Jump to content
Dogomania

Belgijski reproduktor - polskie metryki ?


Katarzynka

Recommended Posts

Witam,

Mam psa sprowadzonego z Belgii, nie mam niestety jeszcze rodowodu eksportowego, tylko belgijski rodowód. Pies jest nadal zarejestrowany w Belgii, aby tam otrzymać status reproduktora wystarczy, że pies ma odpowiedni wiek (12miesięcy).
Mam już zrobione z nim polskie wystawy na reproduktora, jednak nie mogę go zarejestrować w Polsce ze względu na ten nieszczęsny rodowód.
Pies krył w Polsce, na przegląd miotu została dostarczona karta krycia i xero rodowodu, jednak w związku rządają jakiegoś dokumentu potwierdzającego, ze pies jest reproduktorem.
Czy to nie w związku powinni sobie sprawdzić regulacje jakie sa w Belgii co do psów?? Jaki dokument mogę im dostarczyć? Co zrobić w takiej sytuacji?

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarzynka'] Pies jest nadal zarejestrowany w Belgii, aby tam otrzymać status reproduktora wystarczy, że pies ma odpowiedni wiek (12miesięcy). [/quote] Jesteś tego pewna? Jakoś nie chce mi się wierzyć... Tam obowiązuje chyba przegląd hodowlany?

Link to comment
Share on other sites

no i po troszku mają rację

pies ma zaliczone wystawy w Polsce, a nie ma rodowodu nostryfikowanego, to na jakie nazwisko go zgłaszałaś??? swoje czy Belga??
no bo jeśli go rejestrujesz w oddziale to z tą chwilą powinno się wysłać rodowód do Warszawy, wraca po miesiącu z polskim PKR-em i sprawa jest czysta.
A tak pies ma właściciela w Belgii i tamtejsze papiery go obowiązują

Jeśli to że ma rodowód i 12 miesięcy w Belgijskim związku wystarczy to nasz ZG powinien to wiedzieć i oddział nie powinien wymagać żadnych dodatkowych dokumentów

sprawdź dokładnie regulamin hodowlany

Link to comment
Share on other sites

Tak, jestem pewna, że takie zasady obowiązują w Belgii. Pies nie będzie miał żadnego wpisu w rodowodzie lub jakiegoś dokumentu potwierdzającego że jest reproduktorem. Te wystawy w Polsce, to tak dodatkowo, pies jest jako pies zarejestrowany w Belgii, nie ma nostryfikowanego rodowodu. Z tego co rozmawiałam z osobami obeznanymi w temecie, ZK nie powinien robić kłopotów i wystawić metryki na podstawie karty krycia i rodowodu psa. Niestety, w ZK nie są tego chyba świadomi :( W Belgii nie wystawią ŻADNEGO dokumentu, niegdy tego nie robili, więc dlaczego dla tego jednago psa mają robić wyjątek?? Co mam im powiedzieć, ze w Polsce ZK jest mało kompetentny i niedouczony ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarzynka']Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi, o tym ze wystarczy karta krycia i rodowód to ja wiem i tak to zostało zrobione, sprawa jest w toku, ZK myśli co zrobić ... [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/2231/h2kv.gif[/IMG][/quote]

No własnie, nad czym oni myśla? Przeciez to jest sytacja taka sama jakby pies siedzial w belgi a panna pojechala do niego. Ten nasz ZK to sam sobie problemy wymysla .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...