Jump to content
Dogomania

Zootechnika


Rafola

Recommended Posts

Witam Wszystkich, po przyszłym semestrze będę bronił inż z rolnictwa, moim niespełnionym marzeniem była zootechnika i chciałbym iść na taką magisterkę z tego co się dowiadywałem do Krakowa nie mogę składać na mgr a do Lublina i owszem. Nie rozumiem skąd taka rozbieżność :crazyeye: no ale. Planuję iść na zaoczne, czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda zaocznie robiony mgr zootechniki, jakie przedmioty będę miał i jaki jest poziom w Lublinie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Szczerze mówiąc to chemię na studiach wspominam lepiej niż w liceum, bo wreszcie ktoś ją wykładał jak należy, a nie tak jak moja pseudonauczycielka w liceum, która na naszych lekcjach sprawdzała klasówki, darła się i kazała 3 osobom na zmianę rozwiązywać zadania, bo reszta nie umiała, więc po co brać do tablicy...
Tak więc myślę, że dużo zależy, czy traficie na dobrego wykładowcę i prowadzącego ćwiczenia; ja o dziwo na studiach nawet chwilami zaczęłam lubić ten przedmiot (szczególnie biochemię), bo nareszcie nikt nie oczekiwał, że będę umiała coś z powietrza, tylko wykładał materiał i dopiero wymagał.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="blue"]u nas w liceum kobieta była tragiczna nic nie tłumaczyła lekcja polegała na tym, że kazała przeczytać dany temat i ludziom chodzić do tablicy wcześniej nie tłumacząc niczego
teraz facet na laborkach z chemii traktuje nas jakbyśmy byli geniuszami chemicznymi i od razu na pierwszym doświadczeniu nikomu nie raczył pomóc a do tego jeszcze gnoił jak
czegoś ktoś nie wiedział i takim oto sposobem skończyłam po lekcji z płaczem i nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z tym oto panem...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Tepes współczuję.. a do innego prowadzącego ćwiczenia się przenieść już nie da? u nas poziom chemii jest dość niski bo sporo osób jest po humanie albo podstawach z chemii, na szczęście pani profesor, choć widać, że się denerwuje, nie gnoi nas tylko stara się cierpliwie tłumaczyć co i jak. Na razie. Zobaczymy co będzie potem.
Na I roku masz już anatomię? No to ładnie, wdrażasz się już w ten 'intrygujący' przedmiot. A koło jak poszło? :diabloti:
Z przedmiotów nielubianych szczególnie to teraz dla mnie biofizyka. Nie mam pojęcia jak ja to zaliczę. Jeszcze same ćwiczenia są fajne ale teoria.. masakra. :roll: Na wykładach siedzę i czuje się jakby wykładowca mówił do mnie po chińsku..

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="blue"]Myślałam o tym, ale rozkład godzin mi na to niestety nie pozwala...
Tak mam anatomię, a Ty na jakieś specjalizacji jesteś? czy będziecie wybierać dopiero później? My wybieraliśmy od razu i ja jestem na Prewencji weterynaryjnej i ochronie zdrowia zwierząt.
A kolos sobie kolosem do poprawy:evil_lol:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :)
Po zapoznaniu się z opisem tych studiów uznałam je za baaardzo ciekawe, ale podobno z pracą po nich jest kiepsko...
Ja chyba będę próbować najpierw na weterynarię, a na drugim miejscu będzie zootechnika.

Co do chemii to u mnie też beznadziejnie! Przez gimnazjum sobie ją olewałam, bo uznałam że i tak przy mojej nauczycielce niczego się nie nauczę, w 1 liceum zrobiło się jeszcze gorzej - baba leciała z materiałem, bazgrała coś na tablicy (potem nic nie można było rozszyfrować) i co lekcję praktycznie kartkówka. Jakoś nie dziwiło jej, że wszyscy dostawali z niej 2, nie pomyślała że to mogła być jej wina, że nikogo nie potrafi nauczyć. A teraz jestem w drugiej klasie i (odpukać) trafiłam na dobrą nauczycielkę! Ale to i tak chemia podstawowa (1h w tygodniu, a w 3 kl 0!!)= zakuwanie w domu.

Link to comment
Share on other sites

Dziewzyy a może tak trochę na wesolo o zootechice ? Ćwiczeia z chemii asystent rozdaje preparaty mamy wykonać analiże i odpowiedzieć co to za substancja am się trafiła, Jestem w parze z kol.po technikum chemiczm /ona dziala ja obserwuję/ efekt analiz =woda ćwiczeie nie zaliczone,drugie podejście to samo ,trzecie ,,,,,,też kicha ale asystent z dobroci serca na zdradził ,że dostałyśmy jak myślicie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...