Jump to content
Dogomania

czip nie zarejestrowany ?!?


Charly

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agata Balu']na handel jechałaś czy na krycie? Bo chyba wystaw tam nie urządzają?[/QUOTE]
z psami TYLKO na wystawy - mają tam sporo wystaw na dośc solidnym poziomie - wystawienniczo warszawska siada przy lwowskiej na przykład! Kryc tam nie mam zamiaru robic, bo wygląda to tak - schodze z ringu a facet do mnie - to co - kryjemy? ja - kogo? ano moją suke - no to może pan dokumenty obejrzy, rodowody, uprawnienia itd - facet - aj, nie trzeba... ja - a kiedy? - facet - no zaraz - ????? gdzie zaraz - ano tu, no suka w rujce juz gotowa..... Łapki mi opadły. Rozumiem, ze czasem trzeba szybko, ale aż tak szybko to nie ze mną. Poza tym suka nie miała badań, ja nie mialam pewności, że nie jest nosicielką czegoś. Podziękowałam. Za bardzo poważnie podchodzę do zdrowia moich psów i nie chcę aby coś "zlapały" - nie po to robilam im testy na "psie wenery" aby głupio stracić ważnośc testu.

a z ludźmi z Ukrainy od wielu, wielu lat pracuję ale w tematach zupełnie nie związanych z kynologią (np powstanie Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Polesie Zachodnie, czy przy Szlaku Jana III Sobieskiego, jak również w innych mniejszych transgranicznych projektach)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Uwaga, wazna informacja nt. chipów!!!!
[COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Na polskim rynku pojawiły się w sprzedaży mikroczipy z kodem początkowym 276, które zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez ISO, nigdy nie powinny się pojawić w polskiej dystrybucji. Kodowanie mikroczipów kodem 276 pozwala na obrót nimi tylko na terenie Niemiec, co usankcjonowane jest przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną ISO i znajduje odzwierciedlenie w kodzie ISO 3166-1. Jest to [/FONT][/COLOR][COLOR=#666666][FONT=Tahoma]część standardu ISO 3166, który zawiera wersje kodów nazw państw oraz ich terytoriów. Standard ISO 31 66 po raz pierwszy został opublikowany w 1974 roku i jest powszechnie stosowaną normą międzynarodową używaną w celu ułatwienia wymiany towarów i informacji. [/FONT][/COLOR][COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Aktualnie 249 państw i terytoriów ma przydzielone oficjalne kody ISO 3166-1[/FONT][/COLOR][COLOR=#666666][FONT=Tahoma]. Kody te są generowane w sposób odzwierciedlający unikatowe składniki, umożliwiające szybkie kojarzenia kodu z nazwą państwa. Dlatego też wprowadzanie produktów w kraju innym niż wskazuje na to unikatowy kod ISO, zawsze skutkuje konsekwencjami prawno-finansowymi.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Apelujemy więc do wszystkich hurtowni weterynaryjnych, urzędów miast, schronisk dla bezdomnych zwierząt, lekarzy weterynarii, by zawsze przed zakupem sprawdzano legalność źródła z jakiego pochodzą mikroczipy i w szczególności kod mikroczipa, który w Polsce powinien zaczynać się od numeru 616 lub od cyfry 9 – wskazującej w dalszej części na producenta mikroczipów.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Przykłady niektórych kodów krajowych:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Polska - 616[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Austria -036[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Belgia - 056[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Chorwacja - 191[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Czechy - 203[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Dania -208[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Francja -250[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Hiszpania - 724[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Holandia - 528[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Litwa - 440[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Niemcy - 276[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Norwegia - 578[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Szwecja - 752[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Włochy - 380[/FONT][/COLOR] [COLOR=#666666][FONT=Tahoma]Wielka Brytania - 826
Pzdr.

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Asiaczku, bardzo mądrze to wytłumaczyłas ale nieco zbyt skomplikowanie.
Standard ISO 11784 od 2006 roku nie zmienił się. Kraje, które zobowiązały się przestrzegać tej normy to głównie kraje Europejskie, oprócz nich także USA, RPA, Kanada, Chiny, Japonia, Nowa Zelandia, Korea, Indie, Ekwador, Egipt i Filipiny.
Dla producentów czipów, zgodnych ze standardem ISO 11784, zarezerwowano 3 początkowe numery od
900 do 998.
Każdy czip z tym początkowym numerem jest legalny.
Dla identyfikacji krajów, którzy zamawiają u producentów czipy, z unikalnym krajowym numerem, pierwsze 3 cyfry nie są zarezerwowane. Przydziela sie je w trakcie zgłoszenia.
Z tego co wiem POLSKA NIE ZAMAWIA u producentów czipów z unikalnym krajowym (polskim) numerem. Używamy natomiast czipów z numerami producentów. Zdarzają sie wprawdzie chipy produkowane przez Niemców i innych europejskich producentów z ich krajowym numerem, ale jeśli dane właściciela są zapisane poprawnie problemów z identyfikacją nie ma.
Ciekawam jaki kraj ma "osobisty" kod 276.

Link to comment
Share on other sites

Agata Balu - to nie ja to pisałam. Taka informacje dostałam od firmy Safe Animal, w której to rejestrach sa zarejestrowane moje baski.

Uważam, że taka info powinna dotrzec do jak najszerszej liczby osób i stąd mój post z ta informacją.

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...