Jump to content
Dogomania

Załosne.Koło łowieckie Jeleń Bojadła


brazowa1

Recommended Posts

Mysliwy zawsze dla mnie byl zwyrodnialcem, i po obejrzeniu tego filmiku utwierdzilam sie w tym przekonaniu. Do tego psa nie wolno puscic ze smyczy w lesie bo zaatakuje zwierza....no tak, bardzo logiczne, jezeli moj pies zaatakuje zwierza to kogo z wielka frajda beda rozszarpywac psy mysliwego...? do kogo bedzie mogl sobie postrzelac narabany jak meserszmit sam mysliwy? logika jednak w tym jest....
Tyle ze jakos nie widze tyle odwagi w moim psie zeby zaatakowac dzika....
Widzialam kiedys jak mysliwi oswajali mlodego wyzla z martwym juz dzikiem lezacym na pokocie. Ten pies wyl ze strachu.....
Jakim zwyrodnialcem trzeba byc zeby zabijac dla adrenaliny, patrzec jak wlasny pies zabija, filmowac to, stac i usmiechac sie widzac cierpienie rozszarpywanego zwierzecia.
Gdzie do cholery szacunek dla odbieranego zycia?
Juz na pierwszym roku studiow (biologia) na kazdym kroku wpajali w nas madrzy profesorowie szacunek dla odbieranego zycia, i nie mialo znaczeni czy robimy sekcje zaby, myszy, karalucha czy dzdzownicy....
Ciekawe dlaczego taki wielki i dzielny mysliwy nie stanie do walki z dzikiem tak jak go natura stworzyla? uzywajac tylko wlasnych rak i zebow? to byloby sprawiedliwe...

Czlowiek, to brzmi dumnie....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

coś wam powiem nienawidzę zabijania ,męczenia ,poniewierania zwerząt!!!!!!Mój tata był myśliwym!I uwierzcie mi,nie był to zwyrodniały,żądny krwi debil,który tylko patrzy gdzie by co ustrzelić!Nie róbcie z myśliwych bezmyślnych morderców!Ja długo nie mogłam zrozumieć jak to funkcjonuje!Ale tata wytłumaczył mi wszystko!Jak jest kozioł szpicak,to do odstrzału,co jakiś czas do nas do domu przychodziły broszurki?chyba tak to mogę nazwać,gdzie miałaś wyszczególnione ile sztuk,jakiego zwierza jest do odstrzału!Ale mój ojciec nie tylko zabijał zwierzęta,mieli obowiązek,np.sadzić lasy,wykładać paszę do paśników,sama miałam sarnę przez trzy lata na ogrodzie,bo jakiś menda kłusownik matkę we wnyki złapał i baśka stała przy trupie matki i beczała i mój ojciec,myśliwy morderca sarnę do domu wziął i się nią zaopiekował!Nie odstrzelił,nie udusił,nie poszczuł morderczymi psami!!!Więc nie mierzcie jedną miarą wszystkich myśliwych,mój tata strasznie kochał zwierzaki,mimo,że był myśliwym,do łań i saren nie strzelał,bo płaczą,do dzików-tak,zające czasami,kaczki nawet cxzęsto,miał swoje joble i ich się trzymał i na bank pomagał zwierzętom,nie tylko na nie poilował

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jegor'][B]amatorzy rzeźnictwa wyjazdowego[/B][/QUOTE]

dobre i słuszne określenie!

zwierzyna zdychała z mrozu i głodu tej zimy - nie było komu jej karmić, do paśników żarcia podrzucić, ale latać ze strzelbą i zabijać z kumplami, strasznie dumnymi z tego faktu, mieć pretensje, że mało zwierzyny, to jest komu...

dla mnie jest proste - kto jest w stanie zabić zwierzę(dzikie lub udomowione) lub zrobić mu krzywdę, ten jest w stanie zrobić coś złego człowiekowi.

Link to comment
Share on other sites

Marto9494 Idea myśliwstwa, żeby dokarmiać zwierzynę i odstrzeliwać nadmiar sztuk jest słuszna. Ale idea ideą, myśliwi chwalą się, ze dokarmiają zwierzynę aw mojej okolicy pomimo, że dosyć często polują nie widziałem ani razu, żeby to robili. Czasami tylko jakiś chłop (nie myśliwy) podrzucił coś na skraju lasu. Ostatnio dowiedziałem się, że trzeba wiedzieć co można podrzucać, bo ktoś podrzucił pod lasem marchewki i ziemniaki, zając wszystko pozjadał i zdechł, jak podszedłem do niego był jeszcze ciepły. Dziwna sytuacja muszę sprawdzić czy te warzywa mogą być trujące dla niektórych zwierząt. Ale nie zmienia to faktu, że myśliwy polują i nie dokarmiają. Strzelają do piesków w lesie, bo płoszą i polują na zwierzynę a sami używają swoich piesków do płoszenia i polowania na zwierzynę czysta hipokryzja. W myślistwie nie ma nic ze szczytnych idei na które się myśliwi powołują.

Link to comment
Share on other sites

nadmair, a co to znaczy? a to ze wycianajmy wiecej lasow, wtedy bedzie ttrzeba wiecej tego nadmiaru usunac....
ktos mi kiedys powiedzial ze taki odstrzal to selekcja sztuk slabych....tylko dlaczego strzela sie do kazdego ktory wyjdzie zza krzakow? czyli co? jak wychodzi nam na spotkanie to slaby osobnik? czy moze laza te silne bo slabe chowaja sie gleboko? i nie laza po calym lesie....
eeech, szkoda slow, jakos natura wiele tysiecy lat potrafila sobie radzic z wszelkimi nadmiarami, psuje to wszytsko czlowiek jak zwykle i wszystko czego sie nie dotknie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']coś wam powiem nienawidzę zabijania ,męczenia ,poniewierania zwerząt!!!!!!Mój tata był myśliwym!I uwierzcie mi,nie był to zwyrodniały,żądny krwi debil,który tylko patrzy gdzie by co ustrzelić!Nie róbcie z myśliwych bezmyślnych morderców![/QUOTE]
To nie my robimy zwyrodnialców z tych myśliwych na filmie .
Przecież to oni sami w taki sposób postanowili uczcić święto swego koła łowieckiego !
W ramach tego święta , zabili dziczka , młodziaka , puszczając na niego psy , i dobijając z przestawienia .

[B]Ty to czaisz ? Czy ktoś normalny tak się zachowa ? Mordować dziczka ku czci ....
To są bezmyślni okrutnicy , pierwotniaki i margines ludzki . :angryy:[/B]
[B]Takie jest moje zdanie .[/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Idea myśliwstwa, żeby dokarmiać zwierzynę i odstrzeliwać nadmiar sztuk jest słuszna.[/QUOTE]

Słuszna? - raczej bzdurna
zima,głód,mróz to naturalni selekcjonerzy zwierzyny,tak było od wieków:
człowiek nie stosuje się już do praw przyrody,nie dotyczy go dostępność pożywienia,pojemność środowiska,choroby - ludzie produkują własną żywność,wznoszą miasta,leczą się z wielu chorób,czyli nie żyją już w zgodzie z naturą i te wszystkie sztuczne uwarunkowania chcą przenieść na zwierzęta dziko żyjące
dlatego śmieszy mnie fakt iż myśliwi lamentują jaka to zima zła,jak zwierzęta padają z głodu,bo tak naprawdę nie chodzi im o dobro zwierząt tylko oto żeby samemu zastąpić przyrodę i w ramach selekcji " pozyskiwać " zwierzęta.

A w kwestii dokarmiania to jeden z nich napisał mądrą rzecz: 200 lat temu zwierzęta ginęły z głodu i od mrozów ale przynajmniej nie miały biegunki,którą wywołuje dokarmianie
naprawdę tak zachwalacie wywożenie do lasów ton żywności której tam naturalnie nigdy nie powinno być? - np.nie wiedziałem że lesie rosną bułki i chleb ;)

Link to comment
Share on other sites

Lis masz rację, że natura jest najlepszym selekcjonerem, ale my tą selekcję zaburzyliśmy wybijając drapieżniki takie jak wilki i niedźwiedzie. Fakt, że wilki powoli się odradzają, ale i tak jest ich mało co przekłada się na to, że w niektórych miejscach jest po prostu za dużo zwierzyny. Moje okolice często odwiedzają dziki. Lubię te zwierzątka i cieszę się z ich wizyt i z okazji do ich obserwacji. Jestem dorosły i wiem jak się zachować, żeby nie zostać zaatakowany. Planuję też mieć dziecko i tutaj pojawiają się moje obawy. Czu sytuacja w której dziki czasami podchodzą pod mój dom nie będzie zagrożeniem dla brzdąca poniżej 10 lat?

Co do dokarmiania to zgadzam się z Tobą, ale czasy się zmieniły. Jest o wiele mniej terenów na których mogą mieszkać zwierzątka a więc o wiele mniej pokarmu. Możemy ich nie dokarmiać, ale wtedy ryzykujemy, że liczba tych zwierzątek gwałtownie zmaleje.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ale my tą selekcję zaburzyliśmy[/QUOTE]

W taki sposób można wytłumaczyć prawie wszystko,każde świństwo które człowiek dokona.

[QUOTE]masz rację, że natura jest najlepszym selekcjonerem, ale my tą selekcję zaburzyliśmy wybijając drapieżniki takie jak wilki i niedźwiedzie. Fakt, że wilki powoli się odradzają, ale i tak jest ich mało co przekłada się na to, że w niektórych miejscach jest po prostu za dużo zwierzyny.[/QUOTE]

Co do wilków - odradzają się i zajmują nowe tereny,co oczywiście nie jest w smak myśliwym i hodowcom,np.owiec
wiesz na co czekają myśliwi aby móc znowu zabijać wilki? - na wypadki śmiertelne z ich udziałem:

[QUOTE][COLOR=#000000]w Polsce niebawem znów zaczniemy polować na wilki. Jak jakiegos wracajacego ze szkoly dzieciaka wilcy zaszlachtują. zjadą sie wtenczas TVNy , POLSATY i Telewizja publiczna też. A jak ludojada się ubije ,to Maciej Zień zrobi z niego kołnierz dla Anetki.
Żeby doszło do cofnięcia moratorium potrzebny jest trup po prostu....[/COLOR][/QUOTE]

[QUOTE]Co do dokarmiania to zgadzam się z Tobą, ale czasy się zmieniły. Jest o wiele mniej terenów na których mogą mieszkać zwierzątka a więc o wiele mniej pokarmu.[/QUOTE]

I czyja to wina? - zwierząt czy nas? - może zacznijmy od siebie zamiast zwalać na innych?
poza tym myśliwi chwalą się że lesistość w Polsce wzrasta a nie maleje

[QUOTE]Możemy ich nie dokarmiać, ale wtedy ryzykujemy, że liczba tych zwierzątek gwałtownie zmaleje. [/QUOTE]

A może byłaby dokładnie taka,jak powinna być?
nie od dziś wiadomo ze myśliwi " hodują " dzikie zwierzęta gdyż zależy im na obfitych pokotach.

Link to comment
Share on other sites

No tak,wybijając je na pewno je ocalimy ...
Przyroda,niestety jest okrutna i śmierć a nawet wymieranie gatunków to naturalne procesy
oczywiście człowiek tłumaczy sobie że skoro niektóre gatunki są na skraju wyginięcia z jego powodu to on ma teraz prawo tępić inne gatunki aby chronić te słabsze,ale ja nie popieram tej drogi i tych metod - moim zdaniem główny nacisk należy położyć na ochronę i odbudowę siedlisk naturalnych zwierząt a nie w ich wybijanie.

Myśliwy nie jest dla mnie żadnym obrońcom przyrody czy ekologiem - to zwykły hodowca / rzeźnik który dba tylko i wyłącznie o tzw. " gatunki łowne " i o swój interes a zwierzęta mu oddane pod opiekę traktuje przedmiotowo,jak produkty na sklepowych półkach.

Uzasadnienie myśliwego dlaczego sarna jest ważniejsza od psa:

[QUOTE][COLOR=#000000][B]Dlatego że sarna jest zwierzyną łowną, która zgodnie z prawem łowieckim jest hodowana przez myśliwych , którzy winni są jej ochronę ( także zgodnie z prawem łowieckim) w gospodarstwie łowieckim jakim jest obwód łowiecki ! Pies natomiast jest intruzem w gospodarstwie łowieckim prowadzonym przez myśliwych i zagraża efektom hodowania ( sarnie w tym przypadku ) i jako zagrażający efektom pracy hodowlanej jest przez myśliwych zwalczany na podstawie prawa łowieckiego ( Art.1; Art 3 ust 2 ; Art 9 ust 1 pkt1 ) i ustawy o ochronie zwierząt ( Art. 33a.) !!! Myśliwy nie ma obowiązku dociekania dlaczego hodowca - właściciel psa dopuszcza do jego przebywania tam, gdzie zgodnie z prawem pies nie powinien przebywać !!![/B][/COLOR][/QUOTE]

Wyraźnie widać tutaj przedmiotowe traktowanie zwierząt i samej przyrody,gdzie las,pole,łąka to po prostu wielka zagroda hodowlana.

Link to comment
Share on other sites

Spisałam z filmu kilka wypowiedzi „ panów opiekunów zwierząt” [B]podczas uroczystego mordowania rannego !! dziczka , młodziaka[/B] , z okazji świętowania rocznicy tamtejszego koła łowieckiego .

[B]Posłuchajcie uważnie wymiany zdań :
- nie podrzynaj mu gardła , nie wolno , zakazał (pewnie ichni szef),
- on jest ranny !!!,
- i chu...,
- zabłąkał się , kur...,
- wypier... .[/B]

Tak się reklamują opiekunowie lasu czy zwyczajne buractwo ... ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']Obejrzałam ten filmik,wreszcie się zdobyłam na odwagę i obejrzałam.I postanowiłam pozgłaszać ten film w parę miejsc,moze sie ktos tym zajmie i ukara bydlaków,bo na miano mysliwych,to oni nie zasługuja.[B]To nie jest polowanie,tylko bestialskie znęcanie się nad zwierzęciem![/B][/QUOTE]
Bo polowania to bestialskie znęcanie się nad zwierzętami. Naprawdę wydaje Ci się, że to jakiś zwyrodniały, odosobniony "przypadek"?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Byłam na kilku polowaniach,bo mój tato był mysliwym i uwierz mi,żadne tak nie wyglądało! [/QUOTE]

Wszystko zależy od konkretnego myśliwego i od jego kultury osobistej oraz,tzw. " etyki ' i empatii - o ile ją posiadają
ogólnie zgadzam się z tym że myślistwo ( całokształt ) to: " [B]bestialskie znęcanie się nad zwierzęciem! [/B]" - i nic tego nie zmieni.

A tu można sobie poczytać jakie postępowanie wobec zwierząt ( w tym psów i kotów ) myśliwym najbardziej się podoba:

[QUOTE] [COLOR=#000000]Dla zainteresowanych,jak robią to sąsiedzi.
Oni niestety się nie mylą!
Wild und Hund 2006 kwiecień
Baden-Wurttemberg-myśliwi mają obowiązek strzelać do wszystkich dzikich psów i kotów 500metrów od zabudowań
Bayern-to samo ale już 300metrów
Berlin-koty wszystkie 300m,psy trzeba zgłosić specjalnym służbom.
Brandenburgia-koty i psy 200m od zabudowań
Bremen-jw.200m
Hamburg-jw.200m
Hessen-od 01 do 31.03 absolutnie wszystkie psy i koty 500m
Maclenburg-Vorpommern-koty i psy 200
Niedersachsen-zdziczałe koty i psy 200m proszą o ostrożność przy podjęciu decyzji.

do tego używanie wszelkich rodzajów pułapek żywo jak i martwo łownych.
Trucie,gazowanie lisich nor w miejscach wyznaczonych przez koła łowieckie.[/COLOR] [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

runo, dokładnie... Człowiek znajdzie usprawiedliwienie na wszystko.Dzięki takim "usprawiedliwieniom" moja rodzina straciła w lesie dwa psy - jednego przez wnyki (wykrwawił się, mimo szybkiej pomocy), drugiego przez nadgorliwych myśliwych...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koło łowieckie nie dopowiadalo na zadne maile,byli totalnie niezainteresowanie,znacznie bardziej zainteresowani okazłi sie dziennikarze.
jelen Bojadła ma sznase stac sie najbardziej znanym kołem łowiekiem w Polsce,wszystko dzieki autorowi filmów na youtube.

[URL]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8846296,Psy_rozszarpuja_dzika___Film_to_dowod_na_profesjonalizm.html?fb_xd_fragment#?=&cb=f3b80523e12683&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=21&width=120[/URL]

TVN równiez jest zainteresowany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...