Jump to content
Dogomania

Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)


0bleblak

Recommended Posts

To schronisko pilnie potrzebuje naszej pomocy [URL]http://www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl/art.php?catId=1[/URL]
Stronniczy reportaż, krzywdzące procedury, szerzej na ten temat tutaj: [URL]http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?start=0&t=418386&topic_view=flat&p=1284824[/URL] (warto poczytać ;) )
Schronisko dla zwierząt w Lublinie prowadzi pierwsze w kraju Egzotarium [URL]http://www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl/art.php?catId=27[/URL], które w obecnych czasach jest już nie tylko atrakcyjnym zjawiskiem, ale przede wszystkim koniecznością, ze względu na coraz częściej porzucane zwierzęta egzotyczne.
Placówka ta jest także bardzo zaangażowana w szeroko pojętą edukację dzieci, młodzieży i dorosłych [URL]http://www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl/art.php?catId=19[/URL]
W imieniu wspaniałej kadry, która opiekuje się tamtejszymi zwierzakami, swoim własnym oraz mieszkańców schronu, proszę, aby każdy kto może, podpisał te dwie petycje:

Poparcie kandydatury dotychczasowego administratora schroniska [URL]http://petycje.pl/4784[/URL]
Petycja przeciwko uznaniu ceny jako jedynego kryterium w przetargu na prowadzenie schroniska [URL]http://petycje.pl/4783[/URL]

NA WASZ ADRES MAILOWY PRZYJDZIE LINK POTWIERDZAJĄCY, w KTÓRY MUSICIE KLIKNĄĆ I POTWIERDZIĆ, BO BEZ TEGO WASZ GŁOS NIE ZOSTANIE DOLICZONY :-(

Nie może tak być, by pieniądze były ważniejsze, niż dobro istot żywych!!!!

Pismo jednego z wolontariuszy lubelskiego schroniska dla zwierząt:

"Sprawa tyczy się absurdalnego przetargu jaki obecnie dokonuje się na naszych oczach.
Zapewne nie wszystkim wiadomo, że od jakiegoś czasu kilka wysoko postawionych osób usilnie próbuje kopać pod nami dołki w niekoniecznie etyczny sposób. Łapią się wszystkiego byle tylko położyć swoje łapska na bardzo efektownym i przyszłościowym obiekcie jakim jest lubelskie schronisko. Gdy poprzedni przetarg został rozwiązany jako będący "zbyt ograniczonym" dla niektórych biorących w nim udział, teraz jedynym kryterium nowego przetargu stała się cena. Nie doświadczenie, nie opieka weterynaryjna, tylko i wyłącznie cena.
Schronisko to łakomy kąsek - bardzo nowoczesne (zbudowane ledwo 4 lata temu) z mnóstwem wyspecjalizowanego sprzętu oraz małym acz kosztownym klejnocikiem w postaci jedynego w Polsce egzotarium, czyli schroniska dla porzuconych i zaniedbanych gadów. Gady te zdrowieją w rękach grupy zapaleńców, która przeszła szkolenia dotyczące obsługi tych wyjątkowych stworzeń i mają duże doświadczenie w kontaktach z egzotyką. Teraz, poprzez chciwość ludzką oraz z powodu jakichś innych nie do końca jasnych pobudek zwierzęta te mogą wpaść w ręce osób nieodpowiedzialnych i niedoświadczonych w obsłudze często śmiertelnie niebezpiecznych gadów, płazów i pajęczaków. Urzędnicy nie zdają sobie sprawy, że w tej pracy jeden błąd to czasami pewna śmierć!

Proszę was o podpisanie dwóch internetowych petycji - jedna dotyczy zaostrzenia warunków przetargu, a druga jest poparciem dla obecnie kierującej placówką dr Kiedrowskiej. Nie pozwólcie by kolejne schronisko stało się opustoszałą umieralnią!
Stronniczy reportaż [URL]http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/reportaz-uwaga-przetarg-30122009[/URL]
Odpowiedź schroniska [URL]http://www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl/news.php?action=view&newsId=158[/URL]
List jednego z Przyjaciół schroniska, psychologa Pawła Fortuny [URL]http://pawel-fortuna.blogspot.com/2009/12/wyrok.html[/URL] "

Prosimy o pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='rozi']Pisałam już w innym wątku, ale napiszę i tutaj - według moich informacji chodzi o to, żeby Schronisko prowadzone było przez OPP.[/QUOTE]

W tym wątku i w informacjach, które zamieściłam, zupełnie nie o to chodzi. Bardzo proszę, by przeczytać dokładnie, przynajmniej to, czego dotyczą petycje i nie wprowadzać użytkowników w błąd.
My apelujemy o to, by w przetargu znaczenie miało przede wszystkim zapewnienie zwierzakom godziwych warunków bytu, bo obecnie jedynym kryterium jest tylko to, kto weźmie najmniej za prowadzenie schroniska- zapomniano, że zwierzęta chorują, jedzą, itp. Nie ważne kto i jak, ale ważne za ile. Tak być nie może!!!
Poza tym uważamy, że dotychczasowy administrator schroniska świetnie wywiązywał się z powierzonych mu zadań, profesjonalnie wspierany przez bardzo dobrze wykwalifikowanych pracowników i wielu wolontariuszy. I tego dotyczy kolejna petycja- żeby osoba, która kieruje tą placówką, pozostała na tym miejscu nadal.

Kto będzie chciał, podpisze i będziemy bardzo wdzięczni, a kto sobie tego nie życzy, no to cóż, trudno...

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego tak sądzisz? Dr Bożena Kiedrowska, która jest dotychczasowym administratorem schroniska, jest lekarzem weterynarii i nie jest związana z żadną OPP. Petycja nie dotyczy żadnej Organizacji Pożytku Publicznego, chyba, że ja czegoś nie zrozumiałam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='0bleblak']Masz na myśli chyba tą OPP [URL]http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/205637,kolejny-przetarg-na-schronisko-dla-zwierzat,id,t.html[/URL], ale osoby wspierające schronisko, jak również autorka obu petycji, właśnie tego nie chcą.[/QUOTE]

Chodzi o to, żeby schroniskiem opiekowały się osoby, które się na tym znają.
Rozi, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że do zwierząt egzotycznych potrzebna jest SPECJALISTYCZNA wiedza, a niestety większość weterynarzy zna się tylko na psach i kotach. Schronisko w Lublinie jest jedynym w Polsce, gdzie przyjmują niechciane gady - nieraz niebezpieczne! - i zapewniają im opiekę. Jeśli nie będzie takiego miejsca, to ludzie będą wyrzucać egzotyki na ulicę i do lasów w jeszcze większej skali, niż robią to teraz. Kij ze środowiskiem naturalnym, kij z tym że przykładowo żółwie czerwonolice zajmują siedliska naszego chronionego błotnego, ale jak będą ludzie śpiewać jak ich za przeproszeniem wąż za tyłek złapie? Moim zdaniem to nie jest świetlana przyszłość.

Może gadów i płazów jest mniej niechcianych niż psów i kotów, ale to też zwierzęta, i też cierpią. Dlaczego nie mają mieć swojego miejsca? JEDNEGO miejsca? JEDYNEGO miejsca gdzie się nimi ktoś zajmie? Cierpiące zwierzęta to nie tylko psy i koty...

Link to comment
Share on other sites

Tak się składa, że akurat mam doświadczenie w opiece nad zwierzętami egzotycznymi, ale tu nie o to chodzi.

Chodzi, jak mówiłam, o to, żeby schronisko prowadzone było przez OPP, a nie przez zarządcę komercyjnego. Im chodzi. Tym, którzy - jak to ładnie zostalo określone - "chcą położyć łapska" na "łakomym kąsku". Takie mam informacje. Chyba że mówimy o całkiem innych jakichś grupach działaczy, co jest możliwe.

A kim Wy jesteście? Pierwsze Wasze posty pojawiły się w związku z tą sprawą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Tak się składa, że akurat mam doświadczenie w opiece nad zwierzętami egzotycznymi, ale tu nie o to chodzi.

Chodzi, jak mówiłam, o to, żeby schronisko prowadzone było przez OPP, a nie przez zarządcę komercyjnego. Im chodzi. Tym, którzy - jak to ładnie zostalo określone - "chcą położyć łapska" na "łakomym kąsku". Takie mam informacje. Chyba że mówimy o całkiem innych jakichś grupach działaczy, co jest możliwe.

A kim Wy jesteście? Pierwsze Wasze posty pojawiły się w związku z tą sprawą.[/QUOTE]

A my jesteśmy z forum terrarystycznego, zainteresowani tym żeby egzoterrarium przetrwało i pozostało pod fachową opieką :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']No tak, to wiele wyjaśnia (:
Witamy na Dogomanii![/QUOTE]

Psy i koty też mamy ;)
Zwierzaki wszelkiej maści trzymam od dziecka, inni użytkownicy TCP także; nie należy szufladkować na wyrost;) To, że jesteśmy z TCP, świadczy tylko o tym, że interesują nas także inne gatunki zwierząt. A jest to o tyle fajna dla mnie strona, że właśnie tam nie tylko o gadach mogę porozmawiać, o psach i kotach również. Liczyłam tylko na to, że jako miłośnicy zwierząt, poprzecie nas, a jak na razie dyskusja odbiega od tematu postu, choć mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów kliknął już 2x ZA :loveu:

Łakomy kąsek? Przecież to obecny administrator ze swoją ekipą doprowadził to schronisko do tak wysokiego poziomu, na jakim jest teraz.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli schron zostanie przejęty przez ten zlepek organizacji państwowych I sklepów, które dołączyły się do akcji, to skończy tak jak przed dwoma laty - zaniedbany, zamknięty na wolontariuszy i współpracę z uniwersytami, a jedyne leki podawane psom i kotom to będą szczepionka przeciwko wściekliźnie i morbital (tak było, kiedy jedna z firm obecnie startująca w przetargu dwa lata temu oddawała nam schronisko).

Jak ktoś jeszcze ma jakieś "ale" co do całej akcji to podpisywać nie musi. Nie po to latamy jak banda głupków po całym mieście mimo że powinniśmy kuć do sesji, rozkręcamy aferę w mediach codziennie nagrywając wywiady, nie po to przez dwa lata ciężkiej pracy wykładaliśmy z własnych kieszeni grube pieniądze by teraz błagać o podpis kilka osób którym coś nie pasuje bo nie znają całej sytuacji. wszystko jest w internecie, można sobie przejrzeć, poczytać a o detale dopytać choćby mnie.

Służba Zdrowia też jest Organizacją Pożytku Państwowego, widzicie co tam się dzieje. Nie zawsze to co państwowe = dobre.

Link to comment
Share on other sites

Heh... nie wiem czy coś się skopsało , ale nie widzę swojego postu (albo wymoderowany ;)) A nie chce mi się powtarzać :razz: Nadmienię tylko, że nikt nie chce awantury; może czasem kogoś poniosą emocje, bo trudno nad nimi zapanować, kiedy się walczy o coś, na czym nam bardzo zależy.

Link to comment
Share on other sites

[quote]od jakiegoś czasu kilka wysoko postawionych osób usilnie próbuje kopać pod nami dołki w niekoniecznie etyczny sposób. Łapią się wszystkiego byle tylko położyć swoje łapska na bardzo efektownym i przyszłościowym obiekcie jakim jest lubelskie schronisko.[/quote]
O to.
Jeśli mówimy o tych samych osobach, to przekazałam co wiem o ich intencjach. "Położyć łapska" sugeruje chęć przejęcia Schroniska, dlatego w ogóle się włączyłam.

Link to comment
Share on other sites

Jako osoba bezpośrednio związana ze sprawą spieszę wyjaśnić ...

Po tych petycjach widzę, że zrobiono Wam wodę z mózgu . to przykre :(

Naprawdę nie musicie się martwić o zwierzęta terrarystyczne i opiekę nad nimi ...

Do przetargu przystępuje organizacja OPP OTOZ ANIMALS , która prowadzi 5 schronisk w Polsce . Ma ogromne w tym względzie doświadczenie i nie jest naprawdę organizacją , która "chce położyć łapska"...
Celem jest przede wszystkim poprawa losu zwierząt A w jaki sposób ?
A w taki , że firma komercyjna , jaką bez wątpienia jest POliwet dr Kiedrowskiej jst nakierowana na zysk...
Dr Kiedrowska prowadzi to schronisko dla osiągnięcia zysku , zresztą sama się do tego przyznaje .... Firma komercyjna nie ma prawa przyjmować żadnych pieniężnych darowizn....Schronisko jest utrzymymwane z budżetu miasta oraz z drobnych datków rzeczowych i karmy ...
Natomiast OTOZ Animals , jako OPP , po pierwsze : może otrzymywać darowizny w formie pieniężnej , może mieć sponsorów , a przede wszystkim może zbierać 1% na schronisko....
I teraz najważniejsze : WSZYSTKIE te darowziny i pieniądze z 1% ( a zapewniam Was , że to ogromne , znaczące kwoty) MUSZĄ zostać wykorzystane zgodnie z ich przenaczeniem od darczyńców , czyli w tym wypadku na zwierzaki w schronisku i organizcja musi sie bardzo skrupulatnie z tego rozliczyć .
Zapewniam Was , że startowanie OTOZ w tym przetargu nie jest skierowane przeciwko dr Kiedrowskiej ....
Nie uważamy by w schronisku zwierzakom działo się bardzo źle , ale wiemy , że może dziać się jeszcze dużo lepiej , bo dodatkowe fundusze zasilą budżet schroniskowy w znacznym stopniu i będą mogły zostać wykorzystane na to , na co w obecnej chwili (teoretyczne) brak jest pieniędzy . Na szczepienia i testy , dla kotów i psów , na badania i dokładniejszą diagnostykę wszystkich zwierząt.
Obecny wolontariat też jest niewystarczjący . Dr Kiedrowska celowo ograniczyła liczbę wolontaroiuszy . Może byc ich znacznie więcej i nie odbywać się jeden raz w tygodniu - w sobotę . Powinno być ich znacznie więcej.

Długo jeszcze mogłabym wyliczać plany i założenia , ale to tylko słowa ....

Powiem tylko najważniejsze: W specyfikacji przetargowej warunki był dość ostro postawione . Naprawdę nikt przypadkowy nie może w nim startować . Jednym z warunków było kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu schronisk na minimum 200 zwierząt i wykazanie się 800 000 zł obrotu rocznego z w/w działalności .

I teraz dla Was chyba najważniejsza wiadomość ...
Wiele osób z poprzedniej ekipy - pracowników schroniska zostanie na swoich miejscach pracy .
Jeżeli tylko będą wykazywali chęć pozostania ...
No a o tym , że tylko osoba , która tyle walczyła o to egzotarium i je stworzyła właściwie , może je prowadzić , to nie będę Was przekonywać .....:)
Bartek jest osobą najbardziej kompetentną i co do tego nie ma żadnych wątpliwości . :) Nikt nie zamierza odbierać mu egzotarium :)
I nikt nie zamierza tego egzotarium likwidować ..Wręcz przeciwnie...
W ofercie przetargowej zawarte jest prowadzenie egzotarium, i utrzymywanie zwierząt egzotycznych i nie wiem czy wiecie , ale Poliwet podał dzienna stawkę utrzymania zwierzęcia egzotycznego 4 grosze ....

Jednakże rózne czynniki , o których nie mogę tu pisać, spowodowały , że do ostatniej chwili przed pierwszym przetargiem trzeba było trzmać wszystko w tajemnicy. I stąd może to wszystko tak źle wyglądać ...
Poza tym , naprawdę nie pozwólcie sobie dr Kiedrowskiej robić wody z mózgu i nie wierzcie bezwzględnie w to co mówi . Bo nie zawsze mówi prawdę .

Jeszcze raz podkreślam , to nie jest wymierzone w obecnego administratora .... To jest tylk dla dobra zwierząt ...

Czy naprawdę uważacie , że schroniska w Polsce powinny być prowadzone przez firmy komercyjne ? Które z założenia jako głowny cel mają osiąganie zysku ? OPP nie mogą generować zysku , a wszystkie dodatkowe fundusze z darowizn przezują na zwierzaki , na działania statutowe. Wszystkie schroniska w Polsce powinny być proawdzone przez duże , doświadczone organizacje, których zadaniem statutowym jest ochrona zwierząt . Ci ludzie robią to z pasji , kochają te zwierzęta , walczą o ich prawa od lat ....


I bardzo proszę o wyjaśniene co znaczą te słowa : [I]od jakiegoś czasu kilka wysoko postawionych osób usilnie próbuje kopać pod nami dołki w niekoniecznie etyczny sposób. Łapią się wszystkiego byle tylko położyć swoje łapska na bardzo efektownym i przyszłościowym obiekcie jakim jest lubelskie schronisko. [/I]

Kto Wam to tak przekazał ?! To przykre i straszne :(

Jeżeli wiecie jakie lubeskie schronisko to efektowny i przyszłościowy obiekt , to pewnie wiecie też dokładnie jaką orką jest praca w nim i staranie się by zapewnić zwierzakom jak najlepsze warunki , w tym okropnym dla nich miejscu ... Ile łez się wylewa z bezsilności, ile smutku się wiąże z tym wszystkim... Bo , pomimo , ze to taki "cudowny" obiekt to dla przebywających w nim zwierzaków ( najb. jednak dla kotów i psów , które potrzebują wolności , przestrzeni i własnego człowieka) to horror i dramat ....
Położyć łapska ?! Mój Boże .....

Pozdrawiam i naprawe jest mi bardzo przykro po przeczytaniu tego wszystkiego .....
I jeszcze bardziej umacniam się w przekonaniu , że dr Kiedrowska manipuluje ludźmi i opinią publiczną w paskudny sposób ...:(

Przetarg ogłasza się po to by wszelkie podmioty uprawnione do zarządzania nim mogły w nim startować ...I tak też się stało ...W przetargu , który został unieważniony stanęły podmioty , uprawnione ustawowo do prowadzenia schronisk .
W tym przetrgu był tylko dwie oferty ( bo macie chyba inne informacje , skoro piszecie , że poprzednia spółka startowała): Poliwet - dr Kiedrowskiej i OTOZ Animals.

I jeszcze raz proszę o wyjaśnienie mi słów , które zacytowałam ... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Herbatnik']

Do przetargu przystępuje organizacja OPP OTOZ ANIMALS , która prowadzi 5 schronisk w Polsce . Ma ogromne w tym względzie doświadczenie i nie jest naprawdę organizacją , która "chce położyć łapska"...[/QUOTE]

I będzie jak w Elblągu?
[url]http://www.info.elblag.pl/5,15110,Kto-klamie-a-kto-mowi-prawde-w-sprawie-zwolnienia-kierownika-schroniska.html[/url]
I z tego co kojarzę to w Słupsku też jakieś przekręty były :)
Przejmują schroniska jak leci, kasa, kasa, kasa :) Wykaszają 'konkurencję' :)


A skoro już w temacie, to na jakiej podstawie twierdzisz że ma doświadczenie w opiece nad zwierzętami egzotycznymi?

I pozwolę sobie zacytować komentarz z pewnego forum:
[I]Brawo OTOZ>Podziwiam was Jako Towarzystwo i uważam że robicie naprawdę bardzo dobrą "ROBOTĘ". Przeglądałem waszą stronę [B][url]http://www.otoz.pl/publikacje.html[/url] [/B]i trafiłem na taki przewodnik informacyjny "Projektowanie i zarządzanie Schroniskiem dla Bezdomych Zwierząt" Autorstwa między innymi Pani Ewy Gebert >Prezes OTOZ, dlaczego we wzorcowej Umowie zlecenia Pracy Wolontarystycznej w punkcie 7 jest zapis "[B]Wolontariusz zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji w zakresie wykonywanego zlecenia i obiektu." [/B]Czyż wasza działalność za państwowe (czytaj pieniądze podatników) nie powinna być całkowicie jawna. JaKIE przepisy prawne nakazują zachowanie w TAJEMNICY wszelkich informacji w zakresie działalności schroniska? Oraz następne punkty tej umowy 8 "W sprawach nie uregulowanych umową zastosowanie ma kodeks cywilny.
10. Ewentualne spory będzie rozstrzygał właściwy sąd powszechny.
Ciekawie skonstruowana umowa dla ludzi i dzieciaków chcących pomagać biednym porzuconym zwiarzakom??????
Proszę o komentarz ze styrony OTOZU> [/I]

Odniesiesz się? ;> Bo mnie też to ciekawi :)

Link to comment
Share on other sites

Tu troszkę ciekawostek, m.in. o kompetencjach i intencjach Straży dla Zwierząt [URL]http://ifortuna.blogspot.com/2010/01/dlaczego-schronisku-w-lublinie-nalezy.html[/URL]

Tutaj zaś "Specyfikacja istotnych warunków zamówienia", patrz punkt 13 "Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert" [URL]http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&id=119797[/URL] - jasne, nikt przypadkowy nie zostanie dopuszczony do przetargu, ale to kto jest kim, jaką ma wiedzę, doświadczenie, zaangażowanie itp. nie będzie brane pod uwagę przy wyborze oferty. W punkcie 13 właśnie stoi to jak wół ! Jeśli tak zostało to sformułowane, to tak właśnie się to odbędzie- to po prostu przetarg i tam tych punktów, zwłaszcza po wizycie TVP, będą się sztywno trzymać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elliannia']I będzie jak w Elblągu?
[URL]http://www.info.elblag.pl/5,15110,Kto-klamie-a-kto-mowi-prawde-w-sprawie-zwolnienia-kierownika-schroniska.html[/URL]
I z tego co kojarzę to w Słupsku też jakieś przekręty były :)
Przejmują schroniska jak leci, kasa, kasa, kasa :) Wykaszają 'konkurencję' :)


A skoro już w temacie, to na jakiej podstawie twierdzisz że ma doświadczenie w opiece nad zwierzętami egzotycznymi?

I pozwolę sobie zacytować komentarz z pewnego forum:
[I]Brawo OTOZ>Podziwiam was Jako Towarzystwo i uważam że robicie naprawdę bardzo dobrą "ROBOTĘ". Przeglądałem waszą stronę [B][URL]http://www.otoz.pl/publikacje.html[/URL] [/B]i trafiłem na taki przewodnik informacyjny "Projektowanie i zarządzanie Schroniskiem dla Bezdomych Zwierząt" Autorstwa między innymi Pani Ewy Gebert >Prezes OTOZ, dlaczego we wzorcowej Umowie zlecenia Pracy Wolontarystycznej w punkcie 7 jest zapis "[B]Wolontariusz zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji w zakresie wykonywanego zlecenia i obiektu." [/B]Czyż wasza działalność za państwowe (czytaj pieniądze podatników) nie powinna być całkowicie jawna. JaKIE przepisy prawne nakazują zachowanie w TAJEMNICY wszelkich informacji w zakresie działalności schroniska? Oraz następne punkty tej umowy 8 "W sprawach nie uregulowanych umową zastosowanie ma kodeks cywilny.[/I]
[I]10. Ewentualne spory będzie rozstrzygał właściwy sąd powszechny. [/I]
[I]Ciekawie skonstruowana umowa dla ludzi i dzieciaków chcących pomagać biednym porzuconym zwiarzakom?????? [/I]
[I]Proszę o komentarz ze styrony OTOZU> [/I]

Odniesiesz się? ;> Bo mnie też to ciekawi :)[/QUOTE]
[quote name='Elliannia']I będzie jak w Elblągu?
[URL]http://www.info.elblag.pl/5,15110,Kto-klamie-a-kto-mowi-prawde-w-sprawie-zwolnienia-kierownika-schroniska.html[/URL]
I z tego co kojarzę to w Słupsku też jakieś przekręty były :)
Przejmują schroniska jak leci, kasa, kasa, kasa :) Wykaszają 'konkurencję' :)


A skoro już w temacie, to na jakiej podstawie twierdzisz że ma doświadczenie w opiece nad zwierzętami egzotycznymi?

I pozwolę sobie zacytować komentarz z pewnego forum:
[I]Brawo OTOZ>Podziwiam was Jako Towarzystwo i uważam że robicie naprawdę bardzo dobrą "ROBOTĘ". Przeglądałem waszą stronę [B][URL]http://www.otoz.pl/publikacje.html[/URL] [/B]i trafiłem na taki przewodnik informacyjny "Projektowanie i zarządzanie Schroniskiem dla Bezdomych Zwierząt" Autorstwa między innymi Pani Ewy Gebert >Prezes OTOZ, dlaczego we wzorcowej Umowie zlecenia Pracy Wolontarystycznej w punkcie 7 jest zapis "[B]Wolontariusz zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji w zakresie wykonywanego zlecenia i obiektu." [/B]Czyż wasza działalność za państwowe (czytaj pieniądze podatników) nie powinna być całkowicie jawna. JaKIE przepisy prawne nakazują zachowanie w TAJEMNICY wszelkich informacji w zakresie działalności schroniska? Oraz następne punkty tej umowy 8 "W sprawach nie uregulowanych umową zastosowanie ma kodeks cywilny.[/I]
[I]10. Ewentualne spory będzie rozstrzygał właściwy sąd powszechny. [/I]
[I]Ciekawie skonstruowana umowa dla ludzi i dzieciaków chcących pomagać biednym porzuconym zwiarzakom?????? [/I]
[I]Proszę o komentarz ze styrony OTOZU> [/I]

Odniesiesz się? ;> Bo mnie też to ciekawi :)[/QUOTE]

Tyle napisałam w swoim poście istotnych spraw i pozstały bez echa .....

Ale artykuł na temat zmiany kieronika schroniksa w Elblągu szybciutko został odnaleziony i pomimo , że argumenty świadczą na niekrzyść poprzedniej kierowniczki też pozstają bez echa :( Kierowniczka została powołana przez OTOZ i z powodu poważnych zarzutów została z funkcji odwołana . Taka jest prawda .....

[B]Schronisko w Słupsku nie jest prowadzone przez OTOZ[/B] .... Trzeba doczytać droga Elliannio....:shake:

I nigdy , w żadnym schronisku prowadzonym przez OTOZ żadnych przekrętów nie było . Zmiana kierowniczki w schronisku elbląskim była naprawdę słuszna .




[I]Przejmują schroniska jak leci, kasa, kasa, kasa [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Wykaszają 'konkurencję' [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/I]


[I][B]Widzę , że nawet nie chce ci się przejrzeć raportów i sprawozdań , lub nawet zapytać ..... Jaka kasa ?! :-oJaka konkurencja ?!:-o Wiesz ile rocznie dokłada OTOZ Animals do prowadzonych przez siebie schronisk ?! [/B][/I]
To ja Ci zacytuję z Referencji wydanych przez Urząd Miasta Gdyni z dnia 26.11.2009r. jakie wydatki się ponosi , bo chyba kompletnie nie zdajesz sobie [I]sprawy :[/I]

[I]" (....) Gmina Gdynia na utrzymanie schroniska w latach 2006-2008 przekazała dla OTOZ Animals kwotę 1 510 819 zł , natomiast towarzystwo w tym czasie pozyskało dodatkowe środki dla schroniska w wysokości 743 887,96 zł. Stanowiły one wkład własny oraz wpłaty i opłaty na rzecz schroniska. W pierwszym półroczu 2009 roku gmina na prowadzenie schroniksa przekazała środki w wysokości 396 100zł , natomiast OTOZ Animlas przeznaczył na rzecz schroniska 139 147,89 zł (...)"[/I]

Zapytaj się dr Kiedrowskiej ile dołożyła ze swoich funduszy ? Przecież wiadomo, że nic , wręcz przeciwnie - prowadzi schronisko w celu osiągnięcia zysku dla siebie . Zresztą w przypadku firmy komercyjnej jest to zupełnie jasne i logiczne . I nawet nie można mieć pretensji .

Polecam lekturę : [URL]http://www.otoz.pl/sprawozdania.html[/URL]


a także
[URL]http://otoz.pl/1procent-na-zwierzeta.html[/URL]
[URL]http://otoz.pl/media-o-nas.html[/URL]

Ale też :

[URL]http://ciapkowo.pl/[/URL]
[URL]http://www.schronisko.org.pl/[/URL]
[URL]http://www.schronisko.elblag.pl/[/URL]
[URL]http://www.otoz.pl/starogard/[/URL]
[URL]http://www.tczew.otoz.pl/[/URL]
[URL]http://www.schronisko-dabrowka.pl/[/URL]
[URL]http://www.otozoswiecim.schronisko.net/[/URL]

i poczytajcie ......co robi się z funduszami dodatkowymi pozyskiwanymi wszelkimi możliwymi sposobami ..
To wszystko jest udokumnetowane a także można zobaczyć na własne oczy ....


Napisałam , że OTOZ Animals ma ogromne dośiwadczenie w prowadzeniu schronisk , a nie ogromne doświadczenie w prowadzeniu egzotarium .
Napisałam także , że egoztarium zostanie na pewno pod opieką dotychczasowego "opiekuna" - Bartka G., ale tego zdaje się celowo nie zauważyłaś? Prawda ?
I do tego się nie odniosłaś .... Ciekawe dlaczego ? :shake:
Bo tak naprawdę to nie o to w tym wszystkich chodzi .....

A co do tego :

[I][B]Wolontariusz zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji w zakresie wykonywanego zlecenia i obiektu." [/B]Czyż wasza działalność za państwowe (czytaj pieniądze podatników) nie powinna być całkowicie jawna. JaKIE przepisy prawne nakazują zachowanie w TAJEMNICY wszelkich informacji w zakresie działalności schroniska? [/I]

Czy naprawdę ten zapis jest taki dziwny ? Bo mnie wydaje się on zupełnie jasny i potrzebny ...
Podam przykład , choć pewnie nie powinnam , jak , że włąśnie to dotyczy owej tajemnicy .. Ale to przykład załóżmy hipotetyczny .....:)
Czsem jest tak , że pies , czy kot , szczególnie źle znosi pobyt w schronisku ....popada w depresję , przestaje jeść , pić ....umiera ..... I wtedy taki wolontariusz, bierze takiego zwierzaka na dt do siebie lub zaprzyjaźnionego dt..... po to by uratować mu życie ...ale ten zwierzak wciąż widnieje jako zwierzak schroniskowy ... Nie będę tłumaczyła dokładnie tego przykładu , mam nadzieję , że wiesz o czym mówię .... To jest tylko jeden przykład ..... I zapewniam Cię , że to tylko dla dobra zwierząt i wolontariuszy jest taki zapis ... Poza tym tak naprawdę żadna umowa nie jest w stanie wyegzekwować milczenia :)

[I]Czyż wasza działalność za państwowe (czytaj pieniądze podatników) nie powinna być całkowicie jawna. JaKIE przepisy prawne nakazują zachowanie w TAJEMNICY wszelkich informacji w zakresie działalności schroniska? [/I] Tu drobna uwaga: Działalnośc wolontariuszy nie odbywa się za pieniądze podatników... Działanośc wolontariuszy odbywa się tylko i wyłącznie ich pasją , chęcią pomocy , ich czasem i siłami .... Bez wolontariuszy nie ma dobrego schroniska ...



Natomiast tak wygląda regulamin wolontariatu znajdujący się na blogu schroniska .(Blog prowadzony jest przez Stowarzyszenie Studentów Nauk Przyrodniczych)

[COLOR=#FF0000][B]UWAGA[/B][/COLOR][B] - [/B][URL="http://www.adrive.com/public/eb3455f2e414fb6250b8092f3f8bab89a2e8c2c9eb4363546a9a5de6f78e8b51.html"]Regulamin wolontariatu w schronisku dla bezdomnych zwierząt.[/URL]

:) Gratuluję .....

Szkoda , że z całęgo mojego postu zrozumiałaś i wyniosłaś tak niewiele :( A właściwie nie chciałaś zrozumieć i wynieść ...
Szkoda ....
Chyba mój udział dalej w tym wątku nie ma sensu...

Ale naprawdę warto zapoznać się z linkami , które podałąm .jeśli macie też znajomych , w miejscowościach , w któych prowadzone są schroniska przez OTOZ animals , poproście ich o wizytę tamże i wtedy wydawajcie wyroki ..bo Wasza wiedza , jak widzę , jest żadna ...... Tylko jad ......:(

Niesprawdzone informacje i bzdury ....:(


[I]
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Herbatnik']ale Poliwet podał dzienna stawkę utrzymania zwierzęcia egzotycznego 4 grosze .... [/QUOTE]

Szkoda, że nie podano w stronniczym reportażu TVP, jakie stawki zaproponował OTOZ :razz:

[quote name='Herbatnik']Polecam lekturę : [URL]http://www.otoz.pl/sprawozdania.html[/URL]


a także
[URL]http://otoz.pl/1procent-na-zwierzeta.html[/URL]
[URL]http://otoz.pl/media-o-nas.html[/URL]

Ale też :

[URL]http://ciapkowo.pl/[/URL]
[/QUOTE] itd.


Bardziej wiarygodne byłyby źródła pochodzące z innych stron, niż te OTOZ. Wiem, że są zacytowane artykuły z prasy, linki do nagrań video, ale czy na pewno wszystkie? Przecież jest normalne, że nikt publicznie nie będzie podawał tekstów czy nagrań, które o nim źle świadczą. No i czy gdyby ktoś nie miał obowiązku rozliczania się, to dobrowolnie rozliczałby się ?
OPP to też ludzie; dla mnie nie ma znaczenia czy to OPP czy firma komercyjna; dla mnie najważniejsze jest czy zarządzają tym ludzie uczciwi i tyle. A jakie możliwości przekrętów finansowych są w fundacjach i stowarzyszeniach przeróżnych (nie mam na myśli tylko tych zajmujących się dobrem zwierząt), to wszyscy wiemy.
Rozumiem, że jako, jak sam napisałeś (-aś) Herbatnik, osoba bezpośrednio związana, twierdzisz, że w schronisku nie jest dobrze? A to co piszą i publikują na forach pracownicy i wolontariusze, to kłamstwa? Fotki zwierzaków, które nabywają tam znakomitej formy, to fotomontaże?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='0bleblak'][B]Szkoda, że nie podano w stronniczym reportażu TVP, jakie stawki zaproponował OTOZ [/B]:razz:

itd.


Bardziej wiarygodne byłyby źródła pochodzące z innych stron, niż te OTOZ. Wiem, że są zacytowane artykuły z prasy, linki do nagrań video, ale czy na pewno wszystkie? Przecież jest normalne, że nikt publicznie nie będzie podawał tekstów czy nagrań, które o nim źle świadczą. No i czy gdyby ktoś nie miał obowiązku rozliczania się, to dobrowolnie rozliczałby się ?
OPP to też ludzie; dla mnie nie ma znaczenia czy to OPP czy firma komercyjna; [B]dla mnie najważniejsze jest czy zarządzają tym ludzie uczciwi i tyle.[/B] A jakie możliwości przekrętów finansowych są w fundacjach i stowarzyszeniach przeróżnych (nie mam na myśli tylko tych zajmujących się dobrem zwierząt), to wszyscy wiemy.
Rozumiem, że jako, jak sam napisałeś (-aś) Herbatnik, osoba bezpośrednio związana, twierdzisz, że w schronisku nie jest dobrze? A to co piszą i publikują na forach pracownicy i wolontariusze, to kłamstwa? Fotki zwierzaków, które nabywają tam znakomitej formy, to fotomontaże?[/QUOTE]


Właśnie ..Bardzo szkoda , że nie podano stawek podanych przez OTOZ .

Ale ja Cię oświecę , bo widzę , że i tu masz chybe nieprawdziwe informacje , bo jeśli miałbyś porawdziwe to nigdy byś z takim zdaniem nie wystapił :cool3:

Domyślam się, że najbardziej interesuje się stawka za zwierzęta egoztyczne? Proszę bardzo :

Stawka dzienna utrzymania jednego zwierzęcia egzotycznego i terrarystycznego zaproponowana przez [B]OTOZ - 2,63 zł[/B] , przy [B]4 groszach zaproponowanych przez Poliwet i dr Kiedrowską[/B]. OTOZ zaproponował o [B]66-ciokrotnie wyższą[/B] stawkę, co w procentach daje [B]6600% [/B]wyższą stawkę .

I Wy mówicie , że zależy Wam na tym by schronisko prowadzili uczciwi ludzie , tak ?
Podanie takich stawek w ofercie przetargowej jest uczciwe ?!
W taki sposób wygrywa się przetargi ?
Gdzie tu uczciwość ?

OTOZ wszystkie ceny jednostkowe podał realne, z tym , że kosztowe , bo OTOZ nie uzwględnia w cenach ZYSKU , a w cenie dr Kiedrowskiej zawarty jest jeszcze jej ZYSK ... :-o


Nigdzie też nie napisałam , że w schronisku nie jest dobrze. Proszę mi nie wkładać w "usta" słów , któych nie mówię . Napisałam, że może być jeszcze lepiej zwierzakom , ze względu na to , że OTOZ dokłada bardzo dużo pieniędzy do swoich schronisk i nie nie zarabia , nie osiąga zysku .

I skoro zarzucasz , że to co jest na stronach OTOZU może być stronnicze , to dlaczego mi każesz wierzyć w publikacje i fora stworzone przez pracowników i wolontariuszy , którzy są w 100% zależni od obecnego administratora ?
Na stronach OTOZU są sprawozdania i raporty na co została przeznaczona każda złotówka , można to sprawdzić , w każdej chwili.
A skąd wiesz , na co idą pieniądze przeznaczone przez miasto Lublin na zwierzaki w schronisku ? skąd wiesz ile idzie na zysk , czyli zarobek dla dr Kiedrowskiej ? Może idzie zbyt wiele ? Może odbywa się to kosztem zwierząt ? Zwracam uwagę , że piszę :"MOŻE". Nigdy się tego nie dowiesz , bo takich sprawozdań nie ma i nie będzie . I też uważasz , że to jest bardziej wiarygodne i uczciwsze ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Herbatnik']Właśnie ..Bardzo szkoda , że nie podano stawek podanych przez OTOZ .

Ale ja Cię oświecę , bo widzę , że i tu masz chybe nieprawdziwe informacje , bo jeśli miałbyś porawdziwe to nigdy byś z takim zdaniem nie wystapił :cool3:

Domyślam się, że najbardziej interesuje się stawka za zwierzęta egoztyczne? Proszę bardzo :

Stawka dzienna utrzymania jednego zwierzęcia egzotycznego i terrarystycznego zaproponowana przez [B]OTOZ - 2,63 zł[/B] , przy [B]4 groszach zaproponowanych przez Poliwet i dr Kiedrowską[/B]. OTOZ zaproponował o [B]66-ciokrotnie wyższą[/B] stawkę, co w procentach daje [B]6600% [/B]wyższą stawkę .

I Wy mówicie , że zależy Wam na tym by schronisko prowadzili uczciwi ludzie , tak ?
Podanie takich stawek w ofercie przetargowej jest uczciwe ?!
W taki sposób wygrywa się przetargi ?
Gdzie tu uczciwość ?

OTOZ wszystkie ceny jednostkowe podał realne, z tym , że kosztowe , bo OTOZ nie uzwględnia w cenach ZYSKU , a w cenie dr Kiedrowskiej zawarty jest jeszcze jej ZYSK ... :-o


Nigdzie też nie napisałam , że w schronisku nie jest dobrze. Proszę mi nie wkładać w "usta" słów , któych nie mówię . Napisałam, że może być jeszcze lepiej zwierzakom , ze względu na to , że OTOZ dokłada bardzo dużo pieniędzy do swoich schronisk i nie nie zarabia , nie osiąga zysku .

I skoro zarzucasz , że to co jest na stronach OTOZU może być stronnicze , to dlaczego mi każesz wierzyć w publikacje i fora stworzone przez pracowników i wolontariuszy , którzy są w 100% zależni od obecnego administratora ?
Na stronach OTOZU są sprawozdania i raporty na co została przeznaczona każda złotówka , można to sprawdzić , w każdej chwili.
A skąd wiesz , na co idą pieniądze przeznaczone przez miasto Lublin na zwierzaki w schronisku ? skąd wiesz ile idzie na zysk , czyli zarobek dla dr Kiedrowskiej ? Może idzie zbyt wiele ? Może odbywa się to kosztem zwierząt ? Zwracam uwagę , że piszę :"MOŻE". Nigdy się tego nie dowiesz , bo takich sprawozdań nie ma i nie będzie . I też uważasz , że to jest bardziej wiarygodne i uczciwsze ?[/QUOTE]

Do poprzedniej Twojej wypowiedzi:

Za pieniądze podatników to wy prowadzicie schronisko, i nie chcecie żeby wolontariusze komukolwiek mówili w jaki sposób, zmuszając ich do podpisania umowy z której wynika że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności cywilnoprawnej, i nie mydl tu oczu braniem zwierzaków do domu, akurat na umowach i prawie gospodarczym to się znam, i umiem sobie wyczytać z kontekstu i z pięknych słówek to, co potrzeba.

Poproszę dowody na to, że wy ze swoich funduszy dokładacie :) Bo pisać o wkładzie własnym to sobie możesz dla magazynu Nowa Fantastyka ewentualnie - nie ma podzielonego ile było z wpłat własnych, a co pozyskanego z cegiełek i innych, równie dobrze wszystko mogło z cegiełek iść :)

Co do Słupska faktycznie mea culpa, podobna nazwa.

Zmiana kierowniczki w Elblągu, z tego co się orientuję, przebiegała dość szemranie, przy veto wolontariuszy i mieszkańców, a dodatkowo już po odpisaniu 1% na schronisko, bo wasz OTOZ wiedział że ludzie by złamanego grosza nie dali, gdyby ta sytuacja nastąpiła wcześniej. Upychać swoich zaufanych którzy nic nie wyniosą na stołkach, niezła praktyka ;)
A z tego co widzę to którego azylu i schroniska się dochapiecie, przebiega to w podobny sposób - zgłoszenie nieprawidłowości wziętych z sufitu do urzędu miasta, i żądanie przetargu, godna podziwu konsekwencja. Szkoda że PR leży i kwiczy :)

Zauważyłam że wspomniałaś o Bartku, ale patrząc się na plany współpracy ze strażą dla zwierząt i imć panem Jandą nie patrzę na to przez różowe okulary.
Zacytuję:
"W audycji radiowej podlinkowanej do tego posta przedstawicielka OTOS Gdynia spytana o to jak chce z Gdyni kierować schroniskiem stwierdziła, że będą się tym zajmowali przedstawiciele Straży dla Zwierząt. I to jest właśnie przerażające. Ci ludzie jak dotąd pokazali się jako osoby konfliktowe, nastawione rywalizacyjnie, dobrze czujące się w koalicjach będących w kontrze i co najgorsze reprezentujący dość żenujące standardy kultury osobistej."


A co do wiary w info od waszych wolontariuszy, to nie dziwię się że wypisują cuda na kiju, skoro za ujawnianie prawdy grozi im sąd i odpowiedzialność cywilnoprawna ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Herbatnik'] Ale ja Cię oświecę , bo widzę , że i tu masz chybe nieprawdziwe informacje , bo jeśli miałbyś porawdziwe to nigdy byś z takim zdaniem nie wystapił :cool3:[/QUOTE]

Jakie informacje? Na temat cen nic nie pisałam, wyraziłam tylko ubolewanie na temat braku takich informacji, jak ceny zaproponowane przez OTOZ; niekoniecznie interesują mnie stawki za dzienne utrzymanie zwierząt egzotycznych, interesuje mnie np. jak kształtowały się ceny podane przez OTOZ w przypadku sterylizacji- dokładnie to, o czym była mowa w reportażu. Skoro podali cenę dr Kiedrowskiej, powinni również podać cenę zaproponowaną przez OTOZ. Czyż nie tak powinien zachować się bezstronny i obiektywny dziennikarz ? Ot, takie małe uchybienie ;)

Status OPP, to żadna gwarancja, że przekrętów finansowych nie będzie. Sprawozdania ? Papier przyjmie wszystko, jak to ludzie mówią :razz: Słowa, słowa, słowa...
Wyjaśniam jednak od razu, że na ten moment absolutnie nikogo o nic nie posądzam- po prostu staram się poruszyć wszystkie istotne wątki w tymże zagadnieniu.


[quote name='Herbatnik'] Nigdzie też nie napisałam , że w schronisku nie jest dobrze. Proszę mi nie wkładać w "usta" słów , któych nie mówię . [/QUOTE]

Takie wrażenie odniosłam z Twojej wypowiedzi w pierwszym poście:

[quote name='Herbatnik']Celem jest przede wszystkim poprawa losu zwierząt[/QUOTE]

[quote name='Herbatnik'] I skoro zarzucasz , że to co jest na stronach OTOZU może być stronnicze , to dlaczego mi każesz wierzyć w publikacje i fora stworzone przez pracowników i wolontariuszy , którzy są w 100% zależni od obecnego administratora ?[/QUOTE]

Bo to nie fora schroniskowe i nie administrator tejże placówki je prowadzi. Co do pracowników, to temat ten może być poniekąd dyskusyjny, ale wolontariusze są tam tylko i wyłącznie z pasji (choć związani umową), więc nie przesadzajmy z uzależnieniem ich od administratora, bo to chyba lekka przesada.

A tak w ogóle, to zastanawia mnie właśnie w jaki sposób jesteś związany/-a ze sprawą, bo z dużym przekonaniem zapewniasz o wielu bardzo istotnych rzeczach, np. o tym, że wielu pracowników schroniska będzie miało nadal miejsca pracy w schronie. Czy napiszesz nam coś więcej ?

No i pozwolę sobie jeszcze wrzucić coś, co pokazuje, że organizacje, stowarzyszenia, itp. to tylko ludzie, którzy mają swoje słabości i etykietka, pod jaką występują, nie stanowi gwarancji o ich uczciwości:

[URL]http://ww6.tvp.pl/780,20080825778421.strona[/URL]

[URL]http://www.kalisz.pl/_portal/news/1195134314473c4d6a6042d/Kontrowersje_wok%C3%B3%C5%82_schroniska_dla_zwierz%C4%85t.html[/URL]



A, jedno jeszcze; jest tyle schronisk, w których zwierzęta potrzebują pomocy, czy więc ta OPP nie mogłaby powalczyć w przetargu o te zwierzaki, które ich faktycznie potrzebują ? Na tym forum mnóstwo ich prosi o pomoc.... Niech przejmują więc te schroniska ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Herbatnik']Jako osoba bezpośrednio związana ze sprawą spieszę wyjaśnić ...

[/QUOTE]

acha:roll:
[QUOTE]
Po tych petycjach widzę, że zrobiono Wam wodę z mózgu . to przykre :(

Naprawdę nie musicie się martwić o zwierzęta terrarystyczne i opiekę nad nimi ...[/QUOTE]

A kto to mowi, jakis twor internetowy i to ma byc powazne?? KIM jestes, kto Ciebie zna?
[QUOTE]
Do przetargu przystępuje organizacja OPP OTOZ ANIMALS , która prowadzi 5 schronisk w Polsce . Ma ogromne w tym względzie doświadczenie i nie jest naprawdę organizacją , która "chce położyć łapska"...[/QUOTE]

Pięć? Mozesz je wymienic?
[QUOTE]
Celem jest przede wszystkim poprawa losu zwierząt A w jaki sposób ?[/QUOTE]

A czy cos zlego dzieje sie zwierzetom w lubelskim schronisku aby ich los poprawiac???
Za to, dzieje sie OD DAWNA zwierzetom bardzo zle w schronisku w Nowodworze, 25km od Lublina,moze by tam skierowac swoje zainteresowanie? Nie transparentne schronisko, rozumiem:shake:

[QUOTE]
A w taki , że firma komercyjna , jaką bez wątpienia jest POliwet dr Kiedrowskiej jst nakierowana na zysk...
Dr Kiedrowska prowadzi to schronisko dla osiągnięcia zysku , zresztą sama się do tego przyznaje .... Firma komercyjna nie ma prawa przyjmować żadnych pieniężnych darowizn....Schronisko jest utrzymymwane z budżetu miasta oraz z drobnych datków rzeczowych i karmy ...[/QUOTE]

Ma prawo przyjmowc tylko musi podatek od tego odprowadzic. Wiadomo, ze firma to zysk, nikt tego nie ukrywa i kazdy o tym wie.
[QUOTE]
Natomiast OTOZ Animals , jako OPP , po pierwsze : może otrzymywać darowizny w formie pieniężnej , może mieć sponsorów , a przede wszystkim może zbierać 1% na schronisko....
I teraz najważniejsze : WSZYSTKIE te darowziny i pieniądze z 1% ( a zapewniam Was , że to ogromne , znaczące kwoty) MUSZĄ zostać wykorzystane zgodnie z ich przenaczeniem od darczyńców , czyli w tym wypadku na zwierzaki w schronisku i organizcja musi sie bardzo skrupulatnie z tego rozliczyć .[/QUOTE]

Owszem zgadza sie pod JEDNYM ISTOTNYM warunkiem,ze schronisko jest własnoscia organizacji!!
A jesli OPP organizacja, zarzadza nie swoim schroniskiem poprzez przetarg, nie moze 1% przeznaczac w calosci na schronisko, tylko na niektore rzeczy.
Dwa, moze tylko niektore darowizny, wtedy kiedy darczyncy wpisza KONKRETNIE, przy 1%, ze to jest na schronisko np. w Lublinie! A tu jest ten "myk",ze: wplacajcie na schroniska nasze bo je prowadzimy. Ludzie wplacaja 1% a to idzie do wora "cele statutowe" i szukaj wiatru w polu.
Czyzby RSOZ kałamalo?
[URL]http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,7438307,Kundelek_musi_sie_dalej_rozwijac.html[/URL]
cyt[B]:" Tłumaczy, że stowarzyszenie prowadzi zbiórki pieniędzy na swoją działalność. Otrzymuje też środki przekazywane przez podatników w ramach tzw. 1 procentu, jednak nie może inwestować swoich pieniędzy w schronisku, mimo że je prowadzi."[/B]

[B]" - Teraz nie możemy naszych pieniędzy przeznaczać na działalność schroniska, a jeżeli będziemy jego użytkownikami na zasadzie użyczenia, to z naszych pieniędzy pokryjemy część obowiązków gminy. Skorzysta więc na tym miasto, podatnicy i przede wszystkim zwierzęta - tłumaczy szefowa Kundelka. Dodaje, że stowarzyszenie jest gwarantem dobrego gospodarowania i właściwej opieki. - Udowodniliśmy to z pewnością przez ostatnich pięć lat działania schroniska - mówi."
[/B]

[QUOTE]
Zapewniam Was , że startowanie OTOZ w tym przetargu nie jest skierowane przeciwko dr Kiedrowskiej ....[/QUOTE]

No wiadomo,ze nie przeciwko niej ale to "skok na schronisko nowoczesne, dobrze prowadzone, widoczne pozytywnie w miescie!".
Schronisko, ktore ma juz swoja wyrobiona bardzo dobrą opinie i ludzie beda sypac kase!!!
[QUOTE]
Nie uważamy by w schronisku zwierzakom działo się bardzo źle , ale wiemy , że może dziać się jeszcze dużo lepiej , bo dodatkowe fundusze zasilą budżet schroniskowy w znacznym stopniu i będą mogły zostać wykorzystane na to , na co w obecnej chwili (teoretyczne) brak jest pieniędzy .
Na szczepienia i testy , dla kotów i psów , na badania i dokładniejszą diagnostykę wszystkich zwierząt.
[/QUOTE]
Baaaajki........:cool3: Czy w elblaskim schronisku juz są wysterylizowane wszystkie suki? Wystarczy strone schroniska poogladac.
[QUOTE]
Dr Kiedrowska celowo ograniczyła liczbę wolontaroiuszy . Może byc ich znacznie więcej i nie odbywać się jeden raz w tygodniu - w sobotę . Powinno być ich znacznie więcej.[/QUOTE]

No taak bo schronisko to park rozrywki, prawda?
[QUOTE]
Długo jeszcze mogłabym wyliczać plany i założenia , [B]ale to tylko słowa[/B] ...[/QUOTE]
Tu sie zgadzam w 100%:evil_lol: Przedstawia sie konkretny plan "naprawczy", o ile cos trzeba naprawiac, a nie pisze elaboraty.

[QUOTE]
I teraz dla Was chyba najważniejsza wiadomość ...
Wiele osób z poprzedniej ekipy - pracowników schroniska zostanie na swoich miejscach pracy .
Jeżeli tylko będą wykazywali chęć pozostania ...[/QUOTE]

:evil_lol:dobreee, myslisz,ze ktos w to uwierzy? A kto to obiecuje? Masz upowaznienie aby takie obietnice dawac, prawne?
[QUOTE]]
No a o tym , że tylko osoba , która tyle walczyła o to egzotarium i je stworzyła właściwie , może je prowadzić , to nie będę Was przekonywać .....:)[/QUOTE]

Naprawde, to nic nie musisz.
[QUOTE]
Bartek jest osobą najbardziej kompetentną i co do tego nie ma żadnych wątpliwości . :) Nikt nie zamierza odbierać mu egzotarium :)
I nikt nie zamierza tego egzotarium likwidować ..Wręcz przeciwnie...[/QUOTE]

No popatrz ale obiecujesz. Obiecuje kto?
[QUOTE]
W ofercie przetargowej zawarte jest prowadzenie egzotarium, i utrzymywanie zwierząt egzotycznych i nie wiem czy wiecie , ale Poliwet podał dzienna stawkę utrzymania zwierzęcia egzotycznego 4 grosze ....[/QUOTE]
A co nas to obchodzi jaką stawke podal? Zle sie dzieje zwierzetom egzotycznym, kto zalozyl egzotarium w schronisku, tak w ogole??
[QUOTE]
Jednakże rózne czynniki , o których nie mogę tu pisać, spowodowały , że do ostatniej chwili przed pierwszym przetargiem trzeba było trzmać wszystko w tajemnicy. I stąd może to wszystko tak źle wyglądać ...[/QUOTE]
Podaj inne ceny, Wasze, skoro teraz jestes taka "feer" Jakos merytoryczne przygotownie przetargu nie "biło was po oczach" tez ciekawe.."eutanazja: zwierzeta nie nadajace sie do chowu....
[QUOTE]
Poza tym , naprawdę nie pozwólcie sobie dr Kiedrowskiej robić wody z mózgu i nie wierzcie bezwzględnie w to co mówi . Bo nie zawsze mówi prawdę . [/QUOTE]

A co nas to obchodzi, mamy swoj rozum i widzimy jak schronisko dziala, jak maja zwierzeta, i to JEST najwazniejsze!

A tak swoja droga. Nie wstyd Ci jako organizacja stawac w ogole do tego typy przetargow?? Gdzie kasa jest czynnikiem decydujacym o zyciu i warunkach bytu zwierzat, o jakosci opieki nad nimi?? Taki cel maja organizacje?:crazyeye:
[QUOTE]
Jeszcze raz podkreślam , to nie jest wymierzone w obecnego administratora .... To jest tylk dla dobra zwierząt ...[/QUOTE]
Jakos Ciebie widze dobro zwierzat nie interesuje niedaleko Lublina, Nowodwor, tylko lubelskie nowoczesne schronisk z juz zapracowanym, pozytywnym wizerunkiem, ciekawe..
[QUOTE]
Czy naprawdę uważacie , że schroniska w Polsce powinny być prowadzone przez firmy komercyjne ? [/QUOTE]

Nie ja tak nie uwazam ale uwzam,ze powinny byc miejskie albo wlasnoscia organizacji. Nie przystoi aby organizacje stawaly w ogole do przetargow w opiece nad zwierzetami!
[QUOTE]
[B]OPP nie mogą generować zysku[/B] , a wszystkie dodatkowe fundusze z darowizn przezują na zwierzaki , [B]na działania statutowe[/B]. [/QUOTE]
Stajac do przetargu tez generuja zysk! No i te "dzialania statutowe".
[QUOTE]
Wszystkie schroniska w Polsce powinny być proawdzone przez duże , doświadczone organizacje, których zadaniem statutowym jest ochrona zwierząt . Ci ludzie robią to z pasji , kochają te zwierzęta , walczą o ich prawa od lat ....[/QUOTE]
To niech organizacje buduja swoje schroniska, nikt im nie zabrania, Niech zbierają wlasnie na ten cel ten 1%-PROSTE a nie robia rozne "myki".

[QUOTE]
Jeżeli wiecie jakie lubeskie schronisko to efektowny i przyszłościowy obiekt , to pewnie wiecie też dokładnie jaką orką jest praca w nim i staranie się by zapewnić zwierzakom jak najlepsze warunki , w tym okropnym dla nich miejscu ... Ile łez się wylewa z bezsilności, ile smutku się wiąże z tym wszystkim... Bo , pomimo , ze to taki "cudowny" obiekt to dla przebywających w nim zwierzaków ( najb. jednak dla kotów i psów , które potrzebują wolności , przestrzeni i własnego człowieka) to horror i dramat ....
Położyć łapska ?! Mój Boże .....[/QUOTE]

Jesli Ty "jęczeniem" chcesz pozyskac cokolwiek dla tego schroniska, zwierzat, to ja wspolczuje tym zwierzetom, naprawde!!!
[QUOTE]
Pozdrawiam i naprawe jest mi bardzo przykro po przeczytaniu tego wszystkiego .....
I jeszcze bardziej umacniam się w przekonaniu , że dr Kiedrowska manipuluje ludźmi i opinią publiczną w paskudny sposób ...:([/QUOTE]

Ty juz o manipulowaniu w paskudny sposob nie mow, Przeciez kazdy potrafi czytac co piszesz, i jak manipulujesz sama. A te lzy no coz, to tez w ramach prawdomownosci?
[QUOTE]
Przetarg ogłasza się po to by wszelkie podmioty [B]uprawnione[/B] do zarządzania nim mogły w nim startować ...I tak też się stało ...W przetargu , który został unieważniony stanęły podmioty , uprawnione ustawowo do prowadzenia schronisk .
W tym przetargu był tylko dwie oferty ( bo macie chyba inne informacje , skoro piszecie , że poprzednia spółka startowała): Poliwet - dr Kiedrowskiej i OTOZ Animals.
[/QUOTE]
No okaze sie kto byl uprawniony. W "skoku' na schronisko zabraklo milosci do zwierzat, niestety.
Wystarczy posluchac tego:
[URL]http://www.radio.lublin.pl/index.php?site=news_details&id=69539&k=k[/URL]
i wszystko jest jasne kto ma schroniskiem tak naprawde zarzadac.
Dlaczego SDZ nie stanela do przetargu samo? Nie stanela gdyz nie mają ludzi doswiadczonych, nie prowadzą ZADNEGO schroniska. I co schronisko ma upasc na dno aby ktos mogl sie nauczyc?? O zwierzeta tu chodzi??? Sa schroniska, ktore sa ' na dnie" niech je "podniosa" niech sie sami wykazą! Niech buduja swoje schroniska!
P.s czyz nie pracowalo SDZ w schronisku? Co sie stało, ze odeszli?:roll:
[B]Chyba dobrze ktos z urzedu wypowiedzial sie w prasie. Schronisko powinno, w tych warunkach, byc jednostka budzetowa miasta, wtedy poprostu najlepszy je poprowadzi[/B].
[B]Argumenty" zysk" znikną! [/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...