Jump to content
Dogomania

Dlaczego nie można łączyć suchego i barfu? Proszę o uzasadnienie.


Mada:)

Recommended Posts

Karmię zwierzęta barfem i nic na szczęście nie wskazuje, bym coś w tejże diecie miała zmienić. Psy i kot zdrowe, poprawił się wygląd zębów, sierści, Sara nie ma alergii, nie drapie się, skończyły się biegunki.
Ogólnie mówiąc zachęcam do diety. ;)

A teraz pytanie, tak tylko z ciekawości, gdyż wielu mnie o to pyta, a ja nie jestem w stanie konkretnie uargumentować tego,[U] dlaczego nie należy łączyć BAFRU I SUCHEGO?[/U]

Link to comment
Share on other sites

Brf - jedzenie naturalne, zupelnie nie przetworzone, wspaniala wchlanialnosc substancji odzyzwczych i szybkie trawienie = szybki pasaz przez jelita
suche - jedzenie zlozone z wysuszonych produktow podobno pochodzenia naturalnego, przetworzone w 100%, wchlanialnosc i strawnosc resztkowa, dlugo zalega w jelitach, powoduje lenistwo jelit

polaczenie tych sposobow jedzenia moze skonczyc sie zaparciami, biegunkami, wzdeciami.
moze ale nie musi

ponadto dajac psu nieprzetworzone jedzenie, zawierajace mnostwo naturalnych witamin oraz skladnikow mineralnych, nie musisz dawac dodatkowo witamin i innych substancji sztucznych

Link to comment
Share on other sites

[B]Mada[/B], są tu na forum osoby, które łączą suche z barfem - musiałabyś prześledzić wątek barfowy, żeby je znaleźć, bo ja już nie pamiętam nicków. Z tego wynika, że niektóre psy tolerują to całkiem dobrze, jedynie trzeba pamiętać o odstępie jakichś 8 godzin między surowym a suchym, bo jedno i drugie inaczej się trawi. Sucha karma musi w psie dlużej "poleżakować" w jelitach, żeby organizm wyciągnął z niej, co potrzebne i jeśli na suchą zbyt szybko poda się surowe, to albo ta sucha karma zostanie za szybko wymieciona i pies z niej nie skorzysta albo surowe zostanie w brzuchu za długo i zacznie nieprawidłowo fermentować. Więc jeśli już łączyć, to chyba tylko na zasadzie że są to dwa odrębne i odsunięte w czasie posiłki.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za uzasadnienia. Mój kot lubi bardzo suchą karmę, mimo iż karmiony jest barfem (z początku , jak do mnie trafił, jadł karmę, więc stąd tenże wniosek) i raz na ruski rok daję mu kilka ziarenek ale jako smakołyki. Nie uznaję karmienia zwierząt przetworzonymi kulkami, a wiele osób zgadza się ze mną, mimo iż w taki właśnie sposób karmią, dlatego potrzebuję jakichś argumentów, które w logiczny sposób odpowiedzą na najczęściej zadawane mi pytania w związku z dietą. ;)

Link to comment
Share on other sites

Takie mieszanie to nie szczyt szczęścia ale jak juz to warto jednak zwrócić uwagę jaką suchą karmę się łączy z barfem.
Barf nie zawiera zbóz ( w tym i ryzu i kukurydzy) i taka też powinna byc sucha karma ( a więc na bazie mięsa i jarzyn)
Pies lepiej zniesie podobny zestaw składników pokarmowych nawet jesli są raz w formie surowej , raz przetworzonej niz mieszanie produktów z zupełnie róznej grupy żywieniowej

Link to comment
Share on other sites

mnie się czasem zdarza niestety że psy nie jedzą surowego bo jestem z nim na wyjazdach - trudno do busa zabrać lodówkę z mięchem i gnatami na tygodniowy wyjazd do cieplejszych rejonów Europy, zwłaszcza w lecie.... No można zabrać, ale na pierwszym postoju by nas z busa wysadzili.... No może na drugim.
więc na wyjazdach odstępuje od diety, jest też głodowka, bo pies z pelnym żolądkiem i długa droga to raczej nie jest dobry mix. I zazwyczaj na takich wyjazdach lepiej sprawdzają się konserwy niż suche.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...