Jump to content
Dogomania

Nowy Dwór Mazowiecki 10 i 11 kwietnia 2010


Iza.

Recommended Posts

W takiej sytuacji , gdy tyle ludzi w tak tragiczny sposób zginęło .. to jakiekolwiek zwycięstwo na wystawie , zupełnie nie ma smaku .....nie wypada , cieszyć się , gdy cały świat płacze !!!!
W sumie to czuje niesmak , czytając posty , o treści - że ktoś czuje się oszukany , gdzie moja kasa , co z wystawą ...
Wystaw w ciągu roku jest kilkadziesiąt , ludzkie życie jest jedno ... uszanujcie to.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak to czytam i czytam..
Dzień dzisiejszy powinien nam tylko przypomnieć jakie życie jest kruche. Jak dalekie bądź krótkie można snuć plany, a po prostu nie doczekać ich realizacji. I czytając to co piszecie zaczynam wątpić we współczucie, w takie zwykłe ludzkie zrozumienie, że nie powiem o jakimś zastanowieniu się nad tym co się stało, co mogło tak naprawdę spotkać każdego z nas. I może zamiast myśleć o championatach, o przekładaniu, o pieniądzach wartoby zastanowić się właśnie nad tym..

Link to comment
Share on other sites

Berek, Vectra i Justa, chcialabym Wam podziekowac za te madre slowa.

W dzisiejszej katastrofie lotniczej zginal moj sasiad - wspanialy lekarz, uczynny czlowiek, maz i ojciec dwojki dzieci - mlodsze jeszcze nie ma roku, kochajacy i ludzi, i zwierzeta. Jestesmy wstrzasnieci... Zadne slowa wspolczocia nie oddadza meza zonie, ani ojca dzieciom :-(
Na widok Pana Jaroslawa Kaczynskigo na miejscu katastrofy scisnelo mi sie serce... i chyba nie tylko mnie...

Bardzo prosze wszystkich o uszanowanie uczuc tych, dla ktorych dzisiejszy wypadek byl prawdziwa tragedia... po ktorej zmieni sie ich cale zycie...

Link to comment
Share on other sites

Decyzja o odwołaniu wystawy powinna być natychmiastowa! Popieram! [B]
[COLOR=Red]Ale to co wyrabia oddział legionowski to jakiś żart![/COLOR][/B]
[B]Podali wieczorem oficjalną informację,że wystawa jednak odbędzie się i jakbym nie zajrzała tu teraz to rano jechałabym ponad 500 km bez sensu.. Żenujące!
Po tej tragedii widzę, że Chaos wkrada się we wszystkie dziedziny życia!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coyote Ugly FCI']Potwierdzamy, że w niedzelę nasza wystawa odbędzie w planowanym trybie.
Prosimy wystawców i gości o uszanowanie żałoby narodowej.[/QUOTE]
Koleżanko, Ty chyba nie masz pojęcia, co za soba niesie wprowadzenie stanu żałoby narodowej...
Żadne uszanowanie, żadne minuty ciszy.
Poczytaj w Internecie, jakie zobowiązania nakłada się na CAŁY KRAJ w momencie wprowadzenia takiego stanu. I naprawde żadna wystawa/impreza nie może się odbyć!
Proszę, zanim napiszesz, poczytaj, pomysl...

[quote name='INU']Ale jednak letnią warszawską dzieli trochę mniejszy odstęp czasu od jesiennej, niż wiosenną legionowską od jesiennej. Ja na przykład na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć, czy będę mogła przyjechać do NDM jesienią. Chyba, że nie trzeba się będzie decydować już teraz, ale to wprowadzi chyba spore zamieszanie w Związku.
Zresztą, co na przykład z ludźmi, dla których NDM jest ostatnią szansą na ukończenie championatu młodzieży?
Nadal mam nadzieję, że wystawa odbędzie się np. za tydzień, a nie jesienią, bo chciałam jechać, bo jak już wcześniej pisałam, na niewielu wystawach mam w tym roku możliwość być.[/QUOTE]
A jakie to teraz ma znaczenie? Championaty, kasa, przełożenie wystawy itp.
Ludzie,opamiętajcie się!

[quote name='milamini']Tia...no właśnie. Jak przed 5 laty- nagle wszyscy tacy cacy-.... przez tydzień. I jaki w tym sens? Sklepy nawet jutro zamykają.[/QUOTE]
Zastanów się,co piszesz...
Pomyśl o tym, co się zdarzyło...
Naprawde nie widziałas tych wolnych 90 miejsc podczas obrad...?
Wstyd mi za takie słowa...

[quote name='Berek']W takim razie psi sportowcy mają nieco lepsze poczucie sacrum (a może poczucie realizmu?) bowiem mimo, że tak prestiżowe i duże międzynarodowe zawody Silesia Cup zostały także przerwane w połowie, to nikt nie miał pretensji i nie marudził, a generalnie wszyscy w sobotę sami stwierdzili że przecież drugiego dnia nic się nie odbędzie.
Na te zawody przyjechał m.in. przewodniczacy sekcji obedience FCI - z Austrii. I nie narzekał ani się nie ciskał, że "tak nagle" odwołano mu imprezę na ktorej miał sędziować, a przecież jechał naprawdę sporo kilometrów... Wręcz przeciwnie, zlożył Polakom wyrazy współczucia, doskonale zrozumiał co jest grane. Podobnie zawodnicy z innych krajów ktorzy np. załatwiali sobie wizy do nas specjalnie na tę imprezę, a ktorym nie było dane wystartować w klasie międzynarodowej planowanej na niedzielę...[/QUOTE]
Brawo!

[quote name='Vectra']W takiej sytuacji , gdy tyle ludzi w tak tragiczny sposób zginęło .. to jakiekolwiek zwycięstwo na wystawie , zupełnie nie ma smaku .....nie wypada , cieszyć się , gdy cały świat płacze !!!!
W sumie to czuje niesmak , czytając posty , o treści - że ktoś czuje się oszukany , gdzie moja kasa , co z wystawą ...
Wystaw w ciągu roku jest kilkadziesiąt , ludzkie życie jest jedno ... uszanujcie to.[/QUOTE]
Vectra, brawo za wypowiedź.
Ja, niestety, jestem zbyt impulsywna osobą, aby nie zacytowac choćby paru postów,które mnie zdenerwowały.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Koleżanko, Ty chyba nie masz pojęcia, co za soba niesie wprowadzenie stanu żałoby narodowej...
Żadne uszanowanie, żadne minuty ciszy.
Poczytaj w Internecie, jakie zobowiązania nakłada się na CAŁY KRAJ w momencie wprowadzenia takiego stanu. I naprawde żadna wystawa/impreza nie może się odbyć!
Proszę, zanim napiszesz, poczytaj, pomysl...
.[/QUOTE]

Informacje wkleiłam ze strony związkowej, nie znasz mnie, nie wiesz nie osadzaj mnie piszac takie słowa pod moja wypowedzia

ps. a kolezankami to my nie jestesmy, i uwierz mi mam pojecie co niesie ze soba załoba narodowa, pracuje akurat w takiej instytucji ze jestem tego swiadoma, wiec daruj sobie takie mnie osadzanie i pisanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Koleżanko, Ty chyba nie masz pojęcia, co za soba niesie wprowadzenie stanu żałoby narodowej...
Żadne uszanowanie, żadne minuty ciszy.
Poczytaj w Internecie, jakie zobowiązania nakłada się na CAŁY KRAJ w momencie wprowadzenia takiego stanu. I naprawde żadna wystawa/impreza nie może się odbyć!
Proszę, zanim napiszesz, poczytaj, pomysl...


A jakie to teraz ma znaczenie? Championaty, kasa, przełożenie wystawy itp.
Ludzie,opamiętajcie się!


Zastanów się,co piszesz...
Pomyśl o tym, co się zdarzyło...
Naprawde nie widziałas tych wolnych 90 miejsc podczas obrad...?
Wstyd mi za takie słowa...


Brawo!


Vectra, brawo za wypowiedź.
Ja, niestety, jestem zbyt impulsywna osobą, aby nie zacytowac choćby paru postów,które mnie zdenerwowały.

Pzdr.[/QUOTE]
Kobito co ty wyrabiasz w tym internecie !!! Czy ty oszalałaś tak WSZYSTKO I WSZYSTKICH OCENIAĆ . Jeszcze nam piątki lub dwóje wstawiaj !Uspokój się !
Pozwol nam tą tragedię przeżywać po swojemu !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coyote Ugly FCI']Informacje wkleiłam ze strony związkowej, nie znasz mnie, nie wiesz nie osadzaj mnie piszac takie słowa pod moja wypowedzia
ps. a kolezankami to my nie jestesmy, i uwierz mi mam pojecie co niesie ze soba załoba narodowa, pracuje akurat w takiej instytucji ze jestem tego swiadoma, wiec daruj sobie takie mnie osadzanie i pisanie[/QUOTE]
To mysl, co wklejasz na forum.

[quote name='Yanni']Kobito co ty wyrabiasz w tym internecie !!! Czy ty oszalałaś tak WSZYSTKO I WSZYSTKICH OCENIAĆ . Jeszcze nam piątki lub dwóje wstawiaj !Uspokój się !
Pozwol nam tą tragedię przeżywać po swojemu !!!![/QUOTE]
Nie WSZYSTKO i NIE WSZYSTKICH oceniam.
Ale to, co mnie denerwuje i co denerwuje wielu z nas. Mam takie prawo i z niego korzystam.
Przezywaj jak chcesz, ale w momencie żaloby narodowej nie jest ważna ani kasa ani wystawy ani championaty.

BTW - a co ja takiego wyrabiam w internecie? Zwracam uwagę na niewłaściwe zachowanie? Nie chcesz, nie czytaj...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']To mysl, co wklejasz na forum.





Pzdr.[/QUOTE]

Kobieto daruj sobie to co piszesz !! z drzewa spadłas czy jaki diabeł !!!
informacja była na stronie zwiazkowej wiec naturanle ze ludzie wybierajacy sie na wystawe chcieli wiedziec czy takowa sie odbedzie czy tez zostanie odwołana !!
Kazdy ma swoje sumienie i na swoj sposob przezywa dana tragedie.




bez odbioru bo dyskusja z Taba nie ma sesnu jak dla mnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coyote Ugly FCI']Kobieto daruj sobie to co piszesz !! z drzewa spadłas czy jaki diabeł !!!
informacja była na stronie zwiazkowej wiec naturanle ze ludzie wybierajacy sie na wystawe chieli wiedziec czy takowa sie odbedzie czy tez zostanie odwołana !!
bez odbioru bo dyskusja z Taba nie ma sesnu jak dla mnie[/QUOTE]
O godz. 12 z minutami wprowadzono żałobę narodową. A Twoja info, że wystawa się odbędzie pojawiła się na forum ok. godz. 17-tej. Dlatego, jeżeli wiesz, czym skutkuje wprowadzenie stanu żaloby narodowej, to powinnaś pomyśleć.
Jak nie umiesz rozmawiać, to nie rozmawiaj. Mnie tam rybka...
Nie musisz odpowiadać.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']O godz. 12 z minutami wprowadzono żałobę narodową. A Twoja info, że wystawa się odbędzie pojawiła się na forum ok. godz. 17-tej. Dlatego, jeżeli wiesz, czym skutkuje wprowadzenie stanu żaloby narodowej, to powinnaś pomyśleć.
Jak nie umiesz rozmawiać, to nie rozmawiaj. Mnie tam rybka...
Nie musisz odpowiadać.

Pzdr.[/QUOTE]
Informacja o tym, że wystawa się odbędzie została podana niedługo przed tym, jak wkleiła ją tu Coyote Ugly FCI, jest to w całości cytat, prośba o uszanowanie żałoby pochodzi ze strony! Także nie wiem co w tym złego, że wkleiła informację ze strony, były problemy, żeby na nią wejść, więc jeszcze powinniśmy jej dziękować, bo przynajmniej każdy wiedział co się dzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']O godz. 12 z minutami wprowadzono żałobę narodową. A Twoja info, że wystawa się odbędzie pojawiła się na forum ok. godz. 17-tej. Dlatego, jeżeli wiesz, czym skutkuje wprowadzenie stanu żaloby narodowej, to powinnaś pomyśleć.
[/QUOTE]
Mnie się wydaje, że jeśli w ogóle, to ta krytyka należy się raczej osobom, które PO OGŁOSZENIU ŻAŁOBY NARODOWEJ zdecydowały i umieściły na stronie Oddziału Legionowo, że wystawa się odbędzie. W tym przypadku Coyote tylko przekazywała tę OFICJALNĄ informację. :niewiem:

Jak się okazało, wkrótce potem decyzja została zmieniona.

Jednak w takich momentach jak te, które nastąpiły po katastrofie, ja nie krytykowałabym nikogo za podjęte decyzje - słuszne czy też nie. Wszystko, co się wtedy działo, odbywało się w głębokim szoku, który zresztą trwa do chwili obecnej i pewnie jeszcze trochę potrwa. Wszyscy jesteśmy mocno poruszeni tym, co się stało i w takich chwilach łatwo o spory w sprawach, które tak naprawdę nic nie znaczą w obliczu tragedii...

Pokój.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']O godz. 12 z minutami wprowadzono żałobę narodową. A Twoja info, że wystawa się odbędzie pojawiła się na forum ok. godz. 17-tej. Dlatego, jeżeli wiesz, czym skutkuje wprowadzenie stanu żaloby narodowej, to powinnaś pomyśleć.
Jak nie umiesz rozmawiać, to nie rozmawiaj. Mnie tam rybka...
Nie musisz odpowiadać.

Pzdr.[/QUOTE]

Asiaczku - ja tą samą informację rozklejałam po innych forach - gdy tylko pojawiła się na stronie oddziału Legionowo i nie ma co się burzyć na Iwonę, bo to nie jej wina, że najpierw taką informację podano OFICJALNIE - ona tylko ją przekazała... niedługo potem ta decyzja została zmieniona... gdzie sporo osób już nie zaglądało do komputera - w tym JA... i gdybym nie wpadła na pomysł robienia czarnych symbolicznych wstążeczek na wystawe to bym nie wiedziała, że wystawę odwołano i dzisiaj pocałowałabym klamkę w NDM...


poza tym proszę - jaki sens ma teraz ta sprzeczka???

dajcie spokój.

Link to comment
Share on other sites

[B]Coyote[/B], Twój błąd polegał na tym, że nie napisałaś, że jest to informacja ze strony Oddziału w Legionowie, nie wstawiłaś cytatu, cudzysłowu, NICZEGO.

[B]Asiaczek[/B], przez jakieś 5 godzin na stronie Oddziału w Legionowie była informacja, że wystawa w sobotę odbywa się normalnie, a co do niedzieli informacje zostaną podane, gdy zapadną decyzje rządowe. Ok. godz. 17 pojawiła się informacja zacytowana przez Coyote, cytat jest dosłowny, Coyote wkleiła po prostu tekst ze strony oddziału. Ta informacja wisiała na stronie oddziału ok. 2 godzin. Dopiero parę minut przed 19 pojawiła się informacja, że wystawy w niedzielę nie będzie. Więc pretensje - i to duże - można mieć do władz oddziału o pochopne umieszczenie na stronie informacji, że wystawa będzie. Niektórzy po tej informacji już na stronę nie wchodzili (bo po co, skoro była oficjalna informacja, że wystawa będzie, a na stronę ciężko było wejść przez cały dzień). Ja się dowiedziałam, że decyzja została zmieniona, z forum klubu agility i powiadomiłam kogo mogłam, ale wiem, że były osoby, które po tej pierwszej informacji pojechały do Nowego Dworu i pocałowały klamkę. Władze oddziału dały ciała i to one nie zdają sobie sprawy, jakie są zasady żałoby narodowej, a nie Coyote.

Link to comment
Share on other sites

Oprócz zdjęć beagle z soboty dochodzą inne rasy:
[URL="http://www.e-beagle.eu/wystawy/2010-04-CAC/2010-04-CAC-beagle.html"]http://www.e-beagle.eu/wystawy/2010-04-10/2010-04-CAC-PL.html[/URL]

jutro zamieszczę zdjęcia sędziowania całej VI grupy oraz buldogów francuskich, pudli i grzywaczy chińskich

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Słuszna decyzja, wystawa po prostu nie miała prawa dzisiaj się odbyć! Opamiętajcie się! Tyle tak cennych i wartościowych ludzi zginęło w takiej katastrofie a wy przeżywacie, że nie będziecie mogli wystawić psa? Ja tak samo miałam być na tej wystawie, jednej z niewielu którą miałam możliwość zaplanować w tym roku, ale wczoraj było dla mnie oczywiste, że nie powinna się odbyć. Nie wyobrażam sobie dzisiaj brać w niej udziału. Nie wiem tylko dlaczego związek był tak niekonsekwentny? Jak można podawać oficjalną informację, że wystawa się odbędzie nie będąc tego pewnym!?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']

[QUOTE] [IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]milamini[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/../../showthread.php?p=14463270#post14463270"][IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
Tia...no właśnie. Jak przed 5 laty- nagle wszyscy tacy cacy-.... przez tydzień. I jaki w tym sens? Sklepy nawet jutro zamykają.
[/QUOTE]
Zastanów się,co piszesz...
Pomyśl o tym, co się zdarzyło...
Naprawde nie widziałas tych wolnych 90 miejsc podczas obrad...?
Wstyd mi za takie słowa...




Pzdr.[/QUOTE]
Wiem dokładnie co piszę- procedury są jasne, sklepy- no cóż- to była czysta informacja, bo chaos jaki ogólnie zapanował w każdej dziedzinie się pojawił.
To, że życie jest kruche chyba każdy myślący zdaje sobie z tego sprawę- może w dom wjechać ciężarówka, na ulicy cię coś przejedzie- nie dajmy się zwariować. Gdy górnicy w kopalniach giną, i policjanci nawet ci będący na urlopach, żołnierze.... Czy samolot, czy pociąg, czy własny dom- o czym wy tu dywagujecie?
A 5 lat temu?....No cóż- to mnie denerwuje, że naród przez tydzień robi się nagle taki kochający, taki bogobojny i w ogóle żywcem do nieba...a potem ...potem się zapomina, złodzieje wracają na ulice, politycy zaczynają się żreć itp... żadnej nauki na przyszłość. Są wśród nas tacy, którzy na co dzień mają swoje tragedie w domu- tych się nie widzi...Ja nie muszę widzieć aż 90, ja wystarczy, że widzę jedno- to tyle...
[QUOTE] [IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]Vectra[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/../../showthread.php?p=14464654#post14464654"][IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
W takiej sytuacji , gdy tyle ludzi w tak tragiczny sposób zginęło .. to jakiekolwiek zwycięstwo na wystawie , zupełnie nie ma smaku .....nie wypada , cieszyć się , gdy cały świat płacze !!!!
.................ludzkie życie jest jedno ... uszanujcie to.
[/QUOTE]Oj, żeby ci co w telewizji tak lubią się pokazywać to przeczytali i wzięli sobie do serca.

Dlaczego na Wyścigach odbywa się Piknik Motocyklowy z balonikami i kiełbaskami?
Koniec, amen itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Koleżanko, Ty chyba nie masz pojęcia, co za soba niesie wprowadzenie stanu żałoby narodowej...
Żadne uszanowanie, żadne minuty ciszy.
Poczytaj w Internecie, jakie zobowiązania nakłada się na CAŁY KRAJ w momencie wprowadzenia takiego stanu. I naprawde żadna wystawa/impreza nie może się odbyć!
Proszę, zanim napiszesz, poczytaj, pomysl...[/quote]
[quote name='Asiaczek']O godz. 12 z minutami wprowadzono żałobę narodową. A Twoja info, że wystawa się odbędzie pojawiła się na forum ok. godz. 17-tej. Dlatego, jeżeli wiesz, czym skutkuje wprowadzenie stanu żaloby narodowej, to powinnaś pomyśleć.
Jak nie umiesz rozmawiać, to nie rozmawiaj. Mnie tam rybka...
[/QUOTE]

sorki, że się wtrące, ale to, że żałoba została ogłoszona o 12 nie znaczy, ze jest wprowadzona od 12
akurat wczoraj została wprowadzona od godziny 18.00
[URL]http://orka.sejm.gov.pl/webBPKS.nsf/pub/EPIA-84DFZC[/URL]
skoro tak się powołujesz na znajomość procedur i umiejętność szukania w internecie - to słabiutko wypadłaś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='La Lu Ruquezas']Oprócz zdjęć beagle z soboty:
[URL]http://www.e-beagle.eu/wystawy/2010-04-CAC/2010-04-CAC-beagle.html[/URL]
zapraszam do obejrzenia innych ras z sobotniej wystawy:
[URL]http://www.e-beagle.eu/wystawy/2010-04-CAC/2010-04-CAC-inne.html[/URL]
jutro zamieszczę zdjęcia sędziowania całej VI grupy oraz buldogów francuskich, pudli i grzywaczy chińskich
pozdrawiam[/QUOTE]
Mam pytanie.
Czy katalog obejmował oba dni?
A jeśli tak, to czy mogę poprosic stawkę basenji (V gr.) Zgłoszone były 2 baski.
Bardzo proszę.

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

to ja bardzo bym prosiła o uzupełnieni stawki AKIT


PSY
kl.baby
NEKKIYO GO Shiyo-Mokuteki

kl.młodzieży
ATARASHII AME Co Ty Na To
+ 2

kl.pośrednia
ATARI-GO TSUGI Namitori
+1

kl.otwarta
Akita u Izis (FCI) FUKASHI
TENKEITEKI Halne Wzgórze


SUKI
kl.młodzieży
KANSEI Wielka Fala
+1

kl.pośrednia
AKASHIA GO Sensakura
JAGNA Lubelskie Pola
+1

kl.otwarta
RYOKUSHA Co Ty Na To
+1

kl.championów
TAKESHI GO Sveika

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...