Jump to content
Dogomania

Beagle czy Owczarek Kaukaski ?


Lucky271

Recommended Posts

Cześć. Zwracam się z uprzejmą prośbą do was - znawców. Moja mama ma właśnie zamiar kupić psa tylko nie wie, którego wybrać, a więc: który z tych dwóch bardziej nadaje się do 3 pokojowego mieszkania w bloku ? Który jest bardziej towarzyski ? Grzeczniejszy ? Przywiązany do ludzi ?

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Ile czasu na spacery moze poświęcić Twoja mama na wychodzenie z psem ?
Czy koło miejsca zamieszkania są odpowiednie tereny? Ile czasu chce poświęcić na szkolenie i posłuszenstwo. Beagle nie jest rasą prostą, raczej jedną z trudniejszych

Link to comment
Share on other sites

No właśnie mało wiem szczególnie o owczarkach, a więc postanowiłem zapytać. Podobno znaleźć tu można specjalistów i znawców.
A wyczytałem gdzieś w internecie (jak natrafię jeszcze kiedyś na tą stornę to podam link, żeby nie było że ściemniam), że właśnie owczarek może "zamieszkać" w bloku i może zostawać długo sam w domu.

[quote name='"souris"']Czy Ty wiesz jak wygląda Owczarek Kaukaski ?![/quote]
A jak myślisz ?!

Link to comment
Share on other sites

Też myślę, że owczarek kaukaski nie nadaje się do warunków blokowych, choć znam ludzi, którzy trzymają tak wielkie psy w tych małych pomieszczeniach. Jednak nie wiem jak tam żyją, lecz owczarki kaukaskie wymagają wielkiego pomieszczenia i swobody.

Jeśli dobrze wychowacie Beagle to będzie z niego prawdziwy przyjaciel. :-)

Link to comment
Share on other sites

Nie powiem co myślę :lol:

Przepraszam, ale wydaje mi się że jednak kaukaz w mieszkaniu to troszkę niepoważne. Jesli się chce czegos dowiedzieć o rasie to się wpisuje w jakąkolwiek wyszukiwarkę nazwę rasy i się przegląda odpowiednie strony z hodowlami, amatorskie właścicieli takich piesków itp. Na pewno pierwszą rzeczą która się w śliczne oczka rzuci jest to że taki bydlaczek w bloku się bedzie czuł raczej nieszczęśliwie. I na pewno nie bedzie to pies greczniutki i łagodny sam z siebie, a juz na pewno ostatnia rzecza którą bedzie robił to zostawanie samemu grzeczniutko w domciu na dłuższy czas. :lol:

Innymi słowy taki pies się do bloku nie nadaje !

Link to comment
Share on other sites

Beagle a Owczarek Kaukaski ... ciekawe porównanie nie ma co :-o

Naprawdę widziałeś kiedykolwiek kaukaza? Na żywo a nie na zdjęciach ?
Kaukaz nie nadaje się do bloku! A co do beagla to poczytaj forum, które poleciła Ci Polna.

A może napisz coś więcej: czego oczekujesz od psa, ile czasu możesz mu poświęcić, jak długie spacery, jakieś szkolenie, wystawy ?

Link to comment
Share on other sites

Witaj - mam inna propozycje - napisz sobie na kartce co od psa oczekujesz, ile czasu mozesz mu poswiecic, jakie cechy charakteru (uzwgledniajac swoje) sa mile widziane u psa, ile kasy na jego utrzymanie mozesz przeznaczyc itp., a potem wez jakas encyklopedie psow rasowych (tylko ze dobra, bo faktycznie w necie tez to idiotyzmy pisa, co zauwazylam po moej rasie - usmialam sie zdrowa) i czytaj, patrz i szukaj. Wzroc uwage nie tylko na wyglad, ale i na uzytecznosc psa i swoje mozliwosci. Potem poszukaj hodowli, skontaktuj sie z hodowcami i kupi i kochaj. I jeszcze jedno - bardzo subiektywne zdanie - zrobilam tak jak pokochalam briarda, i teraz swiat psi (prosze nie gniewajcie sie !!) dziele na " na briardy i niebriardy!

Link to comment
Share on other sites

Ja tu się wtrące jeśli chodzi o trzymanie kakukaza w domu, co w tym jest dziwnego? Znalam osobe co trzymala w dwupokojowym mieszkaniu kaukaza dawala duzo ruchu i ten pies wygladal lepiej niz nie jeden trzymany gdzies malym ogrodku bez mozliwosci spaceru;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky271']Już wiem.

Do tych, którzy mają Beagla: łatwy jest do wychowania ?[/quote]

Wprawdzie nie mam beagla ale mniej wiecej wiem jaki jest ;]] jemu potrzeba poswiecic duzo czasu na reguralne szkoleniaa poswiecac straaaasznie duuzo ruchu ;]] zeby czuc sie szczesliwy musi wszystko wywachac wybiegac wytropic ;]] takie zywe sreberko :D:loveu:

Link to comment
Share on other sites

KaRa psy zostały wyhodowane z pewnymi predyspozycjami. Kaukaz na pewno nie jest psem z natury łagodnym jak baranek, nie jest psem łatwym, ani na pewno nie bedzie sam grzecznie spędzał długich godzin w mieszkaniu. Te psy były hodowane żeby stróżować, i czują się najlepiej gdy moga pilnować jakiegoś terenu. Tak jakbyś dawała wyżłowi polować i spełniać się w pracy, tak kaukazowi powinno się dać kawałek terenu na którym mógłby pilnować. To nie są husky, któe jak wybiegasz bedą szczęśliwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Lucky271"']Beagle czy Owczarek Kaukaski ?[/quote]

Wybrałeś dwie rasy psów, o bardzo silnych charakterach. U nas w rodzinie był kaukaz więc moge ci o nich troche powiedzieć.

Gdy widzisz taką małą kulkę futerka, od razu nasuwają się słowa: " Ojej jaki śliczny misiek/niedźwiadek! " To prawda, małe kaukazy są naprawde ślicznymi, małymi puszystymi zwierzaczkami, ale niech wygląd i powolne ruchy cię nie zmylą, te psy to nie maskotka, nie możemy zapominać w jakim celu zostały wyhodowane, przez wieki używano kaukazy do obrony stad przed drapieżnikami, co z kolei rozwinęło u tych psów silny instynkt terytorialny, umieją oszczędzać energię, nie będzie biegał bez sensu, ale jak zajdzie potrzeba, ten słotki puchaty niedźwiadek zmienia sie nie do poznania, jest szybki i niesamowicie sprawny. Dorosły kaukaz jest psem pewnym siebie i niezależnym, nie podporządkuje się byle komu, musisz nauczyc się nad nim zapanować, i przede wszystkim, broń cie Panie Boże nie bij psa ( jakiegokolwiek psa, czy to kaukaz, rotwailer, beagle, żadnego ) to jest najgorsza możliwa metoda w układaniu psa, agrasja budzi agresję, taki pies w rękach nieodpowiedzialnych ludzi to chodząca bomba zegarowa. Szczeniaka musisz wychowywać od najmłodszych lat, gdyż jak będzie musie pobłażało, wyrośnie z niego młodociany chuligan, który w nosie bedzie miał twoje nawoływania, czy też jakiekolwiek komendy, stanie się nieznośny, najlepszą metodą w wychowaniu jest przede wszystkim konsekwentne, stanowcze, lecz łagodne egzekwowanie wszelkich zakazów i nakazów, wprowadzonych przez wszystkich członków rodziny, a ne tylko jednego, wszyscy muszą się zaangażować w wychowanie pupilka i postępować według reguł ustalonych w domu (chodzi mi o to że wszyscy musicie być konsekwentni, jak było powiedziane, że pies nie dostaje jedzenia przy stole to nikt mu nic nie daje). Dla szczeniąt kazukaza, i innych obronnych, stóżujacych, bardzo ważna jest faza socjalizacji z człowiekiem i innymi zwierzętami. Kaukazy są psami o silnie rozwiniętym instynkcie obronnym, który ujawia sie z wiekiem, dlatego nie można pobudzać w nich agresji, poprzez wyrywanie mu orzedmiotów, drażnienie, z małym szczeniakiem wygrasz, ale co dalej? w miarę jak będize nabierał sił to on bedzie górą, co gorsze w głowie mogą pojawić się myśłi, że z właścicielem da się wygrać, chyba konsekwencji takiego zachowania nie musze tłumaczyć. Jak umiejętnie wychowa sie kaukaza, to stanie się wiernym i przywiązanym do właściciela i wszystkich domowników pupilkiem, jednak są to psy niezależne, lubią też wolność, w wyrażaniu uczuc są raczej skąpe. Z kaukazem da się zaprzyjaźnić, jednak całkowite podpoząskowanie nie zawsze jest możliwe. Mimo swojego celu w jakim został wyhodowany, kaukaza nie bierze sie tylko po to żeby stróżował, zamykanie go w kojcu, dawanie mu jeść i puszczanie na noc całkowicie mija sie z celem, taki pies może stać się niebezpieczny. Pozostawiony pies samemu sobie, z ograniczonymi do minium spotykaniem się z człowiekiem, z jego skłonnością dodominacji, uzna że teren jest wyłącznie jego i póxniej właściciel możemieć kłopt z wejściem na własne podwórko, pies może zdziczeć, a nie o to chodzi. Kaukaz jak każdy inny pies potrzebuje kontaktu z ludźmi, spacery, wspólne zabawy, bardzo dobrze działają na kontakty pies-włąściciel.

Co do beagli, są to bardzo żywe psy, takie małe klauny ;) wesołe, i bardzo żywotne, ich zapas energii jet chyba niewyczerpalny, z tego co zauważyłam, jednak, może lepiej jak osoby mające beagla w domu się wypowiedząna ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Mój znajomy hoduje kaukazy. Odpowiednio wychowane są to całkiem miłe i grzeczne w obejściu "miśki", ale trzymanie ich w bloku byłoby barbażyństwem. One wolą przebywać cały czas na dworze i z własnej woli rezygnują z ciepłego kocyka przy kominku na rzecz bardzo spartańskich podwórzowych warunków.

A beagle stają się niebezpiecznie modne i wydaje mi się, że Twoja mama kieruje się bardziej względami eksterierowymi niż prawdziwym charakterkiem tych psów. Oprócz list dyskusyjnych wspomnianych już wcześniej przeczytaj "Psa" - na pierwszych stronach jest artykuł o beaglach.

Link to comment
Share on other sites

ja powiem tak...

wiele psów nie powinno przebywac w mieszkaniach bo na ogół są za duze, potrzebują duzo miejsca i ruchu...
ale ja znam ludzi którzy mają nie tylko kaukaza w domu, ale bernardyna, doga niemieckiego, husky i inne i psy są szczęsliwe codziennie są na kilkugodzinnych spacerach...jasne, lepiej by było, gdyby był to dom z ogrodem...ale ja jakos tez nie narzekam, mam pasterskiego psa (briarda) który musi sie wyszalec, nie nalezy do najmniejszych psów, ale wydaje mi sie ze jest mu tutaj lepiej anieżeli w schronisku w boksie 3x3 a 4 innymi psami...

nie wiem skąd jestes, ale moze warto zajrzec do schroniska?tam często jest duzo rasowych piesków, które są w stanie oddac całego siebie za ciepły kącik i kawałek dobrego serca

pozdr.
magda

Link to comment
Share on other sites

Mam beagla i ten pies potrzebuje dużo ruchu i uwagi ze strony właściciela. Nie może być sam w domu dłużej niż 3-4 godziny bo inaczej w mieszkaniu będzie jak po tajfunie :D...Trzeba go od poczatku uczyć posluszeństwa i byc w tym konsekwentnym bo zanim się zorientujesz nie ty rządzisz psem tylko pies tobą...Akurat wybrałeś dwie trudne rasy .Beagle ma słodką mordkę ale to pies naprawdę wymagający .On wciąż tropi .Na spacerze jego nos nie odrywa sie od ziemi..To okropny łakomczuch ma tendencje do tycia i trzeba dużo silnej woli, żeby go nie dokarmiać między posiłkami bo spojrzy tymi swoimi ślepkami i jesteś ugotowany ;) ....Spacer to dla niego ogromna frajda a 10 km dziennie to nic do jego niespożytej energii.Bardzo szybko regeneruje siły.Trudno nauczyć go przychodzenia na zawołanie .Ma tendencje do ucieczek jesli tylko jego nochal wyczuje coś atrakcyjnego to .....fiuuu i czekaj na piesa ze 2 h aż wróci skąd poszedł....
Może jeszcze jakis beaglomaniak coś doda od siebie...i faktycznie zapraszam na forum e- beagle [URL="http://www.e-beagle.pl/forum/index.php"]http://www.e-beagle.pl/forum/index.php[/URL] tam jest mnóstwo informacji o tej rasie ....

Link to comment
Share on other sites

Owczarek kaukazki?Wiesz chociaż jakie wymagania spełnia? czytałałam że nie nadaje się do trzymania w mieszkaniu po za tym to duże psy nawet do 80cm w kłębie czy jakoś tak...
więc przemyśl wybór,moji sąsiedzi mają owcz.kaukazkiego groźny...jest!Wiem (z resztą to widać:roll: )że przy takim psie jest dużo pracy!

Link to comment
Share on other sites

Owczarek nie nadaje się do mieszkania w bloku , nie uważasz, że jest za duży ? , a co do beagle - sama będę przyszłą właścicielką tej rasy - nadaje się do mieszkania w bloku, lecz jest on psem trudnym [wiem o tym, ponieważ moja siostra cioteczna ma beagle, którego razem uczyłyśmy i do tej pory uczymy ją czegoś nowego] ...
Lepiej zastanów się nad kupnem beagle jak i owczarka żeby nie było to męczące dla obu stron ; dla Ciebie jak i psa ... - lepiej poczytaj charakterystyki tych ras - zaraz je wkleje
Pozdrawiam,
emi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...