Jump to content
Dogomania

Jak można to sprawdzić?


Recommended Posts

Planujemy zakup pieska. Byliśmy dzisiaj w hodowli i pokazano nam wszystkie te dyplomy, rodowody rodziców, ale nie pokazano karty miotu i metryki. Jako że hodowcy sprzedają te pieski po okazyjnej cenie, zaczynamy podejrzewać, że coś tu nie gra.
Jak można sprawdzić, że te pieski/miot są zarejestrowane w ZK? Czy wystarczy, że obejrzymy metrykę?
Chodzi mi o to,żeby mieć 100% pewność, że pieski są rodowodowe :-)

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie męczyć się domysłami,najprościej zadzwonić do oddziału do którego należy hodowca i tam się dowiedzieć czy miot został zgłoszony i czy wydano metryki.Życie pokazuje,że wszystko jest możliwe,fałszowanie metryk również:mad:

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]Nie wiem co masz na myśli "numer hodowli"?Jeśli numer telefonu,to raczej trudna sprawa.Podaj nazwisko hodowcy,przydomek(nazwę)hodowli,rasę,datę narodzin szczeniąt.Im wiecej informacji,tym lepiej.Zdarzają się przypadki tego samego imienia i nazwiska,ba nawet hodowanej rasy.Więc żeby wykluczyć pomyłkę trzeba trochę więcej danych:cool1: [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Łe, a no to ktoś mi powiedział, żebym zapytała o numer hodowli, bo to najpewniejsze. Dzisiaj tata zadzwonił do babki i prosi,żeby mu ten numer podała, a ona parsknęła śmiechem. Nie wiedzieliśmy dlaczego :D
Ale już podała nam nazwę hodowli, więc jest dobrze. Dziękuję, Goniu i pozdrawiam :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlenisz_mm']No właśnie pieski mają 6 miesięcy :cool3: Może dlatego tak tanio sprzedają?[/quote]Pieski 6-miesięczne zwykle są znacznie tańsze od 8-tygodniowych maluszków :p
Moją Sabrę kupowałam, gdy miała 6,5 mies. :cool1: ...

Ale dziwię się bardzo, że nie widzieliście karty miotu ani metryczek - a co wam powiedział na to hodowca? Może warto jeszcze zasięgnąć języka o tej hodowli?...

Link to comment
Share on other sites

Nie no, w sumie to teraz dochodzę do wniosku,że oni chyba zrozumieli,że my tylko sobie oglądamy te pieski. Chyba nie wiedzieli,że jesteśmy poważnie zainteresowani, bo rzeczywiście tak nie wynikało z kontekstu rozmowy ;-) Ale już tata zadzwonił do nich, wszystko (tak mówią) mają, dzisiaj pojedziemy,obejrzymy i podejmiemy decyzję.
Eurasierka, a to że kupiłaś pieska 6-ciomiesięcznego nie przeszkadzało ci w wychowaniu? Bo widzieliśmy,że te pieski już miały swoje nawyki i zastanawiamy się czy to nie będzie przeszkadzać.

Link to comment
Share on other sites

Westie :-)
A no to drugie pytanie od razu zadam. Bo zostały dwa pieski. jeden jest taki dostojny, na nikogo nie patrzył, hrabia. Drugi kompletnie inny. Szalony, żywy,wszędzie go pełno.
Ale przyznam,ten hrabiowski lepiej się prezentował, tak "wystawowo". Którego byście wybrali?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlenisz_mm']Eurasierka, a to że kupiłaś pieska 6-ciomiesięcznego nie przeszkadzało ci w wychowaniu? Bo widzieliśmy,że te pieski już miały swoje nawyki i zastanawiamy się czy to nie będzie przeszkadzać.[/quote]Najważniejsze jest wytworzenie więzi, stworzenie poczucia bezpieczeństwa, dużo wyrozumiałości i ciepła ale jednocześnie konsekwencja oraz cierpliwe pokazywanie pieskowi, jakie zasady panują w domu.

Niestety, ja narobiłam masę błędów na początku :shake: i dopiero z tego wychodzimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlenisz_mm']Westie :-)
A no to drugie pytanie od razu zadam. Bo zostały dwa pieski. jeden jest taki dostojny, na nikogo nie patrzył, hrabia. Drugi kompletnie inny. Szalony, żywy,wszędzie go pełno.
Ale przyznam,ten hrabiowski lepiej się prezentował, tak "wystawowo". Którego byście wybrali?[/quote]Zdecydowanie drugiego :loveu:
"wystawowego" olej - wystawy to 5 minut frajdy, z psem jesteś na codzień

Link to comment
Share on other sites

Mogę wiedzieć, jakich np. błędów? Żebym ich nie popełniła ;-)

Ano właśnie. Nie wiem, w rodzinie zdania są podzielone. Mama chce jeździć na wystawy,więc chce tego lepiej prezentującego się. Tata z kolei chce przede wszystkim przyjaciela. Zastanawiamy się tylko czy taki nadmiar ruchliwości nie będzie przeszkadzał w codziennym życiu. Widać, że ten piesek nie potrafi się nudzić ;-)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://forum.dogs.pl/viewthread.php?tid=18776"]http://forum.dogs.pl/viewthread.php?tid=18776[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22381"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22381[/URL]

w skrócie - skupiłam się na dość intensywnym modelowaniu psa pod moje dyktando; bez zastanawiania się nad tym, co psiak musiał przeżywać - tym bardziej, że zdecydowałam się na rasę bardzo wrażliwą psychicznie, niezwykle czułą na relacje z domownikami, a szczególnie z przewodnikiem.

jest coraz lepiej, sucz zaczęła mi już trochę ufać - widzę postępy :loveu:
dopiero teraz widzę, jak ona się otwiera coraz bardziej

zapomnij o TD - ciepło, cierpliwość, spokój i konsekwencja wystarczą aby wychowywanie się powiodło :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlenisz_mm']Mama chce jeździć na wystawy,więc chce tego lepiej prezentującego się. Tata z kolei chce przede wszystkim przyjaciela. Zastanawiamy się tylko czy taki nadmiar ruchliwości nie będzie przeszkadzał w codziennym życiu. Widać, że ten piesek nie potrafi się nudzić ;-)[/quote]Wobec tego lepiej będzie, jak jeszcze raz pojedziecie wspólnie do hodowcy i pobędziecie z każdym psiakiem z osobna - pomyślcie, jakie macie wyobrażenie o psie w domu - ja do tej pory miewam jeszcze czasem "dołki" psychiczne, że nie mogę z moją sunią zająć się czymś aktywnym :-( .

Najważniejsze, byście czuli, że psiak odpowiada waszym oczekiwaniom, że dobrze się z nim czujecie - jeśli wolicie psa, który nie będzie specjalnie "wariował" w domu i absorbował uwagę, to "hrabia" może być bardziej odpowiedni; jeśli wolicie małego ciekawskiego "wariata", którego wszędzie będzie pełno i który będzie uwielbiał bawić się z wami - to ten drugi psiak z pewnością bardziej by tu pasował.

Nie sugerujcie się wyglądem :diabloti: najmniej "wyględny" z braci Sabry (z czasów, gdy miał pół roku) wyrósł na przepięknego przedstawiciela swojej rasy i święci triumfy na wystawach

6 miesięcy to jeszcze młody psiak i wszystko może się zdarzyć :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlenisz_mm']Już poczytałam o twoich problemach z pieskiem i mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej :-)Dziękuję za odpowiedzi i trzymam kciuki za twojego pieska :-)[/quote]Dzięki :lol:
A jak już będziecie wiedzieli, którego z braci wolicie - to koniecznie napisz :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eurasierka']Dzięki :lol:
A jak już będziecie wiedzieli, którego z braci wolicie - to koniecznie napisz :loveu:[/quote]

Niedługo jedziemy drugi raz, żeby się im dokładnie przyjrzeć. Jak podejmiemy decyzję, na pewno dam znać, a może jeśli się zdecydujemy to i zdjęcia wrzucę :-) Pozdrawiam :-)

Link to comment
Share on other sites

[INDENT][quote name='marlenisz_mm']Na razie jeszcze się zastanawiamy, ale jesli się zdecydujemy, to przysięgam wam, że zrobię zdjęcia i pochwalę się pieszczochem :-) Całus wam :*[/quote]Zdecydowaliście się na terriera,a to psy o dużym temperamencie.Poczytaj o tej rasie.Dla mnie terrier to eksplozja energii.Przeczytaj wzorzec,jak powinien wyglądać westi i jaki powinien mieć charakter.W necie znajdziesz strony tych hodowli na których często jest opis rasy.Tu na forum jest Achnamara i na jej stronie znajdziesz takie info.
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...