Jump to content
Dogomania

WAŻNE - Program Regulacji Narodzin Zwierząt - tańsze sterylki!


Marka

Recommended Posts

Cytuję z bezpłatnego miesięcznika "Cztery Łapy":

"[I]Szerzenie szeroko pojętej odpowiedzialności za swojego pupila oraz dobro zwierząt towarzyszących zaisnpirowały miesięcznik Cztery Łapy i firmę Polypharm S.A., głównego dystrybutora marki Hill’s, do powstania Programu Regulacji Narodzin Zwierząt.[/I]

[I]Zadaniem programu jest uświadomienie społeczeństwa o konieczności regulacji narodzin zwierząt towarzyszących i przekazywanie podstawowych informacji na temat zabiegu sterylizacji. Zabieg zapobiega wystąpieniu ropomacicza oraz nowotworów narządów rodnych u zwierząt, zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów sutków u suk i kocic, powoduje, że zwierzęta nie cierpią z faktu niezaspokojenia popędu płciowego, itp. [B]Akcja ma też wymiar moralny, ponieważ nadpopulacja zwierząt (przepełnione schroniska i duża ilość bezpańskich zwierząt biegających po ulicach), spędza sen z powiek prawdziwym miłośnikom zwierząt. [/B][/I]

[I]Aby mogli się Pańswo dogłębnie zapoznać z tematem Programu Regulacji Narodzin Zwierząt stworzyliśmy stronę internetową, [/I][URL="http://www.sterylizacje.pl/"][B][COLOR=#800080][I]www.sterylizacje.pl[/I][/COLOR][/B][/URL][I]. Będziemy na niej zamieszczać pożyteczne informacje o zabiegu sterylizacji, takie jak: pozytywne dla zdrowia zwierzęcia następstwa zabiegu sterylizacji, porady dotyczące rekonwalescencji po zabiegu oraz diety dla zwierząt po sterylizacji. [/I]

[I]Na tej stronie będą mogli Państwo również zasięgnąć porady lekarza weterynarii i zapoznać się z szeroką ofertą karm marki Hill’s zalecanych po zabiegu sterylizacji. Ważnym elementem Programu są lecznice weterynaryjne biorące udział w akcji. W serwisie internetowym [URL="http://www.sterylizacje.pl"]www.sterylizacje.pl[/URL] znajdą Państwo listę placówek weterynaryjnych na terenie całej Polski, które biorą udział w naszej akcji. Podajemy w nim dokładne dane dotyczące lecznicy, jak: adres, numer telefonu, stronę internetową oraz adres mailowy.[/I]

[I][B]Program Regulacji Narodzin Zwierząt trwać będzie przez cały rok. [COLOR=red]W związku z tym jednego dnia, każdego miesiąca lecznice będą obniżać ceny zabiegów sterylizacji kotów i psów o 30%.[/COLOR] Informacje dotyczące wybranego przez lecznicę dnia znajdą Pańswo również na stronie internetowej akcji[/B][/I] [URL="http://www.sterylizacje.pl"][URL="http://www.sterylizacje.pl"][B][SIZE=3][COLOR=#800080]www.sterylizacje.pl[/COLOR][/SIZE][/B][/URL]

[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kraków: Krowoderskich Zuchów 26
każda ostatnia sobota miesiąca
(012) 632-49-50

W Warszawie z doświadczenia moich znajomych (nie tylko pod względem sterylki, ale tak ogólnie) odradzam Morcinka na Bemowie. A podejrzewam, że Marka by poleciła z Bemowa klinikę na Lencewicza ;)

Szkoda tylko, że w mniejszych miastach jeszcze ten program nie jest tak rozpowszechniony - wtedy łatwiej by było dotrzeć do właścicieli psów na wsiach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marka']Ja uważam, że jedyny sensowny sposób na przeciwdziałanie bezdomności zwierząt w naszym kraju to [B]darmowe sterylizacje[/B] - ale to zawsze jakaś pierwsza jaskółka (a właściwie druga - po akcji ARKI :p )[/quote]

A ja uwazam,ze w taki sposob organizowana akcja NIC nie da tylko rozmyje caly temat, problem. A same ceny i tak nie beda na tyle 'atrakcyjne' i realne dla przecietnego Polaka, aby byly zacheta do przystapienia do akcji.

I tak, nasza akcja, jednorazowa, raz w roku, to 'sztuka dla sztuki', jak narazie, tylko po to glownie jest aby mowic, mowic o sterylizacji i aby coraz wiecej osob z pupilami sie zglaszalo, na nastepny rok. Zaledwie kilka tysiecy wykonanych zabiegow,teraz, nie ma wplywu na zmniejszenie populacji psow i kotow, ogolnie. W U.S.A w czasie takiej akcji, jednorazowej, robia ok. 50 tys. zabiegow i to jest juz COS!!! To moze miec wtedy odzwierciedlenie w ilosci zwierzat, mniejszej, trafiajacych do schronisk.

Jakby Owsiak robil swoja akacje co miesiac, tez nie osiagnalby tego, co osiaga robiac raz w roku:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marka']Ja uważam, że jedyny sensowny sposób na przeciwdziałanie bezdomności zwierząt w naszym kraju to [B]darmowe sterylizacje[/B] - ale to zawsze jakaś pierwsza jaskółka (a właściwie druga - po akcji ARKI :p )[/quote]

Marka, nawet jakby byla darmowa to:
-trzeba byc przekonanym o slusznosci sterylizacji
-pojsc ze zwierzakiem do weta aby zabieg zrobil

Moim zdaniem, gdby teraz nawet byly darmowe prawie NIC by to nie dalo. EDUKACJA,EDUKACJA,EDUKACJA na temat sterylizacji! TERAZ.

Link to comment
Share on other sites

No oczywiscie ze jedna akcja nic nie zrobi. Ale ktos przynajmniej probuje.
Jednego roku to, na drugi rok moze bedzie bardziej awansowana akcja.
Sama mi kiedys mowila, ze wszystkie sprawy w Polsce zwiazane ze zwierzetami w ciagu jednego dnia sie nie zmienia.

Ale jest druga sprawa, za robote musza wziac sie wszyscy, a nie ze wazniejsze akcje i kampanie sa na danym terenie.

Ja w dalszym ciagu jestem za polaczeniem sil wszystkich organizacji, ktorej Ty tak bardzo nie chcesz.
Juz nawet nie musi byc pod egida jednego wielkiego stowarzyszenia bo to podobno prowadzi do centralizacji.

Ale chociazby wziac przyklad z Kundelka, robia akcje co roku zbiorke darow dla schronisk polaczona ze wspolpraca z Kuratorium, gdzie prawie wszystkie szkoly z danego terenu biora w tym udzial. A gdyby tak wszystkie organizacje w Polsce uderzyly do Kuratoriow w calej Polsce, czy nie byloby efektow na cala Polske

A akcja Podpisz Pieska nie miala by wiekszej sily bytu gdyby wszystkie organizacje ktora chca i moga dzialac wzielyby w niej udzial. Tylko jest jeden problem, o akcji wie bardzo malo organizacji.

W Poznaniu ruszaja kolejne fundacje, mam nadzieje ze jednym w priorytetow bedzie wspolpraca z jak najwieksza liczba organizacji pozarzadowych (małych i dużych, z większych miast i mniejszych) i przeprowadzaniem wspolnych akcji na jak najwiekszym terenie Polski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka']W Poznaniu ruszaja kolejne fundacje, mam nadzieje ze jednym w priorytetow bedzie wspolpraca z jak najwieksza liczba organizacji pozarzadowych (małych i dużych, z większych miast i mniejszych) i przeprowadzaniem wspolnych akcji na jak najwiekszym terenie Polski.[/quote]

Jesli inne organizacje korzystaja z netu, to z kontaktami problemu nie ma ale jak trzeba slac listy czy wykonac telefony Sylka, to powiedz SKAD na to brac pieniadze?
A ja mam nadzieje Sylka, ze zamiast krytykowac ciagle i pokazywac palcem kto co i jak, sama, w jednej z tych fundacji poprostu podejmiesz sie wlasnie takiego zadania:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka']No oczywiscie ze jedna akcja nic nie zrobi. Ale ktos przynajmniej probuje.
Jednego roku to, na drugi rok moze bedzie bardziej awansowana akcja.
Sama mi kiedys mowila, ze wszystkie sprawy w Polsce zwiazane ze zwierzetami w ciagu jednego dnia sie nie zmienia.

[B]Ale jest druga sprawa, za robote musza wziac sie wszyscy, a nie ze wazniejsze akcje i kampanie sa na danym terenie.[/B]
[/quote]

Sylka, wzielas sie za akcje sterylizacji na swoim terenie?:razz:

Link to comment
Share on other sites

Arko, krytykowac to najlpiej Ty niestety potrafisz. I nie raz juz Tobie zwrocono uwage na to na dogomani. Więc nie ma szans Cię pobić;-)

Rozumiem ze masz doswiadczenie w tym co robisz i inni dogomaniacy to przy Tobie płotki. Ale patrzenie na kogos z góry to te jest d....

Nie widzę powodu żeby mieszać odrazu w to pieniądze. Wystarczy zrobić dobry spis organizacji, potem zrobić sieć informacyjną, tak że jedne organizację przekazują to następnym i kółko sie zamyka. Organizację sa poiformowane po najniższych kosztach.

No widzisz Arko i kto wytyka kogo palcami. Tak wezme sie sterylizacje na swoim terenie. Jak tylko fundacja ktora utworzyla sie na terenie Poznania ruszy pelna para. Czyli kwestia kilku tygodni po zalatwieniu biurokracji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Moim zdaniem, gdby teraz nawet byly darmowe prawie NIC by to nie dalo. EDUKACJA,EDUKACJA,EDUKACJA na temat sterylizacji! TERAZ.[/quote]
Moim zdaniem dałoby - ale dopóki się nie spróbuje to można tylko dywagować.

Z tym, że potrzebna jest też EDKUKACJA - zgadzam się - [B]EDUKACJA i INFORMACJA[/B] - dlatego ja na stronach dot. psów, które tworzę, [B]będę [COLOR=red]propagować benner akcji[/COLOR][/B] - jeśli ktoś kliknie to może poczyta i już będzie coś więcej na ten temat wiedział - i o to przecież chodzi!


[URL="http://www.sterylizacje.pl"][IMG]http://sterylizacje.pl/images/banners/strl_baner.gif[/IMG][/URL]

[COLOR=lightblue].[/COLOR]
[COLOR=lightblue].[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka']No widzisz Arko i kto wytyka kogo palcami. Tak wezme sie sterylizacje na swoim terenie. [B]Jak tylko fundacja ktora utworzyla sie na terenie Poznania ruszy pelna para.[/B] Czyli kwestia kilku tygodni po zalatwieniu biurokracji.[/quote]

Nie wiem o ktorej fundacji mowisz? Ta, co ostatnio powstala, tu JUZ pelna para dziala, w sprawie, akcji:multi:
Rezultaty sa widoczne tu:
[URL="http://www.sozarka.fora.pl/viewtopic.php?t=45"]http://www.sozarka.fora.pl/viewtopic.php?t=45[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marka']Moim zdaniem dałoby - ale dopóki się nie spróbuje to można tylko dywagować.

Z tym, że potrzebna jest też EDKUKACJA - zgadzam się - [B]EDUKACJA i INFORMACJA[/B] - dlatego ja na stronach dot. psów, które tworzę, [B]będę [COLOR=red]propagować benner akcji[/COLOR][/B] - jeśli ktoś kliknie to może poczyta i już będzie coś więcej na ten temat wiedział - i o to przecież chodzi!


[URL="http://www.sterylizacje.pl"][IMG]http://sterylizacje.pl/images/banners/strl_baner.gif[/IMG][/URL]

[COLOR=lightblue].[/COLOR]
[COLOR=lightblue].[/COLOR][/quote]

Marka, jasne ze o to chodzi aby jak najwiecej ludzi wiedzialo ale nie kazdy ma dostep do netu:(
Dwa, dla mediow, temat sterylizacja, to zaden sensacyjny temat, niestety:shake:

Ja mysle o tym aby np. znalezc jakis sponsorow co by pokryli koszt druku poprostu ulotki edukacyjnej, o sterylizacji, ktora np. bylaby wkladka do poczytnych gazet codziennych. Do tych ludzi trzeba trafic z edukacja.

I z jednym sie nie zgadzam w tej akcji, zadna dieta nie jest psom czy kotom potrzebna, po zabiegu i na zaś.To ludzi moze przerazic ze, owszem sterylizacja ale pozniej co? Mam np. kotu kupowac specjalna karme, co zreszta jest nieprawdą.
Nie jestem przeciwniczkom Hillsa, wprost przeciwnie, moje koty sa na Hillsie bytowym, od zawsze.:)

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam kilka uwag czy zastrzeżeń do rzeczy, które można by w tej akcji uwzględnić czy poprwić - ale to nie o to chodzi. Ja jestem zachwycona, że ktoś coś robi w tym temacie - i uważam, że [B]godne poparcia i propagowania jest KAŻDE działanie, które może skłonić choćby jednego właściciela do wykastrowania swojego zwierzaka![/B]

Takie akcje należy mocno wspierać - a nie krytykować - bo chodzi o [B]CEL, któremu służą[/B] - a co do tego, że jest ważny - chyba nikt z rozsądnie myślących psiarzy nie ma wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

Ja JUŻ umieściłam banner na moich psich stronach.
Zamierzam też zrobć jakąś mini-ulotkę o sterylizacjach, dołączyć ją do miejscowej gazety. Poroznosić kilka do zoologicznego, do weterynarza, do róznego rodzaju sklepów (od malutkich "osiedlówek" po markety, oczywiscie za zgodą właścicieli). Rozwieszać plakaty na słupach i tablicach ogłoszeniowych, w sklepach itd... Zawsze takie ulotki można też włożyć komóś do skrzynki na listy-ja często dostaje takie reklamy firmy, która rozwozi lody.
Ludzi trzeba wyedukować. Ja jade z suńką na zabieg w marcu (jesli nie wypadnie cieczka tak jak w zeszłym roku, jesli wypadnie-jedziemy w innym terminie). Im więcej osób się dowie, tym lepsze będa efelty.
ARKO-darmowe sterylki gwarantuje Ci, że coś by ruszyły. Nieraz słyszałam od babci, że ona niestety kotki niewykastruje bo nie ma pieniędzy-dlatego kicia dostaje zastrzyki. Od wielu znajomych słysząłam, ze by zwierzaka wykastrowali,ale niesttey nie mają funduszy. Mieszkam na wsi, i wiem jak jest u ludzi z pieniędzmi. Nieraz ledwo starcza na rodzinę a do tego trzeba jeszcze gospodarstwo obrzadzić. Wydatek rzędu 100-200zł to naprawde duuuża suma dla tych ludzi. Zwłaszcza, jesli nie mają pracy i utrzymują się z prac sezonowych i gospodarstwa....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']ARKO-darmowe sterylki gwarantuje Ci, że coś by ruszyły. Nieraz słyszałam od babci, że ona niestety kotki niewykastruje bo nie ma pieniędzy-dlatego kicia dostaje zastrzyki. Od wielu znajomych słysząłam, ze by zwierzaka wykastrowali,ale niestey nie mają funduszy. Mieszkam na wsi, i wiem jak jest u ludzi z pieniędzmi. [/quote]
To prawda - ja też często słyszałam argument "[I]za duży koszt[/I]" - i ludzie próbują się ratować... tymi koszmarnymi zastrzykami... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Nie dosyć, że przez zastrzyki hormonalne zwierzaki w srodku prawie się "rozlatują" to ich łączny koszt pewnego dnia przewyższy koszt zabiegu sterlizacji... Heh...
Wg mnie media powinny akcje rozgłaszać... Powinny istnieć też stowarzyszenia, organizacje, które pomagały by najbiedniejszym ludzią w sprawie wysterlizowania suczki, kotki... W Zabrzu pomoc zawsze służy schronisko prowadzone przez TOZ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...