Jump to content
Dogomania

zawód: kynoterapeuta(dogoterapeuta)


Anah

Recommended Posts

W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej przygotowany jest projekt rozporządzenia. Do rejestru zawodów mają zostać wprowadzone również takie profesje, jak zooterapeuta, zoofizjoterapeuta oraz kynoterapeuta(dogoterapeuta).
Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

A to ciekawe. Czy ktos prowadzil konsultacje ze srodowiskiem zajmujacym sie dogoterapia (rozumiem ze kynoterapeuci takich konsultacji nie musza prowadzic bo sa zgodni co do koniecznosci powolania zawodu ktory przyniesie im forse)?
Jakie padly argumenty Za powolaniem takiego zawodu? Jakie dokumenty zostaly zlozone na potwierdzenie slusznosci podjecia takiej decyzji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElGreco']A to ciekawe. Czy ktos prowadzil konsultacje ze srodowiskiem zajmujacym sie dogoterapia (rozumiem ze kynoterapeuci takich konsultacji nie musza prowadzic bo sa zgodni co do koniecznosci powolania zawodu ktory przyniesie im forse)?
[B]Jakie padly argumenty Za powolaniem takiego zawodu?[/B] Jakie dokumenty zostaly zlozone na potwierdzenie slusznosci podjecia takiej decyzji?[/QUOTE]

To wielka szansa rozwoju jest... ;)
[URL]http://zoopsychologia.ovh.org/zoopsycholog.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem o co chodzi z kynoterapeutą i forsą? ja jakoś na razie tej forsy nie widzę, więcej dokładam,na dojazdy, szkolenia swoje i psa, opiekę weterynaryjną psa, smakołyki, rzeczy pomocne w zajęciach, więc kto tu mówi o kasie?
a co do powołania, to dobrze, może w końcu będą jakieś normy i szkolenia,a nie,że każdy może iść na zajęcia,a potem,wielkie zdziwienie, że pupil ugryzł,choć do rodziny jest taki milutki, no i dana osoba nie wie co robić

Link to comment
Share on other sites

Patrzac na prace niektorych kynoterapeutow mam wrazenie ze nie wiedza wlasnie co robic, udawac ze sie jest przewodnikiem psa, czy udawac ze sie prowadzi fizjoterapie? Czy pies to zwierze czy walek rehabilitacyjny?
Ale to mnie nie dziwi, bo skoro czlowiek ktory tynkowal sciany, cyklinowal podlogi, badz grzebal w silnikach Fiacikow 124 zabiera sie za terapie niepelnosprawnych, po rocznym kursie ( w zasadzie pedagogicznym, z elementami kynologii) to co chciec.
Moze ty podchodzisz do tego co robisz profesjonalnie i nie potrafisz zarobic na kyno, ale wierz mi, ci ktorzy sa jego tworcami niezle z tego czerpia.

Link to comment
Share on other sites

chyba wiem do kogo te podteksty i o kim, ale wkładanie wszystkich do jednego wora, to jest trochę nietaktowne, bo ja znam trochę osób, którym się nie podoba takie podejście,więc tacy istnieją, no i dla naszej "grupki nie zrzeszonych z nikim" pójście regularne do dzieci z danej placówki nie jest niczym dziwnym, jest to forma wolontariatu, no i każdy traktuje to jak najbardziej serio, ja sama oprócz chodzenia do dzieci " na zaproszenie" różnych organizacji, chodzę też do przedszkola, gdzie dostaję za przyjście na psie smakołyki i odrobaczanie i nie widzę w tym nic złego, w końcu do przedszkoli zatrudniają różne osoby, prowadzące rytmikę itp i takie zajęcia też mogą być,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerfetka123']chyba wiem do kogo te podteksty i o kim, ale [B]wkładanie wszystkich do jednego wora, to jest trochę nietaktowne,[/B] bo ja znam trochę osób, którym się nie podoba takie podejście,więc tacy istnieją, no i dla naszej "grupki nie zrzeszonych z nikim" pójście regularne do dzieci z danej placówki nie jest niczym dziwnym, jest to forma wolontariatu, no i każdy traktuje to jak najbardziej serio, ja sama oprócz chodzenia do dzieci " na zaproszenie" różnych organizacji, chodzę też do przedszkola, gdzie dostaję za przyjście na psie smakołyki i odrobaczanie i nie widzę w tym nic złego, w końcu do przedszkoli zatrudniają różne osoby, prowadzące rytmikę itp i takie zajęcia też mogą być,[/QUOTE]
Zgadzam się z tym w 100%. Podziwiam osoby, która poświęcają swój czas i pieniądze żmudnie zdobywając wiedzę tylko po to aby bezinteresownie pomagac innym.
Właśnie dlatego trudno mi się zgodzic na wrzucanie ich do jednego (a nawet do gorszego!) wora z osobami, które za sporą kasę w szybkim tempie mogą uzyskac ,,na druku MEN" potwierdzenie zawodowych kwalifikacji. :roll:
[URL]http://zoopsychologia.ovh.org/innekursy.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

nie wiem,czy tylko ja mam jakiś uraz do takich kursów,ale takie dniowe, to jednak za dużo chyba nie dają,a jednak są drogie i czy ktoś z was szkolił tą metodą naturalną psa do kyno/dogo? taki off topik, ale jestem ciekawa, dla mnie jest za drastyczna, chyba,że ta treserka o której myślę,źle rozumie tą metodę ...
a z tymi kursami i kwalifikacjami, to przesada, bo taki kursik,to mógłby być uzupełnieniem co jedyne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerfetka123']nie wiem,czy tylko ja mam jakiś uraz do takich kursów,ale takie dniowe, to jednak za dużo chyba nie dają,a jednak są drogie i czy ktoś z was szkolił tą metodą naturalną psa do kyno/dogo? taki off topik, ale jestem ciekawa, dla mnie jest za drastyczna, chyba,że ta treserka o której myślę,źle rozumie tą metodę ...
a z tymi kursami i kwalifikacjami, to przesada, bo taki kursik,to mógłby być uzupełnieniem co jedyne[/QUOTE]
Jesli wiadomo o kogo chodzi to super. Nie wkladam wszystkich do jednego worka, mowie wlasnie o takich przypadkach jak podane. Branie ogromnych pieniedzy za kursiki ktore nie daja nic procz papierka z nadrukiem MEN to farsa. Dziwie sie ze MEN tak nisko upadl i daje jak popadlo, bez weryfikacji i certyfikacji uprawnienia do wydawania certyfikatow. Niedlugo bedzie dawal certyfikaty ze swoja sygnatura po kursie jednodniowym obcinania pazurkow u psow i kotow.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam tylko nadzieje, że nie powstanie takie pomieszanie z poplątaniem jak zoopsycholog :/

Sprawę dogoterapii warto unormować, ale nie w ten sposób. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłyby studia pedagogiczne plus dłuższy kurs z szkolenia psów i praktycznego zastosowania dogoterapii. Jestem ciekawy czy uda sie tą sprawę rozwiązać w sposób llogiczny czy powstanie kolejny prawny bubel.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

i i mamy definicję - czarymary i psi smalec! hehehe brawo - teraz ptk powinno zrobic roczny kurs gotowania psów:

„(…) zawód kynoterapeuta (dogoterapeuta) z kodem 323007 został umieszczony w grupie elementarnej 3230 „Praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii” W grupie tej, według założenia przyjętego przez Międzynarodową Organizację Pracy, mieszczą się osoby, które mogą mieć za sobą względnie krótkie ( w porównaniu np. z lekarzami) okresy kształcenia i szkolenia formalnego lub nieformalnego (praktyki, kursy), także wywodzącego się z tzw. Medycyny tradycyjnej. Osoby te zajmują się profilaktyką i leczeniem, a w warunkach polskich – wspomaganiem leczenia (gdyż do leczenia uprawnia ukończenie odpowiednich szkół) chorób i dolegliwości fizycznych i psychicznych, zaburzeń i urazów oraz opieką nad pacjentami. Wykorzystują terapie ziołowe i inne terapie oparte na teoriach, doświadczeniach i wierzeniach właściwych dla poszczególnych kultur. Stosują m.in. takie techniki, jak fizyczne oddziaływanie na ciało, ćwiczenia fizyczne, [B]wykorzystywanie preparatów zawierających ekstrakty z[/B] ziół i innych roślin [B]lub zwierząt.”[/B]


to fragm. odpowiedzi z ministerstwa pracy....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Serdecznie zapraszamy na konferencję !
"Kynoterapia jako innowacyjna metoda polisensorycznego wspomagania rozwoju dziecka w świetle kwalifikacji zawodowych i prawnych"
[URL]http://www.kynologia.edu.pl[/URL]
[IMG]http://www.konferencja.dogiq.webserwer.pl/images/baner.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Prestor, czy mozesz mi odpowiedziec na jakiej uczelni obronila i czego magistrem jest jeden z waszych wykladowcow na konferencji p. Hanna Wojciechowska?
Jesli ma licencjat to umieszczenie przy jej nazwisku "mgr" jest naduzyciem, jesli zas ma mgr, to nie powinno byc tajemnica czego jest magistrem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

wlasnie chcialabym pojsc na kurs dogoterapeuty, od lat pracuje z niepelnosprawnymi, tylko tu zaczyna sie maly problem, mianowicie na necie jest pelno kursow dla dogoterapeutow, tylko, ze mnie nie interesuja te zrobione w 3 weekendy, chce sie czegos nauczyc, chce byc pewna, ze wykonuje wszystko prawidlowo, mozecie mi doradzic gdzie? bylabym wdzieczna:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam wszystkich. Mam ogromną prośbe o wypełnienie ankiety dotyczącej psów użytkowanych w dogoterapii bede bardzo wzdzięczna :) Pozdrawiam.
Link do ankiety :
[url]http://www.ankietka.pl/ankieta/91528/charakterystyka-psow-uzytkowanych-w-dogoterapii.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...