Jump to content
Dogomania

niemiecki terier myśliwski


pasQda

Recommended Posts

zwany jagdetrierem.
Wiem że jest o nim dużo na [URL="http://www.lowiecki.pl"]www.lowiecki.pl[/URL] - juz tam sie udzielam, ale czy tu naprawdę nie ma tu nikogo kto takiego pieska posiada i podzieli sie swoimi uwagami na temat wychowania, trzymania w domu/mieszkaniu? Mysliwi gadaja raczej o kwestiach użytkowych...:razz:
Przeczytałam że najlepszy jest foksio, ale zgodzić się z tym nie mogę...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia_i_Luka']Pasqda, mój wujek leśniczy miał jagdterriera. No, ale to był psiak typowo użytkowy, wychowywał sie w leśniczówce, luz blues, polowania. :cool1: Powiem Ci szczerze, że w mieszkaniu w mieście tego wariackiego diablika sobie nie wyobrażam. :evil_lol: ;)[/quote]

Gosia i Luka ja mam jagdteriera (czyt. psa matrixa) mam w domu :) jest kochana żyje z moim kotem :] co prawda bradzo żywiołowy pies (w zasadzie to suka) zapraszam do oglądania zdięc na [url]www.magy10.pupile.com[/url]

Link to comment
Share on other sites

chciałabym wiedziec jak nauczyc jeagger że poluje się na lisy i dziki, a nie na kury i gołębie... w zaadzie nie wiem czy to bardziej pytanie do myśliwych czy do treserów...:oops: Poza tym też - miło mi ze pokazał się ktoś kto ma jaga w domu i piesek sie sprawuje, ale najwiekszy problem w tym ze dla psa który poluje zwykły spacer tez jest polowaniem... nie wiem jak z nia pracowac żeby mogła np spokojnie pobiegać na skwerze przed domem i nie zapolowała przy tym na wronę biegnąc za nią na oślep...
Poza tym to juz 4 miesiące i pomimo czestych spacerków siusiu i kupka nadal się zdarzaja w domu. Będąc na wystawie w Nowym Dworze Mazowieckim jedna właścicielka powiedziałą mi ze jej jag uczył sie załatwiania na dworzu rok.... :crazyeye: dzizus....:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='potek']Rodzice rodowodowi lecz ona nie ma bo coś tam kiedyś mi tłumaczyli dlaczego ale nie pamiętam (ale i tak moi rodziece nie jezdzili by z nią na wystawy to niepotrzebny nam rodowód :])[/quote]

:wallbash: ręce opadają po takich tłumaczeniach.........
ale grunt ze sunia ma dom gdzie jest kochana :) choc do konca nie jestem przekonana ze to 100 % jagdterrier...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='potek']Nie potrzebny mi jest pies 100% jag z rodowodem bo rodowód mi jest niepotrzebny może być zwykły kundelek ale żeby był kochany :)[/quote]

Dlatego nie powinnaś psa którego masz nazywac jagdterierem, bo nim nie jest...to poprostu jak piszesz "zwykły kundelek" - zapewne bardzo kochany. :roll:
Brak rodowodu (ani nawet metryki) uniemożliwia udokumentowanie pochodzenia, i tym samym wasze "jagdteriery" - twój i Pasqdy to...ale już o tym pisałem

Link to comment
Share on other sites

widzisz Menerze - mój pies jest najpierw polujacy, a potem do towarzystwa. Tzw Konkursy mnie nie bawią i nie sa dla mnie żadnym wyznacznikiem psich umiejętnosci.
Jesli chodzi o rodowód - możesz mieć bardzo rodowodowego psa po bardzo polujacych rodzicach, który tropienie po farbie bedzie miał głeboko w d..., a nory bedzie omijał z daleka. Zapłacisz za niego gruba kasę i jeszcze grubsza za jego szkolenie , a on sie wystraszy strzału z breneki - znasz może ten ból???
W tym samym czasie przypadkowy mezalians jagdteriera z jamnikiem bedzie się wzorowo zachowywał.

Poza tym po pierwsze nie uważam mojego psa za kundla tylko dlatego że nie ma metryki, bo jego matka jest metrykowym jagdterierem i ojciec też, zas tematu tego nie założyłam aby rozwodzić się nad wyższością Świąt Wilekanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pasQda']Jesli chodzi o rodowód - możesz mieć bardzo rodowodowego psa po bardzo polujacych rodzicach, który tropienie po farbie bedzie miał głeboko w d..., a nory bedzie omijał z daleka. Zapłacisz za niego gruba kasę i jeszcze grubsza za jego szkolenie , a on sie wystraszy strzału z breneki - znasz może ten ból???
W tym samym czasie przypadkowy mezalians jagdteriera z jamnikiem bedzie się wzorowo zachowywał.[/QUOTE]

Wychodząc z takiego założenia po co w ogóle podział na psy rasowe, jak wszystko jest i tak dziełem przypadku???
Po co zdecydowałeś się na psa po przedstawicielach tej samej rasy, skoro to i tak nie ma znaczenia???
Po co zakładasz temat o danej rasie, skoro i tak nigdy nie wiadomo co się komu trafi, bez wzgledu na to ile się pieniędzy zapłaci, czy jakiego mieszańca się weźmie???

Może faktycznie puśćmy w dym pracę hodowlaną, spalmy rodowody, doprowadźmy do tego by wszystkie psy przypominały zwykłego pariasa i będzie pięknie. W końcu wielka niewiadoma co do tego co nam się trafi i tak pozostanie taka sama..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka']Wychodząc z takiego założenia po co w ogóle podział na psy rasowe, jak wszystko jest i tak dziełem przypadku???
Po co zdecydowałeś się na psa po przedstawicielach tej samej rasy, skoro to i tak nie ma znaczenia???
Po co zakładasz temat o danej rasie, skoro i tak nigdy nie wiadomo co się komu trafi, bez wzgledu na to ile się pieniędzy zapłaci, czy jakiego mieszańca się weźmie???

Może faktycznie puśćmy w dym pracę hodowlaną, spalmy rodowody, doprowadźmy do tego by wszystkie psy przypominały zwykłego pariasa i będzie pięknie. W końcu wielka niewiadoma co do tego co nam się trafi i tak pozostanie taka sama..[/quote]
nie bardzo kumam co w temacie o jagdterierach robia właściciele innych ras?
po coz to oburzenie? Jak ktos potrzebuje psa z rodowodem żeby go wystawiac na wystawach i jeździć z nim na konkursy - prosze bardzo . dlaczego zdecydowałam się na mpojego psa - bo jest z zagrody dziczej. Ale podobnie jak cała reszta włascicieli szczeniaków ras psów polujących pewności co do jej przydatności podczas polowania nie mam.
I generalnie - ja się pytam o jagdteriera w domu, a nie o to czy jak mój pies nie ma metryki to się do niczego nie nadaje i jest kundlem.
mam wrazenie od kiedy czytam to forum , a czytałam je długo zanim sie zalogowałam że część osób tu piszących naprawdę pomyliła fajne miejsce w internecie z targiem zadzierających nosa przekupek.
Jesli komus się ten temat nie podoba - nie musi sie w nim udzielać.I tyle.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]nie bardzo kumam co w temacie o jagdterierach robia właściciele innych ras?[/QUOTE]

Nie trzeba być właścicielem, aby być miłośnikiem.. Poza tym forum to miejsce publiczne i pisać można gdzie się chce, taka jest prawda.

[QUOTE]Jak ktos potrzebuje psa z rodowodem żeby go wystawiac na wystawach i jeździć z nim na konkursy - prosze bardzo.[/QUOTE]

Nie wspominając o tym, że psa z rodowodem można mieć po prostu, a może raczej przede wszystkim do kochania :loveu:

[QUOTE]Jesli komus się ten temat nie podoba - nie musi sie w nim udzielać.I tyle.[/QUOTE]

Święta racja. Jednak nie dziw się, że jak zakładasz temat to ludzie będą się w nim udzielać.. bo od tego jest to miejsce..

Link to comment
Share on other sites

[B]Pasqda[/B]
czytaj powoli i uważnie to skończą się nieporozumienia. Ja nie pisałam do czego są lub nie są psy bez rodowodu, tylko rozwinąłam Twoją myśl na temat psów rodowodowych. Po tym co napisałeś można by uznać, że psy z rodowodem można kupić tylko mając w planach wystawy lub konkursy, a to nie prawda. Większość osób posiada psy z rodowodem i ani ich nie wystawia, ani nie startuje, po prostu cieszy się niezmiernie ich towarzystwem. Nie wiem czy chodzi tu o kasę, ja bym prędzej powiedzieła, że raczej o odpowiedzialność, ale każdy ma swoje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

zachraniarko
ja nie zamierzam rozmnażac mojego psa. Nie zmaierzam go tez nazywac pseudo jagdterierem ani psem w typie jagdteriera bo jest to pies który wygląda jak jagdterier i zachowuje sie jak jagdterier. Znam jego rodziców , wiem że rodzice jego rodziców to psy rodowodowe i że mój pies nie będzie w przyszłości żadną genetyczną niespodzianką . Za brak odpowiedzialności uważam kojarzenie przypadkowych psów a za totalny brak odpowiedzialności kojarzenie psów różnych ras. Szanuje czas i pracę ludzi dbajacych o cechy i wzorzec danej rasy, ale też nie uważam żeby nazywanie wszystkiego co nie ma rodowodu kundlami było na miejscu - ale to rzecz gustu.

Nie stworzyłam tego tematu po to by na ten temat dyskutować - tak trudno to pojąć?Myśliwi czesto maja po trzy psy,które szkola na różnego rodzaju zwierzynę , czesto jednego z tych psów świadomie wybierają bez rodowodu i nigdy nie zdarzyło mi sie od nich usłyszeć "mam wyżła,posokowca i pseudo jagdteriera".

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie.......Post Pasqdy tylko potweirdza mi moje wyrobione zdanie o mysliwych ( Na szczescie nie o wszystkich ......) Taki mysliwy to sie moze zaplakac bo te psy takie drogie.... wiec lepiej kupic byle co , byleby mialo pasje. Jak bedzie w lesie to niewazne czy zastrzeli psa ( bo sie troszke wypilo - bylam i widzialam, wiec nie opowiadam plotek ) czy lisa lub dzika. Mniejszy zal jest po ubiciu 200 PLN niz 1000 PLN , prawda?? U nas malo jest mysliwych ktorzy prawidlowo rozumuja po co trzeba miec psy z rodowodem i o dziwo takie psy tez maja pasje i sprawdzaja !! Mener, akurat ma dwa w jednym i eksterierowe psy i dobre w polowaniach ! Czesi i SLowacy tez potrafia . a w Polsce?? Najlepiej i najprosciej napisac ze te rodowodowe nie maja pasji a tyle kosztuja :angryy:
Rowniez polecam lekture :rasowy=rodowodowy

Link to comment
Share on other sites

Mam podobne zdanie o myśliwych jak [B]Nitencja[/B] :mad:. Słyszałem od kilku z nich, że psa z rodowodem to oni nie potrzebują, a tak właściwie to najbardziej by im "pasował" mix welsha z jagdterierem (no i te "kosmiczne" ceny za rodowodowe szczenięta :roll:) :angryy: :evilbat: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Taaa, słyszłam, że u psów sprawdza się tez orientację w terenie. Czyli wywozi w las i zostawia. Pies ma wrócić sam. Jak wróci, to znaczy, że się nadaje. Jak nie wróci - wiadomo.
Moja znajoma ma wyżła, który własnie nie wrócił. Udało się jej odnaleźć właściciela, który oczywiście psa nie chciał z powrotem, bo ten nie zdołał wrócić, więc na co mu taki pies. Rodowodu wyżeł oczywiście nie ma. Mała strata :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...