Jump to content
Dogomania

Trymowanie a strzyżenie maszynką


Pascal

Recommended Posts

[B]Kochani[/B], mam pytanie - dlaczego psa, który był dwa razy strzyżony maszynką nie da się wytrymować?? Pies to sznaucer olbrzymi, obecnie zarośnięty. Chcę go wytrymować, a pani w salonie mi powiedzaiła, że jak pies już był strzyżony maszynką to już nie można go trymować.
Dlaczego tak jest i czy to prawda???

Link to comment
Share on other sites

Generalnie to nie prawda, chyba ze pies ma naturalnie wadliwy wlos (miekki i falisty) wtedy skubanie bedzie bardzo trudne i moze nie przyniesc porzadanego efektu. A i jeszcze - jesli sie go nawet wyskubie, to i tak dobry skutek bedzie po drugim, trzecim skubaniu, no chyba, ze sie wyciagnie wlos do lysa - nie wielu jest jednak na tyle odwaznych wlascicieli co by chcieli chodzic na spacery z golasem:p

Link to comment
Share on other sites

pamiętam słowa sędziego kilka lat temu na wystawie, pojechaliśmy z młodym sznaucerkiem, ze znajomymi, włos miękki, falujący,

słowacki sędzia pooglądał, pomruczał, pokiwał głową i powiedział;

skubać skubać i za 2 roki przyjechać :lol:

pies jest już emerytem, ale wyjeździł championat, właściciele sie posłuchali i skubali

Link to comment
Share on other sites

Kochani, bardzo dziękuję za zainteresowanie w tej kwestii.
Widać Pani w salonie jest leniwa i może poprostu jej się nie kalkuluje taka robota - każdy chce zarobić:cool3: :cool3: Ale w sumie to mogłaby mi to powiedzieć a nie gadać takie rzeczy.
Moja wiedza jest jeszcze raczkująca w tej kwestii, dlatego też jeszcze bardziej dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Magda czasem warto poszukac dobrego fryzjera zeby zrobil psa na bostwo :) sa tacy !! mieszkasz we Wroclawiu to i masz jedna dogomaniaczke pod reka ktora swietnie robi foksy :) : Fuke . Najczesciej udziela sie wlasnie na terierach. Podpatrzysz jak ona to robi i potem sprobujesz sama .
Poza tym jesli pojdzie sie do fryzjera ktory ZNA SIE NA RZECZY to Twoj pies bedzie naprawde ladnie wygladal. U nas niestety niektorzy mysla ze jak potrafia trzymac maszynke to juz sa psimi fryzjerami i bedzie zrodlem latwego zarobku. :roll: Wcale tak nie jest :) znam to z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...