Jump to content
Dogomania

Technik weterynarii w Legnicy


ames

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

chyba nikt nie miał doświadczenia z tą szkołą,ja też nie,ale udało mi się paru rzeczy dowiedzieć.zapytałam paru osób o opinie na nk.otóż zajęcia,prowadzący i sama szkoła podobno dużo daje,ale niestety nie przerabia się wszystkiego bardzo dokładnie,są na to tylko 2 lata więc samemu trzeba się douczać.jeżeli chodzi o praktykę,laboratoria etc. to niestety w szkole jest to niemożliwe, nie mają do tego warunków.w przeciągu nauki trzeba zrealizować 2 miesiące prakty w lecznicy weterynaryjnej i tam najwięcej się uczy.co do pracy w zawodzie...niestety baaardzo ciężko ją znaleźć...teraz lek.weterynarzy jest ogromna ilość to po co komu taki technik...
ja się jeszcze mocno zastanawiam,ale chyba zrobię to dla własnej wiedzy:)

Link to comment
Share on other sites

Nie radziłabym iść do technikum weterynaryjnego ponieważ po skończeniu tego technikum nie dostaniecie żadnej pracy ponieważ tylko jest zapotrzebowanie na lek . weta po technikum nie dostaniecie żadnej pracy ani w lecznicy ani w laboratoriach coś na ten temat wiem bo pracowałam prawie 20 lat w tym kierunku

Link to comment
Share on other sites

hej!to nie technikum weterynaryjne lecz studium-pomaturalna szkoła kształcąca na technika weterynarii,zapewne program mogą mieć podobny do techników weterynaryjnych,ale z pewnym rozszerzeniem,a końcu ma się tytuł technika po ukończeniu.właśnie tego się obawiam-braku żadnych perspektyw pracy jakiejkolwiek...najlepiej było by na początek u znajomego weta się zahaczyć na praktyki,a potem jeżeli się zgodzą ew.zostać,ale podejrzewam,że to i tak najlepsza opcja z możliwych bardzo rzadko praktykowana.w lecznicy jest się tkzw."przynieś,podaj,pozamiataj" ale jednocześnie ma się stały kontakt ze zwierzętami i można się przez cały czas kształcić.wiadomo lek.wet.nie stanie się nawet po wielu latach pracy,ale zawsze to coś...we Wro jest jeszcze na podyplomowych "Pielęgniarstwo ichów zwierząt towarzyszących" na UP,ale plan i informacje o tym kierunku jakoś mnie zniechęciły,dlatego myślałam o tech.wet...ale jeszcze się zastanawiam...
Mojepieski czyli jesteś tech.wet.?pracujesz jeszcze w zawodzie?

Link to comment
Share on other sites

właśnie to miałam na myśli pisząc pierwsze zdanie mojego poprzedniego postu;)w końcu nazwa technikum jest nie od parady:)a ja chyba źle sprecyzowałam temat wątku,bo nie chodzi mi o technika weterynarii po technikum tylko po legnickim studium.

Link to comment
Share on other sites

powinno wychodzić na to samo,uprawnienia po ukończeniu nie różnią się zapewne.też słyszałam o tym technikum we Wrześni całkiem dobre opinie.
ja o tym studium myślałam aby zdobyć choć w ten sposób trochę wiedzy weterynaryjnej i bardzo mi zależy na praktykach...gorzej czy po ukończeniu będę mogła być gdzieś pomocnikiem...na wete we wro niestety o rok się spóźniłam.pisałam starą maturę,a jeszcze w zeszłym roku dla staro-maturzystów były testy,a teraz ni ma...zastanawiam się nad innym miastem,ale to jeszcze takie gdybanie...
Impresja-w jakim mieście się uczysz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...