Jump to content
Dogomania

Buty dla psów


Mili_25

Recommended Posts

Ja dzisiaj nabyłam, na razie byliśmy na krótkim spacerze. Wszyscy się z nas naśmiewają, bo pies chodzi jak mały clown;-)

Ale mam nadzieję, że się przyzwyczai. U nas buty to konieczność - po 3 minutach na śniegu (i zasolonych chodnikach) Czako staje w miejscu wygięty jak paralityk i koniec spaceru, o kupie w tych zaspach mogę zapomnieć- po co ma się chłopak męczyć, skoro w przedpokoju ciepło i wygodnie...

Kupiłam Trixie (teoretycznie buty ochronne na zranioną łapę, ale wyczytałam, że mogą też służyć na mróz, a są w miarę tanie).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='vpassione']Chyba można było się dopisać w tym temacie
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/128682-Buty[/URL][/QUOTE]

Psiakowi musi być mega niewygodnie w takich bucikach... Mój w takich trzewikach nie chodzi. Nie katuje go :)
Wystarczy, że od czasu do zcasu przyodziewam go w kaftanik cieplarniany :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']Ale czemu nie zalozyc dla psa butów, gdy jade z psem na pare godzin, tak jak dzisiaj ja pojechałam? Wole byc pewna, ze pies bedzie mial ochrone lapek w tych bucikach, nie wiem ile ten krem trzyma[/QUOTE]

A o jakim kremie mówisz? Możesz podac jakąś nazwę, link? Szukałam w krakvet.pl, ale nie znalazłam.
A co do butów.... jasne, że chodzenie po soli nie jest niczym dobrym dla psiaka, ale chodzenie w butkach tez jest niewygodne.

Link to comment
Share on other sites

ja mowię o lanolinie - [URL]http://www.zrobsobiekrem.pl/?76,lanolina[/URL]
I o kremie Trixie - [URL]http://animalia.pl/produkt,10054,62,Trixie_Krem_do_piel%C4%99gnacji_%C5%82ap.html[/URL]

NIE pisałam, ze masz nie zakladac psu butow - ja mam swoje zdanie, ktore urodzilo sie po obserwacji mojego psa w butach... uwazam, ze poza sytuacja, kiedy lapa jest zraniona, zszyta - nie ma potrzeby meczyc jej butamil.
Jestem przeciwna PRZEBIERANIU psów - ubieranie w celu ochrony to zupelnie co innego.

EOT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinascotties']ja mowię o lanolinie - [URL]http://www.zrobsobiekrem.pl/?76,lanolina[/URL]
I o kremie Trixie - [URL]http://animalia.pl/produkt,10054,62,Trixie_Krem_do_piel%C4%99gnacji_%C5%82ap.html[/URL]

NIE pisałam, ze masz nie zakladac psu butow - ja mam swoje zdanie, ktore urodzilo sie po obserwacji mojego psa w butach... uwazam, ze poza sytuacja, kiedy lapa jest zraniona, zszyta - nie ma potrzeby meczyc jej butamil.
Jestem przeciwna PRZEBIERANIU psów - ubieranie w celu ochrony to zupelnie co innego.

EOT[/QUOTE]

racja, ubieranie pupilka, żeby nie było mu zimno to co innego niż robenie z niego lalki na pokaz. Tak jak pisałam wczęsniej mój włochacz kombinezonik nosi. Kamien z serca mi spada jak widze, że dzieki nie mu sie nie trzęsie na tym paskudnym mrozie, ktory teraz jest wszechobecy :)

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałam nie raz jak psy przywiązane na smyczy stały pod sklepem obok mnie, czekając na swoich panów. Stały na lodzie i przebierały nóżkami, podnosiły jedną łapkę potem drugą i tak na zmianę. To był dla mnie szokujący widok i płakać mi się chciało.Jak można tak dręczyć swojego psa?? W takie mrozy jak teraz były albo wychodzi się z psem na chwilę, żeby się załatwił albo (mając w planach dłuższy spacer) zakłada się swojemu pupilkowi BUTY !!! I to jest według mnie normalne! W czym są gorsze od nas że nie powinny w nich chodzić, albo "śmiesznie wyglądają" ?! Psy powinny mieć butki na mrozy i tyle!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

A czy ktoś z Was używał butów firmy Chaba? Jeśli przyjdzie mi częściej bywać w centrum zimą z moją poczwarką, to stanowczo zainstaluje jej buty antysolne, bo warszawa pod tym względem jest wybitna, a już zwłaszcza w 'naszej' okolicy mieszkaniowej. No ale potrzebuję czegoś, co wytrzyma, no, owczarka i jego poziom tuptania.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='zakla']A czy ktoś z Was używał butów firmy Chaba? Jeśli przyjdzie mi częściej bywać w centrum zimą z moją poczwarką, to stanowczo zainstaluje jej buty antysolne, bo warszawa pod tym względem jest wybitna, a już zwłaszcza w 'naszej' okolicy mieszkaniowej. No ale potrzebuję czegoś, co wytrzyma, no, owczarka i jego poziom tuptania.[/QUOTE]

podpinam się pod pytanie niestety. drugi dzień śniegu a mój pies już kuleje i przebiera łapkami, choć jeszcze soli nie zdążyli nasypać. buty firmy CHABA wyglądają znośnie i nie są drogie, więc jestem trochę zainteresowana. ale z kolei na fotkach nie widać, by miały inną podeszwę niż wierzch - i czy pies w tym nie będzie rozjeżdzał się łapami na lodzie? :)
alboooo czy ktoś może polecić inne buty - wyglądające normalnie, praktyczne, trwałe, żadne futerka kokardki brylanty i zamki błyskawicze, i do tego cena niska :)

Link to comment
Share on other sites

Też się zastanawiam nad jakimiś bucikami. Dziś rano łapki smarowane wazeliną ale i tak pies nie chciał chodzić nawet sie załatwić. Popołudniu wazelina zniknęła, i po spacerze łapa się rozkrwawiła. Wieczorem okazało się, że wazelina została pożarta przez pieska :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kupiłam [B]buty[/B] dla mopsa i jestem w pełni zadowolona bo piesek teraz chodzi na spacery a wcześniej to uciekał do domu. Na poczatku chodził jak pokraka ale już się nauczył i jest super. Niektórzy się śmieją ale co mnie to obchodzi ważne że on jest zadowolony i jest mu ciepło.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

moje buty nie były tanie ale wygodne i ciepłe i uważam że lepiej kupić coś droższego i na dłużej niż coś taniego i na krótko sami wiecie o co mi chodzi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...