Jump to content
Dogomania

Włosy między palcami


Trinity

Recommended Posts

Czy wasze pieski z dłuższymi włosami maja pomiędzy palcami włosy??

Mój ma i zimą osiada mu na tych włosach śnieg i tworzą się takie kulki utrudniajace mu poruszanie się. Co mogę z nimi zrobić?? Chciałam je wyciąć ale boję się, że przetnę pieskowi takę błonę znajdującą się pomiędzy palcami.Pomóżcie!!

Link to comment
Share on other sites

Mojej Dumie (goldenka) wycinam wszystkie wystające pomiędzy poduszeczkami kudełki!Mam takie zaokraglone nożyczki i własnie nimi robie ciachu-ciach! Mojemu psiakowi są te zabiegi zupełnie obojętne i śpi sobie zawsze w najlepsze w momencie wycinania!Obcinam je równo w poduszeczką, NIGDY pomiędzy - po prostu nie mam odwagi z moimi koślawymi łapami :D

Kiedyś jej tych kudeł nie wycinałam, ale raz wdepła w smołe...normalnie bez komentarza :D

Kaśka&Dumka&Pyśka

Link to comment
Share on other sites

Wloski miedzy palcami koniecznie musisz wycinac. Tak jak wspomnialas, szczegolnie wazne jest to zima, aby zamarzajacy na wloskach snieg i lod, nie utrudnial chodzenia i nie odmrazal poduszeczek.

Musisz to robic bardzo delikatnie, najlepiej nozyczkami z zaokraglonymi koncami. Przycinajac wloski, lekko rozszerz poduszeczki i wycinajac wystajace wloski uwazaj na blonke miedzy palcami. Nie sadze aby to bylo trudne u Twojego psa, skoro ja sobie z tym daje rade u swojego (yorka), u ktorego te blonki sa naprawde bardzo delikatne.

W zabiegu moze Ci ktos pomoc, trzymajac lape aby pies nie mogl jej nagle poruszyc.

Acha, nie musisz tych wloskow golic zupelnie przy skorze. Krotkie moga pozostac :)

Natomiast przed wyjsciem na mroz, aby jeszcze lepiej zabezpieczyc poduszeczki nasmaruj je wazelina albo gliceryna :)

powodzenia,

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli boisz się sama, to weź pieska do fryzjera tylko na ten zabig. Dobry fryzjer powinien to wygolić maszynką do skóry (są nawet specjalne wąziutkie nożyki specjalnie do paluszków), a wtedy starczy na dłużej.

Natomiast jak już się zrobi grudka śniegu w łapce, to zdejmij rękawiczkę i roztop ją własną łapką :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Ja mam dwa yorki i w zime im obcinam włosy między palcami bo jakbym tego nie zrobiła to pełno sniegu w domu jest. Ale z kolei w lato zostawiam bo tak nie parzy w opuszki psa i w sumie nic sie nie przylepia tak jak w zimie śnieg hehe. Biore nozyczki z zaokrąglonymi końcami i wycinam i jest gites.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ludzie chronią nogi nosząc obuwie a psy w zależności od środowiska są narażone na plamy paliw ,szkła ,kolce ,kłosy z traw.
Dlatego właściciel musi często sprawdzać łapy.
U każdego psa inaczej zarastają włosy na łapach,tworzą się kołtuny między palcami i poduszkami,dlatego należy rozczesywać i wycinać.
Należy uważać na kłosy z traw ,tzw. pokłosie.
Łapy powinny być suche,najgorzej jest w zimie.
Dobra i tania jest maść tranowa.
Pozdrawiam groomer.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja wycinam dla mojego psa pomiędzy opuszkami i ogólne całego strzygę nożyczkami zwykłymi nie jakimiś profesjonalnymi bo narazie jeszcze nie kupiłam. Nic łatwiejszego przyciąć psu włosy między opuszkami niby mam 12 lat ale i tak dla mnie to pestka to chyba zależy jedynie od wprawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']
Natomiast przed wyjsciem na mroz, aby jeszcze lepiej zabezpieczyc poduszeczki nasmaruj je wazelina albo gliceryna :)

powodzenia,[/QUOTE]
[SIZE=3][B]Wazeliną tak[/B][/SIZE] , gliceryna nie . :shake:
[FONT=Verdana][FONT=Verdana]Glicerol , zwany także gliceryną czyli propanolo-1,2,3-triol jest najprostszym alkoholem trójwodorotlenowym. [/FONT][/FONT][FONT=Verdana][FONT=Verdana]Gliceryna stosowana miejscowo wykazuje działanie odciągające wodę z tkanek , rozmiękczające naskórek .[/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Rei']Włosy między opuszkami utrudniają życie, a ich wycinanie jest dla mnie kłopotliwe i stresujące.
Jeszcze jak pies mi się wierci to w ogóle...[/QUOTE]

Ja wycinam włosy kiedy Tośka jest mega zmęczona. To dobry sposób, bo przynajmniej mi się nie wierci. Zawsze bardzo uważam, żeby jej nie zaciąć, bo ja mam "złote" ręce ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Poszukuję jakiegoś szybszego sposobu do wycinania włosków międzypalcowych niż nożyczki. Robimy to dość często raz na tydzień lub dwa, bo walczymy z jakimś pieruństwem i musimy czymać czystość i suchość a z włosami to ciężko. Znacie jakieś przyrządy albo małe maszynki albo coś takiego...?

Link to comment
Share on other sites

Jest maszynka z bardzo wąskim ostrzem:

[URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,1312107,podreczna,maszynka,do,strzyzenia,zwierzt,wahl,2210,stylique,czarna.html[/URL]

tylko, jeśli z czymś walczysz, to może mimo wszystko lepsze będzie wycinanie, bo maszynka może dodatkowo podraznić skóre (a tnie bardzo krótko).

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko serdeczne dzięki, właśnie o takie coś mi chodziło. A walczymy standardowo z tymi zaczerwienieniami między opuszkami, co trzeci westie ma z tego co tak patrzałam na wystawie. Są to jakieś grzybki, drożdzaki....pieruństwo w każdym razie. Zawsze mogę nie przystawiać strikte do skóry maszynki.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...