Jump to content
Dogomania

klasa weteranów


Kati

Recommended Posts

[quote name='Asiaczek']O, to dzięki za info, bo jak będe rozmawiała w piatek na Sekcji, to wspomne o tej "magicznej" dacie 2.10.2011 r.:)

pzdr.[/QUOTE]
Ta data to data kiedy został załozony temat o tym championaciena naszym forum więc to nie jest jakas wiążąca data. Znajoma na naszej klubówce w 2011 usłyszała, że taki championat ma zostać wprowadzony - od kogo to usłyszała nie wiem.
Tak czy siak od 2011 trzymam mocno kciuki za wprowadzenie takiego championatu ;) A skoro sie o tym mówi od tak dawna to jakaś szansa jest...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za 2 tygodnie wystawiam psa w klasie weteranów.
Usłyszałam ostatnio, że jest coś takiego jak Najlepszy Weteran...
Na wystawie będzie 36 weteranów.
Mój jest sam w rasie.
Na czym polega konkurencja "Najlepszy Weteran" ?
Czy z każdej grupy wybiera się po jednym "kandydacie" i później wybiera się 3 najlepsze psy?

Link to comment
Share on other sites

Najpierw weteran musi wygrać w swojej klasie na ringu. Jesli jest jeden, to ma praktycznie wygraną (wiadomo, zawsze moze sie coś przydarzyć). Potem już na "bisach" czyli na podsumowaniu wystawy jest konkurencja wybór najlepszego weterana. Startują tam wszystkie wystawiane w klasie weteranó które zdobyły I miejsce w klasie z ocena doskonałą. I na ringu honorowym jest normalny wybór najlepszego psa z tej grupy psów (z wszystkich grup FCI razem). A potem miejsca na pudle, nagrody i radośc.
Mój jeden z labków niedawno startował w tej klasie i nawet zajął II miejsce na pudle. I powiem wam, że bylam i jestem z niego dumna, bo pokazał, ze ma nadal klasę choć miał sporą pzrerwę w wystawach i i jest już w klasie weteranów (to był jego debiut w tej klasie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Najpierw weteran musi wygrać w swojej klasie na ringu. Jesli jest jeden, to ma praktycznie wygraną (wiadomo, zawsze moze sie coś przydarzyć). Potem już na "bisach" czyli na podsumowaniu wystawy jest konkurencja wybór najlepszego weterana. Startują tam wszystkie wystawiane w klasie weteranó które zdobyły I miejsce w klasie z ocena doskonałą. I na ringu honorowym jest normalny wybór najlepszego psa z tej grupy psów (z wszystkich grup FCI razem). A potem miejsca na pudle, nagrody i radośc.
Mój jeden z labków niedawno startował w tej klasie i nawet zajął II miejsce na pudle. I powiem wam, że bylam i jestem z niego dumna, bo pokazał, ze ma nadal klasę choć miał sporą pzrerwę w wystawach i i jest już w klasie weteranów (to był jego debiut w tej klasie)[/QUOTE]

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie :)
I gratulacje dla Ciebie i psiaka.
Pies, którego wystawiam również miał dużą przerwę - ostatnio był wystawiany 4 lata temu ;)
Zobaczymy jak nam pójdzie.

Link to comment
Share on other sites

Wracając do ChWeteranów - pytałam mojego przewodniczącego czy coś o tym słyszał i niestety ale nie...
IMHO skoro wystawcy, hodowcy itd chcą takiego championatu to może warto wystosować odpowiednie pismo do ZG? I od razu o GrandCHPL ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej :)
Mam sznaucera miniaturowego czarnego, ma 9 lat jest interchampionem. I tak się zastanawiam, ponieważ nigdy nie wystawiałam weterana, mój pies jest piękny w super kondycji niestety wypadły mu 2 ząbki. Czy mogę go wystawić w weteranach i coś z nim w tej klasie jeszcze osiągnąć?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

to fakt szkoda,że jakoś są opory aby wprowadzić Championat Weteranów.
Szkoda też, że prowadzący finały zwłaszcza BIS Weteranów nie podaje w jakim wieku są poszczególne psiaki radośnie wbiegające na rign honorowy.
Niech oglądający wiedzą, że są takie co mają 8 lat , ale nierzadko są też osobniki po 10, 11 i więcej lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

a ja w innej sprawie pytanie, czy ktoś się może orientuje jak pies został pierwszy raz mocno późno wystawiony czy mając dwie oceny doskonałe w klasie otwartej (krajówka, międzynarodowa) i jeszcze jedna ocena doskonała z weteranów to ta z weteranów liczy mu się do reproduktora ? z góry wielkie dzięki za odp :)

Link to comment
Share on other sites

a ja w innej sprawie pytanie, czy ktoś się może orientuje jak pies został pierwszy raz mocno późno wystawiony czy mając dwie oceny doskonałe w klasie otwartej (krajówka, międzynarodowa) i jeszcze jedna ocena doskonała z weteranów to ta z weteranów liczy mu się do reproduktora ? z góry wielkie dzięki za odp :)

 

A dlaczego chcesz zrobić ze swojego seniora reproduktora?

U takich psów występują zmiany starcze i często dochodzi do zaburzeń płodności, co ma w znacznej mierze wpływ na skuteczność krycia i liczebność miotu...

Link to comment
Share on other sites

Pies psu nierówny - jeden w wieku 8 lat,to ciągle pies w sile wieku,a inny (np. dog niemiecki) to już mocno starszy pies. Co nie zmienia fakty,że i tak przed ewentualnym kryciem należałoby zrobić psu odpowiednie badania.

 

A wracając do pytania - liczą się oceny uzyskane po ukończeniu przez psa 15 miesięcy,w dowolnej klasie. Wystarczy zajrzeć do Regulaminu Hodowli ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jest! :D
Komunikat z 29.12.2014 http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_zg
"Zarząd Główny podjął uchwałę o ustanowieniu tytułu - Champion Polski Weteranów. Tytuł ten może być przyznany na podstawie trzykrotnej oceny doskonałej z lokatą pierwszą otrzymanej od 3 różnych sędziów. Przynajmniej jedna z tych ocen musi być przyznana na wystawie klubowej lub międzynarodowej. Nie jest wymagany odstęp czasu między tymi ocenami. "

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...