Jump to content
Dogomania

Planuje kupic Owczarka Belgijskiego Groenendael, proszę o kilka informacji ;)


m.niew

Recommended Posts

Pewnie to pozna odpowiedz ale moze sie komus przyda.

Mam tervika juz 4letniego.
Mieszka w kojcu, siedzi tam od ok.8-9rano do ok 18-19 wieczorem. ZYJE i ma sie SWIETNIE

[COLOR=Red][B]ALE [/B][COLOR=Black]codziennie ma spacer, dosc dlugi wyczerpujacy (jakies cwiczenia na myslenie itp). Czsem przychodzi do domu ale to bardziej w ramach wizyty na godzinke moze 2 (czasem dluzej). W nocy biega po podworzu i pilnuje (widac po nim rano ze jest zmeczony).
Do tego jezdzilam z nim mnostwo po znajomych, socjalizowalam, trenowalam agility.

Wiec da sie belga trzymac w kojcu. Ale tak jak pisze Sajo, trzeba mu zapewnic kontakty z ludzmi i socjalizowac. Przy wyborze szczeniaka tez warto uwazac jesli chce sie go trzymac w kojcu. Nie nalezy wybierac szczeniaka ktory wykazuje silne potrzeby przebywania z czlowiekiem, ma byc socialny, kochac ludzi ale tez potrafic odlaczyc sie od grupy.
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='navy_blue'][COLOR=red][COLOR=black]
Wiec da sie belga trzymac w kojcu. Ale tak jak pisze Sajo, trzeba mu zapewnic kontakty z ludzmi i socjalizowac.[/COLOR][/COLOR][/quote]
no i dodam pracę (żeby wszystko było jasne) ;)
Z tym chyba wszyscy sie zgodzą :razz: ale jeżeli ktos zakłada że kupuje belga do kojca to raczej nie planuje tych warunkuw spełnić, albo nie jest świadomy ile pracy i wysiłku to kosztuje. (oczywiście są wyjątki)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Witam mam pytanie przeglądam cały czas różne fora i strony o Owczarku belgijskim bo strasznie zainteresował mnie po tym co przeczytałem o jego inteligencji i relacji jaką można stworzyć z nim. W swoim życiu miałem dwa owczarki niemieckie i mieszańca, pierwszy ON był świetny drugi był zupełnie inny, tchórzliwy i wogule dziwny bez takiego przywiązania jakie można wytworzyć z psem. Dlatego zastanawiam się nad Owczarkiem belgijskim jednak w kilku miejscach czytałem że bardzo trudno wyszkolić je, że często sa porywcze, że mogą być agresywne wobec domowników, troche mnie to przeraziło bo nie chce bać sie swojego psa. Z drugiej strony zalety o których czytam są fantastyczne i zazdroszcze wam takich wspaniałych domowników :) . Doradźcie proszę czy informacje o agresji tych psów są faktycznie prawdziwe czy troche przesadzone?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...