Jump to content
Dogomania

Sami strzyżecie i trymujecie czy raczej chodzicie do fryzjera?


gabryska

Recommended Posts

jasne, że samemu lepiej :) wprawdzie w razie błędu nie ma na kogo zrzucić winy, ale za to satysfakcja zawsze będzie dla nas :) Po pierwsze jednak nie ufam fryzjerom, któzy twierdzą, że wiedzą co zrobić z sierścią cairn terriera :) Znam garstkę osób w POlsce, która czuje bluesa w tej materii , ale pozostałym nie pozwoliłabym eksperymentować na moich zwierzakach za moje pieniądze. DLatego wolę sama trymować, chociaż nie przepadam za tym a i psy nie lubią tych zabiegów. Nie po to jeździłam na letnie praktyki do szwedzkiej hodowli , by trymowanie pozostawić fryzjerom bez doświadczenia ;)

Link to comment
Share on other sites

ja takze swoje psy robie sama:) co fakt u grzywacza idzie tylko za wyrównaniem wlosa i łapki i ogolic pychola..ale przy duzym pudlu juz wiecej pracy. Ja osobiscie lubie pracowac nozyczkami..bardziej niz maszynką:) trymowac takze sie uczylam...juz wiem jaki to bol odciski od trymera;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gabryska']to pytanko tak jakoś mi wpadło do głowy:P mam nadzieje, że ktos odpowie
pozdrawiam[/quote]

Strzygę sama (choć na razie za dużo do strzyżenia nie ma ;) ). A "trenuje" na tej co to na wystawy raczej chodzić nie będzie :cool3: :cool1: . Póki co nikt palcem na ulicy nie wytyka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='altacarya']jasne, że samemu lepiej :) wprawdzie w razie błędu nie ma na kogo zrzucić winy, ale za to satysfakcja zawsze będzie dla nas :) Po pierwsze jednak nie ufam fryzjerom, któzy twierdzą, że wiedzą co zrobić z sierścią cairn terriera :) Znam garstkę osób w POlsce, która czuje bluesa w tej materii , ale pozostałym nie pozwoliłabym eksperymentować na moich zwierzakach za moje pieniądze. DLatego wolę sama trymować, chociaż nie przepadam za tym a i psy nie lubią tych zabiegów. Nie po to jeździłam na letnie praktyki do szwedzkiej hodowli , by trymowanie pozostawić fryzjerom bez doświadczenia ;)[/quote]

Marcelina ??
i tu się spotykamy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fritz']Ja chodze do fryzjera bo nie nie znam sie na strzyzeniu a szkota to juz w ogole-wyzsza szkola jazdy..Ale chetnie bym sie nauczyla .Ciekawe czy da sie nauczyc z ksiazek i stron w necie? chyba nie ?[/QUOTE]

ja mysle ze mozna sie nauczyc na kursie strzyzenia psow. Ja mam zamiar na takowy sie niedlugo wybrac i go skonczyc :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ja ze swoja westie na pierwsze trymowanie poszłam do fryzjerki, która tak sunię spartoliła, że szkoda gadać. Ponieważ w Lublinie nie byłam w stanie znaleźć kogoś godnego zaufania i nie chciałam już więcej ryzykować, postanowiłam trymować ją sama. W internecie jest sporo informacji i jakoś dało radę, psa wyglądała nawet ok. Jednak gdy pojechałam z nią na wystawe zrozumiałam, że to nie do końca to. Teraz jeżdżę prawie 200 km do pana, który ma dobrą hodowlę westów i trymuje moją sunię. Na razie podglądam i uczę się, a później pewnie znowu będę sama trymować, bo jednak dojeżdżanie tyle jest męczące.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...