Jump to content
Dogomania

skye terrier


bajadera

Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem o tym. Parę lat temu w bloku naprzeciwko mieszkał skye. Jego właściciel wychodził z nim na smyczy i w kagańcu i zawsze miał przy sobie kij. Zapytałam Go kiedyś po co to? Wtedy opowiedział mi trochę o rasie i wyjaśnił, że kaganiec jest po to ,żeby nie pogryzł innych psów ( a mogłyby to być dotkliwe pogryzienia ). Ludzie nie znając rasy puszczali do niego pieski " bo taki misio śliczny" a ten pan nie chciał, żeby psiakom stała się krzywda. Kij miał do odpychania innych psów, bo wiadomo jego pies nie mógłby się bronić.

Link to comment
Share on other sites

Z tym polowaniem na drapiezniki to chyba bardziej zalezy od sily charakteru niz sily szczeki - w koncu uzywalo sie do tego i uzywa nadal jack russeli i border terierow a to sa na prawde male psy - jacki waza 5-6kg a bordery tylko nieco wiecej (moja suka 7,5kg) - bordery tez byly uzywane na wydry (na szczescie teraz wydry sa pod ochrona). A ze najbardziej liczy sie charakter widac po mojej suce - jedyna wydra na jaka ona by mogla zapolowac to wydra pluszowa. Wiem, ze mysliwi brali psy z tego miotu a moja zostala, razem z bratem. Spokojnie moge przy niej klasc gady jak cos robie, jest tylko ciekawa - nie ma zadnych morderczych sklonnosci ;)

Oto dowod:
[img]http://www.terrarystyka.pl//espacePrive/alicja/z_agama1.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Jaszczurko, Twoja sunia nie została nauczona, tego by atakować inne zwierzęta. Predyspozycje jednak jej zostały. Teriery mają dość silne uzębienie. Mój skye terrier ma szczękę niewiele mniejszą od mojego poprzedniego psa - briarda. Zabawki, których mój briard nie był w stanie zniszczyć skye terrier załatwił z łatwością.
Oczywiście, zgadzam się z Tobą, że silne szczęki to nie wszystko. Liczy się też charakter psa. Zajrzyj jednak do paszczy swojej terrierki i to co zobaczysz porównaj z psiakiem podobnych rozmiarów. Ja byłam w szoku jakie wielkie zębiska ma ten mały piesek.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...