Jump to content
Dogomania

A może by tak spacer gończych i ogarów wiosną??


Ziółkowa

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ziółkowa']Bez cyfrowki ani rusz!
...
A tak poza tym to zaczepil mnie wczoraj pewien pan na ulicy i powiedzial,ze tez ma gonczego.
... :p[/quote]
No to fajnie jest :p

Gończakowcy się zaczepiają nawzajem, fakt :lol:
A ja miałam taka sytuację, że szłam sobie z Dunią chodnikiem przy ruchliwej ulicy a tu nagle trąbi i potem hamuje samochód i stoi na środku ulicy na awaryjnych a do mnie biegnie wielki facet (ja się przestraszyłam) a on pyta po jakich rodzicach mam ogarkę (ludzie trabią bo jego samochód blokuje ruch a facet pogadał spokojnie i wymieniliśmy wizytówki), no mówię Wam kino :lol: , nieżle jesteśmy wszyscy zakręceni nie?

Link to comment
Share on other sites

[nieżle jesteśmy wszyscy zakręceni nie?[/quote]

Chyba to jest najfajniejsze w posiadaniu ogarow albo gonczych :p Czy jakis wlasciciel labradora albo yorka ma takie problemy? Nie sadze,zeby zatrzymywal samochod na srodku ulicy,dlatego ze zauwazyl psa tej samej rasy.A czy na wystawie zna wszystkich wlascicieli psow tej rasy? NIe sądze...Ich jest tak duzo,a my jestesmy jedna wielka rodzina :mdrmed: :mdrmed: :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

Na moje maile z zaproszeniem na spacer odpowiedział Świtun (jest bardzo za ) i Rożek, który też się pewnie pojawi.
U mnie w Ursusie pojawił się gończy z hodowli " Czas na Łowy". Też goniłam, żeby dowiedzieć się "kto to?". Niestety ostatni raz widziałam go jakieś dwa tygodnie temu. Jak jeszcze raz dogonię to zaproszę na świąteczny spacer.
:-)

Link to comment
Share on other sites

Poznałam po uszach ;-)
Już raz dogoniłam :-). Chwilkę rozmawiałam z panem ale nie wiedziałam jeszcze o spacerze. Natomiast zaprosiłam na wystawę do Nowego Dworu ( w ogóle zachęcałam do pokazywania) więc może tam się pojawią.

Link to comment
Share on other sites

DOJAZD NA SPACER
Jeżeli ktoś będzie jechał z Centrum to najlepiej albo Górczewską albo Połczyńską cały czas prosto. Potem skręca się w prawo w ul. Lazurową i też prosto. Potem dojeżdża się do ul. Kocjana (mała uliczka przed którą są najpierw nowe bloki a potem ogródki działkowe po prawej stronie) i tym razem w lewo . Po prawej stronie jest dość wysoki budynek a skręcić trzeba nie w pierwszy zjazd tuż za nim, tylko w następną uliczkę w prawo. Tuż za zakrętem będzie już widać stadion a zanim są tereny na których psy mogą sobie pobiegać :-)
DO WSZYSTKICH:
Najlepiej spotkac się o określonej godzinie przed stadionem (np. w okolicach parkingu). Przez stadion trzeba psy przeprowadzić na smyczy bo jest tam tabliczka zakazująca wprowadzania psów , ale jak się ma psa na smyczy to zawsze można powiedzieć, że nie wprowadzam psa tylko przeprowadzam bo jakoś do lasu dojść trzeba ( mnie tylko raz zdarzyła się sytaucja, że ktoś zwrócił mi uwagę ). Z osobami dojeżdżającymi później można się już umówić na tzw. "poligonie". Wejście prawą bramą (stojąc na przeciwko) na stadion, cały czas prosto, mniej więcej w połowie toru przeszkód dla wojska trzeba odbić w prawo. Wchodzi sie na dużą polanę, na której wszystko dobrze widać :-)

Link to comment
Share on other sites

Wyjaśniłam nieźle ale ....te nowe bloki i ogródki działkowe są po LEWEJ stronie jadąc od Górczewskiej. Telefony oczywiście trzymamy w pogotowiu :-)
Co do godziny to ja proponuję nawet 10 ( o 11 też dobrze;-)) bo potem pojawiają się spacerowicze i rowerzyści , a nas chyba będzie spora gromadka ...

Link to comment
Share on other sites

Mi wyszlo inaczej,10 gonczych i 9 ogarow
Gończe to:
Burza
Kraska
BOrowy
Iron
Akord
Juki
Branka
Hrabianka
Zula
Trema

A ogary:
Bard
Irga
Harmonia
Dunia
POświata
Modra
Rożek
Jeżyna
Świtun

Miejmy nadzieje,ze bedzie nas jeszcze wiecej :) Napisalam chyba do wszystkich właścicieli warszawskich i okolicznych gonczakow i ogarow z kalendarza (tych,ktorzy podali adresy). Odpowiedziala tylko Kasia od Tremy (ale o tym juz informowalam).
Prosba do Hani: moglabys poinformowac swoje "dzieci" i "wnuki" ? Np.Baszkira itd. A Bystra i jej czekoladowa "siostrzyczka"? One chyba tez sa z okolic W-wy. Zawsze mozna argumentowac,ze Piotrus Borowy przyjedzie z Wloclawka,wiec Warszawiacy mogliby sie ruszyc ;)

Link to comment
Share on other sites

Do gonczych dopisz tez PSOTĘ. Pisalam do Ani maila jak tylko powstal pomysl,ale nie odpisala. Zdziwilam sie,bo zawsze odpisuje. Dzisiaj ponowilam zaproszenie i okazalo sie,ze odpisala,ale nie doszlo! :-(
Za to teraz juz wiem,ze bedą. Ok,szperam dalej w mailach w poszukiwaniu adresow do gonczarzy :-)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ja również pisałam do Ani i też cisza :-) Cieszę się, że będzie ale jestem lekko zaniepokojona, że w Bardzie obudzi się głęboko uśpione uczucie do Psoty. Drugi raz już nie dam rady ....
Ja też nie mam jeszcze kilku potwierdzeń .

Link to comment
Share on other sites

Moja Hrabianka wczoraj zlapala! Nie mialam pojecia,ze o tej porze juz są! Dzisiaj bedziemy sie kropelkowac przeciw nim! Najlepsze jest to,ze ona go mogla na ogodku zlapac,a w ogrodku doslownie kilka drzew. W zeszlym roku mimo kropelek i pigul Branka kleszcze lapala co chwila i wcale nie odpadaly. Probowalysmy wszystkich polecanych metod i zadna nie dzialala tak skutecznie jak o nich mowili, przy kazdej z nich (tzn.kropelkach,tabletkach i obrozy) zawsze znalazlam w Brance pare wkreconych :-/

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ grono się powiększ chyba musimy już coś postanowić odnośnie godziny, żeby zdąrzyć wszystkim potem to przekazać.
To co? Może dla tych co z daleka dorzucimy 30 min. i ustalimy spotkanie na [B]10.30.[/B]..
A lesie jest bardzo fajnie, sucho, pączki na drzewach, bazie. Pogodę też zapowiadają dobrą. Wprawdzie coś wspominali o przelotnych opadach ale może przejdą obok...Za to ma być do 15 stopni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']
...
To co? Może dla tych co z daleka dorzucimy 30 min. i ustalimy spotkanie na [B]10.30.[/B]..
...
Pogodę też zapowiadają dobrą. Wprawdzie coś wspominali o przelotnych opadach ale może przejdą obok...Za to ma być do 15 stopni.[/quote]

Godzina 10,30 też dla mnie OK :p

Dobra pogoda? Za oknem pada i parszywie i zimno i gdzieś tam w Polsce właśnie sobie pada...śnieg :evil_lol:

Co do kleszczy to polecam obrożę Kiltix/jest stosunkowo tanim zabezpieczeniem (ok 50 zł) bo działa prawie przez cały sezon kleszczowy (trzeba ją tylko zdejmować raz w mc i umyć płynem do garów), u mnie się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Co do kleszczy to polecam obrożę Kiltix/jest stosunkowo tanim zabezpieczeniem (ok 50 zł) bo działa prawie przez cały sezon kleszczowy (trzeba ją tylko zdejmować raz w mc i umyć płynem do garów), u mnie się sprawdza.[/quote]
Czy tą obrożę można dotykać, tzn, czy nie jest szkodliwa dla ludzi tzn, jak Gabi pogłaszcze Kumpla i potem weźmie paluszki do buzi to jej nie zaszkodzi :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...