Jump to content
Dogomania

O ile moze byc tanszy tzw.PET ??


MaLLLiiNoWa665

Recommended Posts

jeśli kupisz psa z rodowodem to będzie rasowy na pewno...musisz podzwonić do hodowli i popytać konkretnie o pety, psy na kolanka. mogą to być psy ze złym zgryzem, złamanym ogonkiem, złym wybarwieniem, wnętry, albo posiadające inne wady np z długaśnym pyskiem albo bardzo duże. różne są wady. dla Ciebie jeśli szukasz psa na kolanka tylko a jednocześnie ładnego yorka to najlepiej znaleźć peta np z krzywym zgryzem albo złamanym ogonkiem. nie utrudni mu to życia codziennego, dla Ciebie wada będzie niewidoczna a psiak będzie rasowy, rodowodoy i jednoczesnie w przystępnej cenie..

Link to comment
Share on other sites

w zasadzie porządny hodowca (a takim jest wyłącznie ktoś kto hoduje rodowodowe pieski) uczciwie informuje o wadach psiaka i obniża cenę. W zasadzie często się zdarza, wiem o takich przypadkach, że sprzedaje się pieska np. z niezstąpionym jąderkiem jako Peta a potem jąderko zstępuje i jest oki, lub ze złym zgryzem, który po wyrośnięciu stałego uzębienia znika i zgryz jest prawidłowy a szczeniak kupiony za cenę mniejszą często nadaje się do wystawiania. Myślę, że jeżeli nie masz kaski to dobrz robisz, że rozglądasz się za rodowodowym pieskiem. Jeśli podzwonisz po hodowcach z pewnością znajdziesz takiego co odda psiaka za mniejsze pieniądze. Słyszałam o przypadkach że rodowodowego można kupić za cenę "kundla bez kwitów". U mnie w miocie nie ma psiaków z wadami dyskwalifikującymi, ale jakby zadzwonił klient który naprawdę chce mieć psiaka na pewno rozważyłabym wszystkie za i przeciw aby opuścić nawet sporą kwotę kasy w zamian za pewność, że nasz szczeniak będzie kochany, będzie miał dobry dom itd. Czasami hodowcy (np ja) zgadzają się też na sprzedaż szczeniaka "na raty". A czasami szczeniaki są u hodowcy długo i ten chce im zapewnić domki wtedy schodzi się z ceny pomiomo braku wad. Życzę znalezienia wymarzonego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [QUOTE]A ile kosztują psy z metrykami/rodowodami innych federacji, są tańsze niż w ZKwP ? [/QUOTE]
Widziałam hodowle maltańczyków z PKPR gdzie szczeniak kosztuje 4-8 tys ;) [url]www.maltanczykihodowla.pl[/url] (ale chyba połowa z tej kasy to wyprawka)
I tutaj też hodowla DONków [url]www.hodowlakontra.pl[/url] z szczeniakami po 1,5 tys
Więc prawie tak samo jak w ZKwP (prawie bo nie spotkałam się ze szczeniakiem za 8tys).
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [QUOTE]A ile kosztują psy z metrykami/rodowodami innych federacji, są tańsze niż w ZKwP ? [/QUOTE]
Widziałam hodowle maltańczyków z PKPR gdzie szczeniak kosztuje 4-8 tys ;) [url]www.maltanczykihodowla.pl[/url] (ale chyba połowa z tej kasy to wyprawka)
I tutaj też hodowla DONków [url]www.hodowlakontra.pl[/url] z szczeniakami po 1,5 tys
Więc prawie tak samo jak w ZKwP (prawie bo nie spotkałam się ze szczeniakiem za 8tys).
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od hodowli i tu i tu są profesjonaliści i pierdoły. Są też hodowle w których ZKWP jest lepszy niż inne Związki (nie znam konkretnego przykładu, ale na pewno ktoś jakiś znajdzie) i takie w których przegrywa (np. onki ma o wiele gorsze niż KHORN i KOS, czy psy do zaprzęgów, bo nie uznaje najlepszych do tego ras). Jeśli komuś zależy tylko na piesku do kochania wystarczy, że sprawdzi taką hodowlę w necie i pojedzie ją obejrzeć. Jeśli ktoś szuka konkretnych cech a zwłaszcza użytkowości, to niezbędne staje się znalezienie specjalisty i skorzystanie z polecenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Wszystko zależy od hodowli i tu i tu są profesjonaliści i pierdoły. Są też hodowle w których ZKWP jest lepszy niż inne Związki (nie znam konkretnego przykładu, ale na pewno ktoś jakiś znajdzie) i takie w których przegrywa (np. onki ma o wiele gorsze niż KHORN i KOS, czy psy do zaprzęgów, bo nie uznaje najlepszych do tego ras). Jeśli komuś zależy tylko na piesku do kochania wystarczy, że sprawdzi taką hodowlę w necie i pojedzie ją obejrzeć. Jeśli ktoś szuka konkretnych cech a zwłaszcza użytkowości, to niezbędne staje się znalezienie specjalisty i skorzystanie z polecenia.[/QUOTE]
I znow sie bierzesz za temat, na ktorym plyniesz... Ech, te biednie nieuznane zaprzegowce i fatalne onki :evil_lol:. Znow doczytaj, potem pisz, chocby i o zaprzegach, i tych "najlepszych" psach :diabloti::lol:.
A co to ma do rzeczy w przypadku szukania peta :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Karjo czyżbyś nie zauważyła pytania PPX? Tylko na nie odpowiedziałem. Zaglądam czasami na forum dla zaprzęgowców, więc wiem jakie są trendy. A co do owczarka niemieckiego to niestety smutna prawda, ale oczywiście nawet Ci się nie chciało zgłębić tematu, ale jeśli to w moim profilu jest link do wypowiedzi sędziny ZKWP na temat utraty użytkowość przez polskie onki i jakie onki są najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

przeważnie tak.
powiem na przykładzie ras które ja hoduję:
chihuahua:
super wystawowa kosztuje około 5tys, średnia,przeciętna(na kolanka czy na wystawy, jak kto woli)-około 2000zł, a pet- około 1300-1500zł
yorki:
wystawowe 2500zł, średniaki 1700zł, pet-y 1200zł albo i mniej(ja pet-a sprzedałam za 800zł)

Link to comment
Share on other sites

nana to głownie zależy od hodowcy ja akurat "siedzę" w Grzywaczach i sam kupiłem (przyjedzie do mnie do końca grudnia) peta za bardzo bardzo mało, choć spotkałem się z cenami za peta w tej rasie 8 tysięcy, 5 tysięcy, 1tysiąc a nawet 3oo czy 500 zł więc to naprawde nie reguła, wszsytko zalezy od osiągnięc rodziców czy też "widzi mi się" hodowcy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...