Jump to content
Dogomania

Opinie - Doberman !!!!!!!!!


somito

Recommended Posts

Ja mam dobermanke 11miesięczną,
- jej stosunek do dzieci jest super. Bardzo je lubi (chodź wychowana była w budzie na dworzu bez człowieka)
- nie nie jest psem którego ciężko nauczyć czystości
- bardzo lubi aktywny tryb życia
- to zależy co lubisz, chodź ja wole suki są bardziej (moim zdaniem) spokojniejsze
- zalety są przyjazne, wady muszą mieć dużo ruchu
- nie moja psina jest na prawdę bardzo spokojna :]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='somito']:lol: Prosze o osoby ktore maja dobermana w domu o opinie o tej rasie
- jaki jest stosunek psa / suki do dzieci ( czy mozna 11 letnie dziecko zostawic samo w domu z psem ?
-czy jest psem ktorego trudna nauczyc czysosci w domu?
-czy lubi aktywny tryb ( np.biegi przy rowerz, dlugie spacery, podroz samochodem ?)
-czy lepiej kupic suke czy psa?
-jakie sa jego zalety a jakie wady?
-czy majac ta ras ktos odczul na sobie jego agresje
Czekam na wasze opinie
DZIEKI I POZDRAWIAM MILOSNIKOW DOBERMANOW I NIE TYLKO:multi:[/QUOTE]

-pytałaś o 1letnie dziecko, moja sunia gdy bawiła się z 3/4letnim dzieckiem (oczywiście z rodziny, które dobrze znała) latała za nim krok w krok po ogrodzie i odciągała za ręke od miejsc niebezpiecznych jej zdaniem dla niego; będąc w domu gdy miała małe on wchodził między nią a pieski siadał jej na plecach bądź gdy nikt nie widział stawał na niej (tylko gdy nikt nie widział odważył sie na to bo nikt na takie rzeczy mu nie chciał pozwolić), pieski wynosił od niej a ona nigdy nawet nie mrukneła. Kiedyś o mało nie żuciła sie do innego dziecka które bez uprzedzenia wpadło na naszą posesje chcąc się bawić z naszym dzieciakiem. Ona widziała w niej zagrożenie więc chciała ją zaatakować, całe szczęście byłam wtedy w pobliżu...
- dobcie są bardzo inteligentne od najmłodzego i nie ma raczej problemu w nauczeniu i zachowwaniu przez nie czystości
- uwielbiała lecieć przy rowerze, gonić za samochodem, jeździć nim potem w niare gdy była starsza już tak aktywna nie była
- nie miałam psa, ale suczki nie zamieniłabym na psa w życiu!!
- zalety za dużo by wypisywać, wady hmm strasznie wyła gdy ktoś choćby na chwile wyszedł z domu i zostawił ją samą, czasem nawet będąc z kimś wyła za swoją panią
- nigdy nikt nie odczuł agresji z jej strony, pamiętam jednak gdy raz przy ścieleniu jej kanapy uszczypneła mnie w 4 litery :D ale to było niegroźne i dość delikatne :D

Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

dobki to psy dla ludzi aktywnych - moga całymi dniami ganiać za pilkami frisbee lub bawic sie w inny sposob, moja tylko w nocy sie uspakaja i nie meczy zeby sie z nia bawić,
nauka czystosci no problem - łapią szybko a jesli im sie zdaży to wiedzą ze zle zrobily,
dziecko - moja przebywa wsrod dzieci ale nie moge byc pewna na 100 % jej zachowania - nidgy nie ugryzla ale nie ufam jej na tyle - zdarzylo sie ze niechcacy dziecko nastraszyla wyrywajac mu jej pilke z raczki - i byl placz bo uszczypala - ale moim zdaniem relacje - dziecko - pies powinny byc pod nadzorem doroslych,
ja mam suczki i tez bym nie wymieniła - pies czesciej ma sklonnosci do dominacji,
doberman to trudna rasa dla osoby doswiadczonej zmotywowanej do pracy z psem i przede wszystkim aktywnej!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam!!!
W kwestii dziecko + doberman. Na początek radze się zastanowić , nad samym sobą i odpowiedzieć sobie samemu na pytanie , czy będę mógł poświecić czas nie tylko dziecku, ale i psu.
Jeżeli pies już jest , należy pamiętać, aby nie odczuł on zmian w sposobie traktowania w momencie pojawienia się nowego członka rodziny . Jeśli tego nie zrobimy u psa pojawi się zazdrość, a co za nią?, nie muszę tłumaczyć.
Kolejna cześć postu pewnie będzie kontrowersyjna ale co tam.
Dzieci należy uczyć szacunku dla zwierząt od najmłodszych lat. Pies to nie zabawka którą można przycisnąć, uderzyć . Nie można się z psem droczyć .
Jeśli ktokolwiek ma zamiar faworyzować dziecko i pozwalać mu na robienie z psem czego dusza zapragnie , to radze zapomnieć o psie, lub w razie tragedii mieć pretensje do siebie.
Psa jak i dziecko trzeba wychowywać.
Mój doberman Tay zostawał czasem z moim siostrzeńcem w domu. Fakt wszystko fruwało, a zabawa zwykle kończyła się wspólnym spaniem na zwiniętym dywanie, nic złego się nigdy nie wydarzyło.
Na spacerach należy jednak pamiętać iż dobermany to silne psy, dziecko nigdy nie może prowadzić go na smyczy!!!
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Ja mam Dobermana o imieniu Lexus (Leksus)

Mòj Lexusek jest bardzo wybiegany i grzeczny. Ma już 2 i pół roku. Mam jeszcze Yorka miniaturke, który ma 1rok i nazywa sie Alwin oni bardzo się lubią.Kocham ich tak samo. Jak Lexus miał 60 cm to uciekał z wanny , bo się bał , ale teraz jest już lepiej. 

Myślę że pomogłam dowidzenia !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...