Jump to content
Dogomania

Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!


funia

Recommended Posts

[quote name='Monia0610']Kochani-ale do sterylki mozna zawsze sie dorzucic wlascicielowi....Mysle ze zrobienie aukcji cegiełkowej jest nadal potrzebne.. Naszej psince mozna tez dac jakaś wyprawke do nowego domku:")[/QUOTE]

Moim skromnym zdaniem to raczej przyszły właściciel powinien dorzucić sie do sterylizacji.
Przecież będzie miał prześliczną i fajną sukę. Natomiast jeśli nie jest nastawiony na wydatki finansowe to pomysł brania 60 kg psa (zresztą jakiegokolwiek zwierzaka) nie jest zbyt odpowiedzialny. Co będzie jak zachoruje? Samo odrobaczanie to min.60zł, a do tego dochodzą koszty szczepień i wyżywienia. W przyszłości opieka nad starym olbrzymem też sporo kosztuje i finansowo i fizycznie.
To nie powinno być tak, że ktoś "z łaski", "z litości" bierze zwierzę które ma przed sobą 6-8 lat życia. To musi być świadoma i odpowiedzialna decyzja.
Przy takim podejściu za chwilę być może będziemy znów szukać domu (lub co gorsza suki która zaginęła) lub domów dla szczeniaków.
Uważam, że suka powinna trafić do adopcji już po sterylizacji, bo adopcję warunkową (z obowiązkiem steryliki w przyszłości) ciężko wyegzekwować

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Człowiek,który chce adoptować Maję właśnie stracił niedawno psa również w typie nowofunlanda i ma doświadczenie z takimi psami. Pies miał 12 lat jak odszedł. Z tego co pan mówił, jego psy otoczone są opieką weterynaryjną przez kolegę weterynarza. Jest w domu jeszcze jedna mała suczka, która też nie rodzi.
Facet rozumie temat sterylizacji, wiedział też ,że będzie przeprowadzana wizyta przedadopcyjna czyli chyba jest ogólnie uświadomiony.
Umowa adopcyjna zawierana byłaby przez Fundację For Animals więc myślę, że nie byłoby problemu z ewentualnym egzekwowaniem sterylizacji , taki zapis tam jest.
To wszystko nie znaczy,że nie jestem za sterylizacją przed wydaniem suki do nowego domu, ale uważam też ,że należy wziąć pod uwagę czas. Jak wiemy dotychczasowa opiekunka wyjeżdża już prawie za tydzień, suka byłaby odzwiedzana na posesji tylko raz dziennie. Trzeba się zastanowić. Tym bardziej,że pan sam chce przyjechać po Maję.
Rozmawiałam dzisiaj z Marinką,która jest umówiona z człowiekiem na wizytę na wtorek; ona też odniosła dobre wrażenie po rozmowie telefonicznej z nim, ale wszystko wyjaśni się właśnie we wtorek.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie! Pani opiekująca się Mają nie zauważyła u niej objawów cieczki przez cały okres pobytu suczki czyli od kwietnia. Być może dlatego,że jest szczepiona ( ostatnio też ją zaszczepiono), bo nie sądzę,że właściciel który ją wykopał z samochodu zapłacił wcześniej za sterylkę. Nie było jednak robione USG.
Uważam,że pieniądze z aukcji cegiełkowej przydałyby się chociażby po to, aby zapłacić za wizytę u weta i ewentualne USG.
Poza tym koszt sterylizacji to ok.400-450 zł.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisała Ala we wtorek jestem umówiona na spotkanie z Państwem...telefoniczna rozmowa zarówno z Panem, jak i jego synem nastroiła mnie pozytywnie, jednak więcej będę wiedziała dopiero we wtorek (wcześniej nie dam rady).
Jeśli chodzi o sterylizację Majki, to podam przykład...2 razy zdarzyło mi się wyadoptować suczkę bez sterylki do domu i w obu przypadkach intuicja nie zawiodła mnie...ostatnio była to terierka walijska, która pojechała do Legionowa w listopadzie, a pod koniec grudnia została już wysterylizowana. Nie chciałam stracić wspaniałego i bardzo odpowiedzialnego domu dla niej.
Uważam, że powinna być przed wydaniem do domu zaczipowana i zarejestrowana.
Koniecznie należy zrobić usg...bo być może sunia miała już kiedyś robioną sterylkę (nie znamy przecież jej przeszłości).
Tak czy owak pieniążki są mile widziane

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=3][COLOR=Magenta][B]Pieniążki można przesyłać na poniższe konto:

Fundacja For Animals O /Wrocław[/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=Magenta] [/COLOR][SIZE=3][COLOR=Magenta] [B]33 1370 1170 0000 1706 4855 2201
z dopiskiem: " na Maję z Tomaszowa Lubelskiego"
[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

To zróbmy tę aukcję cegiełkową. Pieniądze i tak potrzebne: czy na zakup karmy gdyby miała pozostać na razie tam gdzie jest ,czy badanie usg i wizytę u weta, nie wspominam już o sterylce gdybyśmy mieli partycypować w jej kosztach. Szkoda byłoby stracić dom gdyby okazał się OK. Odpadłyby nam koszty transportu.

Link to comment
Share on other sites

Napisała do mnie Pani, która znalazła ogłoszenie Mai na stronie [URL="http://www.mojpupil.pl"]www.mojpupil.pl[/URL] - prosiła o zdjęcia suni.
Przesłałam jej i podałam Wasze (ala123, funia) nr tel, gdyby chciała dowiedzieć się więcej o suczce.

Link to comment
Share on other sites

Nadal podtrzymuję swoją deklarację 150,00 zł. na sterylizację suki.
W przypadku decyzji o sterylizacji proszę o przesłanie PW (na dogomanii jestem "z doskoku").Chętnie dokonam przelewu na konto fundacji (z określeniem celu - sterylizacja) lub ew. lekarza weterynarii dokonującego zabiegu (po wystawieniu faktury/rachunku).

Link to comment
Share on other sites

zbierajmy te pieniądze, przydadzą się na pewno,choćby na karmę dla Mai.
Opiekująca się Mają pani dzwoniła do mnie z płaczem,że na osiedlu,gdzie karmiła bezpańskie psy pojawiły się nowe bidy, małe gabarytowo,oszronione,zmarznięte...
W poniedziałek wybiera się do burmistrza,gdzie zresztą już nie raz była w sprawie bezdomnych psów w mieście i ciągle ją zbywają .Szuka pomocy a puki co psy musi karmić,jest sama.
Ja w poniedziałek spróbuję chociaż lokalną prasę zainteresować problemem

Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam takiego maila:

Witam, piszę w sprawie adopcji suni. Mam w domu już goldenkę i owczarka oraz kotka. Mamy dom z ogrodem. A conajmniej trzy razy w tygodniu psy biegaja po naszej dzialce nad rzeka, maja do dyspozycji 4 hectary laki lasu i rzeki. Psy i konie to moje zycie, poniewaz obdywa psiaki sa rasowe a do tej pory zawsze jakies ratowalam chcialabym teraz znowu pomoc jakiejs bidzie. Gdy zobacyzlam tego czarnego puchatgo misia odrazu się w niej zakochałam. Tu jest pare moich zdjec gdyz zajmuje sie fotografowaniem [URL="http://www.molly12.digart.pl/digarty/"]www.molly12.digart.pl/digarty/[/URL] Będę wdzieczna za odpowiedz :) pozdrawiam serdecznie, Nina K.

E-mail do Pani Niny - k_ninka.wp.pl

Napiszę do niej maila zwrotnego - czyj nr tel podać ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada M']Otrzymałam takiego maila:

Witam, piszę w sprawie adopcji suni. Mam w domu już goldenkę i owczarka oraz kotka. Mamy dom z ogrodem. A conajmniej trzy razy w tygodniu psy biegaja po naszej dzialce nad rzeka, maja do dyspozycji 4 hectary laki lasu i rzeki. Psy i konie to moje zycie, poniewaz obdywa psiaki sa rasowe a do tej pory zawsze jakies ratowalam chcialabym teraz znowu pomoc jakiejs bidzie. Gdy zobacyzlam tego czarnego puchatgo misia odrazu się w niej zakochałam. Tu jest pare moich zdjec gdyz zajmuje sie fotografowaniem [URL="http://www.molly12.digart.pl/digarty/"]www.molly12.digart.pl/digarty/[/URL] Będę wdzieczna za odpowiedz :) pozdrawiam serdecznie, Nina K.

E-mail do Pani Niny - k_ninka.wp.pl

Napiszę do niej maila zwrotnego - czyj nr tel podać ?[/QUOTE]
Pewnie,że podaj. Zobaczymy jak jutro wypadnie ta wizyta Marinki. Dobrze ,że jest odzew

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...