Jump to content
Dogomania

trymowanie nożem??


niunia_51

Recommended Posts

[quote name='niunia_51']mam pytanko jak odróżnić czy nóż trymerski wyrywa czu obcina włoś??[/quote]
Spojrzeć na to, co masz na nożu po pociągnięciu ;) Jeśli wszystkie kosmyki, które masz pod palcem po jednej stronie noża urywają się tuż przy ostrzu - to przycina. Jeśli większość sterczy również z drugiej strony ostrza (tej od strony psa, nie od Twojego kciuka) to jest OK.

Link to comment
Share on other sites

dzięki bardzo :lol:
to chyba mój wyrywa
a co wogóle sądzicie o nożach trixie bo ja mam ten taki podstawoey z czerwoną rączką i czy on może byc dla sznaucera??
a i czy ktoś by mógł mi napisać bo szukałam w wcześniejszych postach ale nie znalazłam jak dokładnie powinno sie trymować?? czy noza używać tak jak grzebienia??:niewiem:
czekam na rady
pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia_51']dzięki bardzo :lol:
jak dokładnie powinno sie trymować?? czy noza używać tak jak grzebienia??:niewiem: [/quote]

Zależy co chcesz zrobic: jeśli wyjąć podszerstek to właśnie wyczesujesz (jak grzebieniem), jeśli trymujesz łącznie z okrywowym to wtedy przytrzymujesz.

Dokładnie TRYMOWANIE jest opisane i pokazane tu:
strona główna: [URL="http://www.fryzjerpsi.com/pierwsza.html"]http://www.fryzjerpsi.com/pierwsza.html[/URL]
następnie USŁUGI, a później: TRYMOWANIE PSÓW SZORSTKOWŁOSYCH - CO TO JEST.

W poprzednim temacie napisałam, żebys spróbowała Trixi bo:
1. u mojego psa sprawdza sie super,
2. kosztuje 30-40 zł i kupisz go w prawie każdym sklepie zoo,
3. żadnym Marsem nie wyjmę tyle podszerstka co Trixi, czasami Mars w ogóle nic nie wyciągnie, a Trixi to i owszem, (okrywówkę też można trymować)
4. Mars kosztuje ok. 80-100 zł (zależy od sklepu) i gdyby nic nie wyjął (bo np sierść jest za krótka, itp.) to napisałabyś że "nie działa i szkoda pieniędzy".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia_51']dzięki wielkie Agnieszka K.:lol:
widzę że jeszcze się dużo muszę nauczyć o tym trymowaniu, te zdjęcia z tej stronki mnie zaskoczyły, nie przypuszczałam że trymuje się prawie do golizny:crazyeye:[/quote]

Nie musisz trymować do gołej skóry. Tak się skubie 1-2 razy w roku psy wystawiane, potem są najczęsciej przetrymowywane.
Chodziło mi bardziej o pokazanie sposobu w jaki należy trymować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Nie musisz trymować do gołej skóry. Tak się skubie 1-2 razy w roku psy wystawiane, potem są najczęsciej przetrymowywane.
Chodziło mi bardziej o pokazanie sposobu w jaki należy trymować.[/quote]

nie wszystkie :) pies ktorym teraz krylam swoja Zadre ma juz 5 lat a jeszcze NIGDy nie byl robiony do golej skory !! jest przetrymowwany i caly rok jest w kondycji wystawowej !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Zależy co chcesz zrobic: jeśli wyjąć podszerstek to właśnie wyczesujesz (jak grzebieniem), jeśli trymujesz łącznie z okrywowym to wtedy przytrzymujesz.

Dokładnie TRYMOWANIE jest opisane i pokazane tu:
strona główna: [URL="http://www.fryzjerpsi.com/pierwsza.html"]http://www.fryzjerpsi.com/pierwsza.html[/URL]
następnie USŁUGI, a później: TRYMOWANIE PSÓW SZORSTKOWŁOSYCH - CO TO JEST.

W poprzednim temacie napisałam, żebys spróbowała Trixi bo:
1. u mojego psa sprawdza sie super,
2. kosztuje 30-40 zł i kupisz go w prawie każdym sklepie zoo,
3. żadnym Marsem nie wyjmę tyle podszerstka co Trixi, czasami Mars w ogóle nic nie wyciągnie, a Trixi to i owszem, (okrywówkę też można trymować)
4. Mars kosztuje ok. 80-100 zł (zależy od sklepu) i gdyby nic nie wyjął (bo np sierść jest za krótka, itp.) to napisałabyś że "nie działa i szkoda pieniędzy".[/QUOTE]
Ja z kolei bardzo sobie chwalę trymery Marsa a do usuwania podszerstka używam trumera hakowego Ostera

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...