Jump to content
Dogomania

Czy 8 tyg szczeniaka moge wyprowadzac juz na dwor?


alinka23

Recommended Posts

otoz tak pies to pies i nie wiem dlaczego ludzie poruwnuja psa do czlowieka??????

mam serce do zwierzat ale nie moglabym go rownac z moim rkocznym synkiem bo czlowiek to czlowiek a pies to pies,jak wynosze ja na 2 minuty, na drutah robic nie umiem ale wlasnie wykombinowalam jej kubrak z slicznego recznika:-)calkiem fajnie wyszedl

kazdy czlowiek ma pasje,jedni zwierzeta ini nie,ale dla mnie 5 tys na psa to za duzo.zreszta to nie temat o tym,a moja suczka ma ksiazeczke,ma szczepienia ma odrobaczenia,dbam o swoje psy na swoj mozliwy sposob,

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Porownanie, bo odczuwanie warunkow atmosferycznych w takim przypadku jest zblizone. Dochodzi zdrowy rozsadek, skoro temperatury sa dosc ekstremalne.
I jednak sie dalo czyms oslonic ;).
A co sie uparlas z tymi 5000 PLN to nie rozumiem, jakis czas temu znajomi szukali dobrego domu dla maltanczyka "papierowego" za niewiele ponad 1000zl, kwestia swiadomosci, checi i cierpliwosci.

Link to comment
Share on other sites

ja naprawde nie znam sie na tych mtreykach itp,na rodowodach i nie,a suczka moja ma kubrak z cieplego recznika:-)a co tam najwazniejsze aby oslonic chodz ciupke,noi pochwale sie wam jej sukcesem chodz nie wiem czy powinnam juzja tak chwalic otoz o 7 zrobila siku i kupke w domku na mate,potem juz zabralam mate i o 10:30 wyszlam i siku na podworku,potem wyszam o 12:30 i siku tez bylo:-)potem o 13:30 i nie zrobila nic,wiec wyszlam o 14:30 i zrobila siku i kupke:-) i teraz wyszlam o 17 razem z moim psem,ale nie wiem czy zrobila siku po ciemno strasznie:-( i jak beda ludzie z moejj suczki? jak narazie od 7 siku w domku nie bylo:-) a sunia w sobote skonczyla 10 tyg

Link to comment
Share on other sites

acha noi mam pytanko jak dlugo tak z nia wychodzic zanim np nie zaczne jej wyznaczac godzin spcareku tzn np wychodzenie co 3 godz,wiem ze dopiero poczatek nauki mej suczki ale juz nawet nie wiem jak to bylo z naszym psem juz,chcialabym aby suczka byla wyprowadzana o stalych porach i po jakim czasie te 3 godz mozna zmienic np na 4? tak zeby byla juz w stanie panowac nad potrzebami swoimi

Link to comment
Share on other sites

Jak milo i Ty zadowolona i suni latwiej sie przekonac do swiata, jak grzbiet cieplo ;).
Czeste wychodzenie dosc dlugo bym utrzymala, male typy psow czesto wymagaja dluzszej nauki czystosci, wiekszej ilosci spacerow, mniejszy pecherz, szybsza przemiana materii.
I stopniowo wydluzalabym najpierw przerwe nocna.
Co do papierow, to na spokojnie, do przemyslenia poczytaj:
[URL]http://www.klubmalamuta.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=225&Itemid=85[/URL]
[URL]http://www.klubmalamuta.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=174&Itemid=83[/URL]
[URL]http://www.klubmalamuta.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=224&Itemid=85[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Alinka nie upieraj się tak przy tych 5 tysiącach , bo to bujdy jakieś, dałaś się zwyczajnie nabrać. Gorzka pigułka do przełknięcia , ale da się przełknąć . Twój "hodowca" zwyczajnie Cie nabrał, bo nie chodzi o to żeby mieć papierki na wystawy, tylko o to żeby mieć wgląd w pochodzenie Twojego pupila, zebyś miała w 100 % pewność , że i mamusai i tatus Twojego psa i jego dziadkowie i pradziadkowie też, byli zdrowi, szczęśliwi, trzymani w bardzo dobrych warunkach, ze nie mieli żadnych wad rozwojowych itd. Że nie byli trzymani w klatkach przez całe życie, ze suki nie były pokrywane co cieczkę. Szkoda , ze wydałaś 1000 zł , bo kupiłaś zwykłego kundelka , który nigdy rasowy nie będzie, mogłaś troszkę o tym poczytać skoro chciałaś rasowego pieska, szkoda , że tak szybko, a jak byś się postarała to by się nawet i jakiś w schronisku maltańczyk trafi. Tak jeszzce z ciekawości zapytam ile Twój pies miał tyg gdy go odbierałaś. Nie obrażaj się na mnie za to co piszę, wcale nie oznacza , że masz gorszego psa, wiadomo, ze będziesz go kochać i otaczać miłością, tylko proszę poczytaj troszkę o pseudohodowlach, o ludziach którzy rozmnażąją psy dla własnego zysku. Pan , który Ci sprzedał psa też jest pseudohowcą , nie ma papierka pies jest nierasowy, natomiast on zaciera teraz ręci, że sprzedał kundelka. To nie Twoja wina, dałaś się nabrać, trudno nie wiedziałaś , ale nie propaguj wydawania 1000 zł za kundelka , bo pełno takich po schroniskach siedzi , marznie i czeka na domy...

Link to comment
Share on other sites

To sama zaobserwujesz, z czasem Ci zacznie sygnalizować, że potrzebuje. Mój maluch wtedy drze japę pod drzwiami albo mnie zaczepia bucząc jak coś robię - to znaczy, że chce pilnie na dwór ;) a póki co bym radziła: za każdym razem jak zje, obudzi się po drzemce, po zabawie...

Link to comment
Share on other sites

w nocy sunia trzyma,nie zalatwia sie tak od 20 do 7 rano,sama z wlasnej woli,spi razem z psem cala noc i sie nie zalatwia wiec ja nie wychodze z nia na dwor

juz nie chce mi sie czytac o pseudochodwach,ja wiedzialam od kogo kupuje i kupilamym jeszcze raz,kazdy w jakis sposob zarabia jeden tak a inny inaczej,kundelek czy nie to jest takie wazne?

Link to comment
Share on other sites

Czy to jest takie ważne, że ludzie kupują za 1000 zł psy o nieznanym pochodzeniu, (byc może z wadami wrodzonymi, co bardzo prawdopodobne), popierają produkcję psów trzymanych w klatkach jak chomiki (częste w przypadku małych ras), to że ktoś maksymalnie obniżając jakość i koszty opieki zarabia na żywych stworzeniach... O pseudohodowlach, cierpieniu zwierząt rozmnażanych nie z pasji hodowli tylko dla kasy czytać się nie chce... Brak słów :shake:

Link to comment
Share on other sites

Alinka wiesz co , ludzie Ci spokojnie tłumaczą a Ty nic.Przeczytałaś to co podesłała Ci Karjo2?. Co to znaczy , ze każdy jakoś zarabia?????Uważasz , ze nieważne w jaki sposób????? nie obchodzi Cie to , że psy giną w pseudohodowlach , ze całe życie są trzymane we właśnych odchodach, że nie wiedzą co to spacer, że dostają pomyje zamiast normalnego jedzenia, ze są bite, głodzone, ze suka jest po to by całe życie rodzić, że potem przez pseudohodowle jest tyle kundli po schroniskach, że marzną teraz przy minus 20 ??? nie obchodzi Cie to ???? jesteś beznamiętną osobą , widzisz swój własny czubek nosa nic więcej , empatia jest u Ciebie na poziomie zero. A jak ktoś kogoś wykorzystuje w brzydki sposón byle zarobić to co , też jest w porządku. Jak tego nie rozumiesz, to jak śmiesz w ogóle na forum miłośników psów beztrosko pisać o swoim ukochanym pieseczku z pseudo???? nic nie wiedzialaś od kogo kupujesz, bo wydałaś 1000 zł na zwykłego kundla, który zawsze kundlem pozostanie , tak jak mój pies i tysiące innych. Doedukuj się trochę i wtedy podyskutujemy, nie wiem jak możesz być tak bezduszna. Krew mnie zalewa jak czytam coś takiego.

Link to comment
Share on other sites

ja prosilam o porady zwazen z nauka czystosci mysle ze jezeli chcemy debatowac na inny temat to trzeba zalozyc odzielny topik,ja jedyna swtaia nie zmienie ze kupilam psa od pseudochodowcy,matko az taka zla jestem???

staram sie mu zapewnic wszystko,poslanie,cieplo domowe,dobre kosmetyki,dobre jedzenie wiec chyba najwazniejsze abym go kochala skroro juz sei zajwil na tym swiecie,nie ja bylam temu winna,mam jechac do tego faceta i zlac go za to ze rozmnaza psy? ja tylko kupilam swoja suczke by dac ejj dom i milosc,

moze ktos pomoze w doborze dobrej karmy dla suni,bo je purine pro plan ale cos drapie sie po niej a starszy pies nie chce jej jesc,jaka kupic mam aby odywum smakowala?

Link to comment
Share on other sites

yuki-uwazasz mnie za osobe bezduszn? jestem matka rocznego synka w swoim lonie nosze kolejne dziecko,mam w domu dwa psy tkorym daje wszystko co moge,nie karmie ich odpadami z kosza,nie wypuszczam na dwor aby biegaly samopas,kapieje raz w tygodniu,chodze do fryzjera,szczepie,jak tylko cos mnie niepokoi ide do lekarza,daje im swoja milosc,i ty uwazasz ze ja jestem BEZNAMIETNA? tylko dlatego ze kupilam psa od pseudochodowcy? w takim razie dzikeuje ci bardzo wiesz,fajnie jest oceniac ludzi na podstawie tego co napisali,naparwde tak dalej

Link to comment
Share on other sites

Alinka nie pisz mi o swoich dzieciach , bo to nie o to chodz, nie wiem czy mnie rozczulić próbujesz czy jak ... Ludzie Ci tu na spokojnie tłumacza o co chodzi , nawet ja napisałam , że nikt tu na Ciebie wrzeszczeć nie będzie , tylko dlatego , że się dałaś nabrać. Chcieliśmy Cię uświadomić na spokojnie, a Ty w zaparte , ze nic złego się nie stało. Owszem zmieniasz świat dlatego , że nie jako jedyna kupiłaś psa z pseudo, przez taką procedurę psy gniją w schroniskach w strasznych warunkach , zdychając wśród za przeproszeniem własnych gówien, ale jak widać masz to gdzieś, bo ludzie muszą zarobić, szkoda tylko , że na cierpieniu istot żywych. Nikt nie napisał , ze o psa nie będziesz dbać, więc nie wiem po co piszesz o tych fryzjerach, szczepieniach itd. nijak się to ma do tematu.

Link to comment
Share on other sites

ponawiam pytanie na temat karmy,chcesz robic tutaj za espresrta to idz pozamykaj tych wszystkich pseudochodowcow i zmien swiat,nie mam ochoty aby tutaj sie klucic bo kazdy czlowiek wie co robi,kazdy odpowiada za swoje czyny takze prosze juz daruj sobie,bo ja czasu nie cofne,nie pojde i nie oddam suczki,

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie chce , żebyś ją oddawała, jeszcze by tego brakowało... chodzi mi tylko o to żebyś przejrzała na oczy, żebyś nie propagowała kupowania psów z pseudo. I owszem będę się wtrącać, bo nie jest mi obojętny los tych zwierząt , które przez ludzką głupotę trafiają do schronisk , są porzucane itd. Masz swojego psa, super, troszczysz się o niego, jeszcze lepiej. Ale nie mów ludziom , że kupowanie psów z pseudo jest dobre !!! I gdybym miała moc to bym pozamykała wszystkich pseudohodowców, ale niestety nie mam , mogę jednak tu na forum uświadomić, napisać , jak wygląda sytuacja w psudohodowlach. Nie rozumiem dlaczego w ogóle Cię to nie tknęło, w ogóle, i jeszcze piszesz żebyś drugi raz zrobiła to samo. Jesteś dorosłą osobą a myślenie nastoletnie. Drugi raz dałabyś w łapę oszustowi, który wykorzystuje zwierzęta i jeszcze wciska Ci zwykłego kundla, brawo. Wystarczy tylko poczytać, założę się , ze gdybyś zobaczyła te umęczone psy zmieniłabyś zdanie, wystarczy odrobinę zainteresować się tematem i nie pleść bzdur.

A tak po za tym , co do Twojego pytania na temat karmy,to chyba nie ten dział....

Link to comment
Share on other sites

nie ten dzial ale moj topik,tak samo nie ten dzial aby pisac o pseudochodowcah itp wiec czemu o tym piszesz?

wiesz wkurzajaj mnie tacy ludzie co tylko potrafia krytykowac kogos nie znajac go,tak jest najlepiej,to nie forum tego typu " kto jest madrzejszy" nie jestem osoba ktora zna sie na hodowcahc,pseudo,czy juz az taki zly ze mnie czlowiek,mam kundla i mam,dlaczego w takim razie ludzie to robia? dlaczego nie jest to karalne? nie rozumiem,ja pisze ty o czystosci a zaraz ktos wytyka mi jaka ja mornalna itp,nie tedy droga,

Link to comment
Share on other sites

"nie ten dzial ale moj topik,tak samo nie ten dzial aby pisac o pseudochodowcah itp wiec czemu o tym piszesz?"

Piszę o tym tu , ponieważ pojawił się po raz kolejny problem pseudo. Każdy komu nie jest obojętny los psów napisałby wszędzie o tym.

Nie piszę, ze jesteś zła, w ogóle nic o Tobie nie piszę bo Cię nie znam, piszę o tym, że wprowadzono Cie w błąd, dwie osoby o tym pisały . A ty w zaparte , że pieska jeszcze raz byś kupiła, tu tkwi problem, że mimo tłumaczeń i tak nakręcałabyś tą machinę okrucieństwa wobec zwierząt. Kwestia karalności się nie zmieni dopóki nie zmieni się polskie prawo, tak wygląda sytuacja. A ludzie to robią, bo są nieuświadomieni, albo po prostu chcą mieć psa mniejszym kosztem, Ci którzy "produkują" te psy robią to tylko i wyłącznie dla pieniędzy. I jedyne co można w tej sytuacji zrobić , to trąbić o tym na około, bo inaczej to się nigdy nie zmieni. Ja jakiś czas temu też bym powiedziała "kupię bo tańszy, a po co mi rodowód", teraz już pewne rzeczy wiem, i w życiu nie kupiłabym psa od jakiegoś faceta który u siebie w ogródku, w mieszkaniu sprzedaje psy mówiąc, że są po rodowych rodzicach, bo to jest żart i kpina, zwykłe wyłudzanie pieniędzy, a ludzie się na to nabierają. Równie dobrze można pójść na targ i kupić od kogoś Adidaski za 1000 zł, bo facet pokaże trzy paski, ale czy to firmowe buty, to pewności się nie ma ani z jakich materiałów taki but jest zrobiony ani za ile się rozpadnie i czy na pewno oryginał. No cóż przecież ładnie wygląda. Zwykły przykład dla porównania.
Nie życzę Ci żeby cokolwiek się Twojemu psu przytrafiło, ale nie tak znowu rzadko zdaża sie , żę psy z pseudo, są chorowite, mają jakieś zmiany genetyczne idt, wynikające z tego , ze chore psy dopuszczane są do rozrodu, a po szczeniaczku nic nie widać, przecież...łatwo sprzedać, bo malutki , śliczny puchaty.. tu na dogo jest masa przykładów. Moja koleżanka kupiła z "super " hodowli swojego znajomego labradora, ooo za pół ceny i teraz ma do połowy wyrośniętego psa, więcej nie urośnie, stawy mu się niszczą, no ale tak to jest jak się oszczędza, bo w ogólnym rozrachunek jest taki : dołożyłaby te parę stów i pies byłby zdrowy, a tak to przez całe jego życie będzie biegać po wetach bo pies chorowity. Oby Twój miał więcej szczęścia.

Link to comment
Share on other sites

"Nie piszę, ze jesteś zła, w ogóle nic o Tobie nie piszę bo Cię nie znam,"

nieeeeeeee

to chyba cos z twoja pamiecia nie tak bo oto twoje slowa

"jesteś beznamiętną osobą , widzisz swój własny czubek nosa nic więcej , empatia jest u Ciebie na poziomie zero. "

"nie wiem jak możesz być tak bezduszna"-ze tak powiem nie masz nawet ciut odrobiony pojecia jaka ja jestem,bardzo fajnie tak prawic moraly o ublizac innym ludziom,brawo,to miej na tyle odwagi i zrob cos z tym okrytnym swiatem

Link to comment
Share on other sites

powiem ci ze tacy ludzie beda wciaz a dlaczego? nie mam pojecia ale w kolko sie widzi ludzi ktorzy sprzedaja szczeniaki i ja ich wszystkich nie powybijam a gadac trzeba ale pamietaj ze kazdy ma swoj rozum i jeden nie kupi a drugi bedzie mial to gdzies i kupi wiec decyzje zostawmy ludziom,kazdy ma sowj rozum i wie co robi,

Link to comment
Share on other sites

A i z tym się zgodzę, bo napisałam to w kontekście Twojego podejścia do pseudo, bo akurat w tym temacie masz owszem gdzieś cierpienie tych zwierząt, biorąc pod uwagę kupna po raz drugi psa z takiego źródła, co sama z resztą napisałaś, bo nie obchodzi Cię , że ktoś kosztem cierpienia psów robi na nich pieniądze, Ciebie obchodzi puchata kulka która masz w domu. Tak jeśli chodzi o to mogłabym to jeszcze raz napisać. Nigdzie nie napisałam , ze jesteś złą osobą w ogóle, w życiu, z natury. Więc nie zmieniaj tematu,poczytaj w końcu troszkę, wtedy podyskutujemy. I nie bądź traka cwano-wybiórcza próbując mnie zagiąć przytaczając wyrwane z kontekstu cytaty, bo doskonale wiesz , że to co napisałam odnosi się do zwierząt i Twojego podejścia do ich kupna, a raczej pochodzenia. Życzę miłego wychowywania psa, oby był zdrowy. Szkoda mi następnego psa , którego kupisz z pseudo, na przekór temu co Ci się właśnie tłumaczy.

Link to comment
Share on other sites

Alinka ale zrozum , że ludzie, którzy kupują psy na bazarach, na allegro , z domów itd , a nie z normalnych hodowli , przyczyniają się do wzrostu ilości psów w schroniskach. Poczytaj w końcu o tym , bo już farmazony wypisujesz. W ogóle nie powinno być decyzji "idę na bazarek kupić huskiego". Kupiłaś tego psa, trudno, ale nie upieraj się , ze to nic nie zmieni, że ja sobei tak gadam , jest wiele osób które to tłumaczy, ze rasowy=rodowodowy. Ni eboli Cie w ogóle , ze wydałaś na zwykłego kundelka 1000 zł?

"[B]bo bym kupila jeszcze raz tego pieska[/B],to ze urodzony byl u poseudochodowcy to nie jego wina prawda?????/ moze wlasnie w ten spoob uchronilam ja od schroniska tak jak piszesz ze wiele psow tam trafia"

Jesteś dorosłą osobą, matką.... a mimo tłumaczeń , nic nie dociera, płakać się chce. Kupując psa z pseudo napędzasz tą machinę przez która cierpią tysiące zwierząt w Polsce. To jak ja mam pisać , ze nie jesteś bezduszna, skoro godzisz się na to cierpienie, nie bezpośrednio ale jednak. A pisanie czy to pieska wina , ze się urodził u pseudohodowcy, to taka podstawówka podjeżdża..... jakiej odpowiedzi oczekujesz :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...