Jump to content
Dogomania

ujawnianie numeru chipa w katalogu wystawowym...


Rachelek

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie ujawniania numeru chipa... Posiadam psa importowanego z UK, którego jeszcze nie zarejestrowałam w bazach danych (za chwile to zrobię). Zgłosiłam go na pierwszą wystawę i w katalogu pojawi się jego numer chipa (dostałam stawke na maila). Rozumiem, że rejestrując psa w bazach nie będę musiała wykazać, że jestem jego właścicielem. Czyli po publikacji w katalogu każda osoba będzie mogła mojego psa wprowadzić i wpisać jakieś bzdurne dane do baz bez mojej wiedzy?

Może trochę przesadzam, alę chyba coś tu jest nie tak, albo to jakieś inaczej działa... Jeśli chip jest potrzebny do identyfikacji psa na ringu, to może powinien się znaleźć w papierach wykorzystywanych przez sędziego i sekretarzy?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

witaj, ja nie podaję numeru chipa w zgłoszeniu, tylko tatułaż i tobie radzę to samo, bo owszem jest tak jak mówisz, każdy kto zna numer chipa może zarejestrowac go na siebie [dotyczy pierwszej rejestracji], potem też w prypadku ewentualnej kradzieży może posługiwać się tym numerem jako uwirygodnieniem praw własności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='loony_bee']witaj, ja nie podaję numeru chipa w zgłoszeniu, tylko tatułaż i tobie radzę to samo... [/QUOTE]
Tak, tylko że pies musiałby mieć tatuaż, a juz w większości państw używa się chipów zamiast tatuaży.:cool3:

Za specjalnie nie masz się czymś przejmować, przecież jakby ktoś zarejestrował tego psa na siebie podałby swoje dane, a papiery psa masz Ty. Ktoś musiałby się więc zdrowo tłumaczyć, dlaczego fałszywie przypisał sobie dane Twojego psa, skórka nie warta wyprawki. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

i właściwie po co to wszystko? Jak nawet zarejestrujesz psa w jednej czy drugie czy nawet i trzeciej bazie danych, to bądź pena, ze jest jeszcze cała masa innych baz - a żadna z nich nie współpracuje ze sobą..... To nie Ameryka a nawet nie Europa. U nas każdy sobie rzepkę skrobie. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...