Jump to content
Dogomania

RATUNKU! Strzeż się tego kynologa...


tabaluga1

Recommended Posts

Człowiek z pasją do owczarków niemieckich i misją szkolenia . Według tego pana sercem szkolenia w zakresie posłuszeństwa jest bezmyślne i brutalne szarpanie psa . Zgroza .
[B]
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Y-X2mHzMaJk&feature=related[/URL][/B]

Mam tylko nadzieję , że V-ce Przewodniczący Komisji Szkolenia zkwp , nie jest typowym kynologiem .

Parafrazując tytuł filmu chciałoby się powiedzieć , "gdzie wariata droga ... strzeż się kynologa" . :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No cóż, najgorsze jest to,że takich "szkoleniowców" jest w Polsce na pęczki.
Swego czasu zareklamowałam na jednej ze stron internetowych swoje usługi szkolenia psów. Oczywiście metody pozytywnego wzmocnienia, klker, piłeczka i tak dalej. Na następny dzień zostałam wyśmiana przez kilka osób, a po tygodniu został mi zablokowany dostęp do strony. Co sie okazało?
Pan,który zarządzał stroną jest treserem psów (treser to idealne słowo) i każe (uwaga) łamać psy zanim skończą rok. Usuwa wszelkie ogłoszenia o szkoleniu pozytywnym, ponieważ ludzie zaczynają być bardziej uświadomieni i zabrałabym mu klientó...z tego co wiem strona ta już nie istnieje lub ma inny adres....a szkoda.

Pozostaje mieć tylko nadzieję,że ludzie zaczną wreszcie rozumieć, że do psa nie trzeba docierać przez bicie i strach, ale wystarczy dobrze przemyślana współpraca. Mam tez nadzieję,że na wzór UK wszystkie szkoły będą używały wzmocnienia pozytywnego.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Z drugiej strony może aż tak źle nie jest , bo facet jednak deklaruje , że odmówiłby wyszkolenia psa „na ostro” , powołując się na etykę . To jednak trochę mało tej wiedzy jest , bo prowadzenie tresury zwierząt w celu zwiększenia ich agresywności , jest wyraźnie zabronione z mocy art. 17 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt . Dobry szkoleniowiec musiałby o tym wiedzieć .

Link to comment
Share on other sites

Świadomie, czy nie, ten gość robi tym psom krzywdę. Mi to wygląda na brak kompetencji,wiedzy i doświadczenia. Szarpaniem mozna nauczyć wszystkiego i każdego. Zwierzęta w cyrku też się tak uczy, szarpiąc i bijąc. I też ich treserzy pracują latami...Dla mnie gość jest przegrany. Nie stara się zrozumieć psa, a wymusza na nim dane zachowanie. Pies się kuli....boi się. Z resztą wystarczy spojrzeć na tego psa,który z pozycji siad przybiega do nogi. Nigdy,żaden mój pies,ani uczeń nie wyglądał tak jak ten. Każdy był wyprostowany i pewny siebie,bo wiedział,że nic złego go nie spotka, za niewykonanie komendy będzie jedynie brak nagrody, zero zainteresowania i ewentualnie zapięcie na smycz...a tamten owczarek jest skulony, oczy wystarszone, niepewny....to mówi samo za siebie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To znaczy , że zmienił zdanie o swoich umiejętnościach i metodach szkolenia psów ? Taki był dumny z siebie kiedy szarpał biedaka i nagle sru... Wiesz , wcale nie zdziwiłabym się gdyby ktoś bystry zgrał ten film z youtube , jako przykład jak nie należy szkolić psów . Gdyby ktoś miał kopie chętnie bym sobie jeszcze przypomniałą te nowoczesne metody kynologa z pasją . Ma ktoś ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Zapomniałam podziękować .Płytka z nagraniem dotarła już dawno .Na filmie widać wyraźnie dlaczego ten znany "szkoleniowiec" tak się wystraszył swoich metod opartych na bezmyślnym szarpaniu przy nauce posłuszeństwa .Żałosne to szkolenie .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...