Jump to content
Dogomania

Mam pytanko!!!


Norka

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anka_ZG']powiedzcie mi prosze jak założyć galerie dla swojego pieska?? Prosze o wskazówki, najlepiej krok po kroku, bo niestety nie jestem zbytnio opcykana w komputerze :( Z góry dziękuje pozdrawiam[/quote]
Wchodzisz w Foto Blogi, o tutaj:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=80[/URL]
Na dole strony wciskasz [URL="http://www.dogomania.pl/forum/newthread.php?do=newthread&f=80"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/newthread.gif[/IMG][/URL] i piszesz tak jak w każym innym wątku. ;) Możesz poprosić kogoś, żeby zrobił Ci banerek do podpisu i podlinkować go, żeby po naciśnięciu otwierała się Twoja galeria. :cool3:

[quote name='Anka_ZG']i dlaczego mam napisane, że nie mogę wysyłać załączników??[/quote]
O jakie załączniki chodzi?
Bo jeśli chcesz wstawić zdjęcie, to tu masz instrukcję, co i jak. ;)

Co do wstawiania zdjęc to wejdź na [URL="http://www.imageshack.us/"]www.imageshack.us[/URL]
Naciśnij "Przegladaj" i wybierz zdjęcie, nastepnie "resize image?" i wybierz rozmiar (zdjęcia na forum mogą miec rozmiar max 640x640 pikseli, więc albo zmniejsz wcześniej w jakimś programie, albo zaznacz w imageshack odpowiedni rozmiar), później naciskasz "host it!".
Wyświetlą Ci się różne linki, wybierasz ostatni, kopiujesz i wstawiasz już na Dogo naciskajac w oknie odpowiedzi na "Wstaw obrazek" (ten żółty znaczek z górami) i tam wklejasz ten link. Mam nadzieje, że napisałam zrozumiale. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Powiedzcie mi w jakim wieku mniej więcej ( bo wiadomo, że to jest bardziej indywidualna sprawa każdego pieska) psiakowi trzymają dłużej "zawory";) chodzi mi oto, w jakim wieku piesek będzie trzymał dłużej mocz. Mój co prawda naprawdę sporadycznie już sika w domu, ale wychodzę z nim na dwór co 3 godz, i może dlatego nie zdarzy napaskudzić w domu. Ale boje sie, że mogę go do tego przyzwyczaić w takim stopniu, że nawet jak dorośnie to będzie musiał wychodzić na dwór co 3 godziny:( dodam jeszcze, że jak zostaje czasem sam, nawet 5 godzin to nie nasika ani nie zrobi czegoś większego w domu:) Ma 4 miesiące:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Powiedzcie mi w jakim wieku mniej więcej ( bo wiadomo, że to jest bardziej indywidualna sprawa każdego pieska) psiakowi trzymają dłużej "zawory";) chodzi mi oto, w jakim wieku piesek będzie trzymał dłużej mocz. Mój co prawda naprawdę sporadycznie już sika w domu, ale wychodzę z nim na dwór co 3 godz, i może dlatego nie zdarzy napaskudzić w domu. Ale boje sie, że mogę go do tego przyzwyczaić w takim stopniu, że nawet jak dorośnie to będzie musiał wychodzić na dwór co 3 godziny:( dodam jeszcze, że jak zostaje czasem sam, nawet 5 godzin to nie nasika ani nie zrobi czegoś większego w domu:) Ma 4 miesiące:)[/quote]
Funia im bliżej była wieku dorosłego, tym rzadziej potrzebowała wyjść na siusiu. Myślę, że jeśli boisz się przyzwyczaić Twojego psiaka do częstego wychodzenia, to możesz wydłużać przerwy między wyjściami. Na początek chodźby o pół godziny :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Powiedzcie mi w jakim wieku mniej więcej ( bo wiadomo, że to jest bardziej indywidualna sprawa każdego pieska) psiakowi trzymają dłużej "zawory";) chodzi mi oto, w jakim wieku piesek będzie trzymał dłużej mocz. Mój co prawda naprawdę sporadycznie już sika w domu, ale wychodzę z nim na dwór co 3 godz, i może dlatego nie zdarzy napaskudzić w domu. Ale boje sie, że mogę go do tego przyzwyczaić w takim stopniu, że nawet jak dorośnie to będzie musiał wychodzić na dwór co 3 godziny:( dodam jeszcze, że jak zostaje czasem sam, nawet 5 godzin to nie nasika ani nie zrobi czegoś większego w domu:) Ma 4 miesiące:)[/quote]

[quote name='Karolajnaxx']Funia im bliżej była wieku dorosłego, tym rzadziej potrzebowała wyjść na siusiu. Myślę, że jeśli boisz się przyzwyczaić Twojego psiaka do częstego wychodzenia, to możesz wydłużać przerwy między wyjściami. Na początek chodźby o pół godziny :p[/quote]
Zgadzam się z [B]Karolajnaxx[/B], wydłużaj powoli odstępy pomiędzy spacerami, codziennie po trochę. Nawet 15 minut to duży sukces. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']A wy jak czesto wyprowadzacie swoje pociechy?;)[/quote]
Ja mieszkam w domu z ogrodem, więc moja sucz może wychodzić kiedy tylko ma ochotę. :multi:
Ale kiedy jeszcze nie mieliśmy ogrodzenia, to wychodziłam z nią co 4-5 godzin.
Ale jak zostawała sama w domu, to wytrzymywała spokojnie 10 godzin i więcej, nic nie narobiła, nic nie jadła, ale to były baaardzo rzadkie i wyjątkowe sytuacje.

Link to comment
Share on other sites

Dobra a teraz troszkę z innej beczki;) Słuchajcie, wczoraj zauważyłam, że mój piesek zaczął gubić mleczaczki i brakuje mu kilka ząbków, ale musiały wypaść mu na dniach, bo jeszcze widać świeże dziurki. I tu moje pytanie, czy przy wymianie zębów może mieć brak apetytu?? Bo coś malutko zaczął jeść, ale widać, że dobrze się czuje, bo bryka i w ogóle innych zmian w jego zachowaniu nie zauważyłam. Ale zastanawia mnie ten jego brak apetytu. Czy to może być powodem wymiany zębów?Z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Dobra a teraz troszkę z innej beczki;) Słuchajcie, wczoraj zauważyłam, że mój piesek zaczął gubić mleczaczki i brakuje mu kilka ząbków, ale musiały wypaść mu na dniach, bo jeszcze widać świeże dziurki. I tu moje pytanie, czy przy wymianie zębów może mieć brak apetytu?? Bo coś malutko zaczął jeść, ale widać, że dobrze się czuje, bo bryka i w ogóle innych zmian w jego zachowaniu nie zauważyłam. Ale zastanawia mnie ten jego brak apetytu. Czy to może być powodem wymiany zębów?Z góry dzięki[/quote]
Myślę, że jak najbardziej może to być przez ząbki. Ludzkie dzieci zresztą też są wtedy bardzo markotne. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Mam kolejne pytanie do tych którzy już przeszli okres szczeniactwa swoich pupili. Ostatnio zauważyłam, że u mojego pisaka pojawił sie jakby "łupież" na sierści. Czym może to być spowodowane?? Czy może to być wynik zmiany sierści??Z góry dzięki[/quote]
Raczej nie. :shake:
Pewnie skóra jest przesuszona. Czy ostatnio kąpałaś go? Albo może zmieniłaś szampon? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...