Jump to content
Dogomania

Zootechnika


Rafola

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 7 months later...

hej, czy są tu jakieś osoby które skończyły zootechnikę? a może macie jakichś starszych znajomych, już absolwentów?
powiedzcie, jak to jest z pracą?
uwielbiam ten kierunek, ale nasłuchałam się i naczytałam na internecie że pracy nie ma i nie będzie, i koniec. generalnie jestem osobą pozytywną i optymistyczną, ale przyznaję, że mam czasami chwile załamania i zastanawiam się czy by nie rzucić tego w cholerę. inżyniera bronię za rok, więc w razie czego mam jeszcze szansę zmienić kierunek na magisterce. bardzo chciałabym zostać jednak na magisterce, więc potrzebuję jakichś namacalnych dowodów, że DA SIĘ :)

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Praca jak najbardziej jest, pod warunkiem, że masz pomysł na siebie, pasję, i idziesz przykładowo w konie, czy tam w hodowlę bydła, czy zwierzęta laboratoryjne, i robisz w tym kierunku dużo więcej niż zajęcia na uczelni. Jeśli liczysz, że odbębnisz studia na obowiązkowym poziomie i będziesz przebierać w ciekawych ofertach pracy to zapomnij ;) chyba że chcesz być panią za biurkiem wstukującą numery świńskich kolczyków do kompa albo sprzedawać w sieciówkowym zoologu, ale tam nie potrzeba mgr inż.

Zootechnika w polskich warunkach to w moim odczuciu albo forma dokształcenia dla osób które mają już gospodarstwo rolne/hodowlę zwierząt gospodarskich/firmę, albo studia dla pasjonatów dziedziny (patrz wyżej), albo dla kogoś kto studiuje po prostu dla wiedzy w związku ze swoimi zainteresowaniami, a nie z myślą o znalezieniu super pracy.

Link to comment
Share on other sites

ja skończyłam zootechnikę 2 lata temu, pracuję w zawodzie ale obstawiłabym, że 30-40% osób które skończyło magisterskie ze mną na roku pracuje w zawodzie. Nie jest łatwo znaleźć fajną pracę po zootechnice ale nie jest to niemożliwe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milka88']ja skończyłam zootechnikę 2 lata temu, pracuję w zawodzie ale obstawiłabym, że 30-40% osób które skończyło magisterskie ze mną na roku pracuje w zawodzie. Nie jest łatwo znaleźć fajną pracę po zootechnice ale nie jest to niemożliwe ;)[/QUOTE]

A czym się zajmujesz, jeśli można wiedzieć? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja jestem na drugim roku zootechniki niestacjonarnej na UP we Wrocławiu

Co do pracy to nie jest tak źle. Ja mam o tyle dobrze,że mam jeszcze drugi zawód nabyty (fotograf produktowy) i w tym zawodzie aktualnie pracuję a po skończeniu studiów chcemy z narzeczonym założyć gospodarstwo agroturystyczne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Hej ;) Ja już jestem na IV roku zootechniki na SGGW i szczerze mówiąc to żałuję, że to już niedługo koniec. Studia jak dla mnie są świetne, choć brakuje mi trochę więcej wyjazdów terenowych i więcej praktyki. Do przedmiotów, które mi się najbardziej podobały: anatomia <3 zajęcia na prosektorium, ten "zapaszek" (mam dziwne upodobania :P) no po prostu to był przedmiot na który chodziłam z przyjemnością, zoologia - też bardzo sympatycznie, dużo rysowania itp., zajęcia z drobiu, gdzie każdy miał własne jajko i hodował swojego kurczaczka, podglądał go czy wszystko z nim ok i jaka radość była jak się w końcu wykluł i wszystko było z nim w porządku :D Teraz planuję jeszcze na magisterkę iść, a potem może podyplomowe w Lublinie :) I jeszcze zastanawiam się nad zrobieniem technika weterynarii :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...

Karro i co? idziesz na zootechnikę do nas? :)

 

Czy ktoś z zootechników miałby do wglądu dziennik praktyk i sprawozdanie z praktyk? :)

 

Hej ;) Jak coś to ja mam zdjęcia swojego dzienniczka praktyk oraz sprawozdanie z praktyk ;) Jakbyś chciała jakieś szczegóły itp to pisz na priv ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...