Jump to content
Dogomania

Dokładność wykonywania poleceń


Ka-ka

Recommended Posts

mam pytanie (choć może gdzies się przewijało w jakiejś dyskusji...)

jak jest z dokładnością wykonywaniu poleceń?
ćwiczę z Prestonem posłuszeństwo dla własnej przyjemności i pożytku obustronnego ;) pomimo to staram sie wymagac od niego sporej precyzji. i tak mnie naszło, gdy go obserwuję...gdyby chcieć trenowac obedience, to jak jest oceniana precyzja wykonywania poleceń? tzn nie chodzi mi o czas, po jakim pies zareaguje, ani np. siadanie "na biodrze"

kiedy ćwiczę z Prestonem, on od razu się baaaardzo nakręca i az mu tyłek ze szczęścia razem z ogonem lata na boki :oops: i np. jesli jest w pozycji przy nodze i każę mu zawarować, to bardzo czesto odrobinę odskakuje i ustawia się pod kątem ok. 45 cm. kiedy ćwiczymy, zawsze patrzy mi w skupieniu prosto w oczy, czekając na nastepną komendę. i mam wrażenie, że w takiej pozycji, pod kątem, jest mu po prostu wygodniej. wiele razy starałam się coś z tymz robić, ale to robota goopiego. i w sumie nie wiem, czy nie odpuścić, bo to i tak treningi dla czystej frajdy. ale jak to jest oceniane w przypadku psów startujących na obedience
i gdyby w przyszłości chciec trenowac i okaże się, że znowu trafie na takiego wariata w wydaniu pośpiesznym ;) jak go tego oduczyć?

Link to comment
Share on other sites

Witam, poki co na zawodach sedziowie jeszcze az tak nie zwracaja uwagi na precyzje wykonania (niekiedy nawet regulaminu dokladnie nie znaja;) ), ja jednak uwazam ze jesli juz chce sie w zawodach stratowac, to nalezy to robic jak najlepiej! Podam przyklad-za nadmierne szczekanie mozna zostac nawet zdyskwalifikowanym, to jest takze przejaw podekscytowania. A swojego psa szkolisz na pileczke, czy na smakolyk? pytam poniewaz niekiedy bardzo latwo mozna psa wyciszyc podajac wlasnie smakolyk, wtedy pies bardziej sie potrafi skupic, no i oczywiscie jesli chcesz skorygowac np. to warowanie to musisz sobie postanowic,ze bedziesz to korygowac zawsze! sprobuj sie troszeczke cofnac w treningu, sprobuj np wziac smakolyk do lewej reki i na spokojnie go opusic i nakierowac swojego psa tak by lezal prosto przy nodze, potem powoli sie wyprostowac, jesli sie przemiesci to umiescic go spowrotem na tym samym miejsu, podac smakolyk i pochwalic, tylko warunkiem jest to jak Twoj pies reaguje na smakolyk ,musi byc on odpowiednio atrakcyjny:razz: Podstawa jest jednak wykonywanie cwiczen wyciszajac psa, wtedy jest latwiej. Moj jesli wpada w amok to przestaje na chwile z nim cwiczyc- niech sobie w glowce pouklada- i na spokojnie zaczynam od nowa, Ciezko jest o tym pisac, ale mam nadzieje ze w miare roumiesz o co mi chodzi:lol: no i ta konsekwencja!

Link to comment
Share on other sites

zgadzam sie że konsekwencja i jeśli ustalisz sobie że chcesz to odkręcić np. krzywe warowanie to cofnij się i naprpowadz go kilka razy tak by zrobił to dovbrze i pochwal a potem po prostu przestań nagradzać te krzywe a zacznij z począrtku te coraz równiejsze aż dojdziesz do nagradzania tylko tych super warowań a t krzywe jako nie nagradzane wygasza się samoistnie, ale wazne byś go kilka razy naprowadziła i pokazała mui o co ci chodzi, a potem niech kombinuej:)

Link to comment
Share on other sites

my wlasnie zaczelismy treningi obedience pod czujnym okiem fachowca i to co uszło na pt i ipo , tu musimy poprawiac , korygowac, czyli ten tylek 5 cm blizej mojej nogi , no kilka szczegółow pani wyłapała . w zyciu codziennym do niczego sie to nie przyda , ale tak dla wlasnej satysfakcji ,dla zajecia psa pracą itd bedziemy trenowac

Link to comment
Share on other sites

mogę ćwiczyć na wszystko-zabawka, jedzenia...albo bez niczego :)
Preston uwielbia pracować

ostatnio wymodelowaliśmy nieco p"przyklejanie" się do nogi i już tak nie odskakuje, ale muszę mu cały czas pomagać, naprowadając ręką

niestety, warowanie cały czas jest w wydaniu "fruwająco-skaczącym"
on jest strasznie dynamiczny i pobudliwy, bardzo się nakręca i czasem cięzko mu się opanować

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...