Jump to content
Dogomania

Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??


KolorowaKredka

Recommended Posts

Chi, gratulacje ! piekna detektywistyczna robota.....tylko skad ci przyszlo do glowy ze moj poprzedni pies umarl tuz przed pojawieniem sie Brutusa? hahahaha
karjo, to nie Dogo jest wredne ani nie forumowicze.... to ty jestes wredna, taka jednostka z nieudanym zyciem wsrod ludzi, szukajaca przyjaciol wsrod psow, ktorych zreszta tez wychowac nie umie.....ktorej wszyscy wokol przeszkadzaja bo oto idziesz ze swoimi agresorami i histerykami na smyczach a wszyscy wokol powinni ci schodzic z drogi a jakos nie chca, wredni ludzie, be i te wszystkie bezproblemowe wesole skore do zabaw i odwazne psy ktore tak beztrosko biegaja spuszczone ze smyczy, wszedzie wokol.....a mandaty wszystkim bo nie potrafia psow wychowac, be
to ty masz kobieto problem, a nie inni, nie ja
masz moc dawania banow? korzystaj bo to jedyna twoja moc....i jedyna rozrywka w zyciu, jedyna wladza jaka masz
zbanujesz mnie, zaraz potem kilka innych osob i poczujesz sie jak panisko, kreci cie to? ciekawy przypadek dla psychologa a moze i dla psychiatry

franiu, nie zamierzam cie zawstydzac i wymieniac uczelni jakie skonczylam, zapewniam cie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

fakt, jedyne co wtej sytuacji możesz "zapewnić" to sobie psychoterapeute... bo wiesz szkoda mi ciebie, ale tak na serio, jak rano wstane pewnie będę miała ogromnego moralniaka, boty tu biedna chciałaś tylko napisać swoje zdanie a inni , wredni , chamscy , itd. itp. mieszają cie z błotem...
tylko ciekawe dlaczego nikt nie staje po stronie twojej i twoich argumentów????

Link to comment
Share on other sites

bo jest ono tak oczywiste ze bronic go nie trzeba?
Chi, nie obrazaj "innych" forumowiczow. mowisz glownie o sobie, nie przykladaj swojej miarki do wszystkich.
znasz bajke o szatach cesarza?
uniwersalne przeslanie.
z czasow obecnych.
na wystawe zabralam swoja coreczke. zatrzymala sie przy ringu z ONKami "mamusiu, zobacz jakie biedne pieski, chore, one ledwo chodza". powiedziala to bardzo glosno, jak to maja w zwyczaju male dzieci.
jaki moral? wszyscy mysla podobnie ale nikt nie ma odwagi na glos wypowiedziec swojego zdania wsrod masy oszolomow

karjo chcesz badan potwierdzajacych wyzszosc kundelkow nad rasowcami, a podaj moze badania potwierdzajace wyzszosc rasowcow nad kundelkami?
jako posiadaczka kundli powinnas cos na ten temat wiedziec, czy tez raczej uwazasz swoje psy za bezwartosciowe glupole? to przykre raczej....
widzisz ja podalam jeden argument raczej poparty przez nauke, ty nie jestes w stanie?

Link to comment
Share on other sites

no oki koleżanki i koledzy, dobraj nocy wam życzę, już późna godzina a takie "nieuki, chamy i snoby " jak ja muszą iść spać,bo jedynym ich atutem zostaje tylko wypoczęta i urodziwa twarz, no bo niby jak mają sobie w życiu tacy radzić??
do jutro ,yyy, tzn. do rana ,buziaki

Link to comment
Share on other sites

tylko to wam zostalo, dowartosciowanie przez psy, piekna perspektywa, i urocza buzka choc w srodku maly supelek zostal bo narzad nieuzywany podlega zanikowi wg praw biologii
dobranoc
moja twarz jest piekna zawsze, a ja dowartosciowywana niezaleznie od wygladu przez swiat ludzki

Link to comment
Share on other sites

Kobieto zmień psychiatrę bo ten Cię okłamuje...
a szkoda dziecka jeśli je faktycznie masz...
I ciesz się piękną twarzą bo faktycznie nawet supełek nie został...
Tylko chyba coś z tym dowartościowaniem przez ludzi na dogo jakoś nie halo... Widać nie dorośliśmy do Twojego poziomu.

A wracając do tematu...
Pies bez rodowodu [b]może wyglądać [/b] identycznie jak pies rasowy, ale tylko wyglądać...
I tu jest haczyk...
Dostałam kiedyś jako młoda dziewczyna psa z wyglądu boksera... miał 11 mies. i właśnie wygladał jak bokser, pozbyli się bo sobie z nim nie radzili... Charakter miał zupełnie niebokserzy - potem okazało się, że był to mieszaniec boksera z dogiem i dodam mieszanka wybuchowa dwóch łagodnych, zrównoważonych i kochających ludzi ras... Było to 63 kg nieprzewidywalnej (na poczatku) agresji... Potem już byłam w stanie przewidzieć, że zaatakuje 9/10 osób... Kiedyś juz o Nim w podobnym temacie pisałam...

A jak wygląd bywa zwodniczy prztoczę historie opowiadana przez mojego Brata, który "był przy tym":diabloti:
Brat studiował w Lublinie, jechał trolejbusem na uczelnię. Koło Bramy Krakowskiej wsiadła super laska (jakbyśmy to dzisiaj nazwali ;)).
Czasy były "przaśne" - bodaj wczesny Gierek... Ludzie wyglądali szarawo...
A laska elegancko odstawiona, ciuchy z Pewexu, makijaż, "te klimaty"... normalnie kobietom szczęka opadła, a facetom ciśnienie się podniosło...:razz:
No i pech chciał, że kierowca trajtka też się zagapił na to bóstwo... i przyciął jej torebkę drzwiami...
I na to "bóstwo" odezwało się głosikiem kaczora Donalda (cytuję :diabloti:):
"Dźiwi kujwa, patafjanie dźiwi"....
Cały trolejbus ryknął gromkim śmiechem,
panienka wysiadła na następnym przystanku,
a Brat za każdym razem jak to opowiada to ma łzy w oczach ze śmiechu....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']tylko to wam zostalo, dowartosciowanie przez psy, piekna perspektywa, i urocza buzka choc w srodku maly supelek zostal bo narzad nieuzywany podlega zanikowi wg praw biologii
dobranoc
moja twarz jest piekna zawsze, a ja dowartosciowywana niezaleznie od wygladu przez swiat ludzki[/QUOTE]

Wiesz , lepiej to rozmawia się z psem niż z takimi ludzmi jak Ty :) ale nie dlatego że masz swój pogląd, bo do tego ma prawo każdy, ale dlatego że nie potrafisz jasno wyjaśnić, jeśli coś jest Ci trudne doczepiasz się do błędów, i innych pierdół zamiast odpowiedzieć na post, ale widać za trudne pytania niektórzy zadają... :)
tylko rzeczywiście dziwne jesli uwielbiasz kundle to dlaczego wziełaś goldena, psa rasowego w dodatku z papierem co według ciebie znaczy upośledzony... :D ? nie ciężko żyje się z małym dzieckiem i upośledzonym psem? kundelki są przecież zdrowe, mają czyste geny i wiele innych zalet... ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']a kto mowi ze moj pies jest chory? okaz zdrowia raczej,:crazyeye::crazyeye::crazyeye:, a niedoczynnosc tarczycy okazala sie raczej niedoborem jodu w diecie, juz wyrownana, testy w kierunku alergii pokarmowej tez nie wykazaly nic.
zero problemow.....
ale za nastepnego psa nie bede juz placic potrojnej ceny....byc moze Brutusik bedzie tatusiem nastepnego psiaka, kto wie?
blednie zinterpretowalas "prawo jazdy na psa", pisalam juz kiedys o takim prawku...poszukaj, sama wtedy chyba przyklasnelas, ale niestety nierealne marzenie to tylko:placz:[/QUOTE]

Isabelle (jak to brzmi hehe), na jednym wątku piszesz, że Twój pies uzyska zaraz status repa. Na drugim, że nigdy nie wyrobiłaś rodowodu. Jak to w końcu jest?

Antyfanom Isabelle polecam forum krakvet. Dr. Jarek może się cieszyć, że nie musi poświęcać czasu na udzielanie forumowych porad. Od teraz ma Isabelle, która mądrością przewyższa wszystkich wetów w Polsce, baaaaaa na Świecie.

Link to comment
Share on other sites

Jedna rzecz mnie zastanawia (bo kwestie chorób Brutusa i jego przyszłych a niedoszłych uprawnień hodowlanych itp., to już przerobiono) - w którymś wątków Isabelle opisywała swojego pierwszego psa, mieszańca, który krył suki do późnej starości. Można było przymknąć na to oko, bo młode wtedy dziewczę było, bez wiedzy i doświadczenia, czasy inne i w ogóle. Ale tu się okazuje, że to młode dziewczę było jednak w owym czasie na tyle bystre i obiecujące, że psa wyprowadziło samodzielnie z traumy, agresora i pieniacza zamieniło szkoleniem we własnym zakresie w przytulankę i najlepszego towarzysza życia. Ba - nawet mamy prekursora agility w tej samej osobie. A jednak tej bystrości i samoświadomości nie wystarczyło, żeby nie dopuścić do kopulacyjnych eskapad psa przez całe jego życie. I dodając jedno do drugiego myślę sobie, że taki właśnie jest cel - że Brutus wcześniej czy później zostanie tatusiem niezależnie od schorzeń prawdziwych i domniemanych oraz prawdziwych lub domniemanych uprawnień. Już przecież nawet zostało powiedziane, że szczenięta po nim będą rasowe - bo po papierowych rodzicach.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie idąc tropem tworzenia są ras (czyli przez wieki wstecz) psem rasowym jest tylko ten który nie tylko ma spełnia wymagania, że rodzice mają papiery ale że rodzice są zweryfikowani pod wymaganym kątem predyspozycji, wyglądu, zdrowia itd .


A różnica w zakupie jest taka że albo się mało ryzykuje i wybiera prawdziwe Hodowle albo się ma gdzieś sprawy psiego losu i popiera się rozmnażalnie -( wspierając dalej ciemnogród.

Druga sprawa to wybór hodowli - jeżeli jedynym kryterium jest cena zakupu (90 % telefonów i e-maili) to wybaczcie (!!!).
Tylko 10 % patrzy co w tej cenie jest (!!!) i pyta o badania, o jakość, o psychikę - czy ta rasa nadaje się do oferowanych warunków.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Anetą, że pieski kupują ludzie nie znający się i często nie chcą ich poznać. Nie zgadzam się jednak z tym, że po pytaniu o cenę możemy kogoś ocenić. Ja zawsze byłem skąpcem i przy zakupie każdej rzeczy zawsze moim pierwszym pytaniem jest cena. Później zdobywam informacje o parametrach produktu jego funkcjonalności, wygodzie korzystania i wytrzymałości, a dopiero później decyduję się na zakup. Cena nijak się ma do jakości towaru, czasami najdroższy produkt jest najlepszy, czasami średni, a czasami najtańszy, czasami też lepiej zapłacić 3 razy mniej za coś co ma jedną funkcję mniej niż przepłacać. Z psiego podwórka mogę podać owczarki niemieckie, jeśli ktoś che mieć fajnego pieska użytkowego nie ma sensu, żeby kupował potomstwo po hipersuper championach, ba takie psy według owczarka.pl są najmniej użytkowe, powinien się rozejrzeć za jakimś szczeniakiem z tzwn. "linii użytkowej", który dodatkowo zazwyczaj będzie tez tańszy, jeśli natomiast chce wystawiać czy zależy mu tylko na jak najlepszym wyglądzie, to potomstwo po superhiper czempionie może być dla niego dobrym wyborem.

Link to comment
Share on other sites

Na 100% nie wiem nie próbowałem kupić owczarka a uzyskanie informacji o cenie też nie jest proste. Po prostu szczeniaki po czempionach są strasznie drogie, użyłem tego porównania tylko dla przykładu :) Piesek od zapalonego myśliwego, czy wymagającego rolnika, może być lepszy lub gorszy niż uznany piesek hiper czempion. Co do tego nie ma reguł, ale ogólnie Ci którzy korzystają z pracy owczarków odradzają tzwn. "linie wystawowe".

Link to comment
Share on other sites

Kurcze.... jestem snobem, bo mam psa z papierami.... jestem idiotką, bo nie mam zamiaru zarabiać na kryciu moim psem... jestem sadystką, bo nie pozwalam mu na seks.... jestem perfidną sadystką, bo wiem już dzisiaj,że krył nigdy nie będzie.... jestem głupia, bo mogłam mieć psa za 200, który po "porodowodowych" rodzicach, wyglądałby jak rasowy... jestem mało obrotna, bo nie zarabiam na kryciu moim psem... ileż to człowiek może się o sobie dowiedzieć z dogo.... :]

I na temat - pies po rodowodowych rodzicach będzie wyglądał jak rodowodowy....ale wygląd to nie wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Krzysiek, no juz sie nie kompromituj z tymi tanimi czempionami uzytkowymi od wymagajacego rolnika, dosc ciekawe zestawienie.
Predzej bym sugerowala wybor dobrej hodowli, dosc mlodej, gdzie z racji wyrabiania sobie marki moze oferowac psy po nizszych cenach, w stosunku do tych z uznana pozycja.
No i pozostaje duze pole manewru w wyborze starszych szczeniat, nie prowadzonych w kierunku uprawnien hodowlanych czy petow, przy zalozeniu, ze pies ma byc do towarzystwa, bez planow sportowo-hodowlanych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']
karjo chcesz badan potwierdzajacych wyzszosc kundelkow nad rasowcami, a podaj moze badania potwierdzajace wyzszosc rasowcow nad kundelkami?
jako posiadaczka kundli powinnas cos na ten temat wiedziec, czy tez raczej uwazasz swoje psy za bezwartosciowe glupole? to przykre raczej....
widzisz ja podalam jeden argument raczej poparty przez nauke, ty nie jestes w stanie?[/QUOTE]
Nadal ci sie wydaje, ze cos wiesz, a naprawde nic nie wiesz, szczegolnie o moich psach :diabloti:.
Jakos mi umknal ten argument poparty przez "nauke", no chyba, ze swoje hipotezy uznajesz za opracowania naukowe o wysokiej wartosci merytorycznej...
Nie zadaj ode mnie udowodnienia swoich zalozen i doczytaj, by sie nie wymigiwac od odpwoiedzi, to co najmniej nieprofesjonalne (by nie nazwac mniej delikatnie)...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']czy rzeczywiście owczarek niemiecki z uznanej linii użytkowej będzie tańszy?[/quote]
raczej nie-onki z linii uzytkowej z dobrej hodowli nie sa tak' ładne" w potocznym znaczeniu słowa a kosztuja tak samo grubo mimo ze w niczym nie przypominaja wystawowych onkow o niskisch zadkach

Link to comment
Share on other sites

Karjo2 znowu nie zrozumiałaś, podałem przykład osób które praktycznie zajmują się tymi pieskami. Masz alergię na mnie, że nawet jak się zgadzamy to przyczepiasz się do byle czego? Nie pisałem, że nie mają rodowodu :) Napisałem tylko, że znawcy onków na owczarek.pl preferują twzn. linię użytkowa, od tzwn. linii wystawowej i odradzają kupowanie psów po superhiperczempionach. Przed nazwą linii napisałem tzwn. bo nie wiem czy ten podział jest oficjalny czy po prostu hodowcy wymyślili taki podział, żeby podkreślić nad jaką cechą najbardziej pracują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Karjo2 znowu nie zrozumiałaś, podałem przykład osób które praktycznie zajmują się tymi pieskami. Masz alergię na mnie, że nawet jak się zgadzamy to przyczepiasz się do byle czego? Nie pisałem, że nie mają rodowodu :) Napisałem tylko, że znawcy onków na owczarek.pl preferują twzn. linię użytkowa, od tzwn. linii wystawowej i odradzają kupowanie psów po superhiperczempionach. Przed nazwą linii napisałem tzwn. bo nie wiem czy ten podział jest oficjalny czy po prostu hodowcy wymyślili taki podział, żeby podkreślić nad jaką cechą najbardziej pracują.[/QUOTE]
O tym podziale pisał Konrad Lorenz 70 lat temu. ("I tak człowiek trafił na psa")
Polecam.
Dobrze jest wiedziec o czym sie pisze....

Link to comment
Share on other sites

O wreszcie ktoś się powołuje na moją ulubioną książkę :)
Znam Lorenza i w 100% się z nim zgadzam, dlatego mam tyle zastrzeżeń do ZKWP. Otóż Lorenz obawiał się, że hodowcy pójdą za modą i eksterierem i przez to te psy zatracą użytkowość i niestety miał rację, czego dowodzą problemy z dysplazją wywołaną "przekontowaniem" w tej rasie. Uważał, że podstawą oceny owczarka powinna być użytkowość a nie wygląd. Dlatego postanowił podzielić onki na eksterierowe i użytkowe, żeby zachować użytkowość tej cudownej rasy. Owczarek według Lorenza to pies uzytkowy, dlatego pies do hodowli nie musi być doskonały pod względem eksterierowym, wystarczy, że będzie dostateczny o ile tylko ma doskonała psychikę. Tą drogą poszli Czesi i Słowacy i u nich do hodowlanki nie trzeba wybitnego eksterieru. Polskie onki są kiepskie i u nas do hodowlanki dopuszczane są tylko pieski doskonałe eksterierowo, nawet jeśli psychikę mają dobrą lub dostateczną.

Nadal jednak nie wiem, czy podział na użytkowe i wystawowe jest oficjalny w FCI czy tylko umowny?

Takie są fakty... ciekawe czy znowu ktoś spróbuje je podważyć, ale akurat tą wiedzę mam od specjalistów :)

Swoją drogą dlaczego powołujecie się na książkę, która krytykuje niektóre reguły będące w ZKWP?

Niestety obawy Lorenza się sprawdziły, o czym można się przekonać czytając wypowiedź sędziego ZKWP o użytkowości onków:
[url]http://www.owczarek.pl/teksty/tekst.asp?id=48&idd=6&strona=5[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']tylko to wam zostalo, dowartosciowanie przez psy, piekna perspektywa, i urocza buzka choc w srodku maly supelek zostal bo narzad nieuzywany podlega zanikowi wg praw biologii
dobranoc
moja twarz jest piekna zawsze, a ja dowartosciowywana niezaleznie od wygladu przez swiat ludzki[/QUOTE]

Pogląd jakoby narząd nieużywany ulegał zanikowi była na czasie bodaj w XVIII wieku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...