Jump to content
Dogomania

Mam pytanko!!!


Norka

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Trymowanie polecam:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=558[/url]
[url]http://www.faunaflora.com.pl/archiwum/2000/sierpien/trymowanie.php[/url]

co do jedzenia ja uzywam tylko [B]Royal Canin[/B] w tej chwili juz dla seniorow.
Sucha karma tylko i wylacznie.Czasami daje warzywa-marchew, kalafior(gotowany) ktore uwielbia jak i owoce: jablko,banan.Jednak nie za czesto bo moze miec rozwolnienie.:razz:

Link to comment
Share on other sites

ja juz pare lat tak karmie na zmiane z warzywami i owocami i wszystko jest u niego ok.
wiec nie zmieniam tego - tym bardziej ze np. po jedzieniu z puszek psiak moj ma problemy "z smierdzacym oddechem" z pyska.
W jego wieku tez nie powinnien przesadzac z "iloscia" w pozywieniu skladnikow ,ktore moga spowodowac odkladanie sie niepotrzebnych tkanek;)pozatym musze powiedziec ze moj Hobby troche udaje "smakosza i jest wybredny.
Nie wiem tez jak jest w Polsce ale tutaj i moj Wet doradzil mi dla mojego taki rodzaj pozywienia-chyba nie jestem osamotniona bo duzo ludzi z ktorymi sie spotykam podobnie karmia swoje psy.:p

Link to comment
Share on other sites

Nie mówie, że masz dawać psu pokarm z puszek, chodziło mi raczej o gotowane jedzenie. Wiele osób usprawiedliwia się tym, że nie ma czasu gotować swojemu psu, ale tak naprawde to nie zabiera dużo czasu. Dla mnie karmienie psa tylko suchą karmą to zwykłe lenistwo. Wiadomo, że łatwiej wsypać psu do miski troche suchego niż postać chwile nad garnkami w kuchni

Link to comment
Share on other sites

[B]BBeta[/B] :cool3: w takim razie mozesz mnie nazywac [I]leniuchem[/I]
chociaz dla mojej reszty zalogi dziennie gotuje,sprzatam i mam czas na czworonogi........:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti:
( prosze ten mail odebrac pozytywnie-bez zadnej "zgryzoty" napisalam to:cool3: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hobby'][B]BBeta[/B] :cool3: w takim razie mozesz mnie nazywac [I]leniuchem[/I]
chociaz dla mojej reszty zalogi dziennie gotuje,sprzatam i mam czas na czworonogi........:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti:
( prosze ten mail odebrac pozytywnie-bez zadnej "zgryzoty" napisalam to:cool3: )[/quote]
Spokojnie, napisałam ogólnie. Nie będę Cie nazywać leniuchem ;) Każdy karmi swojego psa czym chce, jeśli twojemu sucha karma wystarczy to OK ;) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a nazwałabyś leniem kogoś kto ma psa który po nawet malutkie porcji mięska gotowanego ma rozwolnienie, nie zawsze jest wybór między suchym a gotowanym ,ja przynajmniej narazie musi dostawać same suche, poprawia jej sie i już może jeść surowe mięsko ale nie za często

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o surowe mieso to nawet mi wet odradzal,
co do gotowanego troche nie rozumiem Twoj post :shake: dajesz sucha karme przeplatana z gotowanym czy z surowym miesem???
Bo tak patrzac na zawartosc suchej karmy - porcja dzienna psa to jeszcze do tego albo gotowane lub surowe mieso to czy nie za duzo tego wszystkiego????
Nie wiem jak Wasze psiaki ale moj dostaje raz dziennie porcje suchej karmy Royal a potem w miedzyczasie owoce lub warzywka ale nie do przesady.
Jesli chodzi o smakolyk to jedynie za wykonane polecenie - w sumie smakolykow jest sporo bo jak juz w innym poscie pisalam jest psem pracujacym .

Link to comment
Share on other sites

Hobby dziwnego masz weta można podawać suorwe mięsko jest nawet specjalna dieta BARF którą ułożył australijski weterynarz i głównym składnikiem jest surowe mięsko, Lira długo bła na surowym i nie wiadomo czemu nagle miała po nich biegunki ale już z powrotem odstawiamy suchą i wracamy do surowego

Link to comment
Share on other sites

o [B]Barf[/B] slyszalam , ale ja nie przykladam zbytnio do takich "diet" i tym podobnych rzeczy uwagi-troche mi to przypomina wszystkie diety ktore sa dla ludzi..... a nie wszystkim nam one sluza:cool1:
co do surowego jest moim zdaniem tak samo- kazdy wybiera dla swojego psiaka jak najlepiej jesli moj wet stwierdzil ze dla mojego "staruszka" jest ono zbyteczne to biore jego zdanie serio .... wkoncu prowadzi mojego psa juz ....... tyle lat......;)

Link to comment
Share on other sites

:p moj zas robi dwa razy dziennie chyba ze mu moja corcia cos "swojego":diabloti: podrzuci to mamy wiecej smrodku.....:razz:
widze ,ze kazdy ma swoj "sposob" na karme , prawie tak jak w domu naszym sa rzeczy ktore nam smakuja ale duzo pozytycznego nie robia :diabloti: sa takie ktore nie smakuja a przynosza duzo korzysci( mowa o zdrowiu) itp...itd.....
ale nie powiem [B]Lira[/B], ze przez nasze tutejsze klikanie naszla mnie ochota i [I]sprobuje[/I] Hobby dac ryzu ugotowanego z mieskiem- jak przezyje :cool1: to chyba sie zmusze :cool3: i CO jakis czas cos zrobie ...;)

Link to comment
Share on other sites

moja ryzu/makaronu ani tego typu rzeczy nie jada a miesko jak już ma lekko sparzone, dla psów które zawsze jadły suche zaleca się bardzo powoli dodawać takie mięsko bo mogą być sensacje
czasem też dostaje marcheweczkę bo to jedyne warzywko które jada a tak to twarożek, czasem jajko i śmietanę

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

jedna rada najlepiej dawać psu jedzenie z firmy royal canin a po drugie uważać ponieważ spaniele szybko tyją







pozdrawiam - wchodzcie na strone [url]www.memmbers.lycos.co.uk/akwariumtomek[/url] i tam po lewej stronie jest taki tytuł nasz pies-NUKA tam jest galeria:loveu: :loveu: :loveu: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[I]"wiem bo mam spaniela i wpierw jadł jakieś inne karmy a teraz przeszedł na royal canin:eviltong:"[/I]
I co niby z tego mamy rozumieć? Ze wczesniej był gruby, a jak przeszedł na royala to schudł? :roll: :razz:

To prawda, że spaniele mają największą tendencję do tycia (po nich są jamniki i labradory), ale wcale nie oznacza to, że mają jeść tylko i wyłącznie royala.:-o Moje psy są na gotowanym, suchą dostają tylko jak nie mam czasu nic ugotować, a wyglądają wspaniale :cool3: i tłuste nie są. Dla utrzymania pięknej sylwetki ważne są też długie, regularne spacery, na których psiaki mogą sie wybiegać i stracić zbędne kalorie.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Mój psiaczek najbardziej uwielbia gotowany ryż+gotowany kurczaczek+warzywka, wręcz ubóstwia takie jedzonko, to dostaje na obiadek. Rano natomiast wcina sucha karmę Purinę moczoną w rosołku bądź zwykłej wodzie. nie wiedzieć czemu nie chce jeść karmy royal. dostaje także jogurcik naturalny bądź twarożek. Rośnie przy tym jak na drożdżach a i nie jest gruby

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Mój psiaczek najbardziej uwielbia gotowany ryż+gotowany kurczaczek+warzywka, wręcz ubóstwia takie jedzonko, to dostaje na obiadek. Rano natomiast wcina sucha karmę Purinę moczoną w rosołku bądź zwykłej wodzie. nie wiedzieć czemu nie chce jeść karmy royal. dostaje także jogurcik naturalny bądź twarożek. Rośnie przy tym jak na drożdżach a i nie jest gruby[/quote]
Moja sunia też je gotowane mięsko z ryżem i warzywami. Royala nawet lubiła, ale od kiedy jest produkowany w Polsce już go nie tknie. :shake:
Tak samo jest z Eukanubą. :shake:
Najbardziej jej smakuje Orijen i Acana. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...