Jump to content
Dogomania

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla pieska?


Recommended Posts

Hej! Za 2 miesiące przyjedzie do mnie mój mały, wymarzony od 15 lat Alaskan Malamute :multi:
Dlatego też proszę osoby, które mają już przyjazd szczeniaka za sobą, aby pomogły mi w skompletowaniu wyprawki. Wydaje się to niby łatwe, ale nie chciałabym o niczym zapomnieć ani niczego pominąć. Bo przyjedzie pies a tu się okazuje że czegoś nie ma....
Więc proszę, podzielcie się, jakie rzeczy kupowaliście w oczekiwaniu na Maleństwo :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj

ja za dwa tygodnie odbieram moje szczęśćie - suczkę teriera walijskiego. Co prawda jest to inna rasa niż Twoja ale potrzeby psiaki mają takie same.

Ja zakupiłam:

legowisko (na razie tańsze ... takie na pierwsze miesiące aby mała miała gdzie się położyć w dzień ale żeby nie było i go szkoda jak zniszczy:razz:),

obroża + smycz (kupiłam dwa rozmiary - S na pierwsze tygodnie i M na następne ... Ty zapewne będziesz musiała zacząć od rozm. M - ja kupowałam z firmy red dingo),

identyfikator do wygrawerowania nr telefonu

miski ceramiczne (dwie - jedna na wodę, druga na jedzonko)

zabawki i gryzaki (kupowałam firmy Petstages - orki ze sznurkami, piłki pluszowe, gryzaki i firmy KONG specjalne dla szczeniaków)

kocyk i ręczniki

przybory do pielęgnacji sierści - ja jadę do psiego salonu - mój psiak wymaga trymowania i nie chcę sama się za to zabierać więc polegam na fachowcu i tam zakupię jedynie szczotki do domowego czesania psiaka a trymowanie pozostawię specjaliście


jest tego sporo ... ale jakie to przyjemne;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[LIST]
[*]Jedzenie, dobra karma(żadne marketówki!), hodowca powinien Ci powiedzieć, jaką daje psiakom ;) Jakieś smakołyki.
[*][B]Bezpieczne dla szczeniaka[/B] zabawki.
[*]Jakiś szampon i ew. odżywka do kąpania psa(chyba, że malamuty nie wymagają kąpieli z szamponem, nie wiem, nie znam się na rasie).
[*]Legowisko.
[*]Smycz i obroża/szelki(dla szczeniaka podobno lepsze jest to drugie).
[*]Przydałaby się adresówka.
[*]Szczotka/grzebień.
[*]Miski.
[/LIST]Możliwe, że o czymś zapomniałam...chociaż najlepiej by było, gdybyś spytał(a) hodowcy, on powinien to wiedzieć najlepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć! Do mnie też niedługo przyjedzie maluch;D Robiłam więc ostatnio kosztorys i uwzględniłam takie rzeczy:
1. Smycz
2. Obroża
3. Preparat do nauki czystości (nie wiem czy to się sprawdza;-)
4.Legowisko
5. Miski (2)
6. Gryzaki
7. Zabawki
8. Witaminy
9. Pasta i szczoteczka do zębów
10. Kojec dla szczeniąt
11. Transporter
Mam nadzieję, że pomogłam;-) Życzę sukcesywnego wychowywania pieska;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja odbieram malucha jutro i mamy już :
- legowisko
- kocyk (2 na wymianę) + dostanę jeszcze w wyprawce kocyk "śmierdzący" domkiem ;)
- zabawki (piłki, pluszaki, gumowe)
- smycz
- obroża
- identyfikator (szczeniak będzie miał wszczepianego chipa, ale mimo to lepiej żeby miał adresówkę)
- pieluchy dla szczeniąt (u hodowcy są nauczone korzystania z pieluch, więc żeby zapobiec wypadkom kupiłam też 2 paczki na czas nauki czystości)
- szczotkę
- grzebień
- karma (inna niż u hodowcy, tam jedzą RC starter i dostanę trochę tej karmy w wyprawce i będę przestawiać na Bozite)
- miski (kupiłam metalowe, bo często wyjeżdżam, więc będą lepsze w drodze - mam pewność że nie pobije ;) )
- kliker
- smaki
- maszynka do golenia (biorę pudla ;) )
- woreczki na kupki ;)

Szamponu i odżywki nie kupowałam, na razie nie są potrzebne, później będziemy dobierać do sierści - hodowca strzyże psy, więc pewnie na razie tam będziemy jeździć żeby wypielęgnować psiaka, a później czeka mnie kupno nożyczek, szamponu, odżywki i czegoś do rozczesywania kudłów.

Klatkę mam - połowa szczurzej klatki, która już nie jest używana - wyczyszczona i wyparzona - 75x80x80
transporter mam też dla szczurów (koci cargo) ale na razie i pies może z niego korzystać, bo jest na tyle mały, jak podrośnie kupi się klatkę materiałową.

Link to comment
Share on other sites

No ja już też jakieś zakupy zrobiłam więc się pochwalę co już mam:
- legowisko 115x95
- miski metalowe na gumie x 2
- szczotka z włosia
- szczotka druciana
- smycz x 2 (jedna krótsza i węższa, druga dłuższa i szersza)
- obroża x2 (jedna dłuższa, druga krótsza, jedna na zatrzask, a druga na dziurki)
- identyfikator z imieniem i nr telefonu x2
- kliker
- zabawki (kong, piszczące, sznurek do żarcia)

No i chyba tyle.... mam zamiar jeszcze dokupić kocyk, karmę (ale hodowczyni kazała się na razie wstrzymać), smaczki, inne zabawki (kula smakula i jakiś gryzak masujący dziąsła), co do pieluch to nie bardzo wiem jak to działa i liczę że jakoś tradycyjnymi sposobami (typu wychodzenie co chwilkę i chwalenie) uda nam się nauczyć czystości =)

Link to comment
Share on other sites

pieluchy to takie "maty" rozkładasz na podłodze i wchłaniają siuśki - u mnie się to przyda, bo pracuję - nie mogę z psem być non stop a nie wymagam żeby taki maluch od razu wytrzymywał te 6-8h beze mnie - a podłoga w domu droga i szkoda jej :P zwłaszcza że Lenny już wie że jak robić siku to tylko na pieluszkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...