER][IMG]http://i43.tinypic.com/28qzsck.jpg[/IMG]
[IMG]http://i44.tinypic.com/bfml9d.jpg[/IMG]
[/CENTER]

[CENTER][CENTER][SIZE=5][B][COLOR=purple][FONT=&quot]NIUNIA MA OK. 10 LAT, A 8 SPĘDZIŁA W MAŁEJ KLATCE W SCHRONISKU[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=purple][FONT=&quot]!!!!!!!!!

[/FONT][/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][SIZE=5][B][COLOR=purple][FONT=&quot]POMÓŻMY JEJ !!!!!!!!

[/FONT][/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][SIZE=4][B][COLOR=purple][FONT=&quot]PRZECZYTAJ JEJ HISTORIĘ:[/FONT][/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]
[/CENTER]
[COLOR=Red][B][FONT=&quot]Gdy ją zobaczyłam stała w klatce w schronisku i słaniała się na nogach. W jej oczach nie było nic, żadnej radości ani nawet nadziei. Od lat strasznie cierpiała bo ropiały jej uszy, a nikt ich nie czyścił. Ma krótką sierść i od leżenia na mrozie i deszczu zaczęła chorować na stawy. Pewnie bolał ją każdy krok. Wyciągnęłam ją z klatki na spacer, ledwo szła. W końcu gdy stanęła na łące zaczęła skubać trawę... Wtedy pomyślałam, że nie zostanie tu dłużej, że ja nie będę mogła spać jeśli jej stąd nie zabiorę. Dzięki pomocy wielu osób szybko trafiła do hoteliku u ASTAROTH, do jej ciepłego domu. Gdy weszła do pokoju zajęła miejsce na jednym z posłań i od razu zasnęła. Potem była walka o zdrowie Niuni; badania, żmudne czyszczenie zaropiałych uszu, wzmacnianie stawów. Co ona musiała przeżywać przez te 8 lat w schronisku ..... Gdy było już lepiej - pojawiły się problemy z nerkami, schudła 5 kg, znów była na granicy. [/FONT][/B][/COLOR][CENTER][COLOR=Red][B][FONT=&quot]ALE UDAŁO SIĘ. WRÓCIŁA DO NAS. [/FONT][/B][/COLOR][/CENTER]
[B][COLOR=darkgreen][FONT=&quot]
[/FONT][/COLOR][/B] [CENTER][CENTER][B][COLOR=purple][FONT=&quot]Na ratowanie Niuni poszło dużo pieniędzy, są długi, ok. 900 zł, a co miesiąc potrzeba ok. 370 zł na jej utrzymanie; hotelik i leki.

[/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][COLOR=purple][FONT=&quot]POMÓŻMY JEJ, ONA DOPIERO TERAZ ŻYJE NAPRAWDĘ, MA DOBRĄ OPIEKĘ, CIEPŁY KĄT, SPACERY, ZAPACHY W OGRODZIE NA WSI.....[/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][COLOR=purple][FONT=&quot] POSTARAJMY SIĘ, ŻEBY PRZEŻYŁA TE OSTATNIE LATA OTOCZONA OPIEKĄ I MIŁOŚCIĄ. [/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][COLOR=purple][FONT=&quot]WYSTARCZY DROBNA WPŁATA CO MIESIĄC LUB NAWET JEDNORAZOWO. CZASEM WYDAJEMY PIENIĄDZE NA RZECZY NAM NIEPOTRZEBNE..... A TAK WPŁACAJĄC DROBNY DATEK MOŻNA ZROBIĆ COŚ NAPRAWDĘ WAŻNEGO!!!!![/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][B][FONT=Arial]
ROZLICZENIE WPŁAT I WYDATKÓW ZA OPIEKĘ I LECZENIE[/FONT][/B]

[FONT=Arial]za kwiecień hotelik i lekarz 360
wpłaty maju w sumie 274 zł:
Lucyna 40
Karolina 34
Magda 20
Katarzyna Dagmara 50
Magda - 50 zl
Monika 20
Lija 60 zl


za maj 372, a otrzymalam w czerwcu na konto w sumie 304 zł:
Lucyna 40
Monika 20
Karolina 34
Lija 60
Marta100
Kasia Dagmara 50

za czerwiec 668, w lipcu otrzymałam w sumie 120 zł:
Lucyna 40
Beata 20
Lija 60

[/FONT][FONT=Arial][B][U]WYDATKI 1400 ZŁ, WPŁYWY 698 ZŁ - DEBET TO - 702 ZŁ

[/U][/B]
[/FONT] [FONT=Arial]za lipiec 300 (+ 60 bo nadplacilam w poprzednim miesiacu bo Natalia sie pomylila w sprawie karmy a potem skorygowala), w sierpniu otrzymalam w sumie:

Lucyna 50
Lija 50 [/FONT]
[FONT=Arial]Beata 30[/FONT]
[FONT=Arial]Marta 100[/FONT]
[FONT=Arial]Migdalena 100[/FONT]
[FONT=Arial]kundelkowa skarbonka 50[/FONT]

[B][FONT=Arial]DEBET - 682[/FONT][/B]

[FONT=Arial]za sierpień 372[/FONT]
[FONT=Arial]wpłaty we wrześniu:[/FONT]
[FONT=Arial]Lucyna 50[/FONT]
[FONT=Arial]Lija 50
Beata 20
[/FONT]
[FONT=Arial]DEBET - 934 ZŁ [/FONT]

od października wplaca
Beatka 20 i Lucyna 50
reszte ja
w grudniu na bazarku porad prawnych Niunia otrzymala 100zł
Teraz dziewczyny - dobre dusze organizuja rozne bazarki dla Niuni i czekamy na wsparcie!!!



[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Beat2010']Iwonko, w końcu i ja jestem na dogo. Podrzucam Niunię!! Czy wiesz co jest z jej tylnią łapką? Podwinięta stopa czy tylko tak stanęła?[/QUOTE]

Czesc Beatko, witam w gronie , musimy podpytac jej wolontariuszke - mam nadzieje, ze sie odezwie i napisze nam wiecej o Niuni:roll:

Link to comment
Share on other sites

to ja wolontariuszka:)))
Niunia słabo chodzi na tylnych łapkach ale to podwinięcie zdarza jej się rzadko, ma duży zanik mięśni bo w schronie głównie leżała. teraz ma hotelik z ogrodem i Natalia probuje ja oswajać z tą nową przestrzenią więc jak zazyje troche ruchu i dostanie lepsze jedzenie, leki wzmacniające to zapewne bedzie z dnia na dzien lepiej chodzila.
w hoteliku zamieszkała w pokoju z Barrym:)

Link to comment
Share on other sites

Psina ma zwyrodnienia obu bioder i kregoslupa a w przeszlosci bardzo cierpiala bo miala chroniczne zapalenie zatok i zrobiono jej w schronie rozległa ich operacje. w efekcie dzis prawdopodbnie nie slyszy na jedno ucho. Powinna miec czesto czyszczone uszy a w schronie nikt tego nie pilnowal. Po wyjściu kolezanka zuzyla cala paczke waty zeby jej odblokowac te uszy. Generalnie staram sie nie myslec co ona przeszla w schronie przez te 8 lat. dzis jest mocno oszolomiona i wycofana, duzo spi. Pewnie troche czasu uplynie nim wejdzie w blizszy kontakt z czlowiekiem, choć jak sie do niej mówi serdecznie to leciutko merda ogonkiem. Pamietam ze Barry tez byl wycofany, a po kilku tygodniach pod skrzydłami Natalii full kontakt:)))


mam juz pierwsze deklaracje od znajomych; teraz potrzebne sa fundusze na rtg i badania u weta oraz hotelik (kosztuje 360zł) i zapewne odzywki, leki przeciwbolowe na stale, leki wzmacniające stawy i chrząstkę. oto pierwsi darczyncy:
34 zł Karolina spoza gdm na stale
40 zł Lucyna spoza dgm na stale
40 zł ja na stale

czekamy na deklaracje:)))))

Link to comment
Share on other sites

jestem i ja ale napiszę coś więcej jutro bo miałam strasznie męczący dzień i ledwo widzę klawiaturę. Niunia jak na razie wygląda kiepsko, dużo śpi, na spacerach chodzi powolutku i tylko tyle żeby się załatwić i do domu, niestety zdarza jej się załatwić pod siebie. Nie jest dobrze, uszy, skóra w opłakanym stanie. Ech biedna dziewczynka dużo musiał przez te lata przejść.

Link to comment
Share on other sites

Udalo sie troche zmniejszyc fotki Niuni, czekamy na wiesci od Astaroth.
Od kolezanki spoza dogo, ktora rowniez uczestniczy w pomocy dla Niuni, wiem, ze sa gromadzone srodki na hotelik, na razie mamy troche malo deklaracji stalych.
Sunia ma miec tez kupiona obrozke p/kleszczom:roll:

Link to comment
Share on other sites

no to ładnie ja się naprodukowałam zaraz po wizycie u weta a teraz zaglądam a mojego posta nie ma, uwielbiam dogo ;)
Więc jeszcze raz:
uszy - schrzaniona operacja, będzie się babrać nic się nie da zrobić, ale stanu zapalnego nie ma, mamy kupić ozonellę(niestety w dwóch aptekach pytałam i nie było, jutro poszukam w innej) i przemywać
skóra -stare odparzenia nic się nie dzieje ale też można potraktować ozonellą, oprócz tego wit A+E
problemy z poruszaniem się- na tle nerwowym, dostaliśmy recepty na wit z gr B, już wykupiłam
No i jeszcze tabletki z aminokwasami bo po tylu latach schroniska i złego żywienia może mieć niedobory.
A i jeszcze przeciwbólowo i przeciwzapalnie to co dostaje Barry, meloxam zdaje się.
Troche tego jest, mam nadzieje że coś pomoże.
Obróżki już założone.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za informacje, z tego co widziałam u ludzi, witaminy z gr. B działają cuda, ma być dobrze z Niuńką!!!! Astorath , jak będziesz miała chwilkę czasu, to napisz jak Niunia zachowuje się w domu...Czy jest taka wycofana czy już ośmieliła się troszkę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwna5702']Dzien dobry wszystkim, wrocilam z podrozy i melduje sie na watku Niuni, jak widze czeka ja ostra walka o odzyskanie sil, moze znajdzie sie jakis chetny domek dla tej lagodnej sunci.[/QUOTE]

Domek znajdzie, tylko musimy poogłaszać. Lija wykupujemy zrobienie ogłoszeń na jakimś bazarku czy poprosimy o pomoc kogoś bardziej zaawansowanego:crazyeye:
przydałoby się też allegro wyróżnione dla Niuni i Barrego.

Link to comment
Share on other sites

hej,
Mysle zeby wykupic ogloszenia. Mam nadzieje ze w ciagu miesiaca, dwóch uda sie jej wyjsc z tego najgorszego stanu i bedzie ja mozna spokojnie oddac w dobre rece.

Na razie mam inne zmartwienie; poprosilam o zestawienie wydatkow i wyszlo tak:



Za hotelik 192zł.
Za leki:
30zł weterynarz i tabletki z aminokwasami
ozonella 31zł
vit B1 - 20zł
vit B6 9zł
cocarboxylasum dwa opakowania 78zł


Na razie ok. 100-150 zł załatwiłam. Z resztą cieżko!
pozdrawiam
Dorota

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...