Jump to content
Dogomania

szukam wlascicieli Bloodhoundow!


patyk

Recommended Posts

Witam, weszlam na forum w poszukiwaniu tematu dotyczacego psow rasy Bloodhound - a tu cisza... Czy moze ktos z Was posiada psa tej rasy - chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej z besposredniej rozmowy (strony przegladam swoja droga). Czekam na odzew! Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

jeśli chcesz mogę Ci wysłać kilka fotek na priva.
Demise jest maści czarnej podpalanej, ja zakochałam się w bloodkach dawno dawno temu, ale dopiero 3 lata temu zrealizowałam marzenie posiadania tej rasy,a nie są to psy łatwe w utrzymaniu, w odchowaniu i mają bardzo specyficzny charakter i temperament, ale chyba już zdążyłeś się zorientować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='wilusa']ja zakochałam się w bloodkach dawno dawno temu, ale dopiero 3 lata temu zrealizowałam marzenie posiadania tej rasy,a nie są to psy łatwe w utrzymaniu, w odchowaniu i mają bardzo specyficzny charakter i temperament, ale chyba już zdążyłeś się zorientować ;)[/quote]
A możesz napisać coś więcej o tym specyficznym charakterze i temperamencie - dla tych, którzy jeszcze nie przekonali się osobiście? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja tu rzadko zagladam, ale jesli kogos interesuja bloodki, zapraszam na stronę [COLOR="Red"](link w [url="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=3426&page=3"]linkowni[/url], mod)[/COLOR]. Niedlugo strona bedzie uzupelniana, ale chwilowo nie mam na to czasu- bloodki sa dośc absorbujace.... a jesli chodzi o charakter.... sa to psy dla wrazliwych ludzi o duuuzym poczuciu humoru, ktorzy w dodatku pracuja w domu i lubia dlugie spacery.... bloodhound jest niebywale ineligentnym i wrazliwym towaryzszem, ktory traktuje czlowieka nie jak szefa, ale jak rownego sobie.... jeśli ktos chce miec karnego psa, ktory "zna swoje miejsce", powinien z tej rasy zrezygnowac.... jesli ktos chce psa, który zadowoli się wlasnym ogrodkiem, tez nie powinien myslec o bloodku, jego zywiolem sa dlugie spacery, podczas ktorych moze nawąchac się do woli, bloodhound bowiem oglada świat NOSEM....... bloodek pozbawiony spacerow marnieje i zapada na zdrowiu.... pies tej asy takze xle znosi samotność, pozbawiony towarzystwa ukochanego opiekauna przez wiele godzin w ciagu dnia, daje ujscie swej rozpaczy w zalosnym wyciu lub likwidacji tego, co sie pod zab nawinie.... Bloodhound nie nadaje się do pilnowania, kocha caly swiat, z kotami, krolikami i myszkami wlacznie, nie skrzywdzi nigdy chomika ani szczurka... samce nie sa dominujace, moje dwa pieszczochy- ojciec i dorosly syn zyja w idealnej harmonii, nie dochodzi pomiezy nimi do nieporozumień nawet wtedy, kiedy suczki mają cieczkę.... malo jest ras, ktorych charakter pozwala, aby trzymac razem 2 reproduktory.... Mlody bloodhound jest bardzo absorbujacy.... nie pozwoli ci udac samotnie nawet do lazienki, pamietam, jak jedna z moich suczek zdesperowana moja przedluzająca się nieobecnościa, otworzyla drzwi lazienkii (bloodhound potrafi bez trudu otworzyć drzwi zamkniete na galke lub zasuwke, jesli tylko moze dosięgnąc jej lapą) i wskoczyla mi do wannny.... Malego psa ej rasy nalezy delikatnie ale konsekwentnie socjalizować, ponieważ jest on bardzo wrazliwy, i jesli czegos nie zna, to instynktownie zamyka sie w sobie, moze nawet wpaśc w panike, u tej rasy, może wystapic nawet agresja ze strachu, a jest to pies naprawde DUZY... ibardzo silny.... najlepiej takego malego uszakanosic na rekach, poki się da... Bloodek na rekach, przytulony do opiekuna zaakceptuje bez problemu ruchliwy dworzec czy mecz pilki noznej.... tylko nasz kregoslup moze nie wytrzymać.... Bloodek nie zapomina.... Anglicy zwykle owia, ze bloodki sa jak slonie- nigdy nie zapominaja.... , jak wskazuje moje 15- letnie oswiadczenie, jest to prawda....
A oto amerykańskie "prawa domu bloodhounda":



[FONT=Bookman Old Style]ZASADY DOMU, W KTÓRYM MIESZKA BLOODHOUND[/FONT]

[CENTER][CENTER][FONT=Bookman Old Style]TO JA RZĄDZĘ W TYM DOMU.[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]*[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]Proszę nie wchodzić BEZ WYRAŹNEGO ZAPROSZENIA ze strony mojego człowieka. Pamiętaj, ze jestem SZLACHETNĄ DUSZĄ i SZCZERZE NIENAWIDZĘ PRZEMOCY, nie chciałbym zatem być zmuszonym do jej zastosowania.[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]*[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]ABSOLUTNIE NIE ZNOSZĘ impertynencji i hałasów.[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]*[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]Kiedy przemawiam, SPODZIEWAM SIĘ, ZE WSZYSCY BĘDĄ MNIE SŁUCHAĆ. Jestem zdolny mówić GŁOŚNO i MELODYJNIE (czy już jakiś bloodhound powiedział ci kiedyś HAU prosto w ucho?), Hę?[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]*[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]JA SIĘ NIE ŚLINIĘ.(Jednak, jeśli to wprawi cię w lepszy humor, mój nieoceniony człowiek może zaofiarować ci ręcznik).[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]*[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]To jest MÓJ DOM i wszystko, co tu jest, JEST MOJE. Jeśli weźmiesz zabawkę, która nie należy do ciebie, musisz być przygotowany na najgorsze… BĘDĘ SZEDŁ ZA TOBĄ KROK W KROK I TRĄCAŁ CIĘ NOSEM, AŻ ZAPLUJĘ CIĘ DOKUMENTNIE…[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]*[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]Ja jestem BLOODHOUNDEM. JA JESTEM NOSEM. Ja jestem PRZYSTOJNY, uparty, WESOŁY, DOBRZE WYCHOWANY, uparty, SŁODKI, UPRZEJMY, uparty, INTELIGENTNY, PRZYJACIELSKI, NIEZALEŻNY i w końcu mogę chyba być troszeczkę UPARTY?[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]*[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]Do wszystkich, którzy wchodzą do mego domu: OCZEKUJCIE DOKŁADNEGO PRZESZUKANIA W MOIM WYKONANIU.[/FONT]
[FONT=Bookman Old Style]TO MÓJ OBOWIĄZEK I MOJE PRAWO ![/FONT][/CENTER]
[/CENTER]
To chyba najlepiej charakteryzuje tego wspanialego psa.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Reprezentacja "błękitnej krwi" na wystawie warszawskiej:

[IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d98/ekspo/Psy/blood_on01.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d98/ekspo/Psy/blood_on02.jpg[/IMG]
[B]KING ARTHUR -[/B] [B]ARISTOS[/B]
[SIZE=1](nos pogryzły mu gzy :sad:)[/SIZE]


[IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d98/ekspo/Psy/blood_ona01.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d98/ekspo/Psy/blood_ona02.jpg[/IMG]
[B]GOLDI VONKA -[/B] [B]AKRIBEIA[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W imieniu Pędraczka (Aristos King Arthur) bardzo dziekuje za umieszczenie jegho podobizny, choc, wygląda na niej troche jak weteran wojny trzeydziestoletniej. Niestety, tydzien wczęsniej Pędraczek zaliczal uzytkowośc na konkursie tropowcow w Łajsie, i choc z proby wyszedl zwyciesko, to jednak bezpośrednio po konkursie wyglądal raczej jak bullterier... On i jego siostra Rózia (Aristos Queen Ginevra) zostali doslownie zjedzeni żywcem przez gzy- proba odlożenia odbywala sie bowiem na krowim pastwisku, gdzie gzow nie brakowalo. No i rezultat- kondycja raczej niewystawowa. jednak bylam bardzo ciekawa opinii p. sędziego Mayasa, ktory czesto sedziuje bloodhoundy na ważnych wystawach miedzy narodowych, wiec zdecydowalam - raz kozie smierć- i postanowiłam zabrac choc jednego psa (Rozia nadal bardziej byla podobna do bullteriera niz bloodhounda). Na szczęście sędzia nie obnizyl oceny za te honorowe- jakbynie bylo- rany i Pedraczek otrzymal kolejny, 6 juz chyba Cacib i BoB z bardzo pieknym opisem. Szczęsliwie ostatnio sędziowie preferuja psy mocne, ale o wyraźnie uzytkowych predyspozycjach, co jest z duzym pozytkiem dla rasy. W koncu ubieglego stulecia modne byly psy w typie bardziej molosa niz gończego, wielkie i ociężąłe, o opadających dolnych powiekach. Taki bloodhpound byl moze imponujący, ale podatny na choroby i - niestety- krotkowieczny. W roku 2001 wzorzec rasy zostal zmodyfikowany, wspólczesny bloodhound powinien wazyc do 50 kg i nie powinien byc wyższy niz 72 cm, przyczym preferuje się psy sredniej miary- samce 68 cm. Takze i dolna powieka powinna byc raczej przylegająca- w ten sposob w krotkim czasie wyeliminowano wiele powaznych problemow zdrowotnych. Miejmy nadzieję, ze niedlugo, podobnie jak w początkach XX stulecia bloodhoundy będą zyc srednio po kilkanaście lat...
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich miłosnikow uszaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aristos']W imieniu Pędraczka (Aristos King Arthur) bardzo dziekuje za umieszczenie jegho podobizny, choc, wygląda na niej troche jak weteran wojny trzeydziestoletniej. [/quote]
:lol: ooo, nieprawda! Uroda Pędraczka zatyka dech w piersiach - nawet gdy jego nos ma chwilowo fioletowy kolor ;)

[quote name='Aristos']Na szczęście sędzia nie obnizyl oceny za te honorowe- jakbynie bylo- rany i Pedraczek otrzymal kolejny, 6 juz chyba Cacib i BoB z bardzo pieknym opisem. [/quote]
Serdeczne GRATULACJE! :bigok:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szukałam tego tematu bardzo długo:-o I dziwnym trafem dopiero teraz znalazłam:lol:

Marzy mi sie w przyszłości Bloodek.Bardzo mi odpowiada ich charakter:roll:
I myśle że Mój również by im sie spodobał:P
Jednak chciałam się zapytać...jak te psy zachowują się w spotkaniach z innymi rasami?

I..oczywiście psy potrzebują sporo ruchu,pomimo tego nadają się do życia w mieszkaniu?To spore psy ale w wielu książkach czytałam że moga w nich żyć..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']
I..oczywiście psy potrzebują sporo ruchu,pomimo tego nadają się do życia w mieszkaniu?To spore psy ale w wielu książkach czytałam że moga w nich żyć..[/quote]
Anecioreczek - słyszałam, że bloodhounda na spacerach praktyczne nie spuszcza się ze smyczy (bo pies znalazłszy trop może pobiec za nim mimo rozpaczliwego wołania i zwyczajnie zaginąć) - to mieszkając w bloku pies praktycznie nie miałby żadnej możliwości swobodnego biegania - co może robić, mając swój ogrodzony teren przy domu do dyspozycji - więc bloodhound i blok - to chyba raczej niefajna sprawa dla tego psa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']Bardzo sie zdziwiłam i zastanawiałam czy książka którą mam pisał jakiś czubek czy w świecie sie poprzewracało wiele rzeczy:lol:[/quote]
Wiesz - książki o rasie piszą najczęściej hodowcy danej rasy, którym - niestety - ale często zależy przede wszystkim na "zbycie" szczeniąt... (nie zapomnę, jak kiedyś w programie telewizyjnym o psach, w którym prezentowano rasę [I]owczarek kaukaski[/I] hodowczyni rasy zapewniała gorąco, że to pies idealny dla... dzieci..! :cool3:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']Tą książke która mam to minikompendium wiedzy o rasach psów:roll:
Tylko ze w tej książce nie ma połowy ras np.Goldena Retriviera:shake:[/quote]
no właśnie - czyli stworzył ją jakiś redaktor, na podstawie informacji od tych hodowców, do których udało mu się akurat dodzwonić :cool3: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...

[quote name='malawaszka']czy sa tu jacyś miłośnicy bloodhoundów? czy ktoś słyszał o zaginionym bloodku? czy są w polsce pseudohodowle tej rasy czy raczej same papierowe?[/QUOTE]
a czemu interesuje Ciebie pseudo? To duże psy bardzo kosztowne w utrzymaniu a przy tym niemodne więc myślę, że pseudo ich nie ma tych właśnie powodów :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']a czemu interesuje Ciebie pseudo? To duże psy bardzo kosztowne w utrzymaniu a przy tym niemodne więc myślę, że pseudo ich nie ma tych właśnie powodów :-)[/QUOTE]


a bo może chciałam sobie kupić pseudo bloodka :roll: a tak na serio to pytanie zadałam 2,5 roku temu, odpowiedzi się nie doczekałam, a wtedy własnie był taki pies w mordowni olkuskiej - stąd było moje pytanie bo nie wiem czy ten pies miał tatuaż, nie wiem też co się z nim stało

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...