Jump to content
Dogomania

Jaki trymer dla foxa szorstkowłosego


irek_krawczyk

Recommended Posts

Witajcie.
Mam w domu takie cudo [URL]http://img694.imageshack.us/img694/2821/trymer.jpg[/URL] lecz to raczej wyrywa za dużo włosa okrywowego. Dowiedziałem się, że do trymowania foksa szorstkowłosego takie coś jest dobre
[URL]http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6912&action=prod[/URL]
Czy jest duża róznica pomiędzy tym co mam a coat kingiem marsa?
Może ktoś by mi podpowiedział jak używać to co mam.
z góry dziękuję za wszelką pomoc
Ps: a może ktoś poda mi przykład czegoś takiego jak ten coat king na karusek.com.pl tylko tańszego. Bo cena z lekka zaporowa.
Pps: A czy furminator dla foxia o dość krótkiej sierści byłby dobry?

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy trymer jest jak najbardziej OK - najlepsze są firmy Mars, natomiast coat kinga nie polecam. Sama mam i od czasu do czasu używam Marsa, ale moim zdaniem usuwa za dużo podszerstka i mimo wszystko tnie włos. Domowym sposobem jest grzebień metalowy z gumką - ładnie usuwa martwy włos.

Link to comment
Share on other sites

Irek sprawa wygłada tak : Jeżeli chcesz robić sam , musi ci ktoś pokazać kto to robi, sam tego teraz nie zrobisz, musi być do pomocy druga osoba, terierki nie są takie spokojne.
Odnośnie narzędzi ,lepszy jest trymer SHOW TECH czerwony , wspomniany grabkowy na początek jest za gęsty , ja używam wstępnie 12 zębowy przerobiony o rozstawie 2,3 mm. szerokość 31,3 mm.
Furminatory nie stosuję.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='irek_krawczyk']
Ps: powiesz mi jak używać tego 1-go trymera?[/QUOTE]

Przepraszam, ale wczoraj nie zauważyłam Twojego pytania :)
Nie wiem, czy umiem to obrazowo opisać : wyrywa się tylko martwe włosy - powinny znaleźć się między ząbkami trymera , wtedy przytrzymujesz je palcem i ruchem "do siebie" wyciągasz - powinno iść lekko / o ile są oczywiście martwe :)/. Nie zrażaj się na początku, bo jest to dość żmudne, ale warto - foksy trymowane mają ładnie wybrawioną sierść i nie są szare. Sama zauważyłam różnicę, kiedy w ramach braku cierpliwości objechałam moją Fugę latem nożyczkami - piękne czarne znaczenia zrobiły się szare, a włos zacżął się kręcić zamiast układać i zrobił się miękki. Zdjęcie z avataru pochodzi właśnie z tego okresu.
Dla porównania Fuga trymowana - zdjęcie sprzed dwóch lat :

[URL="http://img204.imageshack.us/i/dsc0558s.jpg/"][IMG]http://img204.imageshack.us/img204/4513/dsc0558s.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irek_krawczyk'] Ps: a może ktoś poda mi przykład czegoś takiego jak ten coat king na karusek.com.pl tylko tańszego. Bo cena z lekka zaporowa.
Pps: A czy furminator dla foxia o dość krótkiej sierści byłby dobry?[/QUOTE]
Coat Kingi sa jeszcze w dwóch wersjach z plastikowymi rączkami, i w róznych cenach ;-)

[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,299579,0.html[/URL]
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,595134,0.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka widzę , że buszujesz po internecie , lepsze są jak mają rączki metalowe lub drewniane , kiedyś płaciłem po 200 zł . A odnośnie praktycznego zastosowania , rozstaw zębów 1,5 mm. jest za gęsty i ja go używam jako wykańczający .
Wstępnie używam przerobionego o szerokości 31,3 mm o rozstawie zębów 2,3 mm.
Na początek , dla terierka Irek powinien mieć dobry grzebień , żeby dokładnie wyczesywał .

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Sota 36 ja tego nie napisałem , ale tak pokierowałem twoimi myślami, żebyś to napisała ,właśnie o to mnie chodziło i mam dowody ,że wiele osób powoli do tych grzebieni się przekonuje .
Dawno Cię nie pozdrawiałem.

Link to comment
Share on other sites

Grey, nie obchodzi mnie, co Ty uwazasz za lepsze, nie pytałam Cie o zdanie.

Ja mam i z drewniana raczka i plastikowa czarna - i wole ten z czarna. Irek pytał bo szukał, to odpisałam, ze sa tańsze wersje tej samej firmy, z taka sama główka / rozstawem zębów. Najlepiej kupawac takie trzeczy na wystawie, bo mozna po prostu wypróbowac na swoim psie, czy działa czy nie, i ewentulanie kupic lub nie, niz przekonac sie o tym dopiero po zamówieniu, zapłaceniu i otrzymaniu przesyłki.

Poza tym do każdego psa, a włascicwie jego siersci trzeba dopasowac narzędzia, te które u jednego psa sie sprawdzą, u innego niekoniecznie - nawet w obrębie tej samej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Widzisz Sota 36 ja tego nie napisałem , ale tak pokierowałem twoimi myślami, żebyś to napisała ,właśnie o to mnie chodziło i mam dowody ,że wiele osób powoli do tych grzebieni się przekonuje .
Dawno Cię nie pozdrawiałem.[/QUOTE]
pojade priwem:
wow!! Boje sie Ciebie! Czyzbys byl wrozem panujacym nad mymi myslami? Jesli tak - to Ci wspolczuje, bo ich ...ja sama nie ogarniam... jak i Twoich "rad" w wychowaniu, pielegnacji i tych potencjalnie ...przyszlych:) ... tez weterynaryjnych przykladowo - na wszystkie dolegliwosci - dobry ow grzebien:) taka konkluzja ( trudne slowo)
ps. co do grzebieni, to bardzo powoli to idzie z tendencja odwrotna.Jestes swietna ich ...antyreklama.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']...
Na początek , dla terierka Irek powinien mieć dobry grzebień , żeby dokładnie wyczesywał...[/QUOTE]
Grzebieni, zgrzebeł, rękawic do wyczesywania to ja mam od groma. Trymować sam to się boję :) Poczekam chyba do wizyty u psiego fryzjera. Jak byłem zobaczyć gdzie jest to przy okazji spytałem się czy mnie tam poinstruują jak mam Dode trymować. I powiedzieli że tak :) A jak na razie zastanawiam się nad furminatorem. Wg producenta jest on dla foksów dobry- wiecie coś na ten temat??
Ps: od tych wszystkich narzędzi do pielęgnacji psa aż mi się w głowie kręci. To już schemty budowy procesorów i wszystkich innych elementów budowy pc są łatwiejsze od tego :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...