Jump to content
Dogomania

Zalozenie Hodowli..Co trzeba wiedziec?Wasze opinie i doswiadczenia?Z gory dziekuje!


Angel_

Recommended Posts

[quote name='madalenka']No tak, o to mi chodzilo. Ale nie wiedzialam jak to nazwac. :lol:

Gdzie i jak i na czym to dokladnie polega, takie proby pracy?[/quote]

Co do prób pracy - np konkurs tropowców :)
Polega na tym, że pies mousi sam (przywiązany) zostać i spokojnie czekać, jak mu zejdziesz z oczu, a później z Tobą wytropić zwierze po krwi :lol: Mniej więcje o to biega - gdzie i kiedy - nie wiem, ale też będę pilnować daty, bo chce to ukończyć :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dorota_Fiszer']Proby pracy to nie konkurs tropowcow.Proby sa dla mlodych psow do lat dwoch i nie daja prawa wystepowania w klasie uzytkowej.
Kalendarz prob i konkursow jest juz dostepny w necie.[/quote]

A to przepraszam za pomyłkę...
W każdym razie, źle się wyraziłam, chodziło mi bardziej o jakiś dyplom użytkowości, że tak powiem :lol:
I tak od konkursu tropowców, po konkursy pracy retrieverów, po wspomniane próby pracy :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aNiOlEcEk']chyba troche nie na temat :-P[/quote]

Na temat, na temat - przecież w jednym temacie mozna udzielać porad wielu użytkownikom i dyskutowac na wszytskie tematy, po co zakładac taki sam nastepny i zaśmiecać forum? :lol:


[quote name='ryszard post']Rozumiem że będziesz rozmnażał kilka ras
taka manufaktura - i kaska - dobrze pojołem[/quote]

Tutaj musi sie wypowiedziec Aniołecek, ale, to, że będzie mieć kilka ras nie oznacza, że chce mieć z tego tylko kase. Znam hodowle, w których są np trzy suki, każda innej rasy, a nie jednej - i jest tak np. ze wzgęlu na to, że psy pracują w dogoterapi... Wiadomo - różne typy psów, zachowania, umiejętności - i więcej w dogoterapi się przez to zyskuje... :lol:

Oczywiście nie mówie o hodowli wielorasowej w stylu - 10 labladorów, 7 bassetów, 9 amstafów, 4 jamniki i 3 pudle... Gdzie na dodatek psy mieszkają w kojcach, nie mają odpowiedniego kontaktu człowiekiem... Bo temu jestem całkowicie przeciwna i nie wiem jak można tak traktować psy :angryy: ...

Link to comment
Share on other sites

zle pojoles..to ze ktos chce miec wiecej psow nie znaczy ze chce je rozmnazac i tasmowo robic sobie szczeniaki dla zysku..:/ ja mam inne plany zyciowe...a hodowle chce miec czysto dla przyjemnosci...;) od zawsze kochalam psy i nie wyobrazam sobie zebym miala kiedys miec tylko jednego;> ale nie mowie tu o kilkunastu :D chce miec sunie angielke, astka smaca i ciagle sie zastanawiam nad rotkiem (chcialabym samca ale sune sa wkoncu cuudne :loveu: ) nie wiem to sie jeszcze okaze :lol: Wiem ze imiona juz mam dla nich od dawna :lol: a wszystkie beda zemna spaly w lozku :angryy: :angryy: :lol: :lol: :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Aniolecek, nie denerwuj się :lol:
(A co do nicku - mój też był postrzegany jako niekoniecznie jasno mówiący o tym, że jestem dziewczyną - wiem, jak to wkurza, jak ktoś Cie bierze na forum za chłopaka) :lol:

Myślę, że Ryszardowi, chodziło o to, że chcesz mieć kilka ras - bo kilka psów w hodowlach, to raczej psrawa normalna :lol: Poprostu jest cienka linia między pseudo-hodowcami produkującymi różne rasy taśmowo, a odpowiedzialną hodowlą amatorską, która ma z 2,3 psy, poprostu innych ras - szczególnie jeśli wynika to z jakieś potrzeby - tak jak wspomnianej dogoterapii...
A skoro chcesz mieć trzy psiaki, ktore będą odpowiednio wychowywane, trzymane w warunkach domowych i karmione, to to jak najbardziej oki :lol:

Link to comment
Share on other sites

chciec to bym chciala i z dziesięc raz :lol: :lol: :lol:
ale zapewne warunkow ku temu nie bedzie :D :lol: bo "warunki" to nie jest dla mnie kojec czy buda na dworzu :shake:
wiec skupie sie na tej "mojej" ulubionej trojce:D
tylko kiedy to bedzie...:(
jeszcze tyle drogi przedemna...:(

Link to comment
Share on other sites

teoretycznie, a wręcz praktycznie mówi się, że odpowiedzialny hodowca nie hoduje wiecj niż 3 rasy. Nie ważne czy z każdej ma 3 czy 5 sztuk. Choc jak hodowca hoduje tylko jedna rase, wtedy oddaje się jej całkowicie. Ja mam swoje 4 ulubione rasy, jednak, zeby ich nie miec za dużo nie tylko ze względów w/w, ale też moge nei być wstanie zająć sie tyle rasami naraz czy wystawiać itp. jest to kłopotliwe w pewnym stopniu.
Choć do "własnej" hodowli mam troche czasu to plany już mam przy czym powoli ucze sie charakteru i rozmawiam z właścicielami i hodowcami tych ras.

Link to comment
Share on other sites

No Atena, ja mam tak samo, że lubie dużo, mam ulubione z 4, a chce mieć jedną...
Ale moim zdaniem to czy ma sie 3 czy pięć sztuk z każdej ma znaczenie...
Bo trzy psy - nawet innych ras - mogą być naprawdę ww super warunkach i właściciel może być im na maxa oddany... A już o 15 takich psach, każdy innej rasy - to bym tego nie powiedziała...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 5 ulubionych ras (o podobnych charakterach) + kundelek ze schroniska. Maksymalnie po 2 psy z kazdej rasy. Tylko ze warunków mieszkaniowych nie mam dla tylu psów. Nawet jak sie przeprowadzę na wieś (już za rok :multi: ) to nie dam rady z tyloma psami. Jedyne rozwiązanie to znaleźć bogatego męża i się wyprowadzić z domu - wtedy częśc psów będzie mieszkac z mamą (lubi te same psy co ja), a część ze mną.
Czasem marzenia sie spełniają. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']Ja mam 5 ulubionych ras (o podobnych charakterach) + kundelek ze schroniska. Maksymalnie po 2 psy z kazdej rasy. Tylko ze warunków mieszkaniowych nie mam dla tylu psów. Nawet jak sie przeprowadzę na wieś (już za rok :multi: ) to nie dam rady z tyloma psami. Jedyne rozwiązanie to znaleźć bogatego męża i się wyprowadzić z domu - wtedy częśc psów będzie mieszkac z mamą (lubi te same psy co ja), a część ze mną.
Czasem marzenia sie spełniają. :eviltong:[/quote]

Kati, to ruszaj na połów mężą :lol:
Najważniejsze, żeby psy miały odpowiednią opiekę i żeby się je kochało :lol:
A jakie piesy masz zamiar hodowac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Kati, to ruszaj na połów mężą :lol:
Najważniejsze, żeby psy miały odpowiednią opiekę i żeby się je kochało :lol:
A jakie piesy masz zamiar hodowac?[/quote]
W sumie bez "odpowiedniego" męża też da się żyć.:evil_lol: Tzn. jak nie będzie wielkim miłośnikiem psów, to żaden problem, w końcu kazdego da się zmienić :mad:
Oczywiście chciałabym mieś amstaffa :loveu: (moja ukochana rasa), staffika albo miniaturowego bullika i cairn teriera albo norwicha. Jeszcze marzy mi się malinois, ale to już tak na samym końcu.
Przy większej ilości psów najwazniejszy jest czas i pieniądze - jak to się ma to niczego więcej nie potrzeba.
Jednak na razie mam jednego psa i to mi musi wystarczyć, :p szkoda że Raptus jest takim rozpieszczonym jedynakiem, :diabloti: ale po wakacjach będę chciała zrobić mu "niespodzianke" :evil_lol: w postaci małego kota. Ciekawe czy się ucieszy? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A koty lubi? :lol:

Też mam - niestety - jedynaka w domu, ale kiedyś to się zmieni :lol:
Chce hodować goldeny (Miłośc moja ogromna :lol: ) :lol:
A tak to jeszcze strasznie lubie niufki, flaty, jack russel teriery, ASTy :lol:
Ale są to psy w innym typie i zostaje przy hodowli goldenów :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak to jest z rozliczeniami w Urzedzie skarbowym?

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=navy]W zasadzie, gdy nasze zwierzatko dostanie pieczątke w rodowodzie reproduktor/suka hodowlana, trzeba wziąć ze skarbówki odpowiedni PIT (nie pamiętam numeru) - złoszenie dzału specjalnego produkcji rolnej :evil_lol: :evil_lol: :loveu: :evil_lol: :evil_lol: . Wypełnić i dostarczyć do końca listopada. Potem oni odsyłają inny PIT, w którym ustalają ci ryczałtowy przychód i wymiar podatku do zapłacenia w ciągu miesiąca od otrzymania. Są to śmieszne pieniądze. Ja od trzech psów płacę 19 zł. No i w następnym roku trzeba to uwzględnić w rocznym rozliczeniu (PIT 36).[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#000080]Kiedy zaczynałam, znajoma ostrzegła mnie, aby to zrobić, bo podobno co pewien czas niektóre skarbówki wpadają na szatański pomysł sprawdzania psów zarejestrowanych w związku jako hodowlane (tzn ich właścicieli). Kłopotów moze byc potem sporo. A tak za kilka złotych ma człowiek spokój. Swoją drogą lektura tego PIT-u jest cudowna :shake: :evil_lol: :shake: . Czy wiecie, że hodowlę rybek akwariowych mierzy się w metrach sześciennych akwarium ? A łoże dżdżownic w metrach kwadratowych ? Nasi urzędnicy i prawodawcy maja pomysły .....:diabloti: [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=navy]Aha podobno słyszałam (ale głowy nie dam za tę informację), że powyżej 10 suk howlanych trzeba przejść na zasady ogólne czyli prowadzić książkę przychodów i rozchodów. To juz paranoja, bo czy np. opłata za wystawę jest kosztem ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]:crazyeye: :look3: :flaming:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']A koty lubi? :lol:

Też mam - niestety - jedynaka w domu, ale kiedyś to się zmieni :lol:
Chce hodować goldeny (Miłośc moja ogromna :lol: ) :lol:
A tak to jeszcze strasznie lubie niufki, flaty, jack russel teriery, ASTy :lol:
Ale są to psy w innym typie i zostaje przy hodowli goldenów :lol:[/quote]
na szczescie lubi koty :multi:
Chyba flaty nie różnią się bardzo od goldenów ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...