Jump to content
Dogomania

Zootechnika


Rafola

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Witam :)
"Znalazłam" to forum ponieważ, chciałabym iść na zootechnike... i problemu by nie było gdyby nie moja mama która chce bym szła na dziennikastwo pfff albo do teatralnej...

Powiedzcie mi jak mam jej udowodnić że po zootechnice mam większe możliwości niż po dziennikarstwie ?

Wiem że powinnam robić to co lubię ale z drugej strony nie chce być skłucona z mama....

P.S nie pomyślałabym że laski typu " tips " będą na takich studiach... ale przynajmniej jest z czego się pośmiać xD ja normalnie jak widze konie, to od razu mogła bym się przytulić do nich czu pocałować.... ehh

Z góry dziękuje za dopowiedzi ;)

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

W sobotniej katastrofie zginęła nasza koleżanka z zootechniki, z III roku na SGGW.
[URL]http://www.sggw.pl/category/aktualnosci/[/URL]
Właśnie się dowiedziałam, nie znałam jej, jestem pare lat starsza i nie kojarzę młodszych roczników, ale jestem w szoku, taka młoda dziewczyna :(

Link to comment
Share on other sites

Mogłybyście dziewczyny napisać coś więcej na temat tego kierunku ???

Mam pytanie, spotkałam taka specjalość jak : prewencja weterynaryjna i ochrona praw zwierząt, jest może ktoś z was na tym kierunku ? moglibyście coś na jego temat powiedzieć ???

Dzięki z góry :P

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

EEEE....[B]loczki[/B] a Ty ile masz lat? Chyba nie więcej niż 10 skoro mama dyktuje Ci na co masz iść na studia a Ty się tym przejmujesz... Wybacz, ale to dla mnie nie do pojęcia. Jeśli chodzi o możliwości to troche przeceniasz zootechnikę. Z pewnością większe możliwości są po dziennikarstwie. Po zootechnice nie masz żadnej pewnej pracy. Prawda jest taka, że często kończąc zootechnike ludzie lądują w sklepach lub wypożyczalniach video. Twoja wypowiedź nie jest zbyt dojrzała, bo na tych studiach tulenie się do koników to będzie ostatnie co będziesz mogła robić, uwierz. To nie są studia od przytulania zwierzątek, ale od badania jakości ich mięsa, jakie kotlety z którego zrobić, ew. jak chcesz iść na hodowle to niestety na konisiach Twoje zajęcia się skończą. Pomyśl dobrze, bo perspektywy absolwenta są mało obiecujące i jeśli myślisz, że wyżywisz rodzinę idąc tuż po studiach do pracy (zapewne i tak nie w zawodzie) to się mylisz. Na ten kierunek idzie się owszem, z pasji do zwierząt, ale bierz pod uwagę też inne aspekty i trudności ze znaleziem pracy, bo chyba masz mocno przekolorowane wyobrażenia o życiu.

Link to comment
Share on other sites

Na UTP-owskiej 'hodowli zwierząt wolnożyjących i gospodarce łowieckiej' mamy 8tyg.praktyk po 3roku.
Najwięcej to się działo na 'hodowli zwierząt amatorskich', doktor zabrała nas do schroniska,zoo, zapraszała hodowców:)
Przyszłościowo jakoś siebie w tej specjalizacji nie widze, zapewne i tak skończe w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Haha... Dobre xD nie mam 10 lat. Na przyszły rok zdaję mature..... Moja mama jest dla mnie osobą ważną, i szanuje jej zdanie, ona mnie zna bardzo dobrze i wie mniej więcej w jakim mogłabym się zawodzie sprawdzić. Ona uważa że dziennikarstwo bo potrafię pisać o byle czym i przeszłam warsztaty dziennikarskie...

Wiem że to nie jest tylko przytulanie koni. Z końmi nie mam wielkiego doświadczenia... jeździłam pare razy i uznaje je za mądre zwierzęta. A z przytulaniem chodziło o to że nie rozumiem dziewczyn które 5 metrów od konia i np coś sprawdzają... Prawda? bo tak było napisane.

Podobno ciężko z pracą... Wpisałam praca dla zootechnika w czarodziejskie google i jakoś wyszło pełno ofer, danych nawet w tym miesiącu.. Więc? jest praca, ale się nie chce.

Ja prosiłam o napisanie jak jest na studiach. Dziękuje za informacje tym którzy ją udzielili i będą udzielać.

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy zootechnika jest może gdzies w okolicy Opola lub śląska? Czy sa to studia dzienne czy jest tez możliwość zaocznych? Jestem kompletnie zielona w tym temacie,a chciałabym wiedzieć conieco.
A no i jeszcze jedno. Maturę zdawałam jakiś czas temu, z biologia nie najlepiej. Jakie trzeba miec wyniki,żeby się dostać?

Dziekuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Cześć.
Ja skończyłam w 2005 roku zootechnikę na studiach dziennych na Akademi Rolniczej (obecnie Uniwersytet Rolniczy) w Poznaniu. Wybrałam takie studia ponieważ zwierzęta i przyroda zawsze były czymś "naj". Jak byłam mała to na wakacjach najlepszym zajęciem było przesiadywanie godzinami z koniem lub krową na pastwisku :lol: :stupid: Poza tym większośc życia to konie były moja pasją i widziałam się w pracy w stajni lub stadninie.
Studia wspominam bardzo bardzo dobrze, przez 5 lat uczyłam sie tego co mnie interesowało, ale byłam jedną z nielicznych osób która z zainteresowaniem słuchała wykładów z takich przedmiotów jak "Hodowla bydła" albo kóz albo trzody chlewnej albo pszczół :p. Poza tym "Uprawa roli", "Leśnictwo", "Łąkarstwo", itd... Moim zdaniem tylko dla wybranych ;)
Miałam zajęcia praktyczne i praktyki przy bydle, koniach, owcach, a pracę mgr pisałam w Stadninie Koni Czystej Krwi Arabskiej w Michałowie.
Mysle ze gdybym wytrwała przy koniach to bez problemu znalazłabym pracę, ale obecnie to inne czworonogi (buuuurki... :loveu: )to mój...konik :lol:
Teraz z praca nie najlepiej, ale studia przeciekawe - jak dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

[B]loczki[/B] powiem tak... Pracowałam z końmi wieeeele lat. Byłam instruktorką jak również szkoliłam konie kaskaderskie... jestem na praktykach weterynaryjnych i wiem jak ciężka jest praca przy zwierzakach. Mówisz ,,jeździłam pare razy...'' i sory, ale to troszke naiwne jeśli Ty po paru jazdach uznajesz konie za kochane i chcesz pracować w zawodzie, o którym jak widze, nie masz zielonego pojęcia. Często ludzie nie wyrabiają psychicznie w takiej pracy i na prawdę wiem co mówie. Doświadczam na co dzień przeróżnych sytuacji i praca przy koniach to cięzki kawałek chleba i niewiele osób się do tego nadaje.
A co do pracy... taka jesteś mądra, a może byś poczytała czego te oferty dotyczą? Praca w firmach paszowych, żywienie zwierząt, przegląd jakości mięsa i praca w sklepach... żal mi osób, którym tak trudno oderwać się od marzeń, bo rzeczywistość przedstawia się nieco inaczej.
A studia...no nie są najtrudniejsze. Kłopoty są z matematyką statystyczną, która zaczyna się na drugim roku i ciągnie się do końca studiów. Wiele przedmiotów mija się z celem ale to już inna bajka.

Link to comment
Share on other sites

Rafola, myslę,że nie ma sensu dziewczyny ganic na samym starcie.
Skoro czuj,że to właśnie to, to wie co robi.

Ja mając 12 lat postanowiłam ,że będę szkoliła psy. A postanowiłam tak, bo nauczyłam moją krnąbrną jamniczkę siad, waruj i zdechł pies ;0 Marzenia spełnione, człowiek szczęśliwy:)

Niech spróbuje, jest młoda, ma czas i chęci i przede wszystkim siły. Jeżeli okaże się to błędem, to zrezygnuje i pójdzie na dziennikarstwo. Ale kto nie próbuje, nie odnosi sukcesu. A uczymy się na własnych błędach, więc pozwól jej ten ewentualny błąd zrobić. Trochę tolerancji dla innych;)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

NatiMar dziękuje za wstawiennictwo...


Rafola, ja wiem jak ciężka to jest praca, mieszkam hmm prawie na wsi cały czas mam kontakt ze zwierzętami i to nie są pieski kotki... Ja zadałam proste pytanie , a nie prośbę o zjechanie mojej osoby. w sensie " pare razy " miałam na myśli że jeżdzę pare razy w tyg, nie mam możliwości jeżdzenia codziennie przez nauke... Pytałam się także o specjalność prewencja weterynaryjna i ochrona praw zwierząt bo takowy mnie interesuje, a nie specjalność konie czy coś podobnego.

Link to comment
Share on other sites

A mnie się wydaje, że jak się ma dobry pomysł na to co się chce robić po studiach to ten kierunek może bardzo wiele nauczyć. Oczywiście chodzi o wszystko co z tym związane. Zależy od uczelni, ale bardzo często organizowane są w ramach specjalizacji kursy, które normalnie kosztują bardzo dużo, a do podjęcia pracy na niektórych stanowiskach jest niezbędny. Tu akurat mówię o przetwórstwie surowców żywnościowych np.


Ale np na specjalizacji hodowla i użytkowanie zwierząt można zrobić w ramach zajęć kursy na inseminatora, co również może dać pracę nie tylko w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem skąd przypuszczenia, że chce kogoś zjechać czy zniechęcić. Jestem realistką i chce Wam tylko uświadomić pewne aspekty zootechniki. Co do planów i marzeń...kto ich nie ma? Chyba każdy. Od piątego roku życia były w moim życiu zwierzęta wszelkiego typu od psów i kotów poprzez węże i ptaszniki, zebry, słonie, konie na delfinach kończąc. Weterynaria i zootechnika to dwa kierunki w których miłośnik zwierząt może się sprawdzić i życze wytrwałości wszystkim ludziom którzy właśnie o tych kierunkach myślą (zwłaszcza tym co przymierzają się do wety bo to nie lada wyzwanie :>).

Link to comment
Share on other sites

Wybacz, moje słowa " że nie prosiłam o zjechanie mojej osoby " czy jakoś tak były nie na miejscu.. Ale zdenerwowało mnie to jaką mnie postrzegasz. Ja wiem jak ciężka jest to praca i zdaje sobie sprawę z ciężkości studiów czy też później pracy, dla mnie to nie są tylko puste marzenia... To jest mój cel do osiągnięcia, to jest moje życie....

Link to comment
Share on other sites

Zacznijmy może od tego, że zootechnika nie jest kierunkiem, na którym ktoś Wam będzie mówił o miłości do zwierząt i wymagał tego samego od Was. To są studia, na których się uczy, jak zwierzę gospodarskie karmić, jak je utrzymywać i jak je rozmnażać po to, żeby był z niego jak największy zysk - czyli mięso, jaja, mleko, wełna itd., itp. Wszelkie specjalizacje typu ochrona zwierząt czy pielęgniarstwo na pewno nie są od początku studiów, a dopiero po przerobieniu przedmiotów kierunkowych, zgodnie z założeniami programu tych studiów.
Zootechnika otwiera oczy na całkiem sporo spraw, ale osoby idące tam z postanowieniem "kocham wszystkie zwierzątka i chcę im pomagać" mogą się srogo rozczarować.
Plus, oczywiście, jak to już ktoś wcześniej wspomniał, trzeba przejść przez przedmioty takie, jak statystyka matematyczna, genetyka czy metody hodowlane - są przeważnie zmorą studentów (na nich chyba odpada najwięcej osób), ale dla współczesnego hodowcy są niezbędne.

Link to comment
Share on other sites

oj...mam na roku kolege ktory pracuje na kurzej fermie...powiem Wam szczerze ze te filmy to i tak maly miki przy tym co ten chlopak opowiada(na klamstwa za stary i za powazny)

w kazdym razie ja wlasnie jestem na wylocie tj pisze prace inz i podsumowujac moje 4 lata nauki na tym zacnym kierunku...o pieskach kotkach mialam tyle co owy kotek naplakal bo tak jak MonikaP napisala zootechnika nie polega na kochaniu zwierzatek i robieniu im dobrze...zootechnik w prawdziwym pojeciu ma umiec wyciagnac ze zwierzaka jak najwiecej jak najlepszych cech i je sprzedac za gruby hajs...a z psa i kota w naszym kraju procz smalcu i skorek na korzonki nic sie nie wyrabia...

Monika ja tam metody lubilam 3 razy podchodzilam do egzaminu 2 razy brakowalo mi 0,3 pkt aby zaliczyc za 3 razem powiedzialam dziekanowi panie jak nie zalicze to mnie wywalcie-zaliczylam na 4 jako jedyna na roku;) mam sentyment do tego przedmiotu...u mnie na wydziel chodza plotki ze metody maja zostac wycofane z toku studiow mam nadzieje ze tego nie zrobia bo mimo ze to przedmiot dosc beznadziejny to jednak daje spory poglad na pozniejsza prace zootechniczna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...