Jump to content
Dogomania

Czy można wolfspitz'owi podciąć włosy na łapach?


Gosia&Aston

Recommended Posts

Zastanawiam sie, czy szpicom wilczym podcina sie wloski przy paznokciach. chodzi mi o te dlugie i wiszace:)
bylam dzis u psiego fryzjera i wlasnie zastanawialysmy sie, czy zostawia sie te klaczki, czy mozna przyciac je na półokrągło. wyszczypałyśmy mu tylko te włoski za uszami, tzw. "wicherki"!hehe
w ogole jak powinien wygladac idealnie uczesany szpic wilczy?

Link to comment
Share on other sites

Witam !!! Jeżeli chodzi o przygotowanie szpica niemieckiego do wystawy /w tym przypadku mówimy o wilczym/,jeżeli nie jesteśmy pewni jak łapa ma wyglądać w dużym stopniu pomoże nam wzorzec rasy,który przewiduje,iż stopa przednia ma być możliwie mała,okrągła tzw stopa kocia podobnie wzorzec obowiązuje w stosunku do stóp tylnych -mozliwie małe,okrągłe tzw stopy kocie. Ja radziłabym obcięcie tych wystających piórek przy paznokciach i ładne kształtne zaokrąglenie łapy wskazane przy szpicach niemieckich wszelkiej wielkości -od wilczego do pomeraniana. Wizualnie przednia i tylna łapa nie powinny sprawiać wrażenia- łapy z mało wysklepionymi palcami tzn tzw płaskie łapy zajęcze. Lapy powinny sprawiać wrażenie krótkich o wysklepionych palcach jkw wspomniałam łapy kocie- niestety wszelkie odstające i wychodzące za linię pazurów piórka optycznie wydłuzają łapę.Jeżeli chodzi o szczotkowanie to ja preferuję zawsze czesanie szpica pod włos to nadaje piękny wygląd i puszystość i podszerstka i włosów okrywowych. To tak :lol:w małym skrócie mam nadzieję,że choc w malutkim stopniu pomogłam .Pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

"Wystawowe łapy" doskonale już przedstawiła Wiola i tak rzeczywiście szpice na wystawach mają skorygowane włoski na stopach, ale można też wycinać włosy między palcami (ostrożnie!) w ramach ograniczenia wnoszenia do mieszkania błota i piasku. Tak przygotowana łapka nie będzie też zbierać śniegu zimą a miejskie szpice latem nie narażą się na przyklejanie ciepłych drobin asfaltu i ... gumy do żucia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...