Jump to content
Dogomania

Platinum Natural


gayka

Recommended Posts

Znalazłam taką karmę i jestem ciekawa jakie macie doświadczenia ? Skład jak dla mnie jest inetreujący:

[COLOR=#000000][B]Karma dla psów[/B] [B]Platinum[/B] nie zawiera dodatków chemicznych, ani sztucznych konserwantów.[/COLOR]
[COLOR=#000000]
[/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#ff0000]ANALIZA:[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000]białko surowe 26%, tłuszcz surowy 16%, popiół surowy 6,5%, włókno surowe 2%, wapń 1,5%, fosfor 1%, wilgotność (sok ze świeżego mięsa) 18%.[/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#ff0000]DODATKI NA 1 KG:[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000]wit. A- 10.000IE, wit. D3- 1.600IE, wit. E (alfa tokoferol) 100mg, wit. K1- 2mg, wit. B1-3mg, wit. B2- 5mg, wit. B6- 3mg, wit. B12- 40mg, kwas nikotynowy 20mg, calsium pantotenato 10mg, biotyna 160mg, kwas foliowy 300mg, chlorek choliny 500mg, siarczan jednowodny żelaza 75mg, tlenek manganu 90mg, siarczan kobaltu 1mg, jodek potasu 4mg, jodek sodu 0,3mg.[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]SKŁAD:[/COLOR]
[COLOR=#000000]świeże mięso drobiowe (70%), ryż, tłuszcz drobiowy, kukurydza, mączka z mięsa drobiowego, mączka kukurydziana, hydrolizowane mięso drobiowe, malasy buraków cukrowych, jabłko suszone, olej z łososia, olej lniany tłoczony na zimno, oliwa z pierwszego tłoczenia, ekstrakt z muszli zielonej (małż nowo-zelandzki), ziarna ostu, koper włoski, korzeń sarsaparilla, seler, karczoch, nasturcja, rumianek pospolity, mniszek lekarski, goryczka w proszku, juka, chlorek potasu.[/COLOR]
[COLOR=#000000]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam !
O karmie słyszałam i wydaje się nie najgorsza, chociaż swojego psiaka nie karmiłam.
Co do składu to jest napisane, że ma 70%[B] świeżego[/B] mięsa, czyli po odparowniu będzie go dużo mniej, niestety. Z tego wynika, że podstawowym składnikiem jest ryż ( i tak lepsze niz pszenica).
Ciekawe czy ktoś karmił nią swoje psiaki? Ciekawią mnie opinie jak psiaki ją jedzą i jak na nią reagują?

Cena mnie trochę zwaliła z nóg... ponad 200 zł za 15 kg worek...
Hmm...myslę, że można podobną karmę kupić za mniej.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.platinumpetfood.com/[/url]
Tutaj jest ich strona internetowa.
[url]http://www.platinum-natural.pl/index.php?pasek=show&page=6[/url]
A tutaj polska strona.
Myślę , że po próbki najlepiej napisać do nich maila i cóż...czekać na odpowiedź;)

Link to comment
Share on other sites

Ta karma ma bardzo intensywny zapach. Nie jest taka sucha jak inne karmy - jakby to określić? Jest "gumkowata". Moje psy dosłownie rzuciły się na tę karmę i jadły jak szalone. Po dwóch dniach jadły normalnie. Karmiłam psiaki tą karmą z jagnięciną, ale tylko przez dwa tygodnie. Kupy były dobre, psy zadowolone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hop!']Ta karma ma bardzo intensywny zapach. Nie jest taka sucha jak inne karmy - jakby to określić? Jest "gumkowata". Moje psy dosłownie rzuciły się na tę karmę i jadły jak szalone. Po dwóch dniach jadły normalnie. Karmiłam psiaki tą karmą z jagnięciną, ale tylko przez dwa tygodnie. Kupy były dobre, psy zadowolone.[/QUOTE]


dzieki za info! te dwa tygodnie to troszkę mało aby ocenić rezultaty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']dzieki za info! te dwa tygodnie to troszkę mało aby ocenić rezultaty.[/QUOTE]
Wiem, że dwa tygodnie to za mało. Nasz tymczasowicz je Platinum od 3 tygodni, ale to też za krótko, żeby ocenić karmę. Psiak nie chce jeść karmy Orijen, a Platinum je bardzo chętnie, więc nie będziemy mu zmieniać. Przytył, sierść jest błyszcząca. Są również takie przekąski - [URL]http://www.platinum-natural.pl/index.php?cat_id=30&page=0&view=0&sort=default[/URL]. Też smakują psiakom i to bardzo. ;)

Zanim kupiłam tę karmę szukałam o niej informacji, ale najwyraźniej jest mało znana.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Zamierzam zakupić karmę Platinum Natural z jagnięciną dla dorosłych psów. Najmniejsze opakowanie to 5 kg - dla mojej suni taka ilość to za dużo zwłaszcza, iż nie wiem czy będzie wcinać. Wobec tego mogę odstąpić około 3 kg. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='vivica']Zamierzam zakupić karmę Platinum Natural z jagnięciną dla dorosłych psów. Najmniejsze opakowanie to 5 kg - dla mojej suni taka ilość to za dużo zwłaszcza, iż nie wiem czy będzie wcinać. Wobec tego mogę odstąpić około 3 kg. Zainteresowanych zapraszam na pw.[/QUOTE]
Są opakowania 1,5 kg,tylko nie wiem czy do Polski też sprowadzają.
[quote name='andromeda']Ktoś jeszcze karmi swojego psa tą karmą ?

Zastanawiam się czy nie kupić dla mojego alergicznego niejadka :([/QUOTE]
Suka koleżanki jest straszną alergiczką i po długim poszukiwaniu i wielu próbach zaczęła karmić właśnie Platinum.Reakcja była widoczna już po 3 tygodniach,stan skóry wrócił do normy,łyse placki porosły sierścią,uszy przestały krwawić. I tak już od 3 lat Afra wcina Platinum na zmianę z [B]Fenrier i Wolfsblut[/B] dla odmiany.Ja karmiłam nią moją Paskudę przez jakieś 3 miesiące.Nie jest alergiczką. Po otwarciu worka karma ma naprawrdę bardzo intensywny zapach,tak jak by ktoś magii nalał.Moje suczysko jadło ją chętnie i w sumie dobrze przyswajało bo kupki były średniej wielkości.Jednak zrezygnowałam z niej bo te krokiety są miękkie i Paskuda ich prawie nie gryzła tylko łykała,zauważyłam też zbierający się na zębach osad.Nie wiem czy w Polsce o tym pisano,ale w 2008 roku było tu dość głośno o tym,że po jakiejś awarii przy produkcji karmy w krokietach Platinum pojawiły się kawałki plastiku i sznurka.Ja osobiście nie znalazłam nic,ale czytałam wypowiedzi na forach gdzie ludzie jeszcze w 2010 roku znajdywali plastik w krokietach.
Jeśli chodzi o inne karmy dla alergików to polecam właśnie te 2 wyżej wymienione, pierwsza nie zawiera żadnych zbóż,kukurydzy ani ziemniaków tylko tapiokę,WB ten z koniną, albo BARF.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...