Jump to content
Dogomania

Planuje kupic Owczarka Belgijskiego Groenendael, proszę o kilka informacji ;)


m.niew

Recommended Posts

Witam,
jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałbym dowiedzieć się paru istotnych dla mnie rzeczy. Jestem z Zielonej Góry (woj. lubuskie)
Mieszkam w domku jednorodzinnym, mam sredniej wielkosci ogrod i specjalnie przygotowany kojec dla mojego przyszłego psiaka ;) i tu mam pytania:
1. Czy Groenendael moze mieszkac w kojcu? Oczywiscie bedziemy z nim chodzic na spacery, ale czy bedzie mu dobrze?

2. Gdzie mógłbym nabyć szczeniaczka w najbliższym czasie? Niespecjalnie zależy mi na rodowodzie.


3. Dobre rady dla początkującego właściciela.

Z góry dziekuje za pomoc :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

1. belgi sa zdecydowanie anty kojcowe - podworko owszem, ale to musi byc czlonek rodziny mieszkajacy w domu, spacery to nie wszystko.

2.proponuje sie zapoznac z serwisami rasowy=rodowodowy i [URL="http://www.belgi.pl"]www.belgi.pl[/URL] - bedziesz wiedzial czemu chcesz psa z rodowodem :>

3. dobre rady - po spelnieniu powyzszych warunkow :>

niestety z belgiem nie ma lekko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Nie nadaje sie do kojca i spacerki, potrzebuje kontaktu z wlascicielem![/quote]

Skoro Niemiec nie nadaje sie do kojca, to dlaczego w dobrym poradniku jest napisane ze moze mieszkac w kojcu? robia ludzi w ciula? A poza tym juz zdecydowane, wiele ludzi majacych owczarki niemieckie mowia ze ten pies dobrze bedzie znosil kojec...

Link to comment
Share on other sites

Rzaden pies nie znosi dobrze kojca!
Niektóre tylko nie robią sobie krzywdy z tego powodu i strasznie nie fiksują.
Ile czasu będą trwały spacery i czy to będzie spacer tylko na smyczy, bieganie samopas czy będziesz z nim ćwiczyła np posłuszeństwo na tych spacerach.
Czy pies będzie spuszczany na noc?

Link to comment
Share on other sites

m.niew
Nie chodzi o to, ze ON nie moze mieszkac w kojcu. Chodzi o to, ze ten pies potrzebuje kontaktu z wlascicielem!!!!!! Jesli masz czas, zeby wyjsc z nim na dluuugio spacer, zeby chociaz porzucac pileczke to ok. Ale jesli masz zamiar trzymac psa w kojcu w ramach spaceru wypuscic psa na godzinke na ogrod, albo wyjsc z nim na godzinke na smyczy do miasta to...gwarantuje Ci, ze bedziesz mial rozwydrzonego szczekacza! robiacego raban na cale osiedle z powodu najmnijeszego szmeru. Zarowno niemiec jak i belg MOGA mieszkac w kojcu, ale MUSZA miec kontakt z wlascicielem, musza cos robic, chociazby ganiac za pilka. Nie wystarczy wypuscic je na godzinke samopas w ogrodzie.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie pies nie bedzie caly czas w kojcu. Pocztakowo zanim sie zaklimatyzuje to na ogrod nie bedzie czesto wypuszczany, ale po ok 2-3 miesiacach oczywiscie ze tak! spacery tez beda dluugie, a korzystajac z tego ze wokol mnie jest duzo lasow to jest wrecz idealnie ;) dzieki za wszelkie odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Jesli nie bedziesz wypuszczal psa z kojca, pies bedzie traktowal kojec jak wiezienie! Proponowalabym wlasnie na odwrot, na poczatek zamykac tylko na chwile, gdy zajada posilek, obgryza kosc czy gryzak. Stopniowo wydluzaj czas, kiedy psiak jest zamkniety w kojcu, ale powolutku, aby nie zniechecic go do jego domku. Niech kojec bedzie azylem, a nie wiezieniem. Niech kojec bedzie kojarzony z czyms fajnym, a nie z ograniczeniem wolnosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='m.niew']Oczywiscie pies nie bedzie caly czas w kojcu. Pocztakowo zanim sie zaklimatyzuje to na ogrod nie bedzie czesto wypuszczany, ale po ok 2-3 miesiacach oczywiscie ze tak! [/QUOTE]

A ten piesek to ma być szczeniak? Bo coś sobie nie wyobrażam takiego malucha, który się przez 3 miesiące "aklimatyzuje" w kojcu :roll: . W każdym razie jeśli ma z niego wyrosnąć normalny psychicznie zsocjalizowany pies.
A raczej sobie wyobrażam, bo mam takiego jednego za płotem, młodą suczkę. Początkowo pies wręcz wył z rozpaczy pozostawiony sam sobie. Trwało to miesiącami. Teraz siedzi nie dość że w kojcu, to jeszcze w kagańcu. Nie wiem, co ona mogła zmalować w tym kojcu, tam przecież nic nie ma, chyba gryzła budę :crazyeye: .
Widać, że jego właściciele uważają, że dbają o tego psa. Pan biega z nim po ogrodzie z piłką. No powiedzmy przez godzinę dziennie. Ale resztę czasu, tj. 23 godziny pies spędza siedząc znudzony przed budą. Dobrze że czasem mój Rudzielec zabawia ją z drugiej strony siatki :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azir']A raczej sobie wyobrażam, bo mam takiego jednego za płotem, młodą suczkę. Początkowo pies wręcz wył z rozpaczy pozostawiony sam sobie. Trwało to miesiącami. Teraz siedzi nie dość że w kojcu, to jeszcze w kagańcu. Nie wiem, co ona mogła zmalować w tym kojcu, tam przecież nic nie ma, chyba gryzła budę :crazyeye: .
Widać, że jego właściciele uważają, że dbają o tego psa. Pan biega z nim po ogrodzie z piłką. No powiedzmy przez godzinę dziennie. Ale resztę czasu, tj. 23 godziny pies spędza siedząc znudzony przed budą. Dobrze że czasem mój Rudzielec zabawia ją z drugiej strony siatki :).[/quote]

okropność :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Saba... Zależy jeszcze jak zdefiniujemy "nie oddala się" czy też "pozostaje w pobliżu". Wiadomo, że jak mała leci za piłką, to kawałek odbiegnie, ale ja jakoś nie bardzo mam siły by rzucić na kilometr :) Poza tym w tempie ekspresowym Mysza jest spowrotem przy mnie z piłką w gębie.

Jak bawi się z drugim psem, to dzikie pogonie polegają głównie na robieniu kół wokół nas.

Gdybym wiedziała, że w lesie są mysliwi, to oczywiście o spuszczaniu psa nie byłoby mowy. No ale nie popadajmy w przesadę.

Link to comment
Share on other sites

Ja wczoraj przeżyłam chwile grozy. Byliśmy ze znajomym w cztery psy na łąkach z masą rozlewisk i haszczy. W pewnym momencie Krówka ruszyła galopem za bażantem, a Desti za nią. Krzyknęłam - Desti się zatrzymała i wróciła, Diana nie. Kolejne 5 minut to było nawoływanie i szukanie psa... Ile ja się strachu najadłam. Jak tak dalej pójdzie to Diana na lince na starość wyląduje... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...