Jump to content
Dogomania

elektryczny pastuch??


PaYooK

Recommended Posts

ELO!!!!

co sadzicie o elektrycznym psatuchu do ogrodzenia wybiegu dla psow??

Moj znajomy zbudowal nowy wybieg z siatka 2,20 m wpuscil psy a one co pierwsze zrobily hopsa przez siatke i uciekly... Kiedy zalozyl pastucha zaden pies nie zbliza sie do siatki na 1m

Link to comment
Share on other sites

Jeden z sasiadow mojej dzialki ma wlasnie takiego pastucha ( bo tam sa rowy dookola i krowy mimo tego przechodzily do nas itp .:P a jak nie to wpadaly tam jakos i nie wychodzily :D ..a musial on sie bardzo nastarac bo w polsce jest z tym ogromny problem, w Niemczech gdzie bylam, bylo pelno malych stadnin lub owiec :) i nawet dla kilku sztuk byly zakladane takie , na prawie co drugim podworku, raz niechcacy i malenkie to napiecie bylo, ogolnie jest to odbry pomysl.. ani zyciu nie zagraza ani nic,a jak zwykle w Polsce jest z nim problem :( ..moglby byc nawet dobry na zlodziei gdy nie masz zadnych zwiewrzat ..ale warunek tego zalozenia to wlasnie zwierzeta ( tak jakos mi sie slyszalo:) )

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

Na pastucha nie wymagane jest pozwolenie .Prąd płynący w przewodach ma 12V . Były przypadki podłączenia 220V kończące się śmiercią i to jest zabronione .

szybszy nie zgodze sie ze w przewodach plynie 12 V p[oniewaz pastuch jest zasilany 12V przez przetwornik ktrooy podwyzsza napiecie do kilkutysiecy Volt ale prad plynacy przez przewodnik jest bardzo maly poniewaz starczy 40 mikro Amperow by zabic czlowieka..

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!!

ELO!!!
Na pastucha nie wymagane jest pozwolenie .Prąd płynący w przewodach ma 12V . Były przypadki podłączenia 220V kończące się śmiercią i to jest zabronione .

szybszy nie zgodze sie ze w przewodach plynie 12 V p[oniewaz pastuch jest zasilany 12V przez przetwornik ktrooy podwyzsza napiecie do kilkutysiecy Volt ale prad plynacy przez przewodnik jest bardzo maly poniewaz starczy 40 mikro Amperow by zabic czlowieka..

hehe.. 19. latek wie lepiej niz Ty szybszy...ale obciach ;)

konczylo sie przeciez odpowiednia szkole ;) a elektronika to moje male hobby;)

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!
Na pastucha nie wymagane jest pozwolenie .Prąd płynący w przewodach ma 12V . Były przypadki podłączenia 220V kończące się śmiercią i to jest zabronione .

szybszy nie zgodze sie ze w przewodach plynie 12 V p[oniewaz pastuch jest zasilany 12V przez przetwornik ktrooy podwyzsza napiecie do kilkutysiecy Volt ale prad plynacy przez przewodnik jest bardzo maly poniewaz starczy 40 mikro Amperow by zabic czlowieka..

hehe.. 19. latek wie lepiej niz Ty szybszy...ale obciach ;)

Ale wstyd . I jak tu zyc dalej??

Oczywiście masz rację Pay , że nie płynie 12 V . Miałem na mysli zasilanie. Ale tak naprawdę nie jest też zasilany z 12V a elektryzatory są zasilane z bateri 9V lub z sieci 220V .

Urządzenia tego typu można stosować bez zezwoleń i są do nabycia nawet w sklepie Karusek . http://www.karusek.com.pl/index2.php?produkt=rolos003&refresh=1

rolos003.jpg

oraz w wielu innych miejscach np. http://www.pastuchelektryczny.com.pl/pies.htm

Link to comment
Share on other sites

My tu smichy hihy, a kiedys jak szlam z nuka pewna droga,ktora byla konczona ... kopnal ja proad :((((( Ale leciutko! :angel: Bylo to z miejscu w ktorym teraz stoi lataria, a jak sie przyjzalam \czemu nuka takl zadrzala i dziwny dziewk wydala przyjzalam sie ,a tak wyslawaly takie druciki z pradem... :/ nie wiem, moze normalnie by umarla od takiego , a ja to tylko uklulo.. juz sama nie wiem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PaY!

Masz już założonego tego pastucha?? Powiedz ile ta przyjemność cię kosztowała i jakie daje efekty? Bardzo proszę, bo chyba będę zmuszona sprawić sobie coś takiego :(

W karusku jest to bardzo drogie, czy przypadkiem w sklepie typu "wszystko dla wsi" nie byłoby taniej?? :-?

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

PaY!

Masz już założonego tego pastucha?? Powiedz ile ta przyjemność cię kosztowała i jakie daje efekty? Bardzo proszę, bo chyba będę zmuszona sprawić sobie coś takiego :(

W karusku jest to bardzo drogie, czy przypadkiem w sklepie typu "wszystko dla wsi" nie byłoby taniej?? :-?

jeszzcze nie mam wiec nie iwem spytam sie znajomego ile dal za to urzadzonko

Link to comment
Share on other sites

PaY :(

Ceik wczoraj zwiał i załatwił 5 kur. Problem jest jednak w tym, że pies się boi strzałów a wczoraj jakieś łebki strzelały na osiedlu z petard hukowych :evil:

Szukałam go ponad godzinę a okazało się, że on siedział skulony przy płocie sąsiadów.

Teraz jedna sąsiadka, której kury chodzą sobie samopas wszędzie gdzie się da, ma straszny żal, że Ceik załatwił jej 3 kury (dziwnym trafem, z innych źródeł wiem, że tylko 2 :-? ) i wykłócała się dzisiaj ze mną, że pies ma być na łańcuchu a w najlepszym razie w kojcu.

Ceik ma prawie 3 lata i raptem 2 poważniejsze ucieczki. Jednak cóż... Postanowiłam założyć tego pastucha tak "jakby co" :( :-? .

Link to comment
Share on other sites

Ja tam napewno będę zakładała tego pastucha z karuska, co teraz jest w promocji za niecałae 500 zł, bo przez ostatni tydzień, aż 4 razy szukałam moich psów na dzielnicy. Skubane nauczyły się przechodzić po siatce jak po drabinie. Jak będę wiedziała ile mnie to końcowo wyniesie, oczywiście juz pozainstalowaniu, to wam napiszę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...