Jump to content
Dogomania

Aktualizacja - Twój pies ma chipa? ---> SPRAWDŹ W BAZIE DANYCH


Agata Balu

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='Sukóru']Chipowałam psa miesiąc temu (chipowanie fundowane przez gminę, za darmo) wet gwarantował, że zostanie wpisany (na koszt gminy) do Safe Animal, powiedział, że mam wieczorem wejść do bazy i pies już będzie tam zapisany, dostałam jeszcze zawieszkę z informacją, że pies jest zachipowany i na odwrocie strona internetowa Safe Animal. Psa do dzisiaj niema w bazie sprawdzałam też na European Pet Network i też go niema. Po prostu żenada, gmina zamydla oczy ludziom, że niby coś robi a w rzeczywistości g...o robi! Teraz taka np. babcia pójdzie zachipować swojego psiaka, wet naopowiada jej, że psiak będzie w największej międzynarodowej bazie i gdzie by się nie znalazł to będzie wiadomo czyj jest a babcia nawet nie sprawdzi w internecie czy jej pies jest wpisany i nie dowie się, że ktoś ją oszukał.:shake:

P.S. Mam katalogi z wystaw i posprawdzałam chipy w EPN. Sprawdziłam 12 (więcej mi się nie chciało) a tylko 3 były wpisane.[/QUOTE]


A dokładnie tak, Ja też chipowałam Karata w tamtym roku dokładnie 29.10.2013 i dziś wchodzę sprawdzić co i jak, i naszego rudego powsinogi też nigdzie nie ma.... Pff....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='AnkaW']czy na tej stronie można sprawdzić psa? [URL="http://www.safe-animal.eu/"]Safe Animal[/URL] próbuje i chyba mi wyszukiwanie nie chodzi - strona wygasła :([/QUOTE]
Niestety chyba mają kłopoty ze stroną. Mam nadzieję że chwilowe.
Spróbuj przez [url]http://www.europetnet.com/[/url]. Tam w lewym panelu wpisz numer chipa. Jeżeli przekierują Cie do Safe Animal to znaczy że jest tam zarejestrowany, tylko strona chwilowo nieczynna.

Edited by Agata Balu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja Viki była chipowana w schronisku dwa lata temu. Oczywiście nie została dodana do żadnej zewnętrznej bazy danych, tylko przy adopcji dodano moje dane do bazy schroniskowej.

Dopiero niedawno na Dogomanii znalazłam stronę tasso.net. Zarejestrowałam tam psa za darmo i w końcu po nitce do kłębka, można ją znaleźć np. w EuroPetNet...

Nie wiem, jak sobie to samorządy wyobrażają. Pies może się zgubić np. w podróży albo po zmianie miejsca zamieszkania, a wtedy szukaj wiatru w polu, bo chip dodany jest do jednej bazy, do której ma dostęp bardzo ograniczona ilość instytucji.

Viki ma adresówkę na szelkach, ale wiadomo - może jej się odczepić albo pies może się ich pozbyć. I co wtedy? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uważam, że chip to ważna sprawa, tylko czytałam, że czasem okazuje się, że numeru chipa nie ma w bazie... brr! Dla mnie mój psiak jest tak ważny, że wykupiłam nawet ubezpieczenie i nie widzę w tym nic złego... Może jestem przeczulona, ale wykupując ubezpieczenie w firmie MySafety Bezpieczny Pupli, gdy tylko dowiedziałam się, że mają bezpłatna bazę, gdzie można zarejestrować tatuaż lub chipa to od razu z tego skorzystałam. Wolę dmuchać na zimne!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinga121']Uważam, że chip to ważna sprawa, tylko czytałam, że czasem okazuje się, że numeru chipa nie ma w bazie... brr! Dla mnie mój psiak jest tak ważny, że wykupiłam nawet ubezpieczenie i nie widzę w tym nic złego... Może jestem przeczulona, ale wykupując ubezpieczenie w firmie MySafety Bezpieczny Pupli, gdy tylko dowiedziałam się, że mają bezpłatna bazę, gdzie można zarejestrować tatuaż lub chipa to od razu z tego skorzystałam. Wolę dmuchać na zimne![/QUOTE]

Obawiam się Kingo, że na darmo wydałaś pieniądze. Przeczytałaś regulamin usługi [URL]http://www.mysafety.pl/regulamin/bezpieczny_pupil.pdf[/URL] ? W ramach usługi dostarczają Ci tylko ZAWIESZKĘ do obroży lub szelek z namiarem na ich bazę.
A CO BĘDZIE GDY PIES ZGUBI ZAWIESZKĘ ???

Tyko chip wszczepiony pod skórę i zarejestrowany przez (jak dotąd - do czasu ustawowego obowiązku czipowania i rejestracji psów w Polsce) te trzy wymienione w pierwszym poście organizacje należące do EuroPetNet'u dają - jak dotąd - prawie gwarancję, że czip zostanie odczytany w schronisku lub u weterynarza i następnie odnaleziony w bazie EuroPetNe'u z danymi jego właściciela.

Unia Europejska planuje że do 2017 roku WSZYSTKIE psy muszą w Europie zostać zaczipowane i zarejestrowane w skojarzonej ogólnoeuropejskiej bazie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']

Tyko chip wszczepiony pod skórę i zarejestrowany przez (jak dotąd - do czasu ustawowego obowiązku czipowania i rejestracji psów w Polsce) te trzy wymienione w pierwszym poście organizacje należące do EuroPetNet'u dają - jak dotąd - prawie gwarancję, że czip zostanie odczytany w schronisku lub u weterynarza i następnie odnaleziony w bazie EuroPetNe'u z danymi jego właściciela.
[/QUOTE]
Nie tylko te trzy. W poprzednim poście wspominałam o niemieckim tasso.net, bazie która jest darmowa i jest połączona z EuroPetNet.

Też uważam, że zawieszka z MySafety to kpina. Pies może ją łatwo zgubić/można ją odczepić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='4Łapki']Nie tylko te trzy. W poprzednim poście wspominałam o niemieckim tasso.net, bazie która jest darmowa i jest połączona z EuroPetNet.

Też uważam, że zawieszka z MySafety to kpina. Pies może ją łatwo zgubić/można ją odczepić.[/QUOTE]

Zajrzałam a ich stronę ale .....
Cykl identyfikacji numeru czipa wygląda tak:
1. wpisujesz na stronie EuroPetNet'u numer (obecnie ich strona jest nadal po angielsku) i portal przekierowuje Cię do bazy w której pies jest zarejestrowany, za pomocą linku.
2. Klikasz na link .. a tam wszystko po niemiecku. Gdzieś podany jest numer telefonu na który trzeba zadzwonić. No to dzwonisz ... a tam znowu zgłasza się ktoś w tym języku. A pies znalazł się w schronisku w Nowym Targu, gdzie wśród pracowników nikt nie zna niemieckiego.

I o dalej?? Sądzisz że w Nowy Targu tak się przejmą tym psem że będą na gwałt przez kilka dni szukać tłumacza?
Ja tam bym nie żałowała tych kilkudziestu złotych - raz na całe życie psa!
Mój kundel (w awatarze) jest rejestrowany w SafeAnimal czynne telefonicznie przez całą dobę, z rozmówcą w polskim języku i pewnością że byle komu moich danych nie podadzą - najwyżej numer mojego telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Fakt. Wyszukanie tego samego numeru chipa w bazie tasso daje więcej informacji + można wysłać im maila. Po co od razu tłumacza? Język angielski w obu krajach nie jest aż tak niespotykany ;)

Mnie irytuje, że w Polsce jest tyle baz, które nijak są ze sobą połączone. Dlatego skorzystałam na razie z tej możliwości. Nie wykluczam, że zarejestruję Viki również w polskiej bazie. Do czasu rejestracji w tasso problemem z ew. kontaktem po danych z chipa nie był język, lecz to, że numer chipa widniał tylko w ewidencji schroniska we Wrocławiu...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Agata Balu']
Tyko chip wszczepiony pod skórę i zarejestrowany przez (jak dotąd - do czasu ustawowego obowiązku czipowania i rejestracji psów w Polsce) te trzy wymienione w pierwszym poście organizacje należące do EuroPetNet'u dają - jak dotąd - prawie gwarancję, że czip zostanie odczytany w schronisku lub u weterynarza i następnie odnaleziony w bazie EuroPetNe'u z danymi jego właściciela.
[/QUOTE]
Czy nic się nie zmieniło w tej sprawie w ostatnich miesiącach - jeśli zarejestruję chip w którejś z tych trzech z pierwszego postu (można/warto we wszystkich trzech czy trzeba wybrać jedną? Jeśli tak, to którą?) to będzie ok?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=arial][SIZE=2][quote name='filodendron']Czy nic się nie zmieniło w tej sprawie w ostatnich miesiącach - jeśli zarejestruję chip w którejś z tych trzech z pierwszego postu (można/warto we wszystkich trzech czy trzeba wybrać jedną? Jeśli tak, to którą?) to będzie ok?[/QUOTE]

Nic się nie zmieniło. I chyba jeszcze przez dwa lata się nie zmieni.
Ale i tak musisz iść z tym do weta u którego kupisz czipa, a on ma swoją ulubioną bazę danych więc w takiej psa zarejestruje. Jeżeli nie ma bazy danych połączonych z EuroPetNetem to idź do innego!!! Większość weterynarzy wybiera PTIiRZ lub ANIMAL ID (to jest ta sama baza) lub Safe Animal.
U weterynarza sprawdź czy paski z numerem czipa mają takie same cyfry jak po odczycie z czipa (czasem weci mylą paski - co mnie się zdarzyło). Dobrze też gdy wet ma do tego zawieszki z adresem bazy.
Oczywiście wystarczy w jednej!
Ja mam zarejstrowanego psa w Safe Animal i oni dostarczają tez zawieszki do obroży z ich danymi i informacją że pies jest oznakowany microchipem. Safe Animal ma dyżur osobisty 24 godz/dobę i czynny jest przez cały rok nawet w weekendy i święta. Bazy Polskiego Towarzystwa Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt + ANIMAL-ID są czynne tylko w dni robocze w godzinach pracy.[/SIZE]
[/FONT][/SIZE]

Edited by Agata Balu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu'][SIZE=3][FONT=arial][SIZE=2]
Ale i tak musisz iść z tym do weta u którego kupisz czipa, a on ma swoją ulubioną bazę danych więc w takiej psa zarejestruje. Jeżeli nie ma bazy danych połączonych z EuroPetNetem to idź do innego!!! [/SIZE]
[/FONT][/SIZE][/QUOTE]
Muszę się szarpać z wetem, czy on może sobie zarejestrować gdzie chce, a ja potem na własną rękę w Safe Animal? Czy to się wzajemnie wyklucza i już raz zarejestrowany chip nie może być drugi raz zarejestrowany w innej bazie?
Dzięki za odpowiedź. Sytuacja jest taka, że nagle i znienacka zmieniły mi się plany urlopowe. Na cito potrzebuję paszport dla psa. Już się umówiliśmy z wetem, który jutro ma wszystko załatwić. Na ten moment potrzebny jest mi ten paszport, a gdzie zarejestruję chipa to jest sprawa "last but not least". Tylko nie chciałabym zamknąć sobie jakiejś drogi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Muszę się szarpać z wetem, czy on może sobie zarejestrować gdzie chce, a ja potem na własną rękę w Safe Animal? Czy to się wzajemnie wyklucza i już raz zarejestrowany chip nie może być drugi raz zarejestrowany w innej bazie?
Dzięki za odpowiedź. Sytuacja jest taka, że nagle i znienacka zmieniły mi się plany urlopowe. Na cito potrzebuję paszport dla psa. Już się umówiliśmy z wetem, który jutro ma wszystko załatwić. Na ten moment potrzebny jest mi ten paszport, a gdzie zarejestruję chipa to jest sprawa "last but not least". Tylko nie chciałabym zamknąć sobie jakiejś drogi.[/QUOTE]
Nie będę się rozpisywać bo Tobie się spieszy. Nie ma sensu zapisywanie do kolejnej bazy danych. Niewiele to da. Wszyscy szukają właściciela znalezionego psa przez EuroPetNet i jeśli będzie nawet wpisany do wszystkich trzech baz wybiorą tę pierwszą z kolei.
Więc może poproś Weta aby wpisał go do Safe Animals .... jeżeli potrafi ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Nie będę się rozpisywać bo Tobie się spieszy. Nie ma sensu zapisywanie do kolejnej bazy danych. Niewiele to da. Wszyscy szukają właściciela znalezionego psa przez EuroPetNet i jeśli będzie nawet wpisany do wszystkich trzech baz wybiorą tę pierwszą z kolei.[/QUOTE]
Przepraszam, ale zupełnie się w tym nie orientuję - skąd hipotetyczny znalazca wie, która baza jest "pierwsza z kolei"? Sądziłam, że wybiera bazę, powiedzmy właśnie EuroPetNet i wklepuje numer chipa - i powiedzmy, że ten numer tam jest, bo go umieściłam.
Czy mogę zarejestrować chip w Safe Animals niezależnie od tego, gdzie go zarejestruje wet? Czy to, gdzie umieści go wet jest z definicji bazą "pierwszą z kolei" i jeśli to będzie jakaś inna baza to Safe Animals już mi nie pozwoli zarejestrować chipa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Przepraszam, ale zupełnie się w tym nie orientuję - skąd hipotetyczny znalazca wie, która baza jest "pierwsza z kolei"? Sądziłam, że wybiera bazę, powiedzmy właśnie EuroPetNet i wklepuje numer chipa - i powiedzmy, że ten numer tam jest, bo go umieściłam.
Czy mogę zarejestrować chip w Safe Animals niezależnie od tego, gdzie go zarejestruje wet? Czy to, gdzie umieści go wet jest z definicji bazą "pierwszą z kolei" i jeśli to będzie jakaś inna baza to Safe Animals już mi nie pozwoli zarejestrować chipa?[/QUOTE]
1. Z wyjątkiem bazy ANIMAL ID, dostępnej tylko dla weterynarzy, w pozostałe dwie bazy są dostępne i dla weterynarzy, opiekunów psów i samorządów. Każdy może - jeśli potrafi tam je wpisać.
2. Poszukiwanie właściela psa zaczyna się od wejścia na stronę [URL]http://www.europetnet.com/[/URL] . Tam w lewym panelu wpisuje się numer chipa. Po chwili oczekiwania pojawia się strona gdzie pokazane są linki do stron baz miejscowych (w Europie) gdzie pies został zarejestrowany. Do wszystkich!
3. Jak znam się na urzędnikach obsłgujących stronę i wklepujących dane to kolejne bazy są dodawane w kolejności wpisywania do nich. A więc na górze pierwsza, pod nią druga ... n-ta.
4. Jak znam się na poszukujących danych właściciela zaczipowanego psa (schroniskach, straży miejskiej, hyclach) to szukają w tej co pierwsza od góry. Nie wiedzą która jest lepiej dostępna - ważne że jest! Jak to będzie PRIiRZ, a będzie to nie w godzinach pracy, zadzwonią to tam odpowie "sekretarka" kiedy jest czynne.
5. W Europetnet tylko pracownicy miejscowej bazy danych mogą umieszczać dane psa którego zarejestrowali w swojej bazie. Europetnet to zbiór baz europejskich: kojarzy tylko numer chipa z bazą miejscową w której pies został zarejestrowany.
6. Oczywiście możesz zarejestrować numer chipa psa w każdej z dwóch w Polsce ogólniedostępnych baz. Tylko po co?
7. Natomiast możesz sprawdzić po jakim czasie wet zarejestrował psa w którejś z baz i kiedy ta baza wpisała go do Europetnet: wpisując na stronie Europetnet numer chipa i znajdując link do której bazy pies został wpisany.

Edited by Agata Balu
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wszystkie informację - rzeczywiście jakoś nie wzięłam pod uwagę "czynnika ludzkiego".
Zrobiłam, jak pisałaś - poprosiłam weta o wpisanie do Safe Animal. Nie było problemu, zrobił to od razu, gdy doszłam do domu dane psa już były. Wygląda to tak, że wpisując numer chipa w europetnet wyświetla się informacja "Poland - Safe Animal". Można po linku dojść do tej lokalnej bazy i po kolejnym wklepaniu numeru chipa pokazują się dane psa i moje ograniczone (tak chciałam - tylko miasto i telefony).

Ale na stronie europetnet po wpisaniu nr chipa, obok info o Safe Animal, po prawej stronie, jest jeszcze link pod tytułem "To view Internet search details - Click Here" i jak tam się wejdzie wyświetla się lista baz skojarzonych z europetnet. Pod Polską jest tylko jedna baza: Pol. Tow. Rejestr. i Identyf. Zwierząt i przy nazwie tej bazy info, że mój numer chipu jest "not found".
Więc może jednak warto i w tej bazie zarejestrować chipa na wypadek, gdyby "czynnik ludzki" szedł tą drogą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron'].

Ale na stronie europetnet po wpisaniu nr chipa, obok info o Safe Animal, po prawej stronie, jest jeszcze link pod tytułem "To view Internet search details - Click Here" i jak tam się wejdzie wyświetla się lista baz skojarzonych z europetnet. Pod Polską jest tylko jedna baza: Pol. Tow. Rejestr. i Identyf. Zwierząt i przy nazwie tej bazy info, że mój numer chipu jest "not found".
Więc może jednak warto i w tej bazie zarejestrować chipa na wypadek, gdyby "czynnik ludzki" szedł tą drogą?[/QUOTE]

Możesz, ale będziesz musiała zapłacić. Chyba 30 zł, o ile nie podrożeli. Jeszcze Cię namówią abyś kupiła przywieszkę do obroży, ale paska identyfikacyjnego już nie dostaniesz, bo sprzedawane sa razem z czipem.
Nie lubię tego Towarzystwa. Ono powstało faktycznie około 10 lat temu, jako ostatnie z sensownych działań Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Kiedy Towarzystwo przechrzciło się na Polskie Towarzystwo i.t.d. i zaczęło powiększać płatną kadrę zaczęli pobierać od rejestracji pieniądze. Potem Polskie Towarzystwo "urodziło" ANIMAL ID pobierając dodatkowo pieniądze od weterynarzy.
Gdy czyniąc starania w 2007 roku, o wprowadzenie w Polsce Ustawy o oznakowaniu psów, prowadzeniu rejestru psów oraz o przenoszeniu własności psów, zwróciłam się do nich o poparcie (Safe Animal jeszcze nie istniało) spuścili mnie po brzytwie. Jasne jak słońce. Ustawa odbierała by im możliwość zarobkowania.
A ustawa była już przygotowana przez prawnika legislatora i wymagała tylko skojarzenia z innymi administracyjnymi ustawami.
Możesz ją przeczytać na stronie tytułowej nieistniejącego już Stowarzyszenia Amicus: [URL]http://www.amicus.malopolska.pl/[/URL] w formacie .doc
A to że pod Polską jeszcze w Europetnecie nie ma to wina Safe Anmals: jeszcze nie zdążyli przesłać do Europetnetu. Możesz do nich zadzwonić i zapytać dla czego? Czasem się spóźniają nawet o dwa dni. Aczkolwiek nie sądzę by Towarzystwo Rejestracji natychmiast wysyłało numer do Europetnetu.

Edited by Agata Balu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Większość ze wspomnianych baz rejestrujących chipy wprowadza ograniczenia odnośnie ich numeracji; odrzucane są np kody ropoczynające się od 900, niesłusznie oczerniane jako rzekomy wyrób chiński itp, niezgodny z normami, co oczywiście jest bzdurą zważywszy na fakt, iż kody numeryczne są przydzielane przez ICAR a wszystkie mikroczipy spełniają normy ISO. Istnieje baza, która rejestruje wszystkie kody numeryczne oraz różne gatunki zaczipowanych zwierząt- www.cbdzoe.pl.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Chip, biochip to urządzenie elektroniczne, wielkości nieco dłuższej od ziarnka ryżu (maksymalnie 2 x 12mm), wszczepiane zwierzęciu pod skórę. Aplikacja (wszczepianie) wygląda jak zwykły zastrzyk.
Biochip pokryty jest powłoką obojętną dla żywego organizmu. Sam z siebie nie wysyła żadnego promieniowania ani sygnałów. Działa podobnie jak kod kreskowy wydrukowany na produktach.Chip posiada swój niepowtarzalny numer, odczytywany specjalnym czytnikiem.
Numer ten zapisany być musi w stacjonarnej elektronicznej bazie danych, wiążącej ten numer z danymi tego zwierzęcia oraz jego właściciela.
Czytniki biochipów posiadają na ogół schroniska, oraz niektóre gminy lub miasta, które finansowały oznakowanie zwierząt domowych biochipami. Posiadają je także lekarze weterynarii.
Korzyści jakie daje oznakowanie zwierzęcia domowego są takie, że gdy się zgubi i trafi do Straży miejskiej, Policji, Weterynarza lub schroniska to, po odczytaniu numeru biochipa i sprawdzeniu tego numeru w bazie danych, właściciel zgubionego zwierzęcia będzie mógł być natychmiast powiadomiony gdzie zwierzę się znajduje.


Gdzie te bazy danych?

No właśnie!
W owczym pędzie znakowania zwierząt domowych, nawet darmowo oferowanych przez różne Urzędy Gmin i Miast, lub też przez firmy produkujące biochipy w ramach reklamy, powstało szereg lokalnych baz danych kompletnie nie mających żadnego kontaktu z pozostałymi. I jaki tego skutek?
Twoje zgubione zwierzę ma biochip, wiec jesteś pewien, że gdy ktoś go znajdzie trafi do Ciebie.

Nic pewnego!
Bo skąd ma wiedzieć znalazca gdzie tej bazy danych szukać? Kto ją prowadzi? W jakim mieście?
Te bazy przez nikogo nie zostały skatalogowane!
W Polsce istnieją tylko trzy (3) bazy danych do których Ty, lub lekarz weterynarii może wpisać psa mając pewność, ze jeżeli się zgubi w Polsce, albo gdzieś w Europie to niezawodnie znalazca trafi, po numerze biochipa, do Ciebie!

 

Czytaj o tym więcej

 

Jak dotychczas, od 2007 roku istnieje jedna ogólnoeuropejska, darmowa, baza numerów biochipów, wszczepionych zwierzętom domowym w Europie. To European Pet Network - organizacja non-profit w Brukseli. Baza dostępna jest przez 365 dni w roku przez całą dobę!!
Baza ta jest powiązana z lokalnymi bazami w europejskich krajach, w których to zapisywane są, skojarzone z numerem biochipa, dane psa i jego właściciela.


Wejdźcie na stronę http://www.europetnet.com/ Tam są zaznaczone wszystkie europejskie kraje, które korzystają z tej wspólnej europejskiej bazy danych. Nie ma Białorusi, Ukrainy, Portugalii, Włoch, Rumuni, Krajów bałkańskich i Grecji. Wiadomo co się tam dzieje z psami.
Gdy klikniecie na dowolny kraj zaznaczony na niebiesko, ukażą się Wam lokalne bazy danych w tym kraju.
Natomiast gdy wpiszecie w okienku po lewej stronie (Enter identyfication number) 15-to cyfrowy numer chipa, a w okienku poniżej „Indywidual” zostaniecie przekierowani od razu do kraju i do bazy danych, w której dane psa i właściciela są zapisane.
Proste, prawda?
W większości z 22 krajów współpracujących z EuroPetNetem (poza Polską, Francją, Hiszpanią, Belgią, Holandią i Danią), w jednym kraju istnieje tylko jedna krajowa baza danych skojarzona z EuroPetNetem. Tam po prostu rząd rejestruje tylko jedną ogólnokrajową bazę danych. U nas jest aż 3, a w Hiszpanii prawie 20. Ale wszystkie wiąże ze sobą EuroPetNet.


Każda z krajowych baz danych współpracujących z EuroPetNet regularnie przesyła do nich numery biochipów z terenu swojego kraju i tym samym usprawnia formę odszukiwania zaginionych zwierząt. Wpisując numer biochipa na stronie wyszukiwarki EuroPetNet, osoba poszukująca danych o właścicielu znalezionego zwierzęcia uzyskuje informację o kraju pochodzenia zwierzęcia i kontakt z lokalną bazą dysponującą danymi kontaktowymi jego właściciela.

Członkowie European Pet Network w Polsce
(czyli lokalne bazy danych):

1. Safe Animal
2. Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt
3. ANIMAL ID


Biochipy (transpondery) może wszczepiać tylko weterynarz i pobierając opłatę za chip i samą aplikację chipa podając właścicielowi zwierzęcia unikalny numer biochipa (transpondera).
Jeżeli mamy dostęp do Internetu możemy samodzielnie umieścić ten numer w bazie danych Safe Animal lub Polskim Twowarzystwie Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt podając obowiązkowo dane teleadresowe (imię, nazwisko, adres, telefon) i opcjonalnie numer dowodu lub PESEL. Jeżeli nie mamy dostępu do Internetu to musi za nas wykonać to weterynarz - pobierając dodatkową opłatę.
Jeśli właściciel zwierzęcia wyraża zgodę na wyświetlanie wprowadzonych danych - to dane w bazie widzi ten kto wpisze numer biochipa, natomiast jeżeli nie wyrazi zgody to dane te udostępniane są wyłącznie osobom urzędowym (uprawnionym do legitymowania), a więc : Urzędom gminnym, Policji, Straży gminnej i miejskiej, Prokuratorom, zarejestrowanym w GIW schroniskom, Lekarzom weterynarii, oraz właścicielowi zwierzęcia.



 

Moja rada: nie zastrzegaj wszystkich swoich danych.
Zostaw do wiadomości ogólnej swój numer telefonu.

W ten sposób szybko powiadomią Cię o znalezieniu psa!

 


UWAGA!!
Jeżeli wpiszesz numer biochipa do wyszukiwarki w EuroPetNet i tam go nie będzie, nie zadawaj sobie trudu dalszego poszukiwania! Stracisz tylko czas i nerwy. Wprawdzie można szukać po numerze biochipa jego producenta, oraz komu ten biochip został sprzedany, ale to ciągnąć się może bardzo długo.
Mniej Cie będzie kosztować i nerwów i pieniędzy, jeżeli po prostu poprosisz weterynarza, lub (jeśli jesteś biegły w Internecie) sam wpiszesz swoje i zwierzęcia dane do jednej z wyżej wymienionych trzech polskich baz danych skojarzonych z EuroPetNetem.

 

Hej, witajcie

 

Zanteresowała mnie podana informacja o poszukiwania poprzez dotarcie do producenta biochipa, a następnie do tego komu został sprzedany.

I może po nitce dojdziemy do klebka. Oczywiście zgadzam się z tym, ze należy natychmiast wprowadzić dane do bazy , lecz w przypadku psów znalezionych , gdzie czip nie jest zarejestrowany w bazie...to KLOPS.

 

Proszę pomozcie, w jaki sposób odnaleźć producenta czipa 061610800003356 -

To ostatnia ZNAJDA - suka owczarek niemiecki zabiedzona, zakleszczona...znaleziona wczoraj 04.04.2015 na Bielanach w Warszawie.

Takich przypadkow jest niestety dużo. Ale może od tej zaczne. Nawet jeśli będzie to trwalo długo może uda się dotrzeć do nabywcy no i dalej do jakiegoś okręgu/ gminy/weta ...krotko mowiac uda się odnaleźć zmartwionego wlasciciela.

 

Dziękuję i zyczę spokojnych chwil w gronie najbliższych  spędzonych z okazji Swiąt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy to jest na pewno właściwy numer?

Z tego co zdążyłam sprawdzić  numer chipa powinien się składać z 15 znaków, ale w tym wypadku powinien zaczynać się od 616, a nie od 0.

"pierwsze 3 cyfry to kod współdzielony (900), kod kraju (np. 616) lub kod producenta (9XX)"

Tu mamy chyba drugi przykład.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

witam

psa ktorego adoptowałam zachipowano,obecnie znalazł DS i jak zmienic dane? pies wycieczkowo  ma wyjechac na tyg,do szwecji,...może być problem...;(

 

Jeżeli zaczipowano psa to powinnaś znać numer czipa. Po numerze dojdziesz w jakiej bazie został zarejestrowany. Sprawdzisz na www.europetnet.com. W okienku, które się pokaże, wpisz numer czipa i naciśnij Enter. Zostaniesz przekierowana do bazy w której pies został zarejestrowany. Możesz tam wysłać maila lub zatelefonować z prośbą o zmianę danych właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...