Jump to content
Dogomania

Owczarek z klapniętymi uszami


iljo

Recommended Posts

Mój 4-miesięczny owczarek niemiecki ma klapnięte uszy.
Tzn. czasem stają mu na boki, ale całkiem do góry nigdy. Chyba że biegnie albo leży na grzbiecie ;))


Wiem, że kopiowanie to nie najlepszy pomysł.
Wiem też, że mam mu dawać kurze łapki, preparaty z wapniem etc.

Ale powiedzcie mi czy waszym zdaniem mam szansę na owczarka ze stojącymi uszami???

A jeśli nie to czy możecie mi pokazać jakiegoś klapouchego dorosłego owczarka?
Bo nie mogę sobie tego wyobrazić.

Z góry dziękuję.

Kasiula.

Link to comment
Share on other sites

He he, nie mam zdjęcia, ale za to mam owczarka długowłosego (9 miesięcy) z klapniętym uchem, które czasem stoi :).

Mój cięzko zachorował jak miał 4 miesiące i w wyniku tego para poszła na regenerację organizmu, a nie w uszy... kocham go takiego :)

Też nie sądziłam, że to możliwe, żeby owczarek nie miał stojących uszoli, bo nigdy takiego owczarka nie widziałam.

Życzę, żeby uszy staneły i postaram się wkleić zdjęcie, żebys widziała jak może wyglądać (choć skoro ma 4 miesiące i jest zdrowy to uszole pewnie staną).

[quote name='iljo']Mój 4-miesięczny owczarek niemiecki ma klapnięte uszy.
Tzn. czasem stają mu na boki, ale całkiem do góry nigdy. Chyba że biegnie albo leży na grzbiecie ;))


Wiem, że kopiowanie to nie najlepszy pomysł.
Wiem też, że mam mu dawać kurze łapki, preparaty z wapniem etc.

Ale powiedzcie mi czy waszym zdaniem mam szansę na owczarka ze stojącymi uszami???

A jeśli nie to czy możecie mi pokazać jakiegoś klapouchego dorosłego owczarka?
Bo nie mogę sobie tego wyobrazić.

Z góry dziękuję.

Kasiula.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jak będzie u Twojego ONka, uszy mają prawo stawać do momentu, kiedy skończą wychodzić zęby - przynajmniej tak jest wg moich wiadomości... co do preparatów z wapniem - jak najbardziej, ale bez przesady :)
Mój onek ma klapnięte jedno ucho, ale ma je "złamane" i wygląda tak:
[URL=http://img171.imageshack.us/i/smilea.jpg/][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/5589/smilea.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.
Wasze przynajmniej po jednym mają sterczącym :))

Mój maluch jest zupełnie zdrowy. Tryska energią, radością i tą słodką szczenięcą głupkowatością. Ząbki mu się pięknie zmieniają bez komplikacji (tfu tfu, odpukać).

Wet powiedziała, że owczarków z klapniętymi ucholami jest o wiele więcej niż przypuszczamy, także w hodowlach. Tylko że np. mają wcześnie podcinane i dlatego nie spotykamy klapouchów na ulicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iljo']Mój 4-miesięczny owczarek niemiecki ma klapnięte uszy.
[/QUOTE]
Jeśli to faktycznie ON-ek ( ma tzw. "papiery" czyli pochodzi z prawdziwej hodowli) to są ogromne szanse, że uszy "staną" - czasem trzeba pomóc odpowiednią suplementacją a nawet masażem - ale to dokładnie wytłumaczy Ci hodowca.
Jesli natomiast kupiłaś psa z ustnym zapewnieniem, że to "owczarek niemiecki" to niestety musisz się przygotować na rózne niespodzianki także w jego wyglądzie. Jeśli to będą tylko klapnięte uszy to i tak masz szczeście bo to psu w niczym nie przeszkadza do szczęśliwego życia.

Link to comment
Share on other sites

A czasami nawet jak są papiery to spotyka Cie niespodzianka... Ja napierw tez sie martwiłam uszami, ale potem przyszła choroba trzustki, wieczny problem z jelitami i już wiem, ze do szczescia potrzebne jest zdrowie, a uszy schodzą na dalszy plan :).

Jak to mówią, nie martw się, uszy do góry!
E.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma papierów. Ale rodzice jak najbardziej owczarkowi, szczęśliwie żyjący na jednej z podwrocławskich wsi :) Te uszy stają mu tak na boki jak dwa śmigła :) Ale w górę sie bardzo chcą. Ech, byleby zdrowy był. Klapniętego też będę kochać :D

Link to comment
Share on other sites

A czym karmisz? Bardzo ważna jest dobra karma u dużych psów (bo szybko rosną). Mój hodowca mówił, że uszy mogą najpierw stać, a później klapnąć z braku wapna np:przy wymianie zębów. Moja poprzednia ON-ka uszy miała klapnięte do 6-go miesiąca, później już było o.k.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia M.']uszy mogą najpierw stać, a później klapnąć z braku wapna np:przy wymianie zębów. Moja poprzednia ON-ka uszy miała klapnięte do 6-go miesiąca, później już było o.k.[/QUOTE]

Pocieszające, dziękuję :))

Moja wet też mówiła, że to może być spowodowane wymianą zębów. I żeby mu dawać kurze łapki, chrząstki. Wapń. A jeżeli to nie pomoże to pomogłoby podcięcie, ale nie będziemy psa męczyć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iljo']Pierwsze słyszę. Jak i czym to się robi??? I czy to małemu nie szkodzi i nie boli??[/QUOTE]

Jak chodziłam z moją sunią na tresurę, to widziałam takie "podklejone ucho". Pies był zadowolony, więc nie jest to bolesne, ale jak ? Nie wiem?
Niech napisze [B]jovi[/B] coś na ten temat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zmieniłam mu nieco dietę, dostaje też odpowiednie witaminy. Uszy już tak całkiem nie klapią. Teraz stoją na boki pod kątem prostym, jak dwa śmigła. Wygląda czadowo :D

Ja już nie wiem czy mu te uszy staną czy nie, ale i tak go strasznie mocno kocham!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wicio12346']Witam kolega posiada suczke rasy owczarek niemeicki ale bez rodowodu ma 10 miesiecy i do połowy jej staneły uszy jest jeszcze szansa zeby jej staneły?[/QUOTE]

Powinny do czasu zakończenia wymiany zębów mlecznych na stałe tj do 10 miesiąca(-,+ miesiąc). Zakładam,że pies jest rasowy. Można pomagać przez bandażowanie podstawy , wet na pewno pomoże, bo ważna jest też dieta bogata w wapń i to nie tylko ze względu na uszy ale i stawy.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

mój psiak też ma klapniete uszka,skończył 4 m-ce martwię sie ,bo poprzedni onek miał już uszy stojące w tym wieku.Pocieszam się tym ,że gubi zęby ,,na potęgę,,i do tego jest grubej kości.Dieta wydaje mi się ok.Dostaje chrząstki ,kości,szpik,karme puppy fitmin.Za mlekiem i twarogiem jakoś nie przepada więc dostaje jogurt,maślankę i serek naturalny,surowe jajka,podroby.Pies jest z papieram po championie polski.Przed wymianą ząbków jedno uszko pokładało się na drugie,potem lekko stało,drugie próbowało,ale rzuciły się ząbki i wyglada jak ,,burek,,Mam nadzieje,że go córka nie zauroczyła,bo to ona cały czas marudziła,że taki ,,klapiak,,jej się bardziej podoba.Jakoś nie mogę sobie wyobrazić rasowca z klapniętymi uszami:/

Link to comment
Share on other sites

Kup mu preparat z glukozaminą i chondroityną - Caniviton forte plus, ja to stosowałam z  bo ucho raz stawało, raz opadało, i kurze łapki oczywiście też. Pomogło. Może jednak się zdarzyć, że ucho nie stanie, bo taka jego uroda będzie, nie wnikam w szczegóły, kochać jednak jak najbardziej należy.

Link to comment
Share on other sites

Kup mu preparat z glukozaminą i chondroityną - Caniviton forte plus, ja to stosowałam, bo ucho raz stało, raz opadało, i kurze łapki oczywiście też. Pomogło.  Może się jednak zdarzyć, że ucho nie stanie, bo taka jego uroda będzie, nie wnikam w szczegóły, kochać jednak jak najbardziej należy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Klapnięte uszy u owczarka, 

dzień dobry, 

jestem właścicielem owczarka niemieckiego, jest z dobrej hodowli po bardzo ładnych rodzicach. 
Problem mam taki, że  mój pies ma oklapnięte uszy. 
Ma już 16 miesięcy, niestety uszy tak jak by do połowy stoją i się w połowie zaginają są oklapnięte. 
Pragnę nadmienić, że nasz owczarek jest psem o masywnej budowie, jest bardzo duży. Ma grube łapy jednym słowem jest potężny. 
Problem miał i można powiedzieć ma z lewym uchem, ma często jego zapalenie. Dostawał antybiotyk, ma je czyszczone. Lecz problem się powtarza. 
Dostaje karmę Royal canin, dużo męsa, warzyw itp. 
Dostaje witaminy, suplementy diety. Nic nie pomaga. 
Nie wiem czy jestem wstanie coś zrobić aby pies miał uszy jakie powinien mieć owczarek niemiecki. 
Także będę wdzięczny za radę. 
Pozdrawiam, 
Michał 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...