Jump to content
Dogomania

CAŁY PROCEDER PAPIERKOWY dot. PLANOWANEGO MIOTU


martin78

Recommended Posts

Witam :)

Chciałbym sie dowiedzieć jak wygląda cały ten proceder tzn. chodzi mi o wszystkie sprawy papierkowe począwszy od zgłoszenia suki do ZK jako hodowlanej oraz zarejestrowanie przydomka (warunki odnośnie tego sa mi znane), poza tym co trzeba zabrać jadąc do reproduktora i na koniec - kiedy urodzą się szczenięta - co wtedy?
Mam mętlik w głowie i chciałbym wiedzieć wszystko tak od początku

Z góry wielkie dzięki :)))

Link to comment
Share on other sites

Na krycie zabierasz:
1.Rodowód suczki w którym na jego odwrocie wpisane,że suka jest hodowlana
2.Kartę krycia
Możesz wziąć umowę krycia(nie zawsze właściciel reproduktora ją ma),w której określacie warunki rozliczenia sie za krycie.Ja osobiście polecam podpisanie takiej umowy!
Kiedy urodzą się szczenięta,w ciągu 14 dni musisz powiadomić swój oddział(w moim wypełnia się druk zgłoszenia miotu) i właściciela reproduktora.
Pobrać numery tatuażu ze swojego oddziału(ja to robię na ok tydzień przed tatuowaniem)
Poddać szczenieta tatuowaniu po ukończeniu 6 tygonia życia-liste osób uprawnionych do tatuowania powinien podać oddział.Powinnaś dostać od tej osoby rewers tatuażu(druk potwierdzający)
Poddać szczenięta przeglądowi miotu-osoby uprawnione jw+karta przeglądu miotu.
Złożyć w oddziale kartę krycia+rewers tatuażu+przegląd miotu celem wyrobienia metryczek dla szczeniąt

Link to comment
Share on other sites

przegląd miotu jest po to ,aby stwierdzić czy szczenięta nie mają widocznych wad,które dyskredytuja je z hodowli(zgryz,braki zębowe,ogony,pigment,okrywa włosowa,budowa),czy prawidłowo sie rozwijają,jak są odżywione itd.
Możesz jednocześnie zatatuować i zrobić przegląd,choć ja osobiście wolę najpierw tatuaż a za 2 dni przegląd.Psiaki są wtedy spokojniejsze i nie mają na raz tylu wrażeń.Przegląd odbywa się u mnie w domu,więc można spokojnie obejrzeć szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ja robię akurat tak,bo nie wożę szczeniąt które są na kwarantannie ani na tatuaż,ani na przegląd.Poza tym moim zdaniem przegląd powinien odbyć się w hodowli,wtedy wiadomo w jakich warunkach odchowany jest miot,w jakiej kondycji matka szczeniąt.
Ale każdy ma prawo wyboru.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...