Jump to content
Dogomania

MAKS już w cudownym domku! Bądź szczęśliwy maluszku!


kamilawa

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='darjerz']Wyśle że będzie dobrze - bo młodsza kotka jest na etapie ocierania się o Maksa ... pacnięcia w nos i,... ucieczki :d.
Ale ja tu o czym innym miałem, maks ma ok 10 m-cy i czas nauczyc go podstaw dyscypliny.
Pytanie jest takie - czy dać mu jeszcze parę dni na ochłonięcie ze zmianą w życiu czy ... brać sie ostro za nauke dyscypliny (bo widzę, że trzeba zacząć od podstaw ... choć na razie nie stara się dominować - nauczył się już wchodzić do domu za mną, ale nie chce siadać , szarpie ostro na spacerze) Poprzedniego psa uczyłem od szczeniaka... a Maks to już dużo starszy szczeniak :D - jakieś porady? dać mu jeszce pare dni czy ...ostro do roboty?[/QUOTE]
, Witam i mocno poozdrawiam! Jeżeli chodzi o szkolenie Maksa to powtarzam po koleżankach, zadnych taryf ulgowych piesek już u nas w domu był uczony zasad dobrego wychowania;). Polecam książkę z której chętnie korzystam John Fisher "Okiem psa". Ze mną już po paru dniach chodził przy nodze ale z uporem maniaka musiałam mu to przypominac:lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam zapraszam tutaj kolejny onek potrzebujący pomocy
[url]http://www.dogomania.pl/threads/178686-Roki-chory-owczarek-niemiecki-wyrzucony-na-mrA-z-bez-szans-na-przetrwanie[/url]

[B][URL="http://www.dogomania.pl/../178686-Roki-chory-owczarek-niemiecki-wyrzucony-na-mrA-z-bez-szans-na-przetrwanie"][/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

Sorki za offa ale:
Chodzi o dwie sunie też z Uciechowskiego schroniska :
SZILA I KREMÓWKA:


[LIST]
[*]Poszukiwany jest dla suniek[B][COLOR=Sienna] transport[/COLOR][/B] na trasie [COLOR=Olive][B]WROCŁAW - ZGORZELEC[/B][/COLOR]
[/LIST]
[B]Mają szansę jechać do hoteliku u zuziaM .[/B]


[LIST]
[*][COLOR=Red]Potrzebne deklaracje[/COLOR]. Trzeba uzbierać przynajmniej[U][B] 350 zł/m-c ( I TO ZA JEDNĄ!!!)[/B][/U]
[B]Liczymy na Wasze wsparcie.[/B]
[*][B][COLOR=Blue]Prosimy również o hopkanie wątku i rozsyłanie go znajomym .[/COLOR][/B]
[/LIST]

wątek:
[URL="http://www.dogomania.pl/178025-DWA-STARUSZKI-chodzAE-ca-rozpacz-UMRAE-BEZ-CZA-OWIEKA?p=13926267#post13926267"]http://www.dogomania.pl/threads/1780...7#post13926267[/URL]

Prosimy o wparcie, one tego potrzebują!

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ale ja napisze :)
Nie wiadomo kiedy ciocia Renata znajdzie czas i nas odwiedzi.
Byli u Liska, spotkali PANA!!!! Juz wracal z dzialki!!! Nie zoorientowal sie, ze ida do liska - pomyslal, ze ldzie z dzieckiem spaceruja :) hahaha chyba!
Lisek nakarmiony - TZ renaty przeskakiwal, ja z Renata z tych niskopiennych i nozki za krotkie.
Jak mawial dziadek - nozki jak u kaczuszki, dupcia tuz tuz... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='darjerz']Wyśle że będzie dobrze - bo młodsza kotka jest na etapie ocierania się o Maksa ... pacnięcia w nos i,... ucieczki :d.
Ale ja tu o czym innym miałem, maks ma ok 10 m-cy i czas nauczyc go podstaw dyscypliny.
Pytanie jest takie - czy dać mu jeszcze parę dni na ochłonięcie ze zmianą w życiu czy ... brać sie ostro za nauke dyscypliny (bo widzę, że trzeba zacząć od podstaw ... choć na razie nie stara się dominować - nauczył się już wchodzić do domu za mną, ale nie chce siadać , szarpie ostro na spacerze) Poprzedniego psa uczyłem od szczeniaka... a Maks to już dużo starszy szczeniak - jakieś porady? dać mu jeszce pare dni czy ...ostro do roboty?[/QUOTE]
Do roboty, ale nie ostro, tylko na spokojnie, konsekwentnie, każdego dnia i przez cały czas tak samo.

Nie baw się w "teorie dominacji" (obowiązkowo Ty pierwsza w drzwiach, Ty jesz, tylko Ty na kanapie itp. bzdury - lepiej włożyć to między bajki), tylko ciesz się psim towarzystwem i układaj Maksa tak, aby wasze wspólne egzystowanie było wygodne i przyjemne. Dużo przysmaków, albo zabawek na nagrody, współpraca całej rodziny, używane spójnych komend, swobodny ruch, praca oraz zabawa dla psa i powinno być ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak Edyta napisała byliśmy u Liska, mąż skakał po rowach i przerzucał karmę a my z Martynką "podziwiałyśmy" zagrodę Liska TRAGEDIA:-( ale udało nam się zobaczyc Liska zanim schował się do budy. Cudny jest trochę do akity podobny... A ja mam słabośc szczególną do tej rasy, bo przecież moja Tajgusia to akita:-)

Link to comment
Share on other sites

A daje rade po woli zaczyna łapać co to dyscyplina :D
Najlepsze to jest ze z młodszą kotką jest sztama (dopóki Maks nie usiłuje jej podgrzcać lub przyciskać łapą - wtedu obrywa w nos ale... bez pazurów). Natomiast starsza tak jak i poprzedniego psa toleruje obecność, ale nie pozwala na nic wobec siebie - ba Maks to: cwaniak zanosi jej zabawki w próbie przekupstwa ...i nic :)
I naprawdę jest super grzeczny jak... na takiego młodzieńca.

Link to comment
Share on other sites

qrcze, to ci bystrzacha i wie jak kobitki podejsc! Starsza, madrzejsza - zna zycie, nie da sie wpedzic w maliny mlodzieniaszkowi :) coz, mlodsza juz przepadla :)

trzymam kciuki za Maksa i prosze czasem sie odezwac do nas :)

Przy okazji zaspamuje, watek psow z Dobrocina - prosze zajrzec do naszych bezbronych przyjaciol i przeczytac ich historie:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/179244-ZdAE-A-yAE-na-czas-Pseudoschronisko-Umieralnia-w-Dobrocinie-Ponad-100psA-w-czeka[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Cantadorra']Odnosze wrazenie, ze Maksiu coraz ladniejszy :) Domek mu sluzy :) A towarzystwa ma sporo, bo i krolika wypatrzylam na zdjeciu :) Maksiu, pamietaj, badz gentlemanem![/QUOTE]

Nie dość,że coraz ładniejszy to przypomina Owczarka Belgijskiego Malinois :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...