Jump to content
Dogomania

Dominacja


tysiaa

Recommended Posts

Jestem tu nowa mam 14 lat i piszę z pewnym problemem.
Mam 9 letnią suczkę,która choć nigdy nie była typem przytulanki to jeszcze była znośna.Teraz po prostu jest nie do zniesienia ciągle warczy szczeka,próbuje gryźć.każda jedna próba kontaktu kończy się warczeniem .Pies słucha tylko dorosłych na dzieci natomiast potwornie warczy..trzeba uważać żeby moja siostra jej nie rozdrażniła bo 5 latką różne rzeczy przychodzą do głowy..Mam wrażenie że ona chce dominować czy jest jakiś sposób aby ją tego oduczyć??Kiedy mówię rodzicom oni tylko na nią krzykną ale to nie pomaga więc potrzebuję rad które moge wykorzystać samodzielnie.


P.s.Psa mam od szczeniaka

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Być może dzieci zbyt często sprawiały jej ból. 9 lat to już nie najmłodszy wiek i próg bólu może być niższy. Na dorosłych też warczy, bo chyba nie zrozumiałam? Czy tylko na dzieci? Jak tylko na dzieci, to trzeba im wytłumaczyć, że pieska też boli i że można tylko delikatnie głaskać, no i nie dopuszczać, żeby zostawały z sunią bez opieki. Wypadałoby też zmienić złe skojarzenia z dziećmi - niech każde dziecko wyciągnie w bezpiecznej odległości rękę ze smakołykiem w kierunku psa i spokojnie poczeka, aż psina sama zdecyduje się na kontakt (oczywiście jest w kagańcu, jeśli trzeba). Powoli, myślę, uzna, że dzieci nie są takie złe i chociaż warczeć przestanie. Ale raczej nie oczekiwałabym, że nagle pokocha wszystkie dzieciaki z osiedla.
A ewentualnie można unikać stresowych sytuacji (np. pies nie może być z dzieckiem w pomieszczeniu, w którym nie ma się gdzie wycofać)
Ach, i niech broń Boże nikt nie wyciąga do niej ręki na wprost i nie kładzie jej na głowę! To nie jest dla niej w najmniejszym stopniu miłe!

Krzyczenie też nie pomoże zdecydowanie, bo to tylko dodatkowe nerwy. Jak boisz się puścić ją do dziecka, to sama w obecności dziecka możesz ją smaczkami dokarmiać ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...